Režisér Edgar Wright nakrútil psychologický thriller o dievčati (Thomasin McKenzie), ktorá prišla do Londýna študovať módne návrhárstvo. Jej štúdium zásadne narušujú znepokojujúce nočné vízie. V nich sa vracia v čase zo súčasnosti do šesťdesiatych rokov a stretáva tu očarujúcu začínajúcu speváčku (Anya Taylor-Joy), ktorej čaru podľahne aj ona. Sú to len sny, alebo sa jej prihovára minulosť? Dievča musí nájsť odpoveď za každú cenu, zvlášť preto, že tieto vízie sú čím ďalej znepokojujúcejšie a začínajú ju ohrozovať. (CinemArt SK)

parazit

Začátek filmu se mi tolik líbil... Děj se zdál být zajímavý, skvělá skvělá SKVĚLÁ hudba a pak se to muselo pokazit... Film se v půlce to nějak zasekl a ani opět dobrý závěr už nemohl příliš zvednout hodnocení. Škoda ()

Hanz_knife

Tak hrozně moc podělat tak vysoce nadějný film se jen tak nevidí. Hrozně sympatická hlavní hrdinka, fakt úžasný feel a atmosféra 60. let, slibně se rozjíždějící dějové linky. Začátek jsem miloval. Pak to ale vyprchá a je z toho nic. Z nadějných linek je rázem prd a nikam prostě nevedou. Včetně těch všech "nápověd" které vás někam měly směřovat. Z hrdinky se stane rázem absolutní tupec. Možná kdyby ti režiséři zpátky věnovali pozornost ději místo toho přinést nám zase nějaké to krásné BLM/Metoo poselství, nemusel bych pak se znechucením vypínat slibně se rozjetý film. Jo není nad to dát tam postavu jejíž jediná charakteristika je barva pleti a nic víc. A krásné šaty z 60. let totálně zprznit a navlíknout na nějaké bezpohlavní nevímco.  Místo toho mohl být nějaký skutečně překvapivý plot twist třeba že jo, ale to ne to bych chtěl moc. V jistém ohledu mi to také připomnělo Lost. Rozjedeš kupa zajímavých linek....a pak to jen necháš vyhnít a zapomeneš na to. Proč? A přitom kdyby se ten koncept s tím "sněním" pořádně rozvinul, mohl z toho být naprosto boží a originální film s výbornou hudbou, barvami a atmosférou. Bohužel není! Je to jen ta líbivá omáčka, ale duše tomu chybí. ()

JesterKruger

Já jsem s tímto filmem hodně spokojen. Má dobrou atmosféru, a nechybí ani dobří herci, či zvraty v ději. Když tento film uvidíte, musíte nad ním hodně přemýšlet (přemýšlet nad dějem). Suprový film, který chci vidět i podruhé. ()

jjjerry

Hodně překvapivé, bavilo mně to. Podle mě filmařský styl devadesátek, jsem rád, že i dnes se točí zábavný chytré filmy. Pozvolný rozjezd. Naprosto famozní hudba co vás vtáhne do děje a nepustí. ()

tchempi odpad!

S Edgarem Wrightem končím. Tvůrce, kterého jsem si zamiloval po Soumraku a Jednotce, patrně zmagořil. Pilgrim a Konec světa byly nevtipné kokotiny, Baby Driver nuda k ukousání a tohle... Tohle mělo být, sakra, co? Vydržel jsem 40 minut, pak jsem přešel na rychlopřetáčení, abych viděl, jak ta *ičovina skončí. WTF, nikdy více! ()

Sebule

Technicky a stylisticky bravurně zvládnuto. Skvělé kostýmy, hudba, ta atmosféra 60. let, to bylo fajn. Ale zbytek opravdu trochu nudný a celkově takové nijaké. Film rozjel více témat na jednou a ani jednu nedokázal dotáhnout do konce. Hlavní dívčí dvojice skvěle zahraná. Taky ten film neměl žádné napětí, nejde cítit žádný strach, nic. Když už se tam objevili duchové, tak dělali to samé dokola a víc toho už chudáci nezmohli. Konec byl skvělý, ten mě bavil, ale to se o zbytku filmu moc říct nedá. Hodnocení: 6/10 ()

Easykill

Skvěle natočený I zahraný, atmosférický kousek. O tom žádná, ale v žádném případě se nejedná o horor. Spíš o fantasy thriller s úžasným vizuálem a hudbou, která to celé podtrhuje. Napětí a strach se zde minul účinkem, pokud vůbec měl být nějaký vyvolaný. Ale i přesto se jedná o velice vydařený film. ()

allegria

Dobré téma, bohužel podle mě velmi špatně zpracované, až to působí jako nesourodá slátanina a ke konci už nuda. Navíc nejsem typ, co miluje krvavé scény, které ve filmech obecně považuju za zbytečné, stačí naznačit. Tahle řezničina akorát zvedá žaludek a nerozumím tomu, že si v tom poslední léta kdekdo libuje. Jednu * dávám za hudbu, která potěšila. ()

bonovox

Vydarená žánrovka, ktorá prechádza plynulo medzi drámou, thrillerom a hororom. Hlavným tromfom sú ale herecké výkony oboch hlavných herečiek, ktoré tu len dokazujú svoj talent. Režisér Edgar Wright opäť nesklamal. 80% ()

