Spike Lee natočil příběh čtyř černošských amerických veteránů, kteří se vrací do Vietnamu najít tělesné pozůstatky velitele své čety a snad i zakopaný poklad. (Netflix)

BDups

Hereckej výkon Delroye Linda to zachránil, jinak docela sračka. Milé překvapení pro mě, že jsem poznal Jeana Rena i při jeho současných 200 kilech. CGI absolutně strašný, bitevní pasáže vypadali nereálně, až na tu závěrečnou. Pár v pohodě momentů, ale jinak zdlouhavá směsice několika myšlenkových střetů Spikea Lee, ale je to docela příhodné téma k aktuální situaci. ()

APLSMLS

Fuj. Začalo to slibně, výprava do Vietnamu moc krásná, teatrální, artovější momenty nebo neustálá tendence dovzdělávat mi nepřekážely, občas se i zdařily. Ale pak se tam začala kupit jedna debilita za druhou a naprostá stupidita snad každé hlavní i vedlejší postavy ukázala, že je Spike nebo kdokoliv tohle psal naprosto placatej nenápaditej tupec. Poslední hodinu už jsem jen kroutil hlavou, co to je za SLÁTANINU. Ublíženost, rasismus, zaujatost, tunelový vidění, wannabe černý panterství. Ubohost. ()

akiba

Spike Lee už očividně nechce točit filmy. Zdá se, že je přestal mít rád. Tady se totiž ocitáte po škole, za zády vám stojí učitel občanky a nutí vás nahlas předčítat pasáže z wikipedie z neprávem opomíjených dějin černochů ve vietnamském masomlejnku. Po každém odstavci se vás učitel zeptá: Tak co, chápeš o jaké bratrství tu šlo? Nechápeš, protože seš mladej a bílej. A abys pochopil, že super akční nářez o Vietnamu jde na filmové plátno vytlačit i z tubičky s nápisem black power, tak si teď přečti další heslo z wikipedie. Strávíte tím 154 minut. Odehrává se to přece jen v exotické lokaci v rytmu vrtule a kulometu, a taky čekáte, že něco nějak dopadne. Nebo možná přijde nějaká katarze. Přichází však další a další hesla z wikipedie. Zábavnej film,co? Ne? Ale aspoň poučnej, ne? Ne, ani poučný to není. Je to jen velký filmový zklamání. A černý ženský bratrstvo ze Skrytých čísel natrhává Spikeovi jeho bad ass až tak, že je vidět to do gatí puštěné prázdno. ()

horskejvlk

Co to bylo ? Film o velké křivdě černochů že je bílí nezrovnoprávňují ? Zprvu zákonně tedy na jihu, rasová podřazenost, vztek ve stylu Černí panteři… apod. Poté co jakákoliv zákonná diskriminace padla, je to černochům stále málo, jde jim o morální a společenské zrovnoprávnění což je velice demagogické a velmi subjektivní. Cely film na mě působí rasově ve stylu “Black life mather” ovšem natáčet to v rasistickém ráji totiž mezi silně rasistickým asiaty je velmi rozporuplné. Dvě hvězdy za pěknou kameru a město ()

Zaks

Dosť náročné na sledovanie, lebo na jednej strane dedkovci pôsobili značne parodicky, uvoľnene, miestami som mal pocit, že sledujem komédiu. Na druhej strane nechýbali ťažké, hrôzostrašné scény, plné násilia a brutality. Film by vyznel ďaleko lepšie, keby si vybral jednu stránku, takto to pôsobilo značne chaoticky a nesúrodo. ()

dudonko

Pateticka snaha o kultovku s dejovym klise, prizemne spracovanie akcnych aj dejovych scen. Pomylene vrstveny film, velky problem dopozerat na jednu dobu. ()

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

29.08.2020

Hvězda Black Panthera herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let. Talentovaný herec prohrál svůj čtyřletý boj s rakovinou tlustého střeva. Boseman hrál kromě krále ve filmech od Marvelu také ve… (viac)