Duša predstavuje stredoškolského učiteľa hudby Joa Gardnera, ktorý získa šancu svojho života hrať v najlepšom jazzovom klube v meste. Ale jeden malý chybný krok ho zoberie z ulíc New Yorku do Veľkého pred – fantastického miesta, kde nové duše získavajú svoje osobnosti, vlastnosti a záujmy predtým než idú na Zem. Rozhodnutý vrátiť sa do svojho života, Joe spojí sily s drahocennou dušou 22, ktorá nikdy nerozumela príťažlivosti ľudských skúseností. Ako sa Joe usiluje ukázať 22 čo je úžasné na živote, môže pritom získať odpovede na niektoré dôležité otázky života. (Cinemart SK)

Timak

Je to moc hezký. Paralela s Inside Out (V hlavě) se nabízí, což bude ve mně trošičku víc rezonovat. Nicméně Soul je nádherné, tak trochu "dospělé" vyprávění o životě a jak ho (ne)prožít. ()

VanTom

K dokonalosti nové Pixarovce moc neschází (tu technickou samozřejmě nelze zpochybňovat vůbec), přesto není její emoční dopad tak bezvýhradný, jak asi tvůrci doufali. Předně, i když vizuálně neskutečně nápadité a přitažlivé, v rychlosti prolétnuté "předsmrtné" formování dušiček vážou natolik komplikovaná pravidla a zákoutí, že už nepůsobí přirozeně, ale jako výchozí scénáristický konstrukt pro finální plánované procitnutí a pochopení, jak je život opojný a vzácný. Ono se vysvětlování zúročí, to né že né, povznášející myšlenka snímku mě nadchla a celý jsem si ho užil jak v "nebi", tak i na zemi (i když některé padací humory už IMHO jen marně vytrhovaly prťata ze znuzeného ošívání), akorát mi chyběla větší bezprostřednost a opravdovost. I tak skoro 5* ()

VasaX

Pixaru se konečně zase něco povedlo. Soul je zase takový ten hezký "feel good" animák, s malým poselstvím a dobrým srdcem. Jsem rád, že i ta animace je propracovaná a "chytrá" a ač je tu několik příležitostí, Soul, na to jde velmi jemně a nepouští se do klasického "západního" citového vydírání diváka. Za mě hodně pěkný "Pixar", i přes to že mám pocit že tomu něco chybí, tak jako Jerry přivřu očko a těch 5* tam dám. ()

Trustme

Posledním dobrým filmem kdysi slavné značky PIXAR bylo Toy Story 4 (2019). Od té doby vytváří divný, nudný, otravný animáky a vykrádají své dřívější hity. Toto studio by potřebovalo akutně změnit scenáristy, režiséry a ideové plánovače. ()

JustMeeKatie

Myslela jsem si, že mě tenhle animáč od Pixaru moc bavit nebude, protože z traileru jsem měla dojem, že film bude hodně zaměřený na jazz, který já osobně nevyhledávám. To se naštěstí nestalo a přes počáteční rozpaky mě příběh chytil a až do konce nepustil. Ačkoliv za hlavní postavou stál Jamie Foxx, já jsem si tu nejvíc užívala hlasový výkon Tiny Fey, které 22 fakt sedla, a taky Grahama Nortona (prosím, obsazujte ho častěji! :D). Taky musím říct, že se příběh ubíral pro mě nečekaným směrem, což je myslím hlavní důvod, proč mě Duše tak bavila :). ()

mkubalikova

Poctivý Pixar se vším všudy, jen asi ne úplně pro malé děti. Což není výtka. Odrostlejší děti a dospěláci si užijí pixarovskou imaginaci bez limitů. 🎵 90% ()

vyfuk

Přijde mi, že do každého nového filmu od Pixaru vstupuji do toho celého s větší a větší skepsí. Rok od roku. A není se čemu divit. To, že se ten samý režisér pár let zpátky vzal na paškál pocity, které nějak zhmotnil a personifikoval je jedna věc. I to někdy už bylo asi psycho. Teď se pohybujeme na hranici totálního abstraktna, které si vytváří svůj kompletní svět, který je ale dosti jakoby reálný. Nejsou to úplně třeba Příšerky, na kterých se začínalo, i když otisk režiséra je v tomto až nezvykle cítit. Obecně vzato je film další posun studia. V rámci klišé se asi nehýbeme žádným směrem. Tak nějak je to stále příběh, který jsme viděli několikrát, akorát je zasazený do úplně jiného světa, který už je i na poměry sledování pro děti v celku mimo. I tak je s podivem jak se film hlavně popral s hudbou, ve které nechápu jak Ross a Reznor během jednoho roku dokázali udělat tak originální a specifické soundtracky, které by se zdáli, že v rámci jejich tvorby vystupují z komfortu, ale oni se s tím perou dokonale. Upřímně, pokud nepadne nominace za oba filmy, tak budu pěkně nasraný. Mít na takovéto úrovni dvě želízka v ohni je něco dosti výjimečného. A navíc si myslím, že určitě by byla ve hře i výhra. Jasně, dost věcí je děláno další stranou, ale charakter filmu je zde vystižen dost dobře. Navíc to dost připomíná tvorbu NIN, ale i tak je to pohádka pro děti. Duše už je pro mě trochu vedle, stále asi jde ale o udržení nějakých standardů, na které jsme zvyklí. Hlavně se nemotáme v nějakých extrémních bludných kruzích. ()

drackula

Pixar sa témou vybral na naozaj tenký ľad a podľa môjho názoru to zvládol vynikajúco. Malo to dušu a aj za srdce ma to chytilo. Jeden z top animákov poslednej doby. 100% ()

haluska11

Pixarovská vlna pohádek z moderního prostředí nemá konce. Vnitřní pohled do duše člověka v současné době a "dospělá" filozofická témata film silně spojují s Inside Out. Hlavním hrdinou nyní není dospívající školačka, nýbrž černošský hudebník v nejlepších letech. Film zcela jistě není nepředvídatelný a má pár logických vad. To ale kompenzuje emocemi a myšlenkami, které jsou silně lidské a ztotožnitelné - a to říkám jako bílá, neamerická žena, která nenávidí jazz. Soul je každopádně hezkým  novodobým psychologizujícím animákem s nadpohádkovým přesahem. ()

zigíš

Vlastně to jediné co mě vytrhlo z té nadšeně komfortní zóny byl závěr. Klidně bych volil ..jiný, řekněme na první pohled neveselejší. Jinak skrz naskrz poctivá pixarovka dospělejšího střihu co jsem myslel, že se jí snad už nedočkám. Pete Docter (Inside Out, Up) je neselhávající jistota. A pro Rosse s Reznorem a Batistem naprosto zasloužený plešoun :) ()

Ludivitto

Samozřejmě je 5* extrémně subjektivních: vyrůstal jsem v hudební rodině a živí mě design. Soul je vizuální majstrštyk. Ale asi to není pro děti. ()

Hollohlaway

Nijak zvlášť humorné a dle mě dost na efekt emocionální. Celá ta linka s hledáním smyslu života, načež je to překvapivě život sám, šla mimo mne. Postavy nebaví, nic nepřekvapí, ani animace. Utkvěla mi jen hudba. Aby taky ne, Trent Reznor umí. ()

TroiMae

Poněkud rušivé byly renoncy, jako když jednou z mentorek je Matka Tereza. V jinak duchaplném filmu bych nečekal takovou plochost využít její kontroverzní mýtus. A když mentorka Marie Antoinetta je zpodobněna jen jako hlava, taky mi to přijde jako dost bezhlavý humor. Nicméně od chvíle, kdy na scénu vstoupí terapeutický kocour, jdou tyto dětské nemoci stranou.   “I heard this story about a fish. He swims up to an older fish and says: “I’m trying to find this thing they call the ocean.” “The ocean?” the older fish says, “that’s what you’re in right now.” “This”, says the young fish, “this is water. What I want is the ocean!”   Don’t give a present, give presence Don’t be an eye candy, be a soul food Don’t have a search party for the future when you can find yourself in all the minutes right before you. To be curious, attentive, and present every day is a life worth living. ()

Soweek

Je to už dnes taková klasická pixarovka. Domníval jsem se, že pojetí by tentokrát mělo být o něco dospělejší, al bohužel se tak nestalo. ()

Maynard.

Wau, tak už i do Pixaru dorazily "antirasisti", jakože to je prej 1.filme, kde je hlavní hrdina černej. Já teda proti černochům nic nemám pro mě je černoch jako cikán :o) (hláška z Bohůša). Tohle se náramně povedlo. Škoda jen, že se to celý točilo okolo jazzu, což je asi můj nejmíň oblíbenej žánr, hned po repu. Kdyby se to točilo kolem roknrollu, vůbec bych se nezlobil. Ale i tak sem si tenhle animák náramně užil. Už dlouho sem animák neviděl, takže příjemná změna. Dějově naprosto skvělý, prolínání mezi dvěma světy, fakt pěkně udělaný. Oproti "V hlavě" mě tohle mnohem víc oslovilo. Tenhle rejža to vypadá, že jako umí... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

93. Ceny akademie - výsledky

93. Ceny akademie - výsledky

26.04.2021

Dnes v noci proběhl 93. ročník předávání Oscarů, cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS). Ceremoniál se odehrál kvůli stále trvajícím protiepidemickým opatřením zcela netradičně ve velmi… (viac)

Ceny BAFTA ovládla Země nomádů

Ceny BAFTA ovládla Země nomádů

11.04.2021

Dnes večer proběhlo v londýnském Royal Albert Hall udílení prestižních filmových cen Britské akademie (BAFTA) za uplynulý rok. V počtu nejvíce nominací (7) vedly shodně snímky Země nomádů a britské… (viac)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+