Simpsonovci

Ukážka z filmu
USA, (1989–2024), 277 h 25 min (Minutáž: 20–25 min)

Scenár:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (viac)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (viac)

Kto by ich nepoznal. Homer je hrdý na svoju prácu v jadrovej elektrárni a je hrdý na to, čo všetko dokázal. Lenže vždy sa vyskytne problém, ktorý Homera núti premýšľať a to robí veľmi nerád. Oveľa radšej si dá veľký steak, najlepšie na večeru a ten spláchne balíkom plechoviek piva. A tak ostáva všetko na jeho milovanú ženu Marge. Jej učes je najlepšie viditeľný v Thajsku, ale nestratila by sa ani v dave na Manhattane. Ich tri deti: Bart, Lisa a Maggie sú milé, len občas trocha neposlúchajú. Teda: aby sme boli spravodliví: Bart je v neposlúchaní absolútny suverén, Lisa je dobré dievča, ale veľmi zvedavá a Maggie je ešte príliš malá na to, aby niečo vystrájala. Homer však nikdy nezabudne pridať polienko do ohňa a v takých prípadoch si môžete byť istí, že nič, naozaj nič neostane tak ako predtým. A aby sme nezabudli: sú presne takí, ako všetci ľudia. Na nič sa nehrajú a chcú vyskúšať všetko, čo im život prináša. Jednoducho Simpsonovci... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (294)

Dva zlí sousedé (1996) (S07E13)

Kultovka s cameem samotného exprezidenta Bushe, který se tu dokonale vcítil do klasické simpsonovské nátury a přizpůsobil se sousedství, do něhož se na chvilku nastěhoval. Úvod epizody s bleším trhem je třešničkou na dortu. ()

Udavač Bart (1996) (S07E15)

Při chvilkové příležitosti zase vlastnit Disney+ je na čase dohnat další z velkých restů nejlepších sezón jednoho z nejlepší animovaných seriálů. ()

Homer ve službě (1996) (S07E17)

Ohodnoceno mám už nějaký ten pátek, ale vůbec jsem si tuhle správně trhlou epku nepamatoval. Opět mnoho hlášek, které bych už dneska považoval za legendární! ()

Den, kdy zemřelo násilí (1996) (S07E18)

Na dílech tohoto ražení si člověk uvědomí, jak veškeré aspekty cancel culture zruinovaly kdysi tak výborný seriál. Itchy a Scratchy kdysi tvořili významnou část Simpsonových, v nových dílech už se o nich nikdo ani nezmíní. Jaká to škoda. ()

Bart na cestě (1996) (S07E20)

Ne nadarmo je tohle jedna ze 30 nejlepších částí "ever made". ()

Dvojí stěhování (1996) (S08E02)

Je škoda, že v novém prostředí nedostali všichni rovnocenného prostoru, už jen proto bych neřadil Dvojí stěhování mezi údajnou TOP desítku epizod všech dob. I tak se ale jedná o milou dvacetiminutovku, která si těch zdejších 95 % zasluhuje. ()

Bart po setmění (1996) (S08E05)

Klasické poukázání na to, jak by to dopadlo v klasické domácnosti v případě, že doma zůstanou jen syn s otcem. Zbožňuju tyhle díly! ()

Lízino rande s blbostí (1996) (S08E07)

Jeden z nejkultovnějších dílů pradávné doby, velmi plodné na milé, opravdu vtipné a neunavující zápletky. Původní dabing Nelsona je k nezaplacení! ()

Hurikán Ned (1996) (S08E08)

Viděno víckrát, což ale vůbec nevadí, protože tu najdete tolik vtipných situací, že se jim budete smát i na 17. zhlédnutí. ()

Akta S (1997) (S08E10)

Jedna z nejbláznivějších a hlavně nejtrefněji přeložených žlutých parodií! Džouky s žábami a českými pivy mě rozesmějí i na 17té zhlédnutí. ()

Hora šílenství (1997) (S08E12)

Opět epizoda, co jsem viděl nejednou, dle zdejších čísel ale asi ani nemusím zmiňovat důvod. Duo Homer a Burns a jejich vzájemná nevraživost ke konci dílu je naprosto excelentní. ()

Stařec a Líza (1997) (S08E21)

Viděno před tak dávnou dobou, že jsem si pamatoval téměř prd, ale ta přespříliš ekologická agitka mi tu trochu vadí, Lisa by byla v tomto ohledu opravdu nesnesitelná v reálném světě. ()

V tebe věříme, ó Marge (1997) (S08E22)

Tuhle epku jsem si nepamatoval už vůbec, přestože ji tu mám nějaký ten rok ohodnocenou. Džouky na Planetu opic famózní. ()

Město New York versus Homer Simpson (1997) (S09E01)

Legendární poukázání na to, jak by i v reálném světě velkoměsto dokonale pohltilo a vynervovalo člověka z maloměsta. ()

Pistolníkova rodina (1997) (S09E05)

Zastesklo se mi po těch nejlepších dílech oblíbeného fenoménu a zrovna tahle epka v sobě nese už i naprosto legendární hlášky. V porovnání s novými díly je tohle absolutní balzám na duši. ()

Bart hvězdou (1997) (S09E06)

Jelikož mě americké sporty nikdy nebavily, nezasáhla mě tolik ani tahle epizoda, třebaže začátek s veletrhem zdraví si umě pohrává se všemi předpojatostmi o špatných zdravotních návycích průměrných Američanů. ()

Dvě paní Nahasapímapetilonové (1997) (S09E07)

Jeden z těch dílů, co jsem viděl nejednou, ale nikdy tu nezanechal komentář. Teď jsem si epku rád připomněl, pobavil se hlavně Homerovým pobytem v důchoďáku a zasteskl si, že Apu už není pár let součástí seriálu kvůli zbytečnostem ohledně údajného rasismu. ()

Líza skeptik (1997) (S09E08)

Homerova jednoduchost nikdy nepřestane bavit. Tady si Amíci tak trochu udělali srandu sami ze své naivity vůči vyšší moci. Já jako ortodoxní ateista to nevidím jinak. ()

Marge prodává nemovitosti (1997) (S09E09)

Ze všech postav, které se už v seriálu léta bohužel nevyskytují, mi z těch legendárních zajisté nejvíce chybí Lionel Hutz. Vtipnějšího právníka/obchodníka/šejdíře… v seriálovém světě nenajdete. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (viac)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (viac)