Režisér Edgar Wright nakrútil psychologický thriller o dievčati (Thomasin McKenzie), ktorá prišla do Londýna študovať módne návrhárstvo. Jej štúdium zásadne narušujú znepokojujúce nočné vízie. V nich sa vracia v čase zo súčasnosti do šesťdesiatych rokov a stretáva tu očarujúcu začínajúcu speváčku (Anya Taylor-Joy), ktorej čaru podľahne aj ona. Sú to len sny, alebo sa jej prihovára minulosť? Dievča musí nájsť odpoveď za každú cenu, zvlášť preto, že tieto vízie sú čím ďalej znepokojujúcejšie a začínajú ju ohrozovať. (CinemArt SK)

strikeman

Mysteriózní thriller, drama, možná tak trochu retro detektivka, rozhodně ne horor. Nicméně poučen zdejšími ohlasy jsem to očekával, a tak jsem nebyl zklamán, jelikož se mi dostalo toho, nač jsem byl naladěn. Těch 70% zdejšího average je, řekl bych, docela adekvátní hodnocení... ()

helloween93

Režisér Edgar Wright si podmanil stylizaci, vizualizaci a kameru a příběh schoval pod tyto prvky. On ten příběh 2/3 filmu funguje, ale jak se začne rozkrývat, je film nepříjemně predictable (twisty, Stampova srážka s autem, finální odhalení). Jako retro film celkem funguje, ale jak začne “strašení”, tak film fungovat přestává, protože chybí napětí a hororová atmosféra. Nebýt tam Anya Taylor Joy, tak bych šel s hodnocením dolů. Film si v kinech diváky nenašel a propadl. ()

panvasik

Ok, ale tohle byla naprostá pecka. Hrozně mi to sedlo a to co mi sedne, tak to znamená, že se k tomu v nejbližší době vrátím. Málokdy se mi stane, že hltám každou scénu společně s každým naprosto každým krásným záběrem, který nám film nabídne. Originální zápletka, která je doprovázená se sympatickým hereckým obsazením a samozřejmě i jejich hereckými výkony. Ať už Thomasin nebo Anya, obě dvě mě bavily a  já si je nemohu vynachválit. Edgara Wrighta právě já nemám moc nakoukaného a je to moje druhá zkušenost s ním a aktuálně mohu říct, že určitě se k němu tak budu častěji vracet, protože tam má pár kousků, které mně fakt zajímají, ale tohle je fakt krása. O měsíc později...  Totálně to miluji 10/10 ()

geek.ondra

Edgar Wright si ve své novince dokonale hraje s vizuálem, hlídá si aby scénář nebyl až příliš neohrabaný a přitom skládá poctu hororovému žánru. Skvělý, ale je velká škoda že se to občas nedokáže úplně vyrovnat se svými ambicemi které by film právem mohli pasovat mezi žánrovou elitu. 7,5/10 ()

Rockerman

Mladá dívka Elois jede studovat do Londýna módu. Má ráda všechno retro a ráda by v té minulosti žila. Tím se odlišuje od svých kamarádů. Hned první noc se ve snu dostává do vysněné minulosti a zjistí, že si ta 60tá léta příliš idealizuje. Začíná se odvíjet děj na pomezí snů a skutečnosti, který umí zaujmout, ale teprve krásný, překvapivý zvrat na samém konci povyšuje tento film do vyšší ligy. ()

AloeB

Možná si Last night in Soho idealizuju stejně tak, jako film až příliš přeslazuje londýnské šedesátky, ale v tomto případě bych to bral jako utopení se v autorově záměru. Vizuálně podmanivý, hudebně naprosto kouzelný, oplývající půvabem Thomasin McKenzie a hypnotizující Anyou Taylor-Joy (a miláčkem Mattem Smithem samozřejmě) a přesto je to šílený klaustrofobní horor, kde se hrdinčino utrpení dokáže pozornému divákovi vrýt až pod kůži. Zároveň se o něm dá mluvit jako o velmi silném zpracování #metoo tématu, kdy si ovšem může divák dílo samotné užít bez toho, aby jej znečišťoval současnými sociálními problémy, třebaže je ve filmu může velmi dobře vnímat. Internety mi prozradili, že vize byly inspirované Don't look now, mně obecně nic moc neříkajícím filmem, ale jak se zdá, inspiruje dnešní filmaře tvořit geniální kousky a řeč nemusí být jen o Bruggách, protože i právě tento poslední Wrightův film (očividná záruka kvality, soudě na základě Baby Drivera) je skvostnou podívanou. Nechci tvrdit, že je film bezchybný, jakkoliv k němu tak možná přistupuju a zkresluju ho přesně v jeho duchu, ale fakt si nemyslím, že někdo prohloupí, když se na něj mrkne. Pochopitelně to stál zůstává hororovou žánrovkou a po jeho shlédnutí se vám nejspíš nezmění pohled na svět, ale je to prostě kurva dobrý. ()

