Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

Sir Ludvig

Ja som ten serial pozeral :} Iste, rakosnici dokazu urobit ovela lepsie veci, ale v nasej TV ich nikdy neuvidime. Tento serial je tak blby az je mily. ()

Meescha

Nechapu, proc tolik povyku... Myslim, ze detem se serial libi, je celkem slusne zpracovany, trocha te akce :-) a celkeve mam pocit, ze si rozhodne nezaslouzi takove odsuzovani... Jedinu velkou vytku mam: za pet let uz skoro nikdo nebude vedet, co to je. Hold zadna nesmrtelna klasika se nekona, lec pro decka celkem dobre. ()

Krčma odpad!

Anime - miluju.... Pokémony - nesnesu. Jak mi to mohli udělat. V Čechách je anime jako šafránu. A když se sem už něco konečně dostane, tak to musí být zrovna taková blbost. Naprosto o ničem. Přitom je tolik z čeho vybírat. A to i kdybychom se omezili čistě na žánr dětské anime. Ať žije Son Goku!! ()

HarveyDent

CO TO MÁ ZNAMENAT???? DOSPĚLÍ LIDÉ(NO MOŽNÁ NÉ DOSPĚLÍ ALE ŘEKNĚME SVÉPRÁVNÍ) HODNOTÍ A KOMENTUJÍ SERIÁL PRO DĚTI? ...............NECHTE DĚTEM JEJICH SERIÁLY A ŠETŘTE SLOVA, TOHLE BYLO NATOČENO PRO DĚTI!!!!DĚTI!!!! NAIVNÍ STVOŘENÍ, KTERÁ SI ŽIJOU VE VLASTNÍM SVĚTĚ. A JESTLI SI MYSLÍTE, ŽE JEDEN SERIÁL JIM NA CELÝ ZBYTEK ŽIVOTA SNÍŽÍ IQ , TAK JSTE NA VELKÉM OMYLU, PROTOŽE VĚCÍ POKEMONUM PODOBNÝCH TU BYLO PŘED NIMI HAFO A STEJNĚ, JESTLI BERETE POKEMONY JAKO VÝPLACH( A ONI VAŽNĚ JSOU), NEJSOU JEDINÝM VÝPLACHEM NA SVĚTĚ. JE SPOUSTA DALŠÍCH SERIÁLŮ (TŘEBA TELENOVEL) KTERÁ DĚLÁ VÝPLACHY DOSPĚLÝM LIDEM, AŽ NA TO ŽE TI DOSPĚLÍ Z TOHO NEVYROSTOU, JIM UŽ TO ZŮSTANE. JÁ SEM BYL TAKY DO POKEMONŮ CELEJ UDĚLANEJ, KDYŽ MI BYLO DEVĚT, A TEĎ JSOU MI ABSOLUTNĚ UKRADENÍ, UŽ SE O NĚ NEZAJÍMÁM. JE TO PROSTĚ SERIÁL JENOM PRO DĚTI SOUČASNOSTI A NEŘÍKEJTE, ŽE KDYŽ JSTE VY BYLI MALÍ, TAK JSTE SE TAKY NEDÍVALI NA NĚJAKEJ SERIÁL PRO DĚTI KTERÝ BYL VE SKUTEČNOSTI TAKY JEN VÝPLACHEM.....NO?? JAKO DĚTEM SE VÁM ALE TO LÍBILO, ŽE? ()

Hanussen

Kde jsou ty časy, kdy jsme sbírali nálepky s pokémony a každou neděli (nebo to byla sobota?) čuměli na pokémony? S odstupem sice musím říct, že je to nehorázná blbost a musím se tomu jenom smát, ale i tak, 3* ()

