Druhá série Lokiho pokračuje po šokujícím finále, kdy se Loki ocitne v bitvě s Úřadem časových odchylek. Spolu s Mobiusem, B-15 a týmem nových i vracejících se postav se Loki pohybuje ve stále se rozšiřujícím a stále nebezpečnějším multivesmíru a hledá Sylvii, soudkyni Renslayerovou, slečnu Minutku a pravdu o tom, co to znamená mít svobodnou vůli a velkolepý cíl. (mikki089)

DJ_bart

"You can't scale infinitely growing multiverse. It's like trying to divide by zero. It can't be done." ____________ Mindfuck finále první řady Lokiho nastavilo kvalitativní laťku hoodně vysoko, a u všech bohů hromu div se, strhující druhá řada onu laťku posouvá ihned o několik levelů výš. Druhá série Lokiho celkově je tak famózní především díky tomu, že krom samotného Lokiho s tváří Toma Hiddlestona a úhlavního nemesis Kanga [jehož se chopil fantastickej Jonathan Majors, ten chlap byl fakt perfektní castingová volba která si každou scénu právem krade pro sebe], využívá zejména (mainstreamem) neznámé postavy, přičemž třeba takový Ke Huy Quan byl absolutní trefa do černýho [pomyslný pomrknutí na oscarové Everything Everywhere All At Once nejde přehlídnout], o takovým sympaťáku Owenu Wilsonovi radši ani nemluvě. Jenže krom toho, že zde tvůrci fakt kreativně demonstrují, jak lze nápaditě ohýbat koncept multiversa, cestování časem a víceméně old-fashioned prvky vědecko-fantastického žánru [a byť můžou tyto prvky klasického sci-fi působit staromódně, tvůrci je dokážou fakt poutavě modernizovat pro současné publikum], Loki jakožto seriálový projekt naprosto exceluje svými production values, dramaturgií, prací s vyprávěním a existenciálními meta-přesahy [která vůbec nepůsobí nijak přímočaře, ba naopak neskutečně komplexně], pohlcujícím retro audiovizuálem, a poctivým řemeslem celkově v čele s precizní kamerovou choreografií, díky čemuž zcela beze srandy stírá pomyslnou hranici mezi seriálovým a filmovým formátem. Tvůrci tak ve výsledku dokázali na pomezí "pouhých" šesti epizod vystavět plnohodnotný a zcela funkční televizní blockbuster s dechberoucí katarzí, který zcela upřímně mnohdy připomíná ultimátní crossover Marvelu, seriálového Černobylu a Návratu do budoucnosti – kde akorát místo výbuchu jaderného reaktoru hrozí fakin zhroucení a "špagetizace" (podotýkám že jde o reálný vědecký termín) časoprostoru. Díky tomu Loki lehce strká celou čtvrtou fázi MCU do kapsy, tudíž má unikátní potenciál zaujmout i ty komiksovým fenoménem nepolíbené. A minimálně pro mě jde společně s Endgame o bezkonkurenční dosavadní peak a jen tak nepřekonatelný vrchol MCU (berouc v potaz jak všechny filmy, tak seriály). O to víc mě pak těší, že se tato multi-žánrová telenovela o Asgardském bohu lsti [kterýho jsem ještě před pár lety fakt neměl rád] setkala s obřím nadšením fanoušků a už teď se nemůžu dočkat na pokračování. Takže my tak jedině můžem děkovat Hulkovi, že se tehdá nevydal výtahem a šel radši po schodech... VERDIKT: 9,5 špaget z 10 (kdo viděl, pochopí) ... PS: zajímalo by mě jestli Toma Hiddlestona bolej záda z toho jak tahá celý MCU ;)) ()

Malarkey

Popravdě jsem většinu času netušil, co se v rámci těch časových paradoxů v příběhu děje. Nejhorší to bylo někdy kolem třetí/čtvrté epizody. Závěr byl ale hodně solidní a musím říct, že finální díl to všechno narovnal a já této sérii odpustil. Sice jsem pořád nechápal, ale stálo to za to. ()

Fr

„NEHREJ SI NA HRDINU. SEŠ PARCHANT. A SKVĚLEJ…“   Nejsložitější a ne moc zábavnej seriál. Strašlivě moc povídání s minimem vtipu i akce, ale zato se spoustou chaosu v uzavřeným prostoru – tedy v místnosti. O to veselejší to je, když ji (čirou náhodou) opustěj… Bavili mě poslední dva díly. /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) McDonalds ve více než 100 zemích nabízí menu „As Featured In“ s „položkami“, které se objevili ve filmech nebo hudbě.  30. srpna 2023 na 3 dny předělal svoji restauraci v Brooklynu na retro z roku 1982, tak jak ji můžeme vidět v seriálu. 2.) Thx za titule „Vojtěch Kostiha“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()

dO_od

// Po prachbídných Marvels jsem si dal poslední dvě epizody Lokiho a pardon, mimo fakt, že tu nejsou ty debilní humory, v čem přesně to je jiný? Pětihodinový chození po chodbě furt dokola a hledání exitu s příležitostnými odbočkami, které ale stejně ve finále nikam nevedou. Ostatně jako celá tahle řada, na jejímž konci nás čeká doslova *to samé* co v té předchozí, akorát s logičtějším rozuzlením. Ty vole :) Natočený je to skvěle, Benson a Moorhead jsou šikovní, vyzmizíkovat Majorse by imho byla škoda a Hiddleston tomu dává i po těch letech furt všechno, ale já jsem na tohle točení se v kruhu prostě asi fakt alergickej. 6/10 ()

3DD!3

Měl jsem velké pochyby, že se LOKI dočká uspokojivého zakončení, ale klobouk dolů. Proč titulní hrdina dělá to co dělá mi bylo totiž záhadou. Proměna ze sebestředného zmrda v hrdinu mnohovesmíru snadno a... o několik tisíc let později... rychle. Hiddleston si Lokiho neskutečně užívá, hlavně v téhle nové poloze agenta TVA a ne boha, ale dokáže v pohodě z komického blbnutí přepnout do tučného severského mýtu o Yggdrasilu. Majors je herecký chameleon, ale stejně je nejlepší v poloze z konce první řady. Wilson, Quan i Di Martino jsou všichni výborní a každý dostane svůj prostor, ale výměnu názorů dvou hlavních hráčů prostě nemají. Prostřední díly jsou možná výplňovka, ale velice důležitá k charakterovému vývoji a kdo to nechápe se může směle zařadit k hlavounům od Disneyho+, kteří chtěli víc a do oddělení kvality nabrali kývače co můžou za průsery poslední doby. Kvalita, ne kvantita. LOKI 2 ukazuje, že to jde. Zvláště, když se otěží chopí chytří realizátoři jako Justin Benson a Aaron Moorhead. Už vím, jaký Bůh mám být. ()

Spiker01

Nemůžu si pomoci, ale pro mě byla druhá sezóna Lokiho po nářezové první po většinu série velkým zklamáním a slabounkou čtvrtou hvězdičku pro mě zachránilo až krásně odsýpající finále. Z novinek mě tu nezasáhlo téměř nic. Ouroboros je pro mě nezajímavá postava, Sophia Di Martino tu má příšernou paruku (v posledním díle ve flashbacku jsem se ujistil, jak je fakt hrozná), Victor Timely je naprosté mrhání potenciálu, jaký skrývá do budoucna Kang v podání dokonalého Jonathana Majorse (snad na to vůbec dojde, fňuk), ale hlavně...hlavně je tu naprosto nezáživný děj, který se motá v kruhu, což většinou nereflektuju, ale tohle bylo vyloženě do očí bíjící a když už se dostaneme někam jinam mimo otřepané kulisy TVA, je to spíš nuda to sledovat (celá návštěva Victora v minulosti). Až ve finále se konečně začlo něco dít, režisér epizody k tomu vrhl parádní hudbu a mně těch 50 minut uteklo jako voda. A Tom Hiddleston v MCU bude citelně chybět (pochybuji, že kdy bude třetí série nebo se někdy objeví v tak velké roli). Takže zklamání, které mírně rozmělnilo finále. ()