I.ball

Tak trochu 6. smysl bez Bruce Willise. Skvely soundtrack a moc hezke kostymy dokreslujici lustre 60. let moderni perspektivou. Dej je sice opet predvidatelny, ale to je u zanrovek tohoto typu zkratka fakt, se kterym se pocita. A horor to tedy opravdu neni. 70% ()

Kraken777

Musím uznať, veľmi dobre originálne spracovaný film zo strany Edgara Wrighta. Zaujímavý scenár, vynikajúca výprava, hudba tiež a ešte unikátnejší strih a kamera. Anya Taylor-Joy bola skvelá i Matt Smith. Mimochodom divák, ktorý sa viacej zamýšľa nad dejom, tak mu finálne vyvrcholenie skorej docvakne. Síce boli tam nejaké zbytočné scény, ale človek ktorý nepôjde do kina s tým že to bude nejaký brutálny psycho-thriller ako od Darrena Arronofskyho, tak bude až nadpriemerne spokojný. Za mňa 7,5/10 ()

Tafi.CK

Kamera, soundtrack, herci, všechno dobrý. I ten scénář mi seděl. Pro mě ale zásadní problém Last night in Soho tkví v tom, že jsem prakticky většinu stopáže jen myslel na to, že si musím zase pustit Sucker Punch. Rozhodně stojí za shlédnutí, ale na 5* tomu prostě něco chybí. ()

Sopholojong

Toto bude kruty komentar. A moja znama neznasanlivost voci neonom, ktore su tu prakticky v kazdom druhom zabere, sa tu dvojnasobne potvrdzuje. Edgar Wright nie "light", ale tentoraz "underaveraged". Pravdepodobne jeho najhorsi film. Prepojenie (symbioza) obrazu a hudby mu ide stale naramne, vyprava "europskeho" New Yorku late's sixties je smakozna a Anya s tymi jej mrdavymi obleckami (podvazky, obtiahnute cecky v priliehavych ruzovych) je femme-fatale roka, ale rejza sa tu topi v samoucelnych, oci zranujucich obrazoch, prechadzajucich az do nejakeho hororovo-thrilleroveho mismasu kategorie experimentalny film. Zmatena, zranena myska v hlavnej ulohe akoby sem vstupila z nejakeho neskodneho teenagerskeho filmu a kazi veskere napatie. "Najnedivackejsi" divacky film roka a chabe celosvetove trzby zasluzene. Nebyt pichatelnej blond Taylorky idem na 2 hviezdy. ()

Tr0nic

Tento film určite neurazí, ale ani nenadchne. Celé je to také obyčajné a asi v polovici Vám to celé dôjde. Navyše hlavne herečky mi  tu vôbec nesadli. ()

Lesazrk

Nápad dobrý, realizácia tiež ujde, no herecké obsadenie jedna veľká katastrofa.  Nehovorím, že ide o zlé herečky ale do tohto filmu mi vôbec nesadli (hlavne Thomasin McKenzie, ktorá vyzerá ako keby chodila na základnú školu a nie na vysokú školu módneho dizajnu), navyše blond vlasy obe herečky úplne ošpatili. ()

Tranda

Příběh: 3/5; Humor: 1/5; Akce: 3/5; Drama: 3/5; Napětí: 4/5; Hudba: 5/5; Vizuál: 5/5; Atmosféra: 5/5; Zábavnost: 4/5; Herci: 5/5;  Index strachu: 3/5. 7/10 ()

vaclav.g.kar

Jedna z nejhezčích audiovizuálních podob letošního roku. Edgar Wright za kamerou je už vlastně jistota a i když se tentokrát obloukem vyhýbá komedii, utvrzuje nás v tom že není jen ten legrační brit co dělal skvělou Cornetto trilogii. Další ale vycházející hvězdou je Thomasin McKenzie. Kdekoli je vidět tam je prostě nejlepší a přeji ji hodně úspěchů. K samotnému filmu, nejedná se tak úplně o horor spíš něco na způsob psycho thrilleru s trochou sociálního dramatu. Opravdu jsou muži tak odporní?? Je dobře že se po tom filmu cítím celkem špatně a přítelkyně pokyvuje jak se jedná o nejlepší film roku. Kdo ví ale Soho je nádherně udělaný film který není pro každého. Krásných 80%👍 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

25.08.2021

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

08.06.2021

Herečka Anya Taylor-Joy (Dámský gambit) a herec Ralph Fiennes (Harry Potter a Ohnivý pohár) si společně zahrají v černé komedii / psychologickém thrilleru The Menu pro studio Searchlight. Film bude… (viac)

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (viac)