Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Saboter

První seriál u kterého jsem si nemohl nechat ujít jediný díl. Skvělý seriál zabývající se nadpřirozenem a okolním světem ve vesmíru. Úžasně prokombinovaný akční scény s chvilkama, kdy jsme poznávali postavy. Richard Dean Anderson si mě získal svýma hláškama, sarkasmem a ironií urážející v jakékoliv situaci, zvláště Goa'uldy. On jeho hlášky a "klišé" prostě nezapomenutelný O´Neill s dvěma L. Christopher Judge prostě: "Indeed". Michael Shanks mě vždycky popostrčil, abych se nad něčím zamyslel a uvažoval ve více rozměrech. Morální ochránce SG-1. Amanda Tapping v roli vědce a bojovníka dokázala vždycky si mě získat řešením jakým zvládla situaci. A když si nevěděla rady prostě přišel Jack a všechno rozstřílel. I love SG-1. ()

Bohemák

Slyšet "Ty sice nemáš rád sci-fi, ale tohle je vážně dobrý" a pak zasednout k pár dílům téhle pohádky je zklamání. Slušně natočená naivnost s velmi průměrnými herci, i když ve srovnání s jinými seriály této éry jsou dialogy občas vážně ucházející (opravdový fanoušek Hvězdé brány tam objevuje i humor a prý nadhled, což mně se naprosto nepovedlo). ()

Paity

Bezkonkurenčně jeden z pěti nejlepších sci-fi seriálů a možná i vůbec seriálů, které kdy zpatřily světlo světa. Stargate SG-1 je jednoduše špička, ať už hereckým obsazením, scénářem, rozsahem, triky, akcí a příběhem. Většina dílů snese to nejpřísnější měřítko a z některých mezi-sezóních dílů by se dal v pohodě udělat celovečerní film. Oceňúji proto velmi dobrou vyváženost SG-1, se kterou měla navazující SGA docela problémy, o SGU ani nemluvě. A co je neuvěřitelné, že i po těch letech (seriál začal vznikat v roce 1997!) si to klidně pustím a královsky se bavím. Tomu říkám perfektní seriál. ()

ruhebitte2010

Seriál, resp. SG-1 S01 jsem viděl teprve nyní v roce 2012 a musím říct, že jsem hodně překvapen. Pravda, triky nejsou zrovna absolutní špičkou, jenže to vůbec nevadí. Ten kdo mám rád sci-fi a není suchar bude nadšen. Pro ty co dávají 1* apod.: Tento seriál si utahuje sám ze sebe, je v něm spousta nadsázky a takový ho je třeba brát. A hloupé to teda rozhodně není. ()

Corpsegrinder

Nesnášim tenhle seriál a nesnášim jeho fanoušky. Každej tohle bere jako kdovíjak chytrej seriál s parádním světem (nebo světy) ale pro mě je to prostě jen kravina pro blbečky. A srovnávat to s Hvězdnejma válkama? No way. ()

Litvicek

Nejcoolovější seriál, na kterém jsem vyrůstal a nadále i rostu v dospělosti. Tohle bych mohl sledovat pořád, nikdy to neomrzí. Co dodat? Boží seroš! ()

provitamin

StarGate je založený na obavách zo silného nepriateľa, ktorého predstavujú Goauldi. Keď existuje silný nepriateľ alebo aspoň umelo vyvolaný strach zo silného nepriateľa, zbrojný priemysel funguje, produkcia zbraní sa zvyšuje a zbrojