Režisér Edgar Wright nakrútil psychologický thriller o dievčati (Thomasin McKenzie), ktorá prišla do Londýna študovať módne návrhárstvo. Jej štúdium zásadne narušujú znepokojujúce nočné vízie. V nich sa vracia v čase zo súčasnosti do šesťdesiatych rokov a stretáva tu očarujúcu začínajúcu speváčku (Anya Taylor-Joy), ktorej čaru podľahne aj ona. Sú to len sny, alebo sa jej prihovára minulosť? Dievča musí nájsť odpoveď za každú cenu, zvlášť preto, že tieto vízie sú čím ďalej znepokojujúcejšie a začínajú ju ohrozovať. (CinemArt SK)

AgnesDee

Velmi mile mě tento film překvapil. I když jsem ani nic jiného nečekala. Líbí se mi, že balancuje na hraně hororu a thrilleru, i když to mělo takový až moc líbivý konec. Atmosféra snímku spojená s módou a hudbou byla ohromující, ukazovala jak přehnaně optimistické, tak přehnaně pesimistické pohledy na šedesátá léta a myslím že někde hluboko uvnitř tkví, ne sice opravdová, ale alespoň trochu realistická pravda. ()

PlysovyMacko

Také efektne nič. Pekne farby,  kostýmy aj hudba , ale ako celok o ničom a pointa druhotriedna. Je to psycho, sú tu lakačky aj efekty. Bavilo ma to, ale prišlo mi to prázdne. Priemerný horor. ()

JosefTomas

Někde na půli cesty mezi očekávanou spokojeností a upřímným zklamáním. Edgar Wright je vizuální expert na všemožné přechody scén, výběr soundtracku, rychlého střihu a vlastně ve všem možném. Jen v Poslední noci mu to nejde tak, jak by mohlo. V první třetině jede vlastně ukázkovou filmařinu, která je mu tak známá a vizuální spektákl servíruje bez jediného škobrtnutí. Bohužel v půlce člověk zjistí, že vlastně nemá moc co vyprávět a místo scénáristické hříčky servíruje netypický (a bohužel ne v tom dobrém slova smyslu) horor(?), který děsí jen tím, že filmař takového ražení, jako je Wright, ho neumí náležitě prodat. Přitom stylově je to nádherné, hudebně přesné a nostalgicky přívětivé, ale jakmile začne v druhé půlce hlavní postava (neodolatelná Thomasin McKenzie) něco řešit, začíná na povrch vyplouvat ta prázdnota, skrývající se za předvídatelností a klišé. Nerad to říkám, ale příští film by měl Edgar zkusit jen režii a scénář nechat někomu jinému. ()

Nikolas__

Edgar Wright je nejspíše blázen. Jinak si to neumím vysvětlit. Vážně brilantně natočený film, horor to zas tak úplně není, ale čekal jsem to, na druhou stranu pár děsivějších scén tu samozřejmě najdete. Skvělá atmosféra, skvělé postavy, báječná režie. Vytkl bych možná občasnou ztrátu tempa (hlavně teda někdy uprostřed filmu, a pak už jen pár jednotlivých scén. Výtečná ČSFD projekce! 8,5/10 a jedna z letošních bomb! ()

waltosin

Edgar  mile překvapil pustit se do ničeho originálního to chce odvahu, která se vyplatila. Děj který vypadá jako neškodný sen se proměnuje pomalu ale jistě ve skutečnost, mně držel v napětí celou dobu a říkal jsem si o co tam kurva jde a pak čumim jak magor jak to dopadlo to jsem teda nečekal+Pěkné hororové prvky :) 80% ()

Taron

Vynikající. Téma o velmi odporným problému ve společnosti, kterej bohužel rozhodně v šedesátých letech neskončil. Kromě trochu přehnané části v posledních minutách filmu je Poslední den v Soho jeden z nejlepších hororových filmů za posledních několik let ()

Slezan123

Takže, nejlepší horor nebo drama thriller co jsem v kině viděl. Skvělé herecké výkony hlavně hlavní představitelky Ellie Thomasin McKenzie . Skvělá hudba, kamera úžasná, triky skvělé. Jediné mínus dávám pánovi který v kině za námi usnul a v tichych a napínavých pasážích chrapal. Takže pánovi dávám nula hvězdiček. Film skvělý, napínavý, poprvé v kině jsem cítil pocit napětí, takže super.  Poslední noc v Soho - 95% ***** ()

Detektiv-2

Tento počin rozhodně nesedne všem, ale pozornost si zaslouží. Dílo je výtečně zpracováno. Hudba, kamera, herecké výkony a hlavně šmrnc šedesátek opravdu skvěle pracuje a baví. A. Taylor-Joy naprosto bravurní, až se mi chce říct "mystická," její herecký styl je zrozen pro danou éru. Dějově už nám to místy pokulhává. Na můj vkus tam bylo až zbytečně moc duchařiny a závěr přesladký happyend, ale jinak slušná psycho atmosféra. ()

