Režisér Edgar Wright nakrútil psychologický thriller o dievčati (Thomasin McKenzie), ktorá prišla do Londýna študovať módne návrhárstvo. Jej štúdium zásadne narušujú znepokojujúce nočné vízie. V nich sa vracia v čase zo súčasnosti do šesťdesiatych rokov a stretáva tu očarujúcu začínajúcu speváčku (Anya Taylor-Joy), ktorej čaru podľahne aj ona. Sú to len sny, alebo sa jej prihovára minulosť? Dievča musí nájsť odpoveď za každú cenu, zvlášť preto, že tieto vízie sú čím ďalej znepokojujúcejšie a začínajú ju ohrozovať. (CinemArt SK)

TaNya_

Nádherná vizuální stránka, hlavně práce s kostýmy - to byla radost koukat! Obě dvě herečky si tu vydobyly svůj prostor a ten lehký hororový podtón jim oběma moc slušel. Finále jsem sice odhadla, jenže napínavá atmosféra s Wrightovým dotekem držela pozornost až do závěrečných titulků a já si tu psycho lahůdku naprosto užila. ()

Najt

Dávám 4* bylo to zajímavý, povedený, skvělý příběh a v pozdější fázi i celkem slušné hororové nalazení. Tento film jsem videl před 14 dny, takže nějaké recenzentské střípky psát už nebudu. Chci ale konstatovat, že včera jsem viděl Smile, který hodnotím stejně, přitom Smile byl mnohem lepší horor. Jde o to, že oba filmy jsou jiné a jinak vyprávěné s jinou atmosférou i tématem. Oba jsou ale skvělé. Abych to rozlišil tak Soho dostává slabší 4* a Smile silné 4*. Neboť včerejší Smile mě opravdu bavil a já se chvílemi rozhodoval o plném počtu. Bohužel tam něco málo chybělo. Pokud ale čtěte tenhle komentář a už jste videli Soho, tak si pusťte i Smile. I když ty filmy jsou různorodé v něčem si jsou podobné a to je právě to trauma hlavní postavy, v obou případech dámské obsazení, v obou případech skvělé zahráno a v obou případech solidní psycho. ()

departed

Krásná audiovizuální psychedelická jednohubka, která si umí hrát nejen s atmosférou, ale kamerou jakbysmet. Všechny technické hrátky vypiplané natolik, že si říkáte, jak moc se muselo střihačům kouřit z uší, než dosáhli vizuální dokonalosti. ()

Joedas

Přesně tři a půl a těžký rozhodování. Poslední noc v Soho je vypiplaná podívaná, stylová exkurze do Londýna dvou časových rovin osazená výbornou šedesátkovou muzikou a podepřená zajímavym nápadem, který stíhá jak komentář metoo tématiky, tak hold různejm žádnrům. Edgar navíc varuje, že obracení se k minulosti, jejíž obrázek si často zkreslujeme, se nemusí vyplácet. A to je vzkaz, kterej je podle mě za prvé na místě, za druhé umně vykomunikovanej. Někde v druhý polovině ale nápady dochází a celý se to stává dost mechanickým a repetitivním. To strašení navíc působilo, že je tam spíš do počtu a i na mě jakožto vyhlášenýho strašpytla nefungovalo. Domívám se, že bez lekaček to mohlo být paradoxně děsivější. Ale první půle mě po Wrightovsku bavila. Jakkoliv má Poslední noc v Soho větší ambice, než Wrightova (mně známá) dosavadní tvorba, stále zůstává spíš efektní leč povrchní hříčkou, která spolehlivě pobaví, ale v delším horizontu asi vyšumí. ()

Matte27

Edgar Wright ve své vizuálně dokonalé novince žongluje s žánry stejně jako s (mými) emocemi. Dlouhou dobu se mě zmocňoval pocit, že je to best Wright ever. Není. Celé to shazuje zápletka a plot twist jako z filmu pro děti předškolního věku. Moje doporučení: pokud máte slabost pro nádherný, místy aberující vintage look a sladkou "britštinu", neváhejte a ... odejděte z kina cca půl hodiny před koncem. Vyvrcholení si domyslíte a budete nadšeni. V opačném případě vyhodíte peníze za velice průměrný příběh. ()

Carlie

Zajímavý námět, který mohl dle mého dopadnout daleko lépe. Ze začátku jsem zapomněla, že koukám na horor a připadala si jako u Půlnoc v Paříži (2011) (vracení se v čase). Ta prostřední část byla v podstatě perfektní, ale ten začátek a konec mi to kazil. Finální pointa sice není tak průhledná, jak by se mohlo zdát, nicméně přináší velké zklamání a klišé. Postavy jsou nezáživné, nelíbil se mi zvolený filtr a celá  ta  stylizace jde mimo mě, protože mám obecně radši přirozeněji vypadající obraz. Naopak se mi líbilo sympatické herecké obsazení  (v rolích nezáživně napsaných postav) a volba hudby, která byla lehce sentimentální a konečnému snímku dost prospěla (nebo mám prostě jenom hezké vzpomínky na hudbu z šedesátých let). Nebýt toho směšného konce, tak dám tři hvězdy, protože v kině se mi ten film opravdu dost líbil, jen mám teda obavu, že to bylo natolik povrchní, že si na to za tři dny ani nevzpomenu. Hororem roku 2021 je pro mě pořád Wanovo Zhoubné zlo . ()

Hyperbolic

Ten vizuál, to byla pastva pro oči. Příběh (ikdyž parádní, dost nečekaných zvratů, a nakonec i nějaké poselství, jak se sny dokážou rychle rozplynout a zoufalí lidé dělají zoufalé věci)  hrál druhé housle, tady šlo o to, to vidět. Němě jsem seděl v kině a nechával se unést Londýnem, Wright ho dokázal zachytit tak, že jsem tam byl, v současnosti, v šedesátkách, v barech a kabaretech... Downtown. When you've got worries all the noise and the hurry. Seems to help I know. Downtown.  ()

Mkartaylas56

Originálně pojatý a vysoce podmanivý thriller Edgara Wrighta, jenž se nám v podobném žánru ukázal vůbec poprvé a bez problémů to zvládl. Je z něj navíc cítit, že si skutečně dal záležet, a to především na vyobrazení období 60. let, jenž mu je dozajista blízké. Mimo to se ale dokázal vyřádit i s vizuálním pojetím, které je (pro Edgara) typicky vysoce nápadité a řekl bych, že si v něm mnohem více vyhrál i s výtvarnou stránkou, která v jeho předchozích, spíše šílených, filmech nehrála tak výraznou roli. Dále lze pochválit propracovanost postav, ale také hlavně herecké výkony (primárně) ústředních dvou hereček, které velkou měrou táhnou celý film. Soundtrack plný starších dobových pecek je jen další parádou tohoto filmu. Vlastně jedinou, leč významnou, výtku mám k závěru snímku, konkrétně k finálnímu twistu a k cestě k němu. Celý film je totiž až do té chvíle vyprávěn originálním a zajímavým způsobem, kde si stále nemůžete být jisti, na čem jste. Bohužel závěr tak trochu přidá na plyn a začne vcelku stroze vysvětlovat pomocí prostých dialogů a doslovných scén, aby se film stihl smysluplně zakončit. Řekl bych že i kvůli této změně na mě právě samotné finální odhalení nemělo kýžený efekt a film tak skončí na krapet horší notě. I přes to ale Last Night in Soho vřele doporučuji, protože je to (minimálně) z většiny velmi kvalitní podívaná, kterou bude schopen docenit téměř kdokoliv, nejen fanoušci tvorby Edgara Wrighta. 75% ()

Mateyf.Iks

Jako fakt jsem se snazil a chtel, aby se mi ti libilo. Ale ten scnear je proste kurva slabej. Vetsina veci je vam absolutne jasna ze zacatku. A strasidelny party na me fakt vubec nefungovali. Zack muj oblibenej rejza a zaruka kvality me teda fakt brutalne zklamal. Jedna hvezda navic za skvelou gambitku a druha za hlavni hrdinku a jeji prekvapive v pohode kozy. To bych necekal. ()

LdaVinci

Yes! Na toto jsem se moc těšil! Úžasná Thomasin Mckenzie dostala velkou příležitost zazářit a to se jí taky povedlo! Anya Taylor-Joy samozřejmě taky nezklamala, tak jak jsem zvyklej. Film napínavej, skvěle spracovanej, originální a jsou tu pěkné zvraty. Výborně! ()

Grondal

Stalo sa žiaľ to, čo som trocha čakal už po trailerovej kampani a teda, že naleštený vizuál skrýva prostú zápletku, z ktorej sa žiaľ nedá vytrieskať viac ako priemerný film. Nedá sa povedať, že by sa režisér nesnažil, pretože na svojom vizuálnom cítení doslova ťahá celý film. Dokonca sa ma vizuálna stránka zaujala natoľko, že som si ani neuvedomil, že sa blíži (po zamyslení) veľmi predvídateľný twist a teda na mňa tento aj reálne zafungoval. Od hlavného ženského obsadenia som čakal troška viac "nadšenia", pretože zatiaľ čo na začiatku mi Thomasin McKenzie prišla strašne nevýrazná a Anya Taylor-Joy si film kradla pre seba, tak v druhej časti sa karty obrátili, žiaľ v každom okamihu filmu akoby ma jedna "polovica" filmu nebavila. Ak od tohto filmu očakávate hlavne nápaditý vizuál, choďte do toho, ak očakávate prepracovaný (nedajbože vrstevnatý) príbeh, budete možno sklamaný.  P.S. Teraz som si všimol, že tento film má tu na CSFD tag "horor", ale žiadne skutočne hororové scény tu nečakajte ak nie ste náhodou skutočný hororový panic. ()

Dejvecd

Tak toto som nečakal. Ešte stále som totálne odpálený a absolútne nemám slov. Úžasný film. Skvelé herecké výkony, úžasná atmosféra plná snov, nádejí... strachu. Neskutočne som sa do toho filmu zažral. Môže to byť len môj pohľad na vec, ale ja proste patrím medzi ľudí, ktorí si neskutočne užívajú filmy so skvelou hudbou a prostredím, ktoré je tu mimochodom úplne úžasné. Zároveň si však strašne užívam mysteriózne filmy plné napätia a atmosféry, ktorá by sa skutočne dala krájať. Edgar Wright natočil niečo trošku z iného súdku a ja mu za to strašne ďakujem, pretože prakticky splnil všetko, čo by podľa mňa mal mať dobrý film. Každú jednu scénu z tohto filmu som si silno vryl do pamäti a určite si toto dielo chystám pozrieť znova, kľudne aj hneď teraz. // Stále som ešte totálne odpálený, ale tých 9,5-10/10 si to jednoznačne zaslúži. ()

Solverino

Maximálně lehký nadprůměr... moc povedená kamera a hudba, to je tak všechno. Subjektivně velmi nesympatické obsazení a herecké výkony nic moc, také logika strádala zbytečně moc. Horor se nekonal, spíše nudná záležitost. Ve finále velmi jednoduchý příběh - jednoznačně zklamání. Nutno uznat že si dost vyhrály s exteriérama. Otřesně přehrávající a šišlající pipina v hlavní roli, to bylo opravdu utrpení... no a ta holka s očima za ušima, to je taky pecka. :( ()

TheDavid

Já jsem chtěl, aby se mi líbila Poslední noc v Soho. Je to ovšem až příliš velká scenáristická bída. K čemu, že je film vizuálně líbivý a hudebně hravý, když scénář nedokáže vykřesat žádné napětí či interní logiku. Wrightův nový počin se sice tváří děsně chytře, ale v reálu jsou zvraty příliš prvoplánové a tematicky je film až příliš naivní. Mám Wrighta rád, ale mnohem radši mám filmy, které s diváky nezachází jako s pacienty po lobotomii. ()

Hjuud

Super filmařina! Ke konci trošku taškařice, dokonce jsem i prokoukl pointu, nicméně dlouho jsem se nepobavil u takto vymazleného snímku s přenádhernou kamerou a splendidními protagonistkami. ()

adamix

Ten záver predsa len ten nadmieru pozitívny zážitok nijak nevylepší a toto určite nie je ten Wright, ktorého by som si časom zopakoval niekoľkokrát. Film však beriem ako režisérov experiment, ktorý to chce vytiahnúť do vyššieho levelu a získať si aj fanúšikov hororu. O tom horore by sa dalo polemizovať, pretože film nie je vôbec strašidelný, ale zabŕda do jeho stavebného materiálu. S výborným soundtrackom, úchvatným vizuálom a pútavým príbehom, ktorého záver tomu od začiatku nasvedčuje, ale vzhľadom k tak kvalitnému stupňovaniu náročnejšieho diváka dosť sklame. Nabudúce by to však chcelo opäť nejakú akčnú komédiu, nejakú cornetto trilogy 2... ()

Picoun7

V Poslední noci v Soho se dostáváme, jak už moudřejší tuší, do anglického Londýna, kde budeme cestovat mezi modernou a retrospektivou let šedesátých. Barvičky a dobová hudba nás provází celou stopáží filmu, což považuji za pozitivum na většině negativ, které se nám dostane. Mladá nadějná modní návrhářka se přestěhuje na kolej, kde jí spolužačky ruší u poslechu hudby, tak se přestěhuje znovu a tam začínají naše noční výlety do pohádkového světa, kde potká největšího alfa samečka na baru. Jenže pohádkový svět není takový jak vypadá a princ Krasoň je pěknej zmrd. Noční výlety, u kterých zde "sněhová vločka" vystřízlivý, po chvilce začnou nudit. Musím podotknout, že tohle pro mě byla těžká zkouška mého ADHD, kterým jsem se počas svého života stačil infikovat. Přesto se tu originálně prolínají dvě snadno zapamatovatelné herečky, jedna má totiž oči daleko od sebe a ráda hraje šachy. Vidím v tom krásnou paralelu na soudobé plátno stříbrné, takový Harvey W. by Vám o tom asi mohl přednášet, čímž samozřejmě nechci soudit, protože toho nejsem hoden, stejně jako "Entony" kladiva Mjölnir. Pokud mě měl v plánu pan Wright vyděsit, tak na to mám asi o jeden penis více než by bylo třeba. Nicméně jsem tento kousek dodíval do zdárného konce, takže zavřu oči, pustím Zuzanku Norisovou a píšu 2*! ()

Rayen1

Edgar má skvělý filmy (Baby Driver, Soumrak mrtvých) a má slabší filmy (U konce světa, Jednotka). Soho patří rozhodně k těm slabším.. Není to vyloženě špatný, ale úplně na řiť jsem si z toho nesedl (a to jsem se těšil, že si na ni fakt sednu). Chyběla mi tu ta Edgarova hra s hudbou a střihem, na tu je fakt machr, ale tady to tak nějak nebylo ono prostě.. Ale na Thomasin a Anyu se dobře kouká, to zas jo.. 😅 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

25.08.2021

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

08.06.2021

Herečka Anya Taylor-Joy (Dámský gambit) a herec Ralph Fiennes (Harry Potter a Ohnivý pohár) si společně zahrají v černé komedii / psychologickém thrilleru The Menu pro studio Searchlight. Film bude… (viac)

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (viac)