Spike Lee natočil příběh čtyř černošských amerických veteránů, kteří se vrací do Vietnamu najít tělesné pozůstatky velitele své čety a snad i zakopaný poklad. (Netflix)

bearmeedek

Černoch natočil agitku o černoších a prezentuje to jako akční film o hledání pokladu ve Vietnamu. A to je velmi zavádějící informace. Délka filmu taky úděsná, většina času se pochoduje džunglí. Několik výbuchů a výstřelů pak působí jako z jiného světa a nějak to neladí dohromady. Nudilo. ()

desade odpad!

Nie som žiadny rasista a proti černochom vo všeobecnosti nič nemám, ale ak si tento film pozrie americký černoch s nižším IQ, ktorému sa zrovna v živote moc nedarí, tak pod pláštikom korony rozbije výklad na najbližšom obchode s elektronikou a odnesie si domov ten najväčší televízor, čo unesie a bude to považovať za nárokovateľné odškodné za zločiny spáchané na jeho predkoch. Ale celkovo mi táto fraška (priliehavejší žáner ma nenapadá) prišla ako neúcta k obetiam americko - vietnamskej vojny. Či už na jednej, alebo druhej strane. ()

rublik05

Místo válečného dramatu si Netflix připravil další politickou agitku o hrozném utrpení černochů, kteří se v té Americe mají tak strašně špatně, nikdo je nemá rád a všichni jim jen hází klacky pod nohy. Přitom to zpočátku vypadalo docela nadějně, tlupa válečných veteránů se najednou po několika letech rozhodne vrátit se na místo činu pro zapomenutý poklad a pro ostatky svého kamaráda. Docela v pohodě námět, se kterým se dalo dobře pracovat. Sledujeme setkání po letech, samozřejmě nesmíme zapomenout zapojit do kontextu současnou politiku USA, dále pokračujeme putováním po Vietnamu, sledujeme postupnou změnu chování a vývoj charakterů jednotlivých postav, na kterých se válečný konflikt silně podepsal. Vietnamská džungle je nádherně natočena, nicméně tím výčet kladů asi končí. Herci působí extrémně nesympaticky, jejich dialogy mě vůbec nebavily a na veterány měly velmi zvláštní chování. Děj je plný nesmyslů a nelogičností, dobové válečné scény nezajímavé a zbytečné. Zápletka a finální rozuzlení totálně o ničem, Jean Reno působí doslova jako karikatura sebe sama. Pro černošskou komunitu má Bratrstvo pěti nejspíš nějakou větší vypovídající hodnotu, zejména asi v představení slavných černochů a připomenutí zásadních událostí pro tuto komunitu, nicméně mně osobně toho snímek moc nedal. Šílená délka pro mě byla doslova utrpením, moc se mi nelíbily ani akční scény. Prakticky ani nemám co hodnotit, hlavní poselství se totálně minulo účinkem a zůstalo jen dlouhé užvaněné nic. 2/10. ()

pushover

Špatný na všech úrovních. Scénář psal idiot, dialogy debil, režíroval neumětel, akční scény točil jantar a hráli amatéři. Pokus o black agitku na úrovni základní školy. Buď to za Spikea točil nějakej student filmový školy, nebo za něj točil starší filmy někdo kdo umí režírovat. Jiný vysvětlení nemám. ()

MERKATtv

Spile Lee ma svojim filmom Blackkklansman priviedol k blaxploitation filmom a preto som sa tešil na jeho ďalší "joint". Film je super. Príbeh štvorice kamarátov ktorí sa vydávajú nájsť poklad a ich starého kamaráta je zaujímavý a bude vás baviť. Film je aj dosť brutálny a aj ako Blackkklansman tak aj tu budú rôzne zábery z vietnamu atď. Je mi celkom ľúto, že to dali na Netflix lebo toto by som si pozrel aj v kine. Zatiaľ najlepší film tohto roku. ()

celticek

Toto se hrubě nepovedlo. Spike Lee je hodně ujetý režisér. První hodinu jsem ještě zvládl, 80. minuta to stále držela na solidní úrovni (scéna s minou), pak ale začíná úsek přestřelek a to dramatu (pokud to teda má být drama a ne černá komedie:) hodně uškodilo. Natahování a stahování obrazovky mě teda naštěstí nechalo chladným, ovšem citové výlevy jednoho z hlavních hrdinů přímo do kamery mě těžce zklamaly. O stopáži se ani nebudu bavit, zbytečně moc! ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Doprd...154 minut?!? Zkrátit o hodinu, tak je to ničím zajimavý, ukecaný film o veteránech co chodí v džungli...ale...mělo by to jenom 94 minut! +++ SPOILER 20ti slovy: Černí veteráni, Vietnam, kostra kámoše, zakopané zlato, překupníci, střílení a kretenské prostřihy. Většina tam umře a černoši ukážou svou jednotu a sílu. Kravina. ()

