Spike Lee natočil příběh čtyř černošských amerických veteránů, kteří se vrací do Vietnamu najít tělesné pozůstatky velitele své čety a snad i zakopaný poklad. (Netflix)

Martynes

Spike Lee se měl rozhodnout, jestli chce natočit psycho-thriller o veteránech z Vietnamu s PTSD, nebo dokument o největších černošských osobností historie. Takto film působí neskutečně nesoustředěně, roztěkaně a nekonzistentně, takže scény, které mají být silné, jsou spíše směšné. Má to své momenty a někde v tom paskvilu je kvalitní film, avšak nemám chuť pokoušet se ho znova najít. 5/10 ()

universal

Já to nedokoukal, a to si rejži fakt vážím (25th Hour je skvělý kino). Ale tady jsou dialogy, jak z Marsu a chlapi, co šli hledat poklad mě unudili těma kecama k smrti. 4/10 To není dobrý film! ()

Mersis

Krásná slátanina, která se v polovině filmu sveze do úplných sra*ek, které nedávají vůbec smysl. Detektor používají na hledání zlata, ale po výbuchu první miny běhají okolo aniž by ten detektor někdo použil a je jim úplně u prdele, kam šlapou. Konec filmu už je vlastně jen propaganda a jediné co dávalo na konci smysl, byla nadace pro postižené děti díky emerickým minám, které tam strejda Sam nechal, aniž by se obtěžoval tam poslat ženijní oddíly na vyčištění. ()

argo.smile

2,5* za mňa. Páčili sa mi scenérie Vietnamu a to je všetko asi. BLM ma v tomto snímku nezaujíma a tak to mohol byť vynikajúci film keby s touto tématikou nedodrbali celý scenár. ()

jemiplano

Vizuálne krásne, no zbytočne pretiahnuté. Nebyť zbytočných výletov do stratených diskusií bavilo by to človeka oveľa viac. Seknúť o 60 minút a snáď by si to užila väčšina ()

bonovox

Zvláštny film...Spike Lee je kvalitný tvorca ale v tomto filme až príliš tlačí na pílu z dôvodu celosvetovej kampane black lives matters. Aj zbytočne dlhá stopáž je na škodu a absolútne iritujúca je nevhodne použitá hudba v niektorých scénach. Čo je ale horšie na oscary to možno bude stačiť...za mňa slabších 50% ()

Tomas_PO

Tvrdé Black Lives Matter. Popravde, až príliš. Pri pozeraní som mal pocit, že Spike Lee to natočil o černochoch, pre černochov. A paradoxne, to vo mne vyvolalo pocit segregácie, istého dištancu, keďže nejako farby pleti neriešim. No pre američanov, ktorí sa s týmto problémom potýkajú už pár desaťročí na úplne inej úrovni, to nepochybne má iný význam. Herci neoslnili, viacero scén mi prišlo až nepodarených, umelých a dialógy prvoplánové. ()

Troniq

Velká škoda, potenciál se čím dál víc rozplýval s přibývající stopáží a mě to fakt mrzelo. Tohle mohl být hodně silný snímek plný nostalgie s příchutí agent orange, co bude navždy cítit z těch kopců. Dobré scény se střídají s opravdu špatnými a Da 5 Bloods se kolikrát hroutí tak, až je v nějakých momentech úsměvný. Je mi to líto, často jsem si v hlavě maloval, co se z toho v mnoha momentech dalo vytěžit...a bohužel moc nečekám, že by něco podobného někdo zkusil zfilmovat. Mimochodem, retro snímky ala Super 8mm byly boží...a hlavní postavy se to snažily utáhnout co jen to šlo. ()

Pavelkedar

Bylo nás pět. Drama, válečný? To určitě ne. Nesmyslně dlouhá a užvaněná "afroamerická" agitka plná nonverbálních a stále se opakujících gest. Komorní VÁLEČNÉ scény, pokud se to tak dá nazvat, NEDÁ!, hodné max. tak TV seriálu české seriálové produkce - čirý amatérismus. Ale současní shlukovači a protestovači, kteří v USA zneužili kriminálníka a feťáka Floyda jako důvod k páchání hromadné tresttní činnosti a to jenom proto, že to byl náhodou černoch, musí při sledování tohot braku učurávat blahem. Ale to je přesně voda na jejich mlejn. Asi v 70. minutě jsem to zrušil, škoda času.Tohle ani není v kategorii "doplnit si filmové vzdělání", tohle je za trest . ()

Thug_Leo

1* za kulisy zbytek je směs klišé a spletenina špatných hereckých výkonů, stupidního scénáře, lenosti(nahradíme jednoho co se procpal do castingu a zbytek bude vypadat stejně jako před 40 lety) rádoby politické žvásty(ocení jen SJW USA) a scény typu, už to není můj syn! Přežije,stalo se mu něco? Akční vložka k zasmání(70letí bez zbraní přežijí přestřelku,ba co víc,dostane kulku jenom jedna vedlejší postava,ztmco zbytek "přepere gaunery a ještě je pozabíjí), další hřebík bylo jak jejich motivace je najít ostatky parťáka.. aby 10minut po té odmítali vykopat hrob pro dalšího. Přijde mi to jako nějaká splácanina politické korektnosti bez ohledu na logiku nebo příběh. A ta délka.....proč? abychom mohli po tisicáte slyšet valkýry nebo pozorovat dědu motajícího se v kořenech? Jak ve filmu opakují: Nigga...to je cílové publikum ()

Toolshed

Zmätočný scenár, príšerné herecké výkony, zlé repliky, nemožnosť určiť, čo je paródia a čo je len nechcene smiešne a keď neviete, ako ďalej, vždy sa nájde nejaká tá zabudnutá mína, čo vám pomôže posunúť dej dopredu, všakže. Toto za dobrý film hádam nemôžu považovať ani tí najangažovanejší z angažovaných za afroamerické práva, pre ktorých, zdá, sa Spike Lee točí filmy v prvom rade. Umelecká hodnota a kvalita sú až v ďalekom závese. ()

Bogrant

Spike je jeden z mála tvorcov, ktorého osobitý prejav, založený na vlastenectve a zároveň kritizovaní politického systému vo vlastnej krajine, mi prekáže len minimálne. Tento jeho najnovší počin je však skrátka príliš uťahaný, nekompaktný a v konečnom dôsledku aj nerozhodný, nakoľko presne nevie, ktorým smerom sa má uberať. Niečo je vtipné, niečo zasa vypäté, niečo odľahčené a niečo až nečakane akčné. Výsledný produkt neurazí, ale kopa vecí je tu zbytočných a keby sa vynechala celá prvá hodina, o nič zásadné by sa neprišlo. Tá druhá výrazne zlepší celkový dojem, ale aj tak je to film iba na jedno pozretie. ()

vinducha

Jako takovou zhovadilost , kterou tam rejža předvedl , když se retrospektivně vrací o těch cca 45 let nazpět  a ty mladé vojáky tam  představují tihle staří pardálové , tak to jsem opravdu nikde předtím neviděl , aspoň v tomhle to má prim. ()

Pompeius

Aww shiiiit... (citace z filmu) To je tak, když místo filmu točíte agitprop. Přitom námět to je skvělý, herci rovněž, jen Spike Lee není moc dobrý režisér. Tedy kdysi celkem býval, když ještě točíval filmy a nesnažil se vychovávat. Mohl to být fajn dobrodružný film. Není. Mohl to být dobrý válečný či akční film. Není. Mohlo to být drama o rodině a přátelství. Není. Jen taková slátanina. Pár rádobyvtipných postřehů: všichni tam střílí, jak kdyby jim přimrzl prst na spoušti, v zásobníku měli sto kousků a dalších pět tisíc v batohu (pak se není co divit, že PSTD Blood s Vietkongem pokropil i Stormin' Normana; za spoiler se neomlouvám, o nic jste nepřišli). Když otec řekne synovi, že ho od narození považuje za balvan na krku, vyjadřuje tím asi pocity statisticky dvou třetin černošských otců. Ze scény, kdy se baví absolvent Black Studies s Francouzkou, vyplývá, že on na rozdíl od vzdělané jí nezná nic jiného než právě ta Black Studies a o zbytku světa nemá ponětí. Gratulki. Dvě a půl hodiny ebonics a negrování jsou fakt moc. Nedá se to poslouchat. Jean Reno za svou postavu toho nejstereotypnějšího slizkého a zrádného Francouze musel dostat aspoň třikrát vyšší hodinovou sazbu než barevní herci, aby se mu těch pár minut na plátně vyplatilo a vynahradilo mu ponížení za účast na takovém projektu. Na závěr jeden fakt: film se snaží podsouvat, že v této americké imperiální válce byli černoši používání jako potrava pro děla a krváceli místo bílých. Pravdou je, že sice byli v poměru k celkové populaci nadproporčně odváděni, ale poměr jejich ztrát byl stejný jako jejich podíl na populaci. Naopak byli nadproporčně trestáni a tvořili většinu vojenských vězňů. Aj ja jaj... ()

DerfelCadarn

Jakoby Spike Lee věděl, kdy začít točit, aby to přišlo zrovna v této době. Velkou roli ve filmu má samozřejmě boj za lidská práva a rovnoprávnost černochů v USA. Na Vietnamské válce a situaci v 60. letech minulého století ukazuje, proč má spousta černochu nesjpíš i oprávněný pocit, že jsou spíš občany druhé kategorie. Ale těch důvodů je mnohem víc. Nutno dodat, že režisér nám ukazuje i to, že černoch dokáže být taky pěkný rasista. Očekávané i překvapivé zvraty, zajímavý příběh a pěkný lokace jsou důvod proč určitě vidět. ()

BigMen odpad!

tak jistě. proč ne. hnus v podobě černých hrdinů je moderní. a co si budeme povídat. sračka jménem NETFLIX je mega ()

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

29.08.2020

Hvězda Black Panthera herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let. Talentovaný herec prohrál svůj čtyřletý boj s rakovinou tlustého střeva. Boseman hrál kromě krále ve filmech od Marvelu také ve… (viac)