PEZ

Opäť raz fanastický Edgar Wright. Už viacero rokov sa vždy teším na každý jeho film a som nesmierne rád, že to nikdy nie je sklamanie. Aj tu zas natočil megaoriginálny snímok, plný snovej atmosféry 60. rokov, ako vždy úžasnej hudby a v neposlednom rade perfektnými hereckými výkonmi všetkých zúčastnených. Nehovoriac o tom, že horrorvé prvky boli ozaj horrorové a násilné scény boli ozaj desivé a dovolím si tvrdiť, že náchylnejšie povahy to mohli mať miestami v kine dosť ťažké. Pre mňa nesmierne fresh záležitosť, s dvomi vynikajúcimi mladými herečkami v hlavnej úlohe. Odporúčam veľmi a už teraz sa neviem dočkať ďaľšieho filmu od Edgara. Bring it on! ()

Daiker

No to byla blbost........ Ta snová blbka mě srala už od začátku........ Čekal jsem temnější děj, retro nebylo špatné, ale bylo ho až moc ..... Snové, otravné.... Nikdy víc ()

Vabr

Takhle má vypadat thriller! Už od začátku to mělo prostě ten správný náběh a bylo nevyhnutelné, aby se mi to sakra líbilo! Thomasin McKenzie je jednoduše pecka a její herecké schopnosti jsou vážně skvělé! Těším se na další film s ní. Když přijede do víru obřího Londýna, cítíte ten vibe velkoleposti města. A co teprve když dorazí na kolej, kde se seznámí s těma mrchama! Bomba, šikanátorky byly skvěle provedený a bylo mi hlavní postavy opravdu líto. Ale nechci příběh dál rozebírat, takže teď spíš v bodech. Zbylé postavy opět super, ale já osobně mám radši Thomasin Mckenzie než Anyu Taylor-Joy. Film má celkově lehce pomalejší tempo, což mu perfektně sedne a akorát si tím víc užíváte čím dál častěji prolínané vize se skutečností. Dvouhodinová stopáž mi přijde přiměřená, i když možná by mohla být o deset dvacet minut delší, protože u konce ta uspěchanost byla lehce znát. Vize samotné jsou tak sakramentsky dobré, že jsem se těšil až zase půjde Thomasin hezky chrupkat. A to počkejte, až se začnou prolínat! To nastává takový divácký mindfuck, který jsem dlouho nezažil a hlavní postava doslova ŠÍLÍ! Scéna s vraždou byla z celého filmu jednoznačně nejintenzivnější, tu si budu rozhodně pamatovat dlouho. Konec příběh hezky uzavírá, překvapuje, a dokonce nasazuje tomu celému korunku s krásnou myšlenkou. Bohužel kdyby si to dalo možná jen lehce na čas. Ale rozhodně jedno samotný gigantický plus jsou soundtracky, který pro film byly velmi pŘíHoDnÉ stejně tak jako kamera a nádherný vizuál. 5/5 Vyhodnocení: Miluju Humpolec! ()

helraiser

Tak na rovinu musím říci, že pokud jde o ztvárnění doby tak to je dokonalé. Stylizace do 60. let v Londyně se opravdu povedla a tomu můžu jedině zatleskat. Herecké výkony jsou opravdu perfektní a obsazení se opravdu povedlo. Hororová část filmu byla též povedená, ale na druhou stranu jsem čekal trošku víc, ale i tak jsem se opravdu bavil a atmosféru to mělo opravdu slušnou. ()

Kingjiri

Na začátek musim říct, že jsem nikdy moc nemusel bijáky, který se vracej dál než někam do osmdesátek, což jsem si potvrdil i teď. Mně tyhle doby hodně minulý zkrátka nic moc neřikaj, takže mě nemohla oslovit ani jinak povedená dobová atmosféra nebo soundtrack. Na muj vkus taky docela dlouho trvá, než je člověk vhozenej z fantasmagorický do stravitelnější podivaný. Závěr toho hodně vysvětluje, ale přece jenom zustavaj nějaký nejasnosti a nesrovnalosti. A finále je bohužel taky jediná fakt záživná pasáž z celýho filmu. Většinu času jsem se dost nudil a víc než na rozuzlení jsem čekal na závěrečný titulky. Často jsem měl taky pocit, že se dívám na nějakej muzikál nebo taneční film, což jsou moje snad nejvíc neoblíbený žánry. Za mě dvě hodně silný hvězdy za filmařinu, mysteriózní atmosféru a vcelku hravý finále. Kdo má rád šedesátky, může si jednou hvězdu k mýmu hodnocení s klidem přihodit. ()

