Americký kardiochirurg Richard Walker (Harrison Ford) prichádza so svojou ženou Sondrou (Betty Buckley) na lekársky kongres do Paríža. V hoteli, kde sa ubytujú, jeho manželka záhadne zmizne. Snaží sa ju nájsť, ale márne. Ocitne sa v situácii pripomínajúcej nočnú moru. Je sám v cudzej zemi, nevie po francúzsky, nikoho nepozná a už vôbec nechápe, prečo mu nikto nechce pomôcť. Kamkoľvek sa obráti, naráža na stenu ľahostajnosti maskovanú zdvorilými úsmevmi. Walker však neverí, že by jeho žena odišla za milencom, ako sa mu snaží nahovoriť riaditeľ hotela (Jacques Ciron) i detektívi. Dostáva sa do sveta nočných podnikov, kde sa zoznámi s vyzývavou Michelle (Emmanuelle Seigner), ktorá sa stane jeho nedobrovoľnou sprievodkyňou. Príčinou všetkého je zámena kufrov a to, čo je ukryté v jednom z nich - replika sochy Slobody, v ktorej je ukrytá rozbuška nukleárnej strely... O tú bojujú dve teroristické organizácie. Kým Walkerovi ide o záchranu ženy, dievča sa snaží získať odmenu za nebezpečnú prácu... (TV Markíza)

Pitryx

Tak jsem se na to podíval znovu a musím pár dobrých okamžiků přiznat. Ale jinak je to děsně zdlouhavé. Mohla být kratší stopáž a více akce. Podle mého názoru jde o průměrný thriller. 2013082811230bt ()

Benjik

Kterak depresivní Amík s depresivním účesem místo sexu maželku hledati musel. S neznalostí jazyka domorodců spoustu peněz utratil, aby na stopu přišel a s krásnou slečnou škaredou družku vyčmuchal. A zákeřou věc přitom našel a ze střechy spadnul a pořád něvěděl co se děje. Zjistiv, že Belmondo není a policie se papírováním - misto ztracené děvy hledáním - zabývá spravedlnost do rukou vlastních vzal. Poté si perverzně zatančil a hlavou se udeřil o spoustu dveří - hdina. A nakonec u vody všechno dokončil. ()

horor2

Další z mých srdečních záležitostí jako kopačka do hlavy Fordovi za já jsem Američan, tak na mě bacha :-D Emmanuelle Seigner jako jeho společnice pomáhajíc v hledání je skvělou volbou. Roman Polanski opět dokazuje svou genialitu. :-) ()

mrclTV

Tak ako ma film na začiatku namotal, tak ku koncu nadšenie z filmu opadlo. Zápletka so stratenou ženou vyznie atraktívne, spolu s angažovaným hľadaním jej manžela v štýle Taken či Unknown (ono je to vlastne naopak, Taken je predsa oveľa mladší), no ako film postupoval, trochu ma odradila prekombinovanosť, pomalosť a aj nesympatické rozuzlenie (nechcem prezrádzať, ale napáčilo sa mi). ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,9/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 76%, Audience Score - 64% | FDb.cz - 71.1% | Mno, tak jsme od Polanskiho tentokráte čekali něco lepšího... Ano obsadil našeho velkého oblíbence Harrisona Forda, který již tehdy hrál své typické role nomálních američanů, kteří spadnou do nějakého průšvihu či noční můry a bylo vidět, že mu ta role naprosto sedla, a proto v nich také pokračoval... Jako většinou se jedná i o tahače filmu. Tehdy mladičká Emmanuelle Seigner a její snad první velká role, hraje typickou 80's mladou ženskou - ty moc nemusíme... Jinak je to hrozně suchý Thriller a až na pár scének, kdy jsme cítili napětí, jsme necítili zhola nic! Takže pouze nadprůměrný Thriller, který zaujme snad jenom zvučnými jmény a párkem legendárních scén... 70% ()

ostravak30

48 hodin v Paříži má opravdu velmi pomalý nástup a trochu trvá, než se film rozjede. I pak ale lékař podstupuje doslova detektivní práci, aby krůček po krůčku pomalu odhaloval, co se vlastně stalo. Film Romana Polanského je propracovaný lehce psychologický thriller, který ale postrádá tempo a lepší atmosféru. Když to srovnám s nedávno shlédnutým 96 hodin je to rozdíl. Samozřejmě, že ve filmu s Liamem Neesonem jde hlavně o akci, zde spíš o napětí. Ale přiznávám se, že jediná výrazná role byl právě Harrison Ford a možná i díky tomu jsem se přistihl chvílemi při zívání. ()

LuckyK

Podle mne trochu nedoceněný akční thriller, kdy Polanski dokazuje proč je jeden z nejlepších Hitchcockových žáků. Skvělá francouzská atmosféra podaná americkým stylem. Harrison Ford se narodil pro role nechtěných usedlých nenápadných akčních hrdinů. ()

smrtubohem

Kupodivu má tato lahůdka poměrně nízké hodnocení. Přiznám se, že nevím proč. Harrisona vážně můžu, a za celý film jsem ani jednou nenabyl pocitu otřepanosti, nudy nebo jiného nešvaru. Thriller jaksepatří. Při lezení po střechách se Ford asi solidně vyvztekal ;) ()

masik

Tenhle film jsem si sehnal jen kvůli, Yvesu Rénierovi, chtěl jsem vidět "Komisaře Moulina" v jiné roli, než jak ho všichni známe. Bohužel zde nedostal téměř žádný prostor a jeho role byla skoro epizodní. Čekal jsem od toho trochu víc, také mi zkazil dojem původní český dabing( nevím, jestli existuje i jiný), dabér, který mluví do mikrofonu potichu, pomalu a skoro neintonuje, není dabér. ()

nikkittka

Rafinovaný film,jehož kouzlu není úplně snadné podlehnout.Je zvláštní,má velmi netypickou atmosféru a při prvním zhlédnutí na mě působil strašně chladně.Ale s dalšími zhlédnutími jsem se do něj dostávala hlouběji a odhalovala Polanskiho mistrovství v budování atmosféry,vedení herců a dávkování informací.Respekt. ()

Trumper

Nechápu, jak je možné, že se tento film v databázích (imdb, csfd) utápí někde na pomezí filmů s průměrným hodnocením, zatímco takovej lehkej „vodvárek“, jakým je Taken, je pomalu vynášen do nebes!___ První dvě třetiny jsou absolutně bezchybné. Brilantně navozená atmosféra bezmoci a bezradnosti, ve světě, kam nepatříte. Přitom postačí jedna jediná překážka, jazyková bariéra, kvůli které se z vás stane nemotorné děcko, pomalu neschopné si samo zajít na záchod. A co může být horší, než ztratit v tomhle nebesky půvabném pařížském pekle svého nejbližšího.___ Dvě třetiny filmu by měly být měřítkem pro všechny ostatní filmy s tématikou únosu, přičemž ta první třetina by zasloužila Oscara pro Forda i Polanského. Pak je tu ovšem ta poslední třetina (!!!POZOR SPOILER!!!), a já se ptám, proč jen Polanski nezůstal u balíčku heroinu místo navigace jaderných hlavic, a proč místo arabských šejků do scénáře nedal párek smradlavých narkomanů bažících po hromádce fetu. Takto z filmu vyprchala veškerá ponurost a nejistota, a i když ani potom si Polanski neodpustil několik lahůdkových scén (výměna v garážích, nekonečná taneční scéna v klubu), závěrečné „defilé“ mě nechalo celkem chladným.___ Sečteno, podtrženo, zapomeňte na závěr, kochejte se vším ostatním. A nakonec ještě jedna poznámka; cituji pár vět ze zdejších komentářů: „...druhá část už je potom docela zdlouhavá a ty 80ky tam smrdí až moc“ (no kdo by to čekal u filmu z roku 1988), „Tak trochu nuda a Fordův účes je tentokrát šílený!“ (opakuji: No kdo by to čekal u filmu z roku 1988!). Myslím, že tohle je dostatečná odpověď na úvodní větu mého komentu. /85% ()

80s Martin

Asi takhle - začátek filmu dost nadějnej, atmosférou a okolnostmi trochu připomíná Unknown. Ford úžasně ztvárňuje zoufalého manžela těžko nalézajícího jakoukoliv pomoc v cizím prostředí Paříže. Tenhle aspekt filmu vážně žeru. Pokračuje se dál, prostředek pořád udržuje napětí vysoko nastavené zmíněným nadějným začátkem. Problém nastává ve chvíli, kdy dojde k rozuzlení - tady se mi najednou hroutí před očima něco, co jsem si doteď tak užíval. Vážně takováhle zápletka? Seriously?! Větší kravina by mě nenapadla i kdybych se hodně snažil. O závěru už ani nemluvím. To už jen kroutím hlavou. Nicméně, prvních 3/4 filmu mě natolik uchvátilo, že si z nich nenechám zkazit dojem. Mimochodem - ta Emmanuelle Seigner.. páni! ()

kolacky

Skvělý film... Paní Polanski mě dostala tím hadím tancem ke konci filmu! Ač vdaná ženská, div mi oči z důlků nevypadly... ()