Kuzmik

65/100 Příběh o čtyřech veteránech společně bojujících za války ve Vietnamu, kteří se snaží najít ostatky svého velitele a zlato. Vyprávění filmu působí přirozeně a autentickým dojmem se střídáním poměru stran záběru z dob války. U postav staříků, s výjimkou fantastického Delroye Linda, nedostanete šanci se do nich vcítit ani se k nim rádoby přiblížit, jelikož postavy jsou velice strohé a vlastně na konci filmu si nebudete pamatovat ani jejich jména. Na první pohled podezřelá banda lidí, hledající miny, vás okamžitě nakousne k tomu, že tady někdo dříve či později vybouchne. Vypadá to jakoby Spike Lee násilně používal výbuchy, aby řeč nestála a alespoň na chvíli současná doba působila nebezpečným dojmem. Nefunkčností zde hraje daleko více. Avšak je potřeba si uvědomit, že na ničem takovém v tomhle snímku nezáleží. Perfektní zobrazení PSTD v podobě Delroye Linda a jeho následné vykoupení je gró filmu, samozřejmě rasismus a džungle vyšplhala hodnocení na nadprůměr. Po geniálním BlacKkKlansman jsem čekal více. ()

PaulCZE odpad!

Děs běs, v Četě jsou černoši přirozený, tohle připomíná komunistickou agitku z 50. let. Vůbec to nedává smysl, vypadá to jako kdyby někdo setříhal různý videa z youtube a vnořil do toho příšernej céčkovej film. Na konci tam negři hajlujou, že prej na jejich životech záleží. Záleží mi na jejich životě stejně jako jim žáleží na tom mém, tedy je nám to všem úplně u řiti. ()

SAINTS

Lee je aktivisticky filmar a inak tomu nie je ani v jeho najnovšom filme.Natača filmy ktore bavia a vzdelavaju.Niektori tvrdia že hovori len s čiernym publikom,ale ja by som povedal,že sa rovnako zaujima o to,aby si ho vypočuli aj bieli divaci.Da 5 Bloods začina ako premysleny pohlad na to ako afroamericki vojaci vnimaju vojnu vo Vietaname za polstoročie od jej konca.Afroamericki vojaci bojovali a umierali v cudzej krajine za vlast,ktora ich znehodnocovala ako ludi a občanov.Film ponuka štatistiku:11%ludi tvorilo černošsku populaciu v usa okolo roku 1970 a asi 35 % vojakov bojujucich vo Vietname boli černoši.Celkovy pribeh je občas chaoticky,a častymi zmenamy žanrov,ktore nie vždy funguju.Prepalena je aj dlžka filmu a hudba,ktora je vo filme použita je otrasna. ()

johnsnow

SPOILER ALERT: Od Leeho som videl iba dva filmy, jeden perfektný(Oldboy) druhý čistý shit(Spojenec) avšak toto bolo fajn. Je to síce dosť dlhé ale narozdiel od nedávneho akčniaku od Megatona ktorý sa rozbehne až po hodke má toto zaujímavý celý priebeh filmu. Najmä ked mína odjebe toho podnikateľa tak vtedy to začne úplne na 100-pro bežať. Hlavná štvorica je naozaj skvelá, syn jedného z nich sa dá zniesť, Reno tu má iba také väčšie cameo ale v pohode. Čarný panteris tiež nemá veľa priestoru ale charizmu má super. Má to aj zaujímavý zvrat, tiež som nečakal som, že až traja z týmu zhebnú. Akcia je skvelá, krvavá a brutálna akurát zamrzí málo scén z vojnového Vietnamu ale dá sa to prežiť. Za silné 4* to bude. P.S. Melanie vyzerá aj tesne pred 40-tkou neskutočne rajcovne. ()

Hemlock odpad!

Poselství tohoto snímku je jasné - narodíš-li se jako černoch, je tvojí povinností fňukat a ukazovat kolem sebe prstem. A důvod?? Několik generací zpět způsobené křivdy, které se tě sice netýkají, ale rasismus je prostě moderní slovo… Film je naprosto o hovnu, Spike Lee je kokot jak řemen a divím se Netflixu, že takový nenávistný a politikou dnešní doby jasně zaujatý brak vůbec prezentuje… ()

Blazkowicz

Původně jsem myslel, že je to dokument a absolutně jsem nechápal zdejší komentáře. Jenže pak to celé začalo dávat smysl a nelze než dát tady většinovému názoru za pravdu. Je to mišmaš žánrů, každou chvíli úplně něco jiného. Takže ve výsledku je to nezáživné. K tomu ještě přepálená délka a nuda je na světě. Kdyby se to drželo třeba docela povedené akční stránky, jó to by bylo hned zábavnější a hlavně kratší. Takhle jsem to musel často popohnat, abych to vůbec dodíval. Jako černošská agitka to nějak moc nepůsobilo a jako protiválečná taky ne. Frantík dostal co si zasloužil, protože očividně neznal Dien Bien Phu. Nakonec asi takhle: "Rasismus skončí, až o něm černoši přestanou mluvit" - M. Freeman. 2+* ()

spoock

Meh ... Zajimalo by me, zda hodnoceni jinych webu neodrazi jen soucasne deni v USA. To, ze na Cernych zalezi, neznamena, ze je to dobry film, ne neni. ()

maraHCV

Napadá mě co řekl Colin Farrell V Brugách: " Dobrý to není,ale ani ne uplně na hovno...něco jako Tottenham! " :D Jinak myslím že jako dost až překonbinované,to čekání na další kvalitní film o Vietnamské válce je už dost dlouhé! ()

xxmurphyxx odpad!

Nenávidím propagandu akéhokoľvek druhu. Túto recenziu píšem po prvej hodine tejto sračky pre prípad, že by som to vzal, lebo každou ďalšou minútou strávenou sledovaním tohto výplachu cítim ako mi odumierajú mozgové bunky. Chápem, čo týmto mentálnym klistírom chcel spike lee povedať a dosiahnuť Ale bohužiaľ aj keď sa mi to snažil režisér, každých dvadsať minúť šplechnúť do tváre ako moc sa mám hanbiť za to, že som biely, nepodarilo sa. Toto je najmä po režisérskej a scenáristickej stránke kurevsky slabý film s bandou nesympatických negrov a kopou tak nezmyselných a nelogických náhod, že to nie je ani možné. Za všetko stačí menovať ako sa šiel neger vysrať a objavil zlatú tehlu či scéna s mínou a lanom. Jednoducho fuck logic. K debilným dialógom a nezmyselnému chovaniu postáv sa nemá zmysel ani vyjadrovať. Negri jednoducho nevedia točiť filmy. Bodka. Druhá najväčšia sračka roka. Myslel som že aspon za tie pekné scenérie davm jednu hviezdu, ale ta blacklivesmatter vsuvka na konci to už dorazila na úplné dno. Kokot lee nech sa nabudúce rozhodne, či chce točit poriadny dobrodružný film, kritiku spoločnosti alebo jeden dve a pol hodiny dlhý blm propagačný materiál. ()

Han_Quintet odpad!

Spike Lee není režisér, ale politický agitátor, který i za cenu lži a sebeklamu tlačí svou politickou propagandu. Film se bohužel nevyhnul černošskému rasismu, který je pro Spyke Lee normálka, plivat po běloších a americké vlajce je jeho denní chléb. Nevím jak moc tohohle režiséra znáte, ale je to jeden z těch nejhlasitějších uplakánků, kteří osočuje předávání oscarů z rasismu, ale druhým šmahem ruky si běží rychle převzít cenu "Black Reel Awards", kde bez sebemenších pochyb, můžeme prohlásit, že rasistické jsou. A tak není divu, že tento poblázněný levičák a rasista líčí vietnamskou komunistickou diktaturu jako super zázračnou ekonomickou mocnost, plnou svobody, Vietnamce jako super lidi, z nichž rasisty udělala " až bělošská kulturní výměna" s USA. Buduje imaginární obraz o tom jak Afro-Američani vyhráli těm zlým USA druhou světovou válku( ve válce bylo 150 000 afroameričanů z toho 90 % jako doprovodný personál, z nichž 705 zahynulo, což tvoří přesně 0,17 % obětí kde "ti zlí běloši tvoří 99,98 % obětí na americké straně) a do toho vše sem tam blikne obrázek nějaké historické události, kde pan otrok dostal po papuli a to bez jakéhokoliv narativu, nebo naopak problikna fotka významné černošské osobnosti a vytváří to silně schizofrenní obraz jeho pomatené mysli, čímž boří i mýtus o bílých privilegiích, nebo alespoň neznám já osobně nikoho, kdo by mu bránil vystudovat a režírovat filmy :) Po třiceti minutách vypínám a dávám odpad. Těším se až se jednou naučí točit filmy a ne jen tupou prázdnou propagandu, vedle svého manipulátorského talentu má bezesporu i ten režijní. ()

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

29.08.2020

Hvězda Black Panthera herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let. Talentovaný herec prohrál svůj čtyřletý boj s rakovinou tlustého střeva. Boseman hrál kromě krále ve filmech od Marvelu také ve… (viac)