Simpsonovci

TV spot
USA, (1989–2024), 277 h 25 min (Minutáž: 20–25 min)

Scenár:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (viac)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (viac)

Kto by ich nepoznal. Homer je hrdý na svoju prácu v jadrovej elektrárni a je hrdý na to, čo všetko dokázal. Lenže vždy sa vyskytne problém, ktorý Homera núti premýšľať a to robí veľmi nerád. Oveľa radšej si dá veľký steak, najlepšie na večeru a ten spláchne balíkom plechoviek piva. A tak ostáva všetko na jeho milovanú ženu Marge. Jej učes je najlepšie viditeľný v Thajsku, ale nestratila by sa ani v dave na Manhattane. Ich tri deti: Bart, Lisa a Maggie sú milé, len občas trocha neposlúchajú. Teda: aby sme boli spravodliví: Bart je v neposlúchaní absolútny suverén, Lisa je dobré dievča, ale veľmi zvedavá a Maggie je ešte príliš malá na to, aby niečo vystrájala. Homer však nikdy nezabudne pridať polienko do ohňa a v takých prípadoch si môžete byť istí, že nič, naozaj nič neostane tak ako predtým. A aby sme nezabudli: sú presne takí, ako všetci ľudia. Na nič sa nehrajú a chcú vyskúšať všetko, čo im život prináša. Jednoducho Simpsonovci... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa MM_Ramone k tomuto seriálu (258)

Homerpalooza (1996) (S07E24)

Dvadsiata štvrtá epizóda zo siedmej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Homerpalooza" (Homerpalooza). Homer Simpson plánuje návrat ku rock´n´rollu a tak zoberie svoje deti Barta a Lízu na rockový festival Hullabalooza. Tam si ho všimne manažér obludária a ponúkne mu prácu. Tak Homer vyrazí spolu so Smashing Pumpkins, Cypress Hill a Petrom Fremptonom na divoké turné po Spojených štátoch amerických. ***** ()

Simpsonovi na prázdninách (1996) (S07E25)

Záverečná, v poradí posledná, dvadsiata piata epizóda zo siedmej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Summer of 4'2" (Simpsonovci na prázdninách). Rodina Simpsonovcov si vyrazí na spoločnú prázdninovú dovolenku. Ide s nimi aj Bartov spolužiak Milhouse Van Houten. Lisa Simpsonová si v novom prostredí nájde kamarátov. Zapadne do coolovej partičky miestnej mládeže. Berú ju za seberovnú. Za to o jej bratovi Bartovi si myslia, že je ťuťmák. Zo žiarlivosti a z hnevu prezradí o Lise, že v Springfielde je to len obyčajná bifľoška. **** ()

Season 8 (1996) (S08)

01. Speciální čarodějnický díl VII., 02. Dvojí stěhování, 03. Zuřící býk Homer, 04. Burnsovy otcovské lapálie, 05. Bart po setmění, 06. Rozdělený Milhouse, 07. Lízino rande s blbostí, 08. Hurikán Ned, 09. Homerova mystická cesta, 10. Akta S, 11. Pokřivený svět Marge Simpsonové, 12. Hora šílenství, 13. Himlhergotdoneveterkrucajselement, 14. Představují se Itchy, Scratchy a Poochie, 15. Homerova fobie, 16. Bratr z jiného seriálu, 17. Má sestra, má chůva, 18. Homer versus osumnácty dodatek Ústavy, 19. Důvěrnosti v základní škole, 20. Psí pozdvižení, 21. Stařec a Líza, 22. V tebe věříme, ó Marge, 23. Homerův nepřítel, 24. Filmy, v nichž si Simpsonovi zahráli, 25. Tajná válka Lízy Simpsonové ***** ()

Speciální čarodějnický díl (1996) (S08E01)

"The Simpsons" sú na prvom mieste v rebríčku mojich obľúbených televíznych seriálov. Americká animovaná rodinka zo Springfieldu ma dokáže vždy veľmi dobre pobaviť. Obzvášť rád mám špeciálne horrorové epizódy - "Treehouse of Horror". Prvý krát sa tento špecifický diel objavil v druhej sérii. Odvtedy sa to stalo pravidelnou tradíciou. Je vždy zložený z troch krátkych príbehov. Horrorová epizóda z ôsmej série obsahuje tituly: "The Thing and I", The Genesis Tub", "Citizen Kang". ***** ()

Dvojí stěhování (1996) (S08E02)

Druhá epizóda z ôsmej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "You Olny Move Twice" (Dvojité sťahovanie). Homer Simpson dostane super výhodnú pracovnú ponuku. Dá výpoveď v elektrárni pána Burnsa a s celou rodinou sa odsťahuje do idylického, horského mestečka, kde začne pracovať pre záhadnú spoločnosť Globex, ktorú vlastní excentrický, neformálny milionár Hank Scorpio. Homer je tam veľmi spokojný. Ma závideniahodný plat, rešpekt, autoritu a nadštandardné hmotné zabezpečenie. No jeho rodinka sa chce vrátiť naspäť do Springfieldu. ***** ()

Zuřící býk Homer (1996) (S08E03)

Tretia epizóda z ôsmej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "The Homer They Fall" (Zúriaci býk Homer). Homer Simpson sa začne venovať boxu. Za pomoci a podpory svojho kamaráta barmana Vočka Szyslaka, ktorý mu robí manažéra, sa mu podarí vyhrať niekoľko zápasov. Stane sa z neho hviezda springfieldskej amatérskej boxerskej ligy. Jeho výkony si všimnú aj v profesionálnych kruhoch. Dostane možnosť boxovať so šampiónom v ťažkej váhe Drederickom Tatumom. Homer túto výzvu prijme. ***** ()

Burnsovy otcovské lapálie (1996) (S08E04)

Štvrtá epizóda z ôsmej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Burns, Baby Burns". (Burnsove otcovské patálie). Cestou pri návrate z rodinného výletu späť do Springfieldu zoberie Homer Simpson stopára. Skamarátia sa. Vysvitne, že je to nemanželský syn majiteľa atomovej elektrárne pána Burnsa. Ten ho najskôr vrele prijme, ale časom na neho zanevrie. Homera napadne, že aby v ňom znova vzbudili otcovskú lásku budú predstierať únos jeho syna. ***** ()

Homerova mystická cesta (1997) (S08E09)

Deviata epizóda z ôsmej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "The Mysterious Voyage of Our Homer" (Homerova mystická cesta). Homer Simpson na springfielskom chilli feste zje jednu z najpílivejších papričiek na svete. Po jej požití strávi celú noc v halucináciach, v ktorých sa mu zjaví mystický kojot a vyzve ho aby začal hľadať svoje duševné dvojča. Homer si myslí, že je to jeho manželka Marge. No ukáže sa, že sa mýli. ***** ()

Akta S (1997) (S08E10)

Desiata epizóda z ôsmej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "The Springfield Files" (Akty S). Keď sa raz neskoro v noci vracia podgurážený Homer Simpson z baru Vočka Szyslaka domov, stretne v mestskom lesoparku žiariaceho mimozemšťana, ktorý sa mu prihovorí slovami, že prináša lásku. Záhadná bytosť sa začne na tomto mieste objavovať pravidelne. Tieto udalosti pritiahnú do Springfieldu aj špeciálnych agentov FBI Foxa Muldera a jeho kolegyňu Danu Scullyovú. ***** ()

Hora šílenství (1997) (S08E12)

Dvanásta epizóda z ôsmej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Mountain of Madness" (Hora šialenstva). Majiteľ springfieldskej atómovej elektrárne Charles Montgomery Burns zorganizuje pre svojich zamestnancov motivačnú akciu na utuženie kolektívu. V náhodne vybratých dvojiciach majú zdolať náročnú turistickú trasu. Parťákom Homera Simpsona sa stane sám veľký šéf Montgomery Burns. ***** ()

Himlhergotdoneveterkrucajselement (1997) (S08E13)

Trinásta epizóda z ôsmej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Simpsoncalifragilisticexpiala-Annoyed-Grunt-cious" (Himlhergotdoneveterkrucajselement). Marge Simpsonová sa ocitne pred totálnym nervovým zrútením. Neustály stres, rodinné povinnosti a každodenné starosti ju úplne vyčerpali. Aby si trocha oddýchla a zregenerovala, najmú si Simpsonovci opatrovateľku, ktorá sa má postarať o ich tri deti. Shary Bobbinsová je skúsená profesionálka. Čoskoro sa však ukáže, že je nad jej sily zvládnuť Meggy, Lisu a Barta. ***** ()

Představují se Itchy, Scratchy a Poochie (1997) (S08E14)

Štrnásta epizóda z ôsmej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "The Itchy & Scratchy & Poochie Show" (Predstavujú sa Itchy, Scratchy a Poochie). Filmová spoločnosť Rogera Meyersa, ktorá produkuje animovaný seriál Itchy a Scratchy, sa rozhodne, že kvôli zvýšeniu sledovanosti pridá ďalšiu postavu. Tak teda na rýchlo vznikne frajerský, coolový pes Pootchie. O jeho nadabovanie sa postará Homer Simpson. Po krátkom čase je však Pootchie stiahnutý z vysielania. Homer to veľmi ťažko nesie. ***** ()

Homerova fobie (1997) (S08E15)

Pätnásta epizóda z ôsmej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Homer's Phobia" (Homerova fóbia). Tak a je to tu. Agresívna lobby LGBTI pretlačila svoju chorú, zvrátenú propagandu aj do tohto seriálu. Táto epizóda je nadšenou oslavou homosexuality a ódou na jej bezkritickú toleranciu. Hnus. Homer Simpson sa možno zbavil fóbie z homosexuálov. U mňa však odpor ku týmto úchylákom pretrváva i naďalej. ** ()

Bratr z jiného seriálu (1997) (S08E16)

Šestnásta epizóda z ôsmej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Brother from Another Series" (Brat z iného seriálu). Odveký, úhlavný nepriateľ Barta Simpsona, Robert Terwillinger známy ako Levák Bob, chce po prepustení z väzenia viesť sporiadaný život. Najde si prácu ako stavbyvedúci projektu springfieldskej vodnej priehrady, ktorej generálnym manažérom je jeho mladší brat Cecil Terwillinger. Bart Simpson a jeho sestra Lisa však nechcú uveriť tomu, že sa Levák Bob zriekol plánu ako zavraždiť Barta. ***** ()

Má sestra, má chůva (1997) (S08E17)

Sedemnásta epizóda z ôsmej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "My Sister, My Sitter" (Moja sestra, moja opatrovateľka). Lisa Simpsonová si začne privyrábať ako opatrovateľka. Vybuduje si v Springfielde slušnú reputáciu a získa mnoho spokojných klientov. Všetko sa jej to však razom zrúti, keď sa bude musieť postarať o svojho staršieho brata Barta Simpsona. ***** ()

Homer versus 18. dodatek Ústavy (1997) (S08E18)

Osemnásta epizóda z ôsmej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Homer vs. the 18th Amendment" (Homer versus 18. dodatok Ústavy). Joe Quimby, starosta Springfieldu, je po protestoch časti občanov a na základe starého, zabudnutého zákona, prinútený vyhlásiť zákaz predaja, distribúcie a konzumácie alkoholu. V meste je zavedená prísna prohibícia. Mnohí sú z toho zúfalí. Homer Simpson so svojím synom Bartom začnú tajne dodávať pivo do Vočkovej putiky. Do Springfieldu však prichádza nekompromisný vyšetrovateľ Rex Banner, aby odhalil tých, ktorí porušujú zákon. ***** ()

Stařec a Líza (1997) (S08E21)

Dvadsiataprvá epizóda z ôsmej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "The Old Man and the Lisa" (Starec a Líza). Charles Montgomery Burns sa ocitne na mizine. Boháč, majiteľ springfieldskej atómovej elektrárne, sa zo dňa na deň stane žobrákom. Príde o všetok svoj majetok. Napriek svojmu pokročilému veku sa nevzdáva a chce začať od znova. Lisa Simpsonová sa podujme na to, aby mu pomohla rozbehnúť novú podnikateľskú činnosť. Zostane však veľmi sklamaná z toho, keď zistí, že je to bezcitný, bezohľadný muž, ktorý neberie ohľady na nič a jediné na čom mu záleží je finančný zisk. ***** ()

Simpsonovi (1997) (S08E24)

Dvadsiata štvrtá epizóda z ôsmej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "The Simpsons Spin-Off Showcase" (Filmy, v ktorých si Simponovci zahrali). Tri samostatné mini príbehy známych postavičiek zo seriálu "The Simpsons", ktorými ma previedol Troy McClure, na mňa nezapôsobili. Nebolo to moc zábavné. Celé sa mi to zdalo také akési narýchlo spichnuté, nekonzistentné a nesúrodé. Toto sa fakt nepodarilo, napriek tomu však budem zhovievavý a dám tri hviezdičky. *** ()

Tajná válka Lízy Simpsonové (1997) (S08E25)

Dvadsiata piata epizóda, záverečná časť z ôsmej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "The Secret War of Lisa Simpson" (Tajná vojna Lízy Simpsonovej). Nezvládnuteľný Bart Simpson je za trest preložený do vojenskej školy, kde vládne prísny režim, disciplína a šikana. Veľkým prekvapením pre všetkých je to, že sa aj jeho mladšia sestra Lisa Simpsonová rozhodne stať kadetom na tejto vojenskej akadémii. Zdá sa však, že bude nad jej sily, aby ju absolvovala. S Bartovou pomocou sa jej to nakoniec predsa len podarí. ***** ()

Season 9 (1997) (S09)

01. Město New York versus Homer Simpson, 02. Ředitel Skinner a seržant Skinner, 03. Lízin saxofon, 04. Speciální čarodějnický díl VIII., 05. Pistolníkova rodina, 06. Bart hvězdou, 07. Dvě paní Nahasapímapetilonové, 08. Líza skeptik, 09. Marge prodává nemovitosti, 10. Zázrak na Evergreen Terrace, 11. Všichni zpívají a tančí, 12. Bart Světský, 13. Radost ze sekty, 14. Ponorkobus, 15. Poslední pokušení Krustyho, 16. Jak napálit pojišťovnu, 17. Líza z rodu Simpsonů, 18. Hrátky s Ralphem, 19. Homer slouží vlasti, 20. Trable s triliony, 21. Bart - televizní šoumen, 22. Kam s odpadem?, 23. Homer horolezcem, 24. Ztracená Líza, 25. Rození líbači ***** ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (viac)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (viac)