AndrewNewman

Filmárska "štýlovka" kde je hlavnou hviezdou opäť raz krásna a celkovo úchvatna Anya. Nič proti Thomasin McKenzie, ale na úrovni charizmy na ňu skrátka nemá. Trochu hororu, trochu romantiky, trochu sexu a vyjde vám z toho veľmi dobrý mix, ktorý je síce priehľadny a zápletku filmu možno odhalíte už v prvých 15 minútach, no určite sa budete baviť a samozrejme žiadna nuda nehrozí. Kto by sa aj nudil, keď by sledoval Anyu v priesvitných ružových šatách, ako koketuje s chlapmi s drinkom v ruke?! ()

PTomA

Po Zhoubném zlu, které bylo zábavné, brakové a nehrálo si na nic jiného, působí Poslední noc v Soho jako chudý příbuzný giallo žánru, minimálně v té druhé polovině. Wright totiž opět využívá (ne úplně zručně) několik žánru, ale tento fakt prostě nevylepší konečný film. Wrightův nový film je totiž moc pěkně natočený, se všemi finesami, které patří k jednotlivým žánrům (a přidává mnohé podle sebe). Mám hlavně problém s doslovností - obrazovou ale i slovní a s vyprázdněností tohoto hrozně arogantního a namyšleného díla. Asi bych byl nejradši, kdyby se Edgar Wright vrátil ke svým komediím, kde to měnění žánrů za chodu bylo využita šikovně, jak je to seriózní látka, moc to nefakčí. Sorry ()

Marcas

Já jsem spokojen. Thomasin McKenzie a Anya Taylor-Joy hrají opět výborně, tak jak je známe. Příběh je taky celkem fajn, ačkoliv jsem bohužel závěrečný "zvrat" tak nějak tušil už od začátku, a tudíž mě moc nepřekvapil. Bavil mě soundtrack a kamera, hlavně "zrcadlové" scény, kde je vidět, že si s tím Edgar pohrál. Z čeho jsem byl ale trochu zklamán je atmosféra. Z trailerů se film tvářil jako horor, ale je to spíš thriller a drama. Film mě ale přesto bavil, a proto ho hodnotím jako silnou sedmičku. ()

hrumsrt

S Wrightovými filmy jsem zatím měl pomálu zkušeností, každopádně z toho, co jsem viděl, tak si neutvářím nějaký sourodý obraz.. Na tenhle film jsem se těšil, jelikož mám rád vykreslení 60. let a přesně takhle si to nějak představuji - perfektní hudba, stylové šaty. Fakt audiovizuálně je ten film naprosto boží! Ale problémem je děj, tempo jaké nasadil a hlavně ta kompozice. Strašně dlouho se tam v podstatě nic neděje a prakticky všechno, co se děje v přítomnosti mě nudilo. Holt kouzlo šedesátek mě zaujalo daleko více, ale ani tam to v podstatě dlouho nikam nevede, jen to má lepší vohoz. Velkým tématem těch snů, vizí nebo co to je, tak nějak měla být rovnoprávnost, tedy diskriminace žen, a jak byly v podstatě jen objekt. S překvapením si to hlavní hrdinka užívala?! Bylo poznat, že je to malá holka plná ideálů, že si s tím hlavu moc nelámala. Kdo mě ale bavil byla prostě Anya Taylor-Joy, která je ta tak obrovský potenciál, že i tohle je pro ni holt málo. Ten závěr mě mile překvapil, a tak nějak se mi z toho cosi pospojovalo, že jsem vcelku spojený. Jediné co nechápu jsou ty duchařské prvky, ty snahy o hororovou tématiku, jež mi do toho absolutně nepasuje. V pohodě se dalo vsadit jen na dramatičtější stavy ze střetů mezi sny a realitou. Ano, nakonec to má mít opodstatnění, ale to mi nestačí. Finále bylo fajn, trošku cosi pohasilo, ale i tak problémem pro mě je, že to bylo nehorázně předvídatelné. Ta baba to měla napsané v očích, už když si čtu synopsi ;D. Spolu tak se slabším úvodem, je z toho pro mě originální, ale v podstatě průměrný snímek. 70% ()

blondboss

Tento snímok sa veľmi nezapíše do mojich obľúbených. Je to asi celkovým konceptom a zároveň scenárom, ktorý ma vôbec nezaujal. A podtitulok horor by som určite z tohto vynechal, možno psychologický thriller je to najlepšie zhodnotenie. Tretiu hviezdu dávam za zmyselnú Anyu Taylor-Joy, ale inak to bola len nuda a dosť priemerný film. 55 % ()