255085349

Tolik promarněného potenciálu! Po skvělém prvním traileru jsem byla extrémně natěšená. Po projekci zklamaná, protože první dojmy bohužel nelhaly. Hravý Edgar Wright natočil audiovizuálně úžasný psychothriller, který inspirativně čerpá nejvíce z tradičních giallo hororů a už trochu anachronického me too. Co filmu ale úplně podráží nohy, je jednak slabý konec, který je strašně doslovný a vysvětlí i ten sebemenší clue, jednak závěrečné překlopení do nadměrně zombie módu, což ho zbytečně (ale možná záměrně) táhne k béčkovosti. Navíc je zcela pominuto vysvětlení schopnosti Eloise, toho, co se tedy stalo její matce a kdo mohl být její otec. Na to, z jakých filmů Wright čerpal (Repulsion), jsem čekala mnohem větší propojení dějové linie Eloise a Sandie. Mackenzie a Taylor-Joy se pak mohou snažit, jak chtějí, ale film s takhle slabým dějem a rádoby efektním plot twistem prostě neutáhnou, nehledě na to, že Anya byla propagovaná jako hlavní hvězda filmu, přitom tu ale hraje jen druhé housle. Potěšil skvělý soundtrack, cameo Sama Claflina a hlavně poslední role úžasné Diany Rigg. Stálo za vidění (ČSFD projekce v kině Atlas). ()

Tomash58

Filmy od Edgara Wrighta nějak nepatří mezi mé nejoblíbenější, ale vždycky jsem si je celkem užil. Tentokrát to byl pro mě výborný snímek. Začít by se slušelo asi tím nejdůležitějším a nejlepším, hudba a vizuál - nejde od toho odtrhnout oči a Wright si geniálně hraje s barvami. A hudba je kapitola sama o sobě - možná ne každému musí sednout 60. léta, ale kdo to má aspoň trochu rád, tak tohle si užije nadmíru! Perfektní jsou i hlavní dvě mladé herečky, které jsou nejen pěkné, ale vše jim fakt věříte. Hlavně Thomasin McKenzie. Po dobrém Jojo, je tohle od ní úžasně zahrané. Příběhově je to pěkná dramatická duchařina, která funguje. Kdo chce jít opravdu na horor, počká si do více jak poloviny filmu + trochu akce, které je dobře, že je méně. Jediné co mě úplně nepotěšilo byl konec, ale rozhodně mi nezkazil celý skvělý zážitek z filmu. Všechno to prostě krásně funguje, je radost se na to dívat, poslouchat a i suché anglické vtipy fungují dobře. Od 5* mě odrazuje jen konec a celkový konec druhé poloviny, ale je to fakt jen o kousek a myslím, že tohle bude guilty pleasure mnoho lidí, mě nevyjímaje :) ()

Maximilianus

V rámci žánru išlo o veľmi vydarený a vizuálne podmanivý film. Neviem ani presne povedať, či som od začiatku tušil ako to dopadne, ale v podstate to je jasné, len film trochu zavádza a vedie diváka od pravdy, aby ho v závere mohol prekvapiť, resp. potvrdiť jeho domnienky. 7,4/10. ()

Hashirama

Scénograficky a výpravně je to zase tak hravé a kouzelné, jak jsme od Wrighta zvyklí, a Anya je tady tak nádherná, že se to nedá ani dokoukat bez tenisového lokte. Ale scénář si tentokrát náš funky playboy příliš neošetřil. Můžeme na film samozřejmě nahlížet prizmatem pocty pokleslému žánru a neřešit zvláštní díry v ději, já na něj ovšem nahlížel prizmatem demence, takže si neodpustím strhnout skóre za rozuzlení, které je vinou nedomyšleného scénáře nepříliš uspokojivé. Rovněž když už se jedná opět o echt britský projekt, představil bych si s klidem v hlavní roli radši Florence Pugh či Jodie Comer než Thomasin McKenzie, jejíž citová vypětí a záchvaty hrůzy ve mně občas budily záchvaty hrůzy. Nebudu však tvrdit, že si neodehrála svoje v tomto na první pohled ambiciózním retro noiru, který se s přibývajícími minutami zbavuje všech svých vrstev, až z něj zbude lehce béčkový duchařský horor. Magická aura okolo příběhu s ubíhajícími minutami postupně mizí a všechna zajímavá vyvrcholení berou za své, Wright však do konce nepolevuje, co se týče vizuální kreativity, a evidentně si to užívá, stejně jako děvčata své role, nehledě na směr, kterým svůj vysněný film vede. Takže ačkoliv mu na konci z celého cirkusu zbude jen základní lešení, do té doby servíruje okouzlující show s jednou vymazlenou scénou za druhou, s úžasnými kamerovými finesami, nádhernými barvami, stylovým hudebním doprovodem a božskou Anyou, která celou šedesátkovou exkurzi táhne kupředu. Krása, škoda jen, že ne až do konce. 7/10 ()

Likan7

Edgar Wright umí skvělý a poutavý vizuál. Bohužel to je to jediný, co je na Poslední noc v Soho vyloženě povedený. Většinou jsem u toho usínal a to zoufale pomalé tempo mě čím dál tím víc zabíjelo. Konec je sice ok, ale těch 80 minut před tím je jedno velký meh. Potěší výkon Thomasin McKenzie. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

25.08.2021

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

08.06.2021

Herečka Anya Taylor-Joy (Dámský gambit) a herec Ralph Fiennes (Harry Potter a Ohnivý pohár) si společně zahrají v černé komedii / psychologickém thrilleru The Menu pro studio Searchlight. Film bude… (viac)

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (viac)