Falcon a Zimný vojak

• Česko Falcon a Winter Soldier (viac)

Po událostech Avengers: Endgame se Sam Wilson (Anthony Mackie) spojí s Buckym Barnesem (Sebastian Stan) pro mezinárodní dobrodružství, které otestuje jejich schopnosti a trpělivost. (Cever)

liskam

Díky poslednímu, totálně dojebanýmu dílu, kde se tvůrci úplně vysrali na atmosféru kterou se budovali celej seriál a z ( Akční / Drama / Dobrodružný / Sci-Fi) udělali prachsprostou mexickou telenovelu. Musím celé hodnocení osekat na 2* Zlatá Wanda Vision.! ()

Kothy

Začátek je dost pomalý. Po překvapivém úspěchu WandaVision jsem asi čekal něco lepšího. Možná je to jen pomalým startem. Dostáváme se do světa po probliknutí, kdy se s tím každý smiřuje po svém. Falcon je stále u letectva, ale snaží se sestře pomoci s finančními problémy. Rozhodně jsem nečekal, že se tu bude tohle řešit... Bucky se zase snaží vypořádat se svými nočními můrami, splatit svůj dluh společnosti a do toho nějak normálně žít. Svět začíná terorizovat skupina zvaná Vlajkonoši, která upřednostňuje svět před probliknutím, protože jim to vyhovuje. Nakonec se ro rozjelo a objevili se i záporáci. Dostali jsme nového Kapitána Americu a k ději se přidal i Baron Zemo a Wakanda. I když jsou akční scény super, celý seriál působí trochu zbytečným dojem. Ještě, že je to tak krátké. "Můžu se s vámi vyfotit ve vašem obleku? ()

Spinosaurus

Tenhle seriál byl kat mých uší. Horší dialogy a hlavně monology jsem dlouho neslyšel. Falcon fňuká, že není hoden Kapitánova štítu, Winter Soldier fňuká, že si nemůže najít holku. Oba fňukají, že vláda USA vytvořila nového Kapitána Ameriku. Jejich investigace probíhá ve stylu Pat a Mat - bez jakékoliv koordinace, či promyšleného systému. Pokud by se takhle chovali jakýkoliv agenti s povolením zabíjet, po pár dnech by přišli o funkci. A když už si člověk myslí, že nemůže být hůře, přijde na řadu ta zatracená propaganda. ()

silentname

"The Falcon and the Winter Soldier" je druhým tohtoročným MCU seriálom, ktorý napriek trošku rozpačitému úvodu, kde som mal obavy, či ma to bude baviť si nakoniec našiel správny smer a vo výsledku ma ako diváka aj MCU fanúšika dostatočne potešil. Najlepšou epizódou je pre mňa č. 4 - "The Whole World Is Watching a potom by som asi povedal, že rovnako má seriál skvelé finále, ktoré prinesie niekoľko skutočne dobrých prekvapení, ktoré ma potešili. Celkovo som asi nebol úplne nadšený zo všetkých momentov, no na druhú stranu je to pre mňa dobre vedené skrz postavy. Karli je pre mňa dobrým zloduchom. Rozumiem jej pohnútkam a myslím si, že v mnohom má aj skutočne pravdu. Ale snaží sa ju dokázať nesprávnymi spôsobmi a robí kvôli tomu často nesprávne rozhodnutia. No aj Sam si je vedomý, že možno nie je úplne stratená. A dokonca to chvíľu tak bude aj vyzerať. Mám rád dialógy, ktoré spolu vedú Sam a Bucky a pôsobia obaja, že nejakým spôsobom sa naučia jeden toho druhého pochopiť. No rovnako je super, že sa v tomto seriáli objavuje opäť aj Zemo, ktorý sa skutočne vie postarať o zábavu a je veľmi skvelým elementom. Ako celok je to pre mňa možno trošku slabšie než som pôvodne čakal, no seriál si ma dokázal získať na svoju stranu a to musím oceniť. Hodnotenie: A- ()