filmfanouch

Svého času v podstatě nejoblíbenější padouch Marvel Cinematic Universe, následně oblíbený antihrdina, díky svému vlastnímu seriálu už oficiálně hrdina. Bůh lsti a adoptovaný bratr Thora se před 2 lety dočkal na Disney+ vlastního seriálu, který se především díky odhalení nového hlavního zla MCU a představení Mnohovesmíru stal velmi důležitým projektem. 2. série tak vyvolala velká očekávání a je potěšující vědět, že se na ní nečekalo zbytečně. I když MCU již dávno není jistotou, Jonathan Majors si dost možná brzy půjde na rok sednout a přijde nejen o roli Kanga a MCU čeká nevyhnutelná rekonstrukce plánů, 2. série Lokiho dokáže naznačit ideální směr. Jde totiž nejen o perfektní vyvrcholení příběhového archu známého Boha lsti. Režisérka 1. série Kate Herron se sice nevrátila, duo Justin Benson a Aaron Morhead (seriál Moon Knight) spolu s Danem Delleuwem (druhá epizoda) a Kasrou Farahani (3. epizoda) jsou obstojnou náhradou. Do velké míry se možná jede na řemeslnou jistotu a opět se ukazuje, že u MCU vlastně není možná dvakrát důležité, kdo zrovna stojí za kamerou, výsledek přesto dokáže potěšit. Mnoho aspektů totiž přeci jen zůstává. Fantastický soundtrack Natalie Holt, lákavý futuristický design organizace TVA a především hravost, které je v 2. sérii ještě více. 2. série plně rozevírá potenciál mnohovesmírného cestování, metafyzických zákonitostí a především zajímavých motivů. Hned v 1. epizodě přijde jeden speciální dárek může za něj představitel postavy, dle které nese název první epizoda: Ouroboros. Ke Huy Quan stejně jako ve svých dětských rolích nebo ve svém oscarovém výkonu ve Všechno, všude, najednou srší neskutečnou energií a potvrzuje, že je jednoduše skvělé, že se po dlouhé pauze vrátil k herectví. Už na samém startu 2. série dochází k mysteriózním prvkům, které se plného osvětlení dočkají až v průběhu seriálu, je ovšem zábavné sledovat, kterým směrem se události vyvíjí. Členové organizace TVA se dozvídají o tajemných základech TVA a někteří se s tím těžko srovnávají. Vyzdvihnout se musí výkon Owena Wilsona, který zvládá přecházet z polohy do polohy a schopně uhrát vážnější momenty. Člověk, který se vlastně bojí zjistit, co je prapůvodem zač, člověk, který jediný smysl existence vidí v systému, který je zahalen mlhou lží. Právě i motivy o identitě a hledaní svého poslaní se prolínají celou sérií a i s nimi se ve finále dějí nějaká uspokojivá vyvrcholení. Jonathan Majors se tu představí jako další varianta Kanga, kdy je Victor Timely zcela odlišný od Toho, jenž zůstal nebo Kanga z Ant-Man a Wasp: Quantumania. Ať už Majors zřejmě provedl velmi špatné činy a po právu se mu rozpadne celá kariéra, nutno uznat, že Marvel přijde o herce s neuvěřitelným hereckým rozsahem a najít náhradníka, který zvládne různé varianty jedné osoby přesvědčivě vždy zahrát krapet jinak, bude obtížný úkol. Victor Timely má v 2. sérii poměrně výraznou úlohu, navíc má skutečně daleko k zlým Kangům a je proto zajímavé sledovat člověka, který se ve variantách se zlou pověstí nedokáže nalézt.  První tři epizody seriálu jsou vlastně slibný rozjezd, na opravdovou řezničinu ovšem dojde v druhé polovině seriálu. Epizody Srdce TVA, Věda/Fikce a Velké poslání (název ne náhodou shodný s úplně první epizodou seriálu) jsou Magnum opusem dosavadní MCU seriálové tvorby, kdy veškeré emoce fungují naprosto fenomenálně. Srdce TVA je v podstatě Infinity War tohoto seriálu, Velké poslání je poté Endgame tohoto seriálu. Nejen proto, že se tu emoce opravdu štěpí, ale především proto, že jde v jednom ohledu skutečně o konečnou hru. Loki je napříč MCU fascinujícím charakterem s fascinujícím vývojem. Nikdy nebyl vyloženým čistým zlem. Byl spíše arogantní bytostí, která vždy chtěla někam patřit. Nechtěl ubližovat lidem, ale chtěl dosáhnout respektu a uznání. V seriálu Loki si Loki prochází důležitým faktorem. Nachází pravý domov, pravé přátelé, pravou lásku, v závěru poté i prorokované velké poslání. Po vzoru Endgame má závěr seriálu Loki nádech hořkosladké tragédie, protože i přes ,,happy end´´ se nekončí na dvakrát veselé notě. Především proto, že Loki v závěru skutečně obdrží něco, po čem dříve moc toužil. Ale ne ve formě, kterou čekal. Závěr 2. série Lokiho je tak především také o tom, jak je někdy nutné přinášet oběti a že snaha o spásu toho, na čem člověku záleží, se neobejde bez háčku. Tento seriál díky tomu nemohl skončit lepším způsobem. I když totiž jistě otevírá vrátka pro další příběhy z MCU, na konci 2. série Loki je cítit nádech uzavřené kapitoly. Vystavěného archu, který na konci přináší jednu z nejlépe napsaných postav v historii MCU. Tony Stark by byl hrdý. Zábavné prvky mnohovesmíru, cestování časem i filosofických úvah, vynikající produkční hodnoty, skvělá kamera (především rozhovory mezi postavami díky ní působí vyloženě intenzivně), která vůbec nepůsobí seriálovým dojmem. A především fakt, že se tu ukazuje, že seriály od MCU můžou fungovat a že i když se může snadno říkat, že má MCU to nejlepší za sebou, projekty jako třetí Strážci Galaxie nebo právě 2. série Lokiho rychle vystrčí růžky a naznačí, že ještě není potřeba stahovat kalhoty. 2. série Lokiho je jednoduše radost, především poslední scéna v sobě skrývá několik různorodých emocí, že půjde ještě dlouho o moment, který je těžké zpracovat. Ať už se Tom Hiddleston jako Loki někdy ještě vrátí, po uspokojivém odchodu v Avengers: Infinity War se dočkává vyloženě skvělé potencionální tečky. Ve své životní roli je fenomenální a právem by měl příští rok bojovat o cenu Emmy.  Především se naplnila slova tvůrců o tom, že obě série Lokiho dohromady tvoří pevný příběh s jasným začátkem, prostředkem a koncem. Velké poslání je naplněno, 2. série seriálu Loki dosáhla možného vrcholu a do budoucna bude platit jako slibná ukázka toho, že MCU rozhodně nutně nemá to nejlepší za sebou. Tahle horská dráha nečekaných emocí budiž příkladem za všechny.... () (menej) (viac)

Shakers

2. séria - 85%. Už prvá séria bola dobrá a svojím príbehom zaujímavá, no táto druhá je oveľa lepšia, premyslenejšia, prefíkanejšia, nepredvídateľnejšie a hlavne výborne herecký zahraná - Hiddelston / Majors. ()

dr.horrible

Najinteligentnejšia, najgeekovskejšia a najzábavnejšia vec, čo sa na poli MCU seriálov od WandaVision zrodila. V súčasnej marvelovskej kríze, jak keby závan minulosti (najlepších čias, tretej fázy). 90% ()

Yoshitsune

Když Tom Hiddleston, v Marvelu začínal měl původně hrát Thora, tu roli mu sice přebral Chris Hemsworth, ale Tom zůstal a chopil se role Lokiho. Loki je v komiksech, takový otloukánek dělá sice zlé věci, ale sou to věci typu že jednou ročně, zaůtočí na New York, no prostě nic velkého. Když pak dostal druhou šanci a opravdu se snažil být dobrým, tak ho akorát jeho rodina šikanovala. Filmový Loki, je na tom tedy podstatně lépe, v úžasu sem sledoval jak z toho arogatního a namyšleného blba, se stává hrdina a to aby pak Thanos zabil. Zatímco filmovo seriálový Loki, jde také jinou cestou, opět začíná jako arogatní blb a v průběhu seriálu se mění, získává přátelé, získává něco na čem mu záleží, něco za co stojí bojovat. První i druhá série, sou tak dokonalou podívanou, že je škoda že to končí, hrozně rád bych viděl jak Loki a Mobius řeší různé časové problémy, různé zlé varianty, hrozně moc rád bych viděl ještě Toma Hiddlestona, jako Lokiho. Ale s tím jak druhá série končí, se musím smířit, je to těžké smíření, je to smíření které nechci přijmout, je totiž bolestné, ale zároveň vím, že tohle je tak dokonalý konec, že si lepší spřát ani nemohu. A proto doufám, že se Marvel vydá touhle cestou, jakou se vydal Loki, protože Marvel má velké poslání. ()

mcb

Šest hodin pobíhání po čtyřech interiérových lokacích se spoustou odboček, podzápletek a vedlejších postav, které nikam nevedou. Marnění diváckého času cyklickou zápletkou, během níž se nikam neposouváme a neustále se (doslova) vracíme na začátek. Kdyby bylo posledních deset minut přilepeno k první sérii, tak by se jednalo o zdařilý epilog, v tomto podání jde jen o nadbytečný přídavek jdoucí ruku v ruce s posledními (filmovými/seriálovými) marvelovkami, kterým zcela chybí jakékoliv kreativní směřování kromě toho korporátního. Takže nakonec úplně stejný výsledek jako The Marvels, jen schovaný za iluzí velkého příběhu, který s něčím skutečně zahýbe. Nezahýbe. ()

rikitiki

Hodně ostatních uživatelů se zde rozplývá nad druhou řadou, přestože jim připadá zmatená.  Mně připadá extra mega zmatená, a proto se nerozplývám. Přestože Tom hraje jako o duši a výprava i triky jsou prvotřídní, vůbec jsem nemohla usledovat co se děje, proč a kdy. Neustále vysvětlování v dialozích mi nijak nepomohlo, spíš otrávilo. Konec by mohl být monumentální, kdyby bylo aspoň trochu jasné, jak se k němu dospělo. Jo, a hele, Loki, ztratil jsi veškerou poťouchlost a podrazáctví, tím pádem i zábavnost. ()

TheEvilTwin

Druhá série byla fajn a zase je to něco, co i když se člověku nelíbí, tak to musí vidět, aby byl v dalším marvel světě orientován, jinak se ztratí a už nechytí. Ale i přes tolik pochvalných recenzí mě druhá série nebavila tak moc jako první, a to z prostého důvodu. Loki tady jednoduše ztrácí cokoliv, co jej dělalo Lokim v celém MCU. Z vychytralého záporáka se najednou stává dobrák, který už úplně ztratil svou podlost, nekouzlí, nevyužívá své přednosti ve formě iluzí a manipulací a je prostě jen “kladná postava bez charakteristik”. Děj taky není bůhvíjak ohromující, jelikož tenhle kolaps multiverza je podán tak abstraktně a v momentě kdy se to celé zhroutí jsem si říkal “no a co?”, protože nám tady tvůrci neukázali jediný konkrétní, hmatatelný důsledek, který by v nás vyvolal emoce a u kterého bychom byli zdrceni jeho osudovostí. Celá série se pro mě vezla na vlně průměru a v závěru je fajn pozice, ve které Loki skončil a která vyvolává zájem o další vývoj, ale nic víc bych v tom nehledal a větší přednosti tady zkrátka nevidím… ()

ScarPoul

To, že to má nápad a aj vzťahový vývoj je pekné. Lenže to prichádza v dobe, kedy ma Marvelovky už neberú a ani ma nemajú veľmi čím zaujať. Toto bohužiaľ pozerám len zo zotrvačnosti, lebo som už do toho investoval veľa času. A k nejakému koncu sa chcem dopracovať. Páči sa mi, že to nebolo hlúpe a že si to dopomohlo aj vtipom. Rovnako oceňujem, že tam funguje aj kauzálnosť. Mrzí ma zbytočné spomaľovanie a zbytočné logické kiksy ( aspoň zo začiatku). Čím sme bližšie koncu tým dávajú aj nelogické scény zmysel. Tempo je dakedy trestuhodne pomalé, inokedy som mal pocit, že to svojou dynamickosťou utlmuje realitu okolo mňa. Ale tým pádom sa tu ukazuje určitá nevyváženosť. Bez tých moralitiek by to bolo krajšie. V temnejšom vyznení aj pamätnejšie. Takto je z toho prapodivná depka. Tretiu sériu už prosím nie. 2. séria 60% ()

slord

Tak Loki nám skončil, a bolo to teda skvostné finále, ktoré vo mne vyvolalo všetko od nadšenia, údivu až po slzy dojatia. Nechápem fakt prečo aj iné MCU projekty nedostanú takúto opateru. Tu je proste cítiť, že tvorcovia dali do toho lásku a dali si záležať na každom zábere, každej scéne, každom kúsku tejto audiovizuálnej lahôdky. Dokázal by som sa nad tým rozplývať dlhé hodiny a chváliť každý aspekt toho, tvorcom dávam klobúk dolu a tlieskam im, skvelá práca. Zbohom Loki. ()

Vidly10

Loki se v rámci MCU seriálů vymyká naprosto vším. Zatímco jinde nemám moc důvěry v závěrečné epizody, tady jsem věděl, že to dopadne dobře. Vše dává smysl, vše má své vysvětlení a vše se zde zakončí na jedničku. Charakterové oblouky jsou emocionální a nikdo nepřijde nazbyt. Jednotlivé vztahy fungují organicky a vtahují vás do děje v každém dialogu. Vypíchnout se musí bravurní režie. Kompozice záběrů, (ne)střih jednotlivých scén či vizuální efekty doplněné o kulervoucí hudební podkres činí z Lokiho krásný úkaz, že to jde. Že je MCU schopno vyprodukovat kvalitní seriál, stoprocentně funkční a plný příběhových i režisérských nápadů, které u pomalu upadajícího univerza nemají obdoby. Naděje do budoucna? Jo, ale opatrně… nechceme se znovu spálit. Každopádně je Loki jednoznačně doporučeníhodný seriál. ()

Blackhand47

Druhá série Lokiho trpí jistou nevyvážeností, se kterou se potýkala i řada minulá, ale tentokrát je bohužel o trošku více znát. Kdyby měly obě série o jeden nebo dva díly méně, bylo by to určitě lepší, ale tvůrcům se upřít nedá, že to zvládli zakončit skvěle. Jak bylo avizováno, jsou to víceméně dvě části jedné knihy, která je nyní uzavřená a bude se na ní v budoucnu stavět. Škoda, že ostatní projekty od Marvelu nemohly být taktéž podobně kvalitní, jelikož mimo Lokiho měly kvalitu akorát lehce nadprůměrnou a pak to šlo už jenom dolů. Co bych seriálu ale vytknul je výběr postav, kdy nenabízí příliš zajímavé figury, což by se ale v šíleném prostředí TVA nabízelo. OB jakožto nováček do party to ale trochu napravil, byť by magorů a zvláštních individuí mohlo být kvůli nekonečnu variací v seriálu více. Pokud se bude budoucnost Marvelu alespoň trochu blížit kvalitám Lokiho, budu jen rád, ale bojím se, že éra komiksovek skončila a my teď akorát sledujeme jejich postupný odchod ze scény. (Což nemusí být nutně špatně). Hodnocení: 80 % ()

M.i.k.e

První dva díly sice slabší, ale pak se druhá řada nehorázně rozjede a jakkoliv měla v první sérii velkou konkurenci, může se jí v pohodě rovnat. Osobně se mi hodně líbí vývoj Lokiho postavy a jen tu potvrzuje svojí pozici nejen mého nejoblíbenějšího hrdiny v rámci MCU, ale také pozici nejlepšího seriálu co z marvelácké dílny vylezl a také nejlepšího Marvel kousku v trudné době po Endgame…90% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD