Americký kardiochirurg Richard Walker (Harrison Ford) prichádza so svojou ženou Sondrou (Betty Buckley) na lekársky kongres do Paríža. V hoteli, kde sa ubytujú, jeho manželka záhadne zmizne. Snaží sa ju nájsť, ale márne. Ocitne sa v situácii pripomínajúcej nočnú moru. Je sám v cudzej zemi, nevie po francúzsky, nikoho nepozná a už vôbec nechápe, prečo mu nikto nechce pomôcť. Kamkoľvek sa obráti, naráža na stenu ľahostajnosti maskovanú zdvorilými úsmevmi. Walker však neverí, že by jeho žena odišla za milencom, ako sa mu snaží nahovoriť riaditeľ hotela (Jacques Ciron) i detektívi. Dostáva sa do sveta nočných podnikov, kde sa zoznámi s vyzývavou Michelle (Emmanuelle Seigner), ktorá sa stane jeho nedobrovoľnou sprievodkyňou. Príčinou všetkého je zámena kufrov a to, čo je ukryté v jednom z nich - replika sochy Slobody, v ktorej je ukrytá rozbuška nukleárnej strely... O tú bojujú dve teroristické organizácie. Kým Walkerovi ide o záchranu ženy, dievča sa snaží získať odmenu za nebezpečnú prácu... (TV Markíza)

Juto

Film vytvára svoje napätie práve pretože k šialeným udalostiam, ktoré sa stali doktorovi Walkerovi ho vtiahnu do víru až neuveriteľných udalosti, kde sa stratila jeho žena a pritom režisér používa taký pokojný a metodický prístup. 8/10 ()

zette

Zacatek je velmi slibny, postupem casu ale pribeh samotny zacne spise nudit a scenar je vlastne nejvetsi slabinou celeho filmu. Na rozdil od nej se muze divak tesit z vyborne rezie, hudby, soundtracku a hereckeho obsazeni. Namet dobry, ale dej mohli smerovat jinak. Velka skoda, potencial to melo velky. ()

Deverant

Známá scéna ze střechy je vlastně hyperbolou celého snímku: obyčejný člověk v situaci jíž je naprosto nepřiměřený (klouzající mokasíny, které nakonec zahazuje), a které je zcela mimo jeho "svět". A tak se s ní srovnává jak umí, a i když se mu včechno vymyká z rukou a končí na čtyřech a bos, přesto nakonec dokáže tu střechu úspěšně přejít. ()

mortak

Polanski sice odvádí skvělou práci, ale scénář je značně upocený a není dobré nad ním příliš přemýšlet. A nemohu se zbavit dojmu, že celé to vzniklo jenom proto, aby Polanski mohl dostat na plátno E. Seigner. Naštěstí je tu Ford, jehož proměna z usedlého doktora na muže odhodlaného ke všemu je největším tahákem filmu. ()

sator

Po druhém zhlédnutí už celkem nuda...a zápletka mi přijde hodně přitažená za pačesy... Nebezpečné scény na pařížských střechách byly ve skutečnosti točeny ve studiu, kde byla v dekoraci postavena celá cesta útěku hlavních hrdinů. ()

Mylouch

Od prvního shlédnutí v dobách žánrem nepřesycených jedna z mých srdečních záležitostí. Spojení thrilleru s osobním vyjádřením ztracenosti v cizím městě a řešením vážné životní situace, do které se hrdina zaplete. ()

SeanLSD

Vždy znovu ma tento film prinúti pozrieť si ho, pretože si nikdy nedokážem zapamätať, čo sa tam vlastne dialo a vždy znovu sa pri ňom rovnako nudím... ()

andrii

Umí být sladká a romantická, samý šarm. Jím se opájet. Kdekoho svádět, dáma s kamélií, markýza velkoměst. Ale v tomto případě nosí sychravé barvy, je chladná a zločinná, jako šantán. Žádná socha, mající jasný výhled. Pohyblivá figurka s výbušným tajemstvím, s na/d/nesenými stíny. Černá manekýna na vysokých podpatcích, předvádějící "pocákané" róby. ()

hans500

Výborný thriller, kde Harrison Ford podává jeden ze svých nejlepších výkonů. Velká konkurence pro Uprchlíka, který je ale přeci jen lepší. ()

Cedr

Polanski a jeho plíživé tempo skvěle funguje u temnějších filmů s ponurou atmosférou, u napínavého a skoro až akčního thrilleru jako je Frantic to kapku selhává. To takový The Fugitive, taktéž se skvělým Fordem je jiná káva. Všehovšudy jde ale o kvalitní film, který ve výsledku bohužel působí takovým gulášovým dojmem. Filmu prostě chybí jedna z věcí: důraz na svižnější tempo nebo na temnější atmosféru. Frantic se jakoby snaží o oboje, ale to takto z poloviny smíchané dohromady nefunguje. ()

lennyd

Richard Walker (Harrison Ford) s manželkou po nějaké době opět navštíví Paříž. Oba se těší, jak si pobyt i přes pracovní vytížení vychutnají (takové druhé líbánky). Když se ale po příletu jde Richard osprchovat, je jeho žena unesena přímo z hotelového pokoje. Jelikož místní policie se k vyšetřování moc nemá (a chce Richarda přesvědčit, že mu jeho žena utekla za mladším), dává se Richard do pátrání sám... Nevím proč český distributor musel za každou cenu měnit název filmu, vždyť Frantík je docela pěkný název :). Nicméně jde o velmi nudný thriller - obdivuji, jestli jej někdo dokázal celý shlédnout na jeden zátah (nedejbože v kině). Polanski ze svého stylu (dlouhý nudný film, kde hlavní ženskou roli hraje jeho manželka) nikterak nevybočuje. Přijde mi podivné, že by francouzská policie nechávala po ulicích pobíhat amíka, za kterým zůstavají hordy mrtvých těl, ale možná jo, co já vím. Harrison Ford se sice snaží seč může, ale v některých chvílích působí více než směšně (lezení s kufrem po střechách Pařížských činžáků). Suma sumárum, jsem rád že mám film za sebou, ale znovu bych si jej pustil snad jen při dlouhém letu k příjemnému usnutí... ()

noriaki

Režie přesná, herci skvělí, atmosféra nadprůměrná, ale stejně mě to nebavilo. Harrison Ford má pravdu, tohle se v originále nemělo jmenovat Zběsilost, ale Umírněná zneklidněnost, protože tempo je docela pomalé. Bohužel díky němu nevznikl pečlivě vystavěný paranoidní thriller, ale spíš lehce roztahaný a vzhledem ke zúčastněným bolestně průměrný film. ()

JohnSmith

Kam až může zajít záměna zavazadel. První polovina filmu je velice dobrá, záhadná a zajímavá. Ve chvíli, kdy se na scéně objevují teroristé nebo agenti a jaderné zbraně, stává se z filmu paskvil. ()

fefee

Klasická zase jedna retro Harrison Fordovka ktorá neurazí a pri ktorej sa až tak nenudíte. Celkom poctivý slušný priemer, od rutinného Polanského. ()

klima777

Temné a klaustrofobické jako zlý sen (tudíž i časově podmíněné, ale na 3,5 hvězdy tenhle IMHO podhodnocený film stále dosáhne). ()

Autogram

Thriller starej filmovej školy, ako sa patrí. Aj keď dnes už zápletka je trochu obohraná, nechýbalo mi napätie, výborná ústredná dvojica a dojímavý záver, keď som si musel vychutnať aj záverečné titulky s jazdou po Paríži. No a Emmanuelle bola (aj) pri tanci úplne božská. ()