Ratemus

Asi jsem čekal něco jiného, ale cítím jak nadšení, tak zklamání. Bucky je zde celkem zbytečná postava, dá se říct, že celé je to hlavně o Samovi a zrodu Walkera, který je posléze zdaleka nejlepší postavou. Řeší se zde aktuální věci, otázky rasismu, utlačování a terorismus dokud to celé nevygraduje v posledním díle, kdy se z Falcona konečně stane Cap, který předvedl více akce než jako Falcon za celou svou MCU karieru. Já jsem ve výsledku spokojený. Některé otázky zůstaly nezodpovězeny, ale myslím, že na odpovědi dojde. Zemo překvapil a doufám, že jej ještě uvidíme, tenhle má šanci být dalším Lokim. Takže víceméně spokojenost, žádné zklamání ale ani pecka. ()

Chrustyn

Slabší seriálové navázání na dobrodružství kapitána Ameriky. Po akční stránce velká slabota se scénami na úrovni německého seriálu, charaktery také nezajímavé a temnější náznaky na konci absolutně bez emocí a výraznějšího vyznění. ()

Stanislaus

The Falcon and the Winter Soldier funguje po akční stránce takřka na výbornou a nabízí nejednu nápaditou (byť sem tam lehce přeumělkovanou) sekvenci, která napne i nadchne. Z hlediska příběhu jsem měl však mnohdy problém přistoupit a uvěřit motivaci "záporáků", na čemž se jistě podepsal i (pro mě) nadmíru nesympatický casting. Z dějových linií mě nejvíce oslovily Buckyho terapie a návrat Zema a Wakanďanek. Falcon mi přišel značně nevyvážený a až příliš "americký", zatímco John Walker šel po celou dobu téměř úplně mimo mě (snad až jen vyjma závěru 4. epizody). Seriál se snaží vedle akce a sci-fi dobdrodružství poukázat i na (nejen) současné problémy (rasová diskriminace, "bezmocný jednotlivec" x "všemocná vláda", terorismus atd.), což se mu daří tak napůl. Seriál vyloženě neurazí, nicméně ani neohromí - obzvlášť po žánrově pestrém WandaVision. ()

BMW12

Po první epizodě jsem byl trochu zklamaný, jelikož Anthony Mackie mi nepřišel zrovna typ herce, který by utáhl celý seriál. Avšak pozdějšími epizodami si mě celkem získal, i když na Chrise Evanse se absolutně nechytá. Pomohlo, že ústřední postavy jsou dvě, a to ještě Bucky, který vyzařuje obrovské charisma a dle mého on je tím hlavním, kdo tento seriál táhne. Když se pak přidal ještě Daniel Bühl jako Kapitán Zemo, tak celý seriál stoupl o úroveň výše. WandaVision od Marvelu se mi sice líbila více, ale i tento seroš mě bavil, především po akční i příběhové lince. ()

TheEvilTwin

Falcon je za mě jedna z těch nudnějších postav avengerů, a to hlavě tím, že je tak "sterilní", moc toho neumí a víceméně je to člověk bez schopností. A v podobném duchu se nese celá tahle 6ti dílná série, kde se jenom mluví a nebo mlátí, ale nic víc z toho nevyleze a jak jsme v Marvelu zvyklí na nějaké to scifi, příšery, skřety a podobně, tak tady se nedočkáme ničeho. Dokonce i záporáci jsou tak strašně nudní, vlastně se ani sami neumějí rozhodnout, jestli jsou to záporáci nebo spíše "dobráci", jdou úplně mimo diváka a koukat se na pobíhající teenagery, kteří chtějí zrebelizovat společnost, není úplně to, co z Avengers univerza člověk očekává. Akce je dost, nicméně nestrhne ani neurazí - takový zlatý průměr, což je na tuto sérii opět málo. Finále bylo pak neuspokojující, žádné velkolepé zakončení se nekonalo a zase se spíše povídalo. Když tohle člověk vynechá, tak (narozdíl od WandaVision) o nic podstatného nepřijde a může jít dále. ()

