Simpsonovci

Ukážka z filmu
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scenár:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (viac)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (viac)

Kto by ich nepoznal. Homer je hrdý na svoju prácu v jadrovej elektrárni a je hrdý na to, čo všetko dokázal. Lenže vždy sa vyskytne problém, ktorý Homera núti premýšľať a to robí veľmi nerád. Oveľa radšej si dá veľký steak, najlepšie na večeru a ten spláchne balíkom plechoviek piva. A tak ostáva všetko na jeho milovanú ženu Marge. Jej učes je najlepšie viditeľný v Thajsku, ale nestratila by sa ani v dave na Manhattane. Ich tri deti: Bart, Lisa a Maggie sú milé, len občas trocha neposlúchajú. Teda: aby sme boli spravodliví: Bart je v neposlúchaní absolútny suverén, Lisa je dobré dievča, ale veľmi zvedavá a Maggie je ešte príliš malá na to, aby niečo vystrájala. Homer však nikdy nezabudne pridať polienko do ohňa a v takých prípadoch si môžete byť istí, že nič, naozaj nič neostane tak ako predtým. A aby sme nezabudli: sú presne takí, ako všetci ľudia. Na nič sa nehrajú a chcú vyskúšať všetko, čo im život prináša. Jednoducho Simpsonovci... (oficiálny text distribútora)

joxerveliky

Seriál, který vznikl naprostou náhodou a přitom poznamenal životy milionů lidí na celém světě! Můj život poznamenal jednoznačně a pokud mě má něco držet nad vodou i ve chvílích smutku a deprese, pak jsou to právě Simpsonovi. Jednoznačně dominantní postavou seriálu je Homer, ten chlápek je prostě mým idolem a defakto 90% humoru a celé podstaty seriálu se točí kolem něj. Český překlad, dabing a režie Zdeňka Štěpána jsou prostě geniální a u mě bodují daleko víc než originál, který na mě až tolik nezapůsobil (leč většinu dabovaných verzí seriálů vůbec nesleduji). Prostě jak už bylo řečeno: "kdo je nezná, jako by nebyl". ()

Nebe007

Pro mě tutově ten nejlepší seriál, který jsem kdy viděl!!! Je sice pravda, že s přibývajícími sériemi kvalita upadá, ale u kterého seriálu se toto s postupem času nestane??? I tak se člověk u nových dílů často zasměje. O kvalitě a popularitě seriálu svědčí i fakt, že i v dnešní době se různé hvězdy přímo perou o to, aby mohli v seriálu účinkovat, i za cenu toho, že si z nich tvůrci udělají legraci. Hvězdy, které mě zaujaly: Mick Jagger, Keith Richards, Alec Baldwin, Kim Basinger, Stephen Hawking, Stan Lee, Mel Gibson atd. Mohl bych tu vypsat všechny skvělé hlášky, to by ale zabralo spoustu času. Pro mě 11 bodů z 10 :-) ()

Zelko

Jednoznačne najlepší animovaný seriál nielen pre deti, ale aj dospelých, ktorému kraľuje Homer s jeho hláškami. Český dabing je taktiež výborný. ()

bonita69

Kreslená legenda která je tu semnou celý můj život. Jednoznačně nejde napodobit i když se o to leta snaží jiné kreslené seriály. Nezapomenutelné hlášky Homera, průsery Barta, Líza šprtka a její naivní názor na život, vše zachraňující nemluvná Maggie ale i velká máma Marge. Nutno podoknout že český dabing to vytáhl ještě dál. I když nové serie nejsou tak silné pořád jsou to Simpsnovi a baví nás už 22 let. ()

Dekovnik

Sleduji tento klenot televizní zábavy už od malička, viděl jsem všechny dile nejmíň 2x a stále mě to nepřestalo bavit. V tom je hold kouzlo Simpsonů - najde si v nich něco pro sebe skoro každý. ()

PanJam

Je úžastné, že rovnaký tvorcovia vytvorili Simpsonovcov aj Futuramu. Samozrejme prekonať Simpsonovcov je takmer nemožné, no klobúk dole pred tvorcami. Mať takýto úžastný nápad vytvoriť niečo takéto chce naozaj kus geniality. Bart, Líza, March, Homer aj ďalší sú jednoducho skvelý! Naozaj každý diel je výborný a skvelo sa na ňom zasmejete či už máte 10 rokov, 20 , 30... ()

Elvis1994

Nekončící serial s klasickou americkou rodinou typu hloupej táta , ustaraná máma , kluk rošťák , holka šprtka a batole . Největší úžas u mě serial sklízý tím že v americe jede uz 23 serie a od roku 1989 kdy se Simpsonovi zacali vysilat neprestali byt vtipny , co dil to 20minut nonstop smichu. ()

Bornd

Je málo seriálů u kterých se mi líbí víc český dabing než originál a tenhle to je. Musím říct ale ,že dabing Homera Vlastimila Bedrny se mi líbil o dost víc než Vlastimila Zabřela.Ale jinak Skvělá zábava s skvělé nápady. Prostě klasika ,která provází můj život. Jediné co se mi na seriálu nelíbí je občasná změna důležitosti problémů ,jako že v prvních sérii byl seriál realnější ,protože se zabývali hlavním problémem u jednotlivých dílů a později už jen blbostmi. Ale to se dá pochopit ,když se vysílají už přes dvacet let. ()

MorraEddie

Kultovní seriál,který opravdu můžu. Bohužel kvalita přibývajících epizod je nižší a nižší,ale co by jsme také mohli čekat od seriálu,který je s námi už přes 20let. ()

Mira5264

Asi u žádného seriálu (vyjma M*A*S*H) jsem nestrávil tolik času jako právě u Simpsonových. I to je důvod proč si zaslouží 5*. I přes evidentní ztrátu kvality v posledních sériích (která se v mnohdy větší míře nevyhla celé řadě jiných seriálů tzn. HIMYM, Family Guy, ER, IT Crowd, o ostatní spodině nemluvě) představuje první dekáda serií naprostý skvost téměř ve všech směrech včetně prvotřídního českého dabinku, který je pár koňských délek před původním zněním postaveném na několika málo dabérech. Velkou ztrátou byl odchod nenahraditelného Vlastimila Bedrny po 12. sérii, který víceméně podtrhl pomalý úpadek seriálu. Navzdory nemastným a neslaným posledním sériím a scénáristům bez fantazie jsou Simpsonovi, jako celek, tím nejlepším kresleným seriálem, který kdy spatřil světlo světa! Možná tím vůbec nejlepším :) ()

Afendy

Na Simpsonových jsem odkojen. Od malička až doposud mě stále baví velice rozmanité a nekonečné množství vtípků, hlášek a komických situací. Všechny žluté postavičky z celého města si časem musí zamilovat asi každý. V seriálu je i množství "tvrdších" vtípků, takže to není záležitost vyloženě pro děti. Pro mne srdcovka a s klidným svědomím můžu doporučit úplně každému. Poslední série a novější zpracování trochu zaostává za minulými sériemi, ale i tak je to podle me nejlepší kreslený seriál všech dob. ()

Ostrovan211

Jeden z nejlepších seriálů a taky jeden z mála na který se dá koukat neustále dokola. I když od 15. série to s nim jde troch z kopce, pořád je to seriálová špička. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (viac)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (viac)