Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

Mihail123

Ako malý som pokémonov baštil. Ale teraz sa už len smejem nad tým aký som bol blbý a ako je možné že som tento brak pozeral... Ale to bolo asi tým že som sa musel nejako začleniť do spoločnosti a chcel som byť cool...:) ()

Experiment

Ako tomuto možete dať odpad? Úplna blbost odsudzovat tento serial len kvoli tomu, že zopar deťom preplo v palici. Ja som na pokemone vyrastal a pre mňa to bola bomba a aj vatšine malým deťom sa to páči. Starší típci to hodnotia tak, že si pozrú dve časti, daju odpad a k tomu nejaky ,,inteligentny,, koment...May a Dudek maju dobré komenty. ()

Slider

Viem že je to strašný brainwash ale aj keď anime vôbec nemusím svojho času som Pokémonov strašne žral =) Z prvých dvoch sérií som toho kedysi vysledoval naozaj veľa a aj keď sa dej stále točil dokola nejako ma to furt držalo a bavilo. No, každý má nejaké neresti z detstva... 8-) ()

skretik

Ja som bola malá, keď som to pozerala (dobre, nie až taká malá), ale mne sa ten svet fakt páčil :) Okok, ja chápem, telenovela pre malé decká :) Ale aj tak ma to vcelku bavilo (pikačua som taktiež neznášala... veď ten nič nevedel, len ten svoj zvuk vydať :) ). ()

Nyck

Jako malý jsem samozřejmě také propadnul této mánii, sbíral jsem kartičky, alba atp. A proto dávám za nápad a relativně zajímavé provedení * a za nostalgii také jednu *. Upřímně řečeno, nejlepší díly byly ty první, pak se to podělalo.. ()

sskrblik odpad!

Japonská mánie, která zasáhlá každé malé dítě - i mě. Stovky potvůrek, který vylítají z pokébalu, rakeťáci, pika chu, Ash z Oblázkové města. Tyhle pojmy už asi nikdy nezapomenu. No každopádně to byla hrozná krávovina! ()

Petr23

Težko hodnotit, podle mě ti co tento fenomén nezažili tak to nemůžou pochopit. Ti co s Pokémony zažívali sobotní a nedělní rána na Nově, se mnou budou souhlasit :) ()

morena.jea odpad!

Najviac ma na serie na japonských animákoch, keď dajú záber na tvár. Tá je kamenná, s veľkými sklenými očami, bez výrazu, pohybujú sa iba tie ich špatne namalované papule. Umenie animácie v plnej kráse ()

gxem

Jako malá jsem se na to ráda koukala a jako někteří komentátoři přede mnou, i já jsem o víkendu vstávala a vyčkávala na další díl. Přes všechno negativní co se Pokémonům vytýká si myslím, že pokud člověk hledá něco odpočinkového a na pobavení (při nejmenším jako kulisu k práci), jsou Pokémoni jednou z možností. Seriál je určen mladým divákům a motivuje je k výdrži (Ashova dlouhá cesta za pokémony) a spolupráci. Myslím, že seriál určitě splnil autorovo přání a Pokémon-mánie skutečně ovládala svět - alespoň na chvíli. ()

Blackberry odpad!

Vo mne doteraz rezonuje udalosť, ktorá sa vraj stala, keď dieťa pozeralo tento nebezpečný seriál. Vraj vyskočilo z okna po efektoch, ktoré nedokázalo pochopiť vo svojej mladej hlavičke. Už len toto hovorí, o čom je tento nezmyselný fantasy film z Japonska. Radšej ani nevedieť, že existuje. Pre mňa najhoršia filmová tvorba vôbec. ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)