HellFire

Ocitáme se ve světě, kdy půlka planety povstala z popela (doslova). Falcon a Bucky záhy zjistí, že někdo opět vytvořil supersérum, které použila radikální skupina, aby prosadila své zájmy. A naši hrdinové mají za úkol je zastavit. Hned po prvním dílu je jasné, že cílovkou je, stejně jako v případě filmového Captain America: Winter Soldier, dospělejší publikum. Hodně se řeší psychický stav hlavních hrdinů a celková atmosféra je temnější. Co se postav týče, Falcon byl ve filmech vždy zajímavý, ačkoliv nikdy nedostával příliš prostoru a samotný Anthony Mackie strávil na plátně minimum času (v akčních scénách ho zastoupil kaskadér a jindy byl CGI). Zato Winter Soldier mi přirostl k srdci víc, ať už jeho postava nebo představitel. Kdykoliv se tedy objevil na obrazovce v této seriálové verzi, byl jsem velmi spokojen. Co mi ale vadilo, bylo příliš časté a zmatené poskakování mezi lokacemi. Co jsem vyloženě nesnášel, bylo chování některých vedlejších postav, třeba bankéře, který chtěl po Falconovi selfie, jako nějaký praštěný puberťák (nehledě na to, že celá scéna s půjčkou nedává smysl... Sam přece pracuje pro vládu a musí dostávat plat). V takových chvílích jsem si představoval, jak nějaký mladý klučina nebo holčina pracující pro Disneyho aktivně prosazoval tyhle typy scén s cílem zaujmout moderní náctileté publikum závislé na chytrých telefonech. Každopádně... po technické stránce byl seriál zařadil někam mezi Ant Mana a Spider-Mana. Těžký průměr. Až na střih, který mi místy opravdu vadil. Proč musí zběsilý střihač během obyčejného rozhovoru dvou lidí, který trvá jednu minutu, stříhat každé tři vteřiny? Snad aby si diváci nevšimli, že na plátně hrají špatní herci? Tak mi to připadalo. Nejhorší je to v akčních scénách, kde má střih za úkol zamaskovat absenci dostatečné přípravy. Stříhat každou vteřinu je prostě zhovadilost, vůbec nevím, co se na obrazovce děje. Kdybych měl seriál shrnout do jedné věty, tak bych pochválil Buckyho a rychle na vše zapomněl. Není v podstatě o co stát. Ačkoliv seriál má své světlé momenty, jedná se pouze o nadprůměr. P.S.: Dočasný kapitán Amerika byl nesympatický mladík... jestli to bylo úmyslem tvůrců, tak jim to vyšlo na jedničku. P.P.S.: Chápu, že se musel právě Sam stát novým Kapitánem Amerikou, ale raději bych uvítal Buckyho, protože je to za a) sympaťák a za b) je supervoják. Neumím si představit, jak bude Sam bojovat, když je obyčejný člověk. ()

hansel97

Začátek mě nenadchl. Falcon a Winter Soldier přeci jen nejsou výrazné postavy, aby utáhly vlastní show, ale ve finále to jde do pořádné akce, má to své zvraty a politizace tomu sedí. ()

Sawy

Politické podhoubí chvályhodně zakomponované, snaha otřást symbolem jménem Captain America a poukázat na jeho limity super. Jinak ale vlastně dost nanicovatá podívaná, která trestuhodně nevyužívá žánrový rámec buddy-movie, ve kterém měla být její síla, plus je často dost nanicovatě natočená, především ze střihu v akčních sekvencích bolí oči. WandaVision měla alespoň zezačátku odvahu jít neprošlapanou cestičkou. I když to nedotáhli do konce, dá se ocenit snaha. The Falcon and the Winter Soldier se chtějí vyjadřovat k palčivým problémům dneška skrze důsledky Endgame, bohužel ale mají v zádech pouze chaboučkou dějovou kostru, často jako ze seagalovského céčkového akčňáku. Což je smutné, protože Kapitánova trilogie docela funkčně ukázala, že společenský přesah, vysoké produkční hodnoty a na poměry marvelovek obstojně funkční scénář nejsou nedosažitelnou kombinací. 55 % ()

luka4615

Tak tohle se bohužel moc nepovedlo. Seriál The Falcon and the Winter Soldier totiž doplácí na zjevnou tvůrčí nezkušenost s tímto formátem. Příběh je trestuhodné roztahaný, scénář děravý jak řešeto a CGI je v drtivé většině případů vážně hodně příšerné. Přičtěte si k tomuto všemu i nezajímavé antagonisty bez špetky charismatu a dostanete velmi podprůměrný projekt, který za Váš čas opravdu nestojí. Této smutné situaci pak už nedokáže zabránit ani výtečný Daniel Brühl jakožto Baron Zemo. Škoda. (Disney+) „Why Did You Give Up That Shield?” ()

RelaxMan

Jsem docela velký fanoušek Marvelovek, ale opět přišlo zklamání. Možná ještě větší než u Wandy. Pokud jde o akci, tak ta byla místy dobrá, ale u zbytku jsem se občas nudil. I hlavní záporačka byla nezajímavá. Co mě, ale namíchlo a to se stává u seriálu a filmů z poslední doby pravidlem, je to lezení do zadku černochům. Nemám vůbec problém s hercem Anthonym MacKiem, stejně jako jsem neměl problém s Chadwickem Bosemanem v roli Black Panthera, ale tohle vnucování jejich černošství, to je do očí bijicí. To, jak jim hrozně běloši ubližují, jak jsou pro ně méněcenný, to je fakt, už trapný. Vůbec bych se nedivil, kdyby na konci seriálu byla socha zmetka Floyda, před kterou by běloši povinně poklekli. Tahle frustrace Afroameričanů by v seriálech a filmech tohoto typu neměla vůbec být ukazována. Tohle totiž naše rasy nespojuje, ale spíš naopak rozděluje a to je škoda. Teď se těším na Lokiho, ale, už začínám mít menší obavy. Snad mě mile překvapí. ()

ScarPoul

Seriál sa snaží ísť na vážno, ako to bolo v prípade filmov Winter Soldier a Civil War, čo do určitej miery oceňujem. Lenže obidve postavy (Falcon, Winter Soldier) sú vlastne strašne nezaujímavé. Ich detektívna rovina je determinovaná tým, kto im v hľadaní pomôže. A väčšinou je to tá odvrátená strana zákona. Ten idealizmus ma tam štval. Bralo sa to moc vážne. Niektoré diely boli fajn. Aj epizódky starej bandy potešili. Ale v zásade je to len také prešumenie. Najväčší problém vidím v záporákovi. Karli je skrátka naivné dievča. A vo svojej naivite aj hlúpe. Celý čas ma tým moralizovaním štvala. A potom prišiel Falcon a začal moralizovať tiež, ale inak, pretože má kamošov na vyšších miestach a ja som si odrazu pripadal ako na seminári : Ako dosiahnuť svoje ciele, bez toho, aby som niekoho zavraždil 101. Bolo toho skrátka veľa. Najlepšia postava sa tak stal Zemo pretože sa pohyboval v šedých zónach. ()

JohnCZ

Společně s Black Panther jednoznačně jedna z nejslabších marvelovek a s černochama v hlavních rolích to nemá nic společného. Naopak, Falcon je fajn a společně s Buckym tvoří fajn dvojku s funkční buddy chemií. John Walker nebo tančící Zemo taky výborní. Příběhově je to ale fakt strašně slaboučké a co do tempa brutálně nevyvážené. Ten scénář by měl tak tak potenciál na (slabší) celovečerák, ale rozhodně ne na šestidílnou minisérii. Pražské lokace cením, ale pravdou je, že tam ti kluci v elasťákách působili tak nějak nepatřičně. ()

Chermy

Já to skutečně moc nechápu... takových možností natočit perfektní špionážní komiksovku a my dostali uchcanou telenovelu okořeněnou stále více otravnou protirasistickou agitkou. Ono by to asi nevadilo, kdyby to bylo zasazené do lepšího příběhu.. Ale jak mi Sam Wilson nikdy nevadil jako vedlejší postava, tvůrci tohohle seriálu odvedli perfektní práci, jak mi jej absolutně zprotivit. Další hřích je absolutní nevyužití Buckyho... cokoli co by se točilo kolem něj, je daleko zajímavější, než stavění loďky se Samem... a navíc!! Desítky let je to nájemný vrah... zkušený válečník... ale ne, nejlepší nápad bude z něj tuhle auru sejmout a posadit ho na několik hodin k terapeutce... hrůza! A karikatury jako Zemo, nebo ta aktivistka... to je vážně na úrovni Odpadlíka... ()

berny2468

The Falcon and the Winter soldier měl slušný potenciál. Dvě velmi zajímavé postavy, které slibovaly připomenutí skoro již zapomenutého Buddy movie s poctivou špionážní zápletku, která navíc může krásně těžit z možností MCU světa po Endgame. To vše se daří naplnit pouze částečně. Scény, kde se Falcon a Winter soldier pošťuchují a podobně jsou tím nejlepším, co seriál nabízí. Bohužel nejslabším článkem je scénář sázející spíše na bitky, který za šest dílů nedokázal postavy nikam moc posunout. Špionážní žánr to také připomíná v pouze v pár scénách. Jinak je to seriál veskrze průměrný, který zbytečně sází na různé bitky a digibordel, přičemž mnoho triků působí přinejmenším jako podivné. Na druhou stranu je v seriálu spousty skvělých scén, které mají náboj a vtip (většinou škorpící se Falcon se zimním vojákem). Je škoda, že se nepodařilo seriál lépe dotáhnout, obzvláště po scénaristické stránce, ldy je mnohdy příběh předvítatelný. Více Buddy movie a špionážního thrilleru a byl bych o mnoho spokojenější. Přesto jsem se nenudil. Nic víc. 5/10. ()

Adasin

Dost zklamání. Seriál asi tak dvakrát delší, než by měl být (proč má každá epizoda skoro hodinu?). Všechny zajímavé scény a postavy jsou vyvážené nudným balastem a plochými charaktery. Je sice hezký, že chtěj ukázat běžnej život hrdinů, ale sledovat vždycky půl epizody, jak Falcon opravuje loď, to fakt ne (je dobrej důvod, proč se tohle jinak běžně přeskakuje). Falcon jako takovej mi už dost vadí, může za to hlavně jeho představitel, kterýho už od dob druhýho Kapitána považuju za miscast a kterej pohřbil i Altered Carbon. To poselství na konci mi tam přišlo naroubovaný vyloženě na sílu - nevadí mi, že tam je, ale ten způsob, jak ho tam dali. Jeho humor vážně není vtipnej a nějaká "chemie" mezi ním a Buckym se objeví až tak epizodu před koncem. Buckyho oproti Falconovi víc upozadili, klidně mu mohli dát prostoru víc, jako postava je určitě zajímavější. Vlastně kdyby tam nebyl, nic by se nezměnilo, což je dost smutný vzhledem k tomu, že je v názvu seriálu. Potěšil samozřejmě Zemo, i když jeho potenciál byl podobně jako u Buckyho zahozen. Škoda, že nebyl hlavní záporák, Flag Smashers byli dost bída a Karli je totálně nezajímavá, skoro až otravná. Za nejlepší postavu seriálu považuju Johna Walkera, ten měl fakt nejlíp napsanou dějovou linku a jeho ztvárnění bylo taky kvalitní. Rozhodně bych chtěla vidět film radši s ním než s Falconem jako Capem, který už ohlásili (ach jo). Potěšila i Praha, která sice suplovala Rigu, ale když jsem se při sledování nudila, tak jsem aspoň mohla chytat zapomenuté české nápisy. Akce, když už nějaká byla (což nebylo moc často), tak se na ni dobře koukalo a je jen dobře, že soundtrack pokračuje v tradici filmů s Kapitánem. Celkově zatím z těhle projektů pro Disney+ nejslabší seriál. 5/10 ()

Bakllazaan

O chlup lepší než Wandavison, která dost přepálila stopáž. Pro tenhle seriál Marvelu hraje ve prospěch hlavně ústřední dvojce. Ta přinesla feel good buddy movie feeling. Naopak horší je to se záporákama, kterého ztělesňuje nezajímavá holčina, za což může scénář. ()

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (viac)

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Kleopatra mění režisérku

Kleopatra mění režisérku

07.12.2021

Režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman, Zrůda) v krátkém časovém horizontu opouští již druhý velký projekt. Po zprávě, že se filmařka vzdala svého Star Wars projektu Rogue Squadron tak přichází… (viac)