Dlo'h-osh

Nedávno jsem začal seriál Pokémon znovu sledoval a myslím, že to není špatný seriál. Námet i některé příběhy jsou originální a zápas zajímavé. Seriál bohužel kazí trapná klišé, jako například porážky rakeťáků, které se dějí dvěma způsoby 1) Pikachu jim dá bleskový útok a tím je odpálí pryč(zvláštní že i ostatní pokémoni, které porazí pikaču nezmízí ze scény) 2) Rakeťáci vyhrávají, pokémoni Ashe jsou zasaženi bahenním útokem, ale přijde na pomoc někdo, koho potkali Ash, Misty a Brock na začátku epizody a porazí je, nebo také postup v ligách, kde si Ash najde kamaráda, ten ho porazí a pak sám v příštím kole vypadne. První část v regionu Kanto byla výborná, ale po Ashově prohře to začalo upadat, Johtová liga už nic moc není, hlavně jsou tam strašné rozestupy mezi zápasy na stadiónech. Někdy se mi zdá, že Ashův pikachu je snad nejsilnější pokémon na světě, většinou porazí i ty nejsilnější pokémony. Také je divné, že Ash v každé sérii chytí 3 základní pokémony a ti se(kromě charmandera) odmítají vyvinout. Měl by chytat nějaké silnější pokémony. Hodnocení 26% rozhodně není objektivní, akorát tomu dávají odpad lidi co to 8 let neviděli... P.S.Ve svém hodnocení nezahrnuji sérii Diamant a perla, to už by dopadlo mnohem hůř, pokémoni v Sinnohu vypadají jako něco mezi digimony a roboty... ()

Maxmilian odpad!

Wow, tak to je síla, ani jsem nečekal, že se tento stupidní seriál dostane na stránky ČSFD. Nedokážu si představit, že bych viděl víc, než jsem viděl. A to jsem zvládl 2 díly. A vím jedno, už nikdy více. Jak to ty malé děti může bavit. Sám jsem byl malý, ale po takovýchto pohádkách bych ani neusnul. ()

Pavlunka

Koukám tady se někdo stydí za to že jako dítě fandil Pokemonům...Koukalo na to každé dítě skoro nikdo nebyl vyjímkou.Dospělý lidi se na to nekoukali, ale jako pohádku pro děti by to mohli uznat.Je málo filmu které vzbudí takové šílenctví jako POKOMON "Chyť je všechny" a "Pika,paka" Lidi nenechte se strhnout lidma a hodnoťte to lépe ()

Mire odpad!

Radio to perfektne napísal. Jeden z najväčších výplachov mozgu všetkých dôb, bolo to tak v kurze, všetci sme tie balíčky s nálepkami kupovali, všetci sme sledovali STV podvečer v sobotu a nedeľu a všetci sme tým boli úplne unesení. Aj mňa to zasiahlo - a vydržalo mi to asi rok. Po roku 2002 už po Pokémonoch ani pes neštekol a ja s kľudným svedomím môžem dať odpad, pretože toto si nepozriem ani z nostalgie na youtube! ()

Akvarista

Nářez největší! Pokébale leť! PIKA PIKA... No žral jsem to hrozně. Kecy o kažení dětí si nechte, já si z toho pamatuju velký hovno a zkaženej si taky nepřipadám. ()

MDesign

Neviem aký by bol môj pohľad na to, keby som to pozeral teraz, ale ako dieťa som to miloval a zbieral všetko pokémovské čo sa dalo. A vy ostatný: netvrďte mi, že ste ho ako deti nepozerali. ()

xxlch odpad!

Viděi dospělému nelze .Toho Oskara má většina dětí.Pikaču na mě dodnes kouká z poličky plné plyšáků.Hrůza. ()

HarlanWade odpad!

Spousta lidí, co znám, má dodnes neskutečně obsáhlou sbírku pokémonských kartiček, se kterou se nebojí pochlubit. Asi největší hitovka 90. let. Vtipný na tom je, že to ty lidi fakt myslí vážně. ()

oasismanik

Ale pozrimeže, samý moralista. Veľmi ma zarazilo, že sa seriál môjho detstva /+detstva milionov a milionov daľších, teraz tak 18 až 22- ročných / nachádza medzi 200 najhoršími seriálmi všetkých čias. Nezarazilo ma to, nasralo ma to!! NASRALO!! :D PS: idem si pustiť zopár častí, zaspomínať a možno si potom pustím aj Madeja, ferarii, ako sa moje dievča zatvári, možno sa bude kráááásne červenať.... ()

krydy

úžasný seriál o chlapci jenž si chce splnit svůj sen. Každý díl z jeho putování divákovi předství nějakého ze 150ti úžasných Pomenonů a nabídne boj proti zlým Rakeťákům. Postavy velice prožívaj své role, hlavně srasch a neustále ječí. Není vůbec nic, co by na tomto seriálu nebylo bezchybné!!!! ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)