jim_clark65

Posledná noc v Soho alebo divný metoo-Mulholland drive plus štipka What Lies Beneath (Pod povrchom s M. Pfeiffer a H. Fordom). Zo začiatku sa film budoval celkom nádejne ale potom to začalo upadať a na konci som cítil určitú jednostrannú „agitku“. McKenzie, sivá myška, mi prišla miestami až príliš utiahnutá. Niekedy bolo ťažšie vnímať jej repliky, a keď sa dostala do takého pomyselného tranzu a začala ziapať, tak som sa bohužiaľ začal smiať. Celkovo mi sedela viac v Jojo Rabbit, v tomto filme pôsobila podľa mňa viac otravne (afektovane) a málo sympaticky. Anya TJ mi vzhľadovo pripomína cestu z Bratislavy do Košíc :D čiže mi nie je dva krát po chuti a pohľad na ňu bohužiaľ zvládam ťažko. Za to napríklad jej rola v Peaky Blinders je viac tolerovateľná, pretože sa nevyskytuje na plátne až tak často. Skoro jediný dobrý charakter je ten čierny chlapec – to kričalo slovom „woke“. Celkovo, ako formou, štýlom, hudbou a réžiou je to to veľmi dobrý film, to sa dá Wrightovi uznať (o tom niet pochýb – 2/5) ale ten námet, postavy a dej už nie sú v korelácií s formou - fenomén nám už známy – tj forma nad obsahom. V zmene žánrov mi to pripomínalo Sunshine od D. Boyla (ktorý mám naopak v obľube aj napriek tej divnej zmene k „hororu“ v poslednej tretine), kedy to skĺzne do iného tónu ale už to neudrží predom nastavenú latku. Pravdepodobne to bolo s danou tematikou viac mierené na nežnejšie pohlavie. Koniec samotný bol podľa mňa pritiahnutý za vlasy. Hlavná postava v podstate „pudovo“ a bezhlavo (podobne ako Cassie v Promising young woman) sympatizuje s daným zámerom druhej postavy (Anya), ktorá (SPOILER) je sériová vrahyňa, jej motív pramenil z toho, že nebola schopná zmeniť „profesiu“ a tým pádom si za to mohla sama. Tým nechcem danú tematiku vehementne odsudzovať ale zase sa z toho robí notoricky plochá „vendeta“. Pre mňa je to opäť jeden z filmov, ktorý mi za chvíľu „vyšumí“ z hlavy, čiže v konečnom dôsledku – by mi nevadilo, ak by som ho nevidel. ()

wowylgu313

Retro zpracování pěkný :) vnímat tu dobu z toho filmu dokážete raz dva , kord s hudbou v pozadí. No ale to je vše. Nějak pro mě nezajímavý film. Začátek nuda, prostředek pointa, která chvílema byla nad moje chápání ale to byl zřejmě účel a konec bum překvapení? Nekonalo se, spíš jsem kroutil hlavou jak jde docela zajímavý nápad zdemolovat "duchařinou" která se sem absolutně nehodila. Škoda, mělo to potenciál. ()

Kinofil

|| R || Universal || Rozpočet: $43 mil. || USA: $10 127 625 - ČR: 1 544 003 Kč - Celkem: $22 957 625 || Trailery slibovaly podívanou, kterou se ani zdaleka nepodařilo doručit. Sice jsem v obou případech nepochopil, o čem má film být, ukázky aspoň vypadaly stylově. Wrightův styl mám hodně rád. Ví, jak budovat tempo, hraje si se střihem, scénářem a hudbou a neštítí se černého humoru a drsnějších scén. Soho mělo být zřejmě něco podobného, jenomže výsledek zůstal na půl cesty. McKenzie hraje čerstvou vysokoškolačku plnou ambicí, avšak zaseklou v londýnských šedesátkách, což jí spolužáci dávají sežrat. A tak si ve snech "vymyslí" alter-ego v podobě Taylor-Joy, která je mnohem odvázanější a cool. Jako námět zatím dobrý, ale co s příběhem film dělá opravdu nechápu. Jsou sny, lidé, události skutečné nebo jen bludy? Popravdě nevím, ne proto, že by nás film záměrně tahal za nos, ale proto, že sám neví, čím chce být. Divákovi pak nezbývá než zahánět nudu solidním soundtrackem a hudebními čísly a kochat se talentovanou McKenzie a ještě talentovanější Taylor-Joy. Nic víc. Závěr se pak pokouší něco vysvětlit, ale tak neuspokojivým a zmateným pojetím, že jsem jej raději vypustil z hlavy. Proto jsem Soho zřejmě nepochopil. Velká škoda, že další originálnější projekt v kinech pohořel kvůli kombinaci nezájmu diváků a zpackaného vyprávění. Příště raději dvojku Babyho Drivera, Edgare. 60%. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

25.08.2021

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

08.06.2021

Herečka Anya Taylor-Joy (Dámský gambit) a herec Ralph Fiennes (Harry Potter a Ohnivý pohár) si společně zahrají v černé komedii / psychologickém thrilleru The Menu pro studio Searchlight. Film bude… (viac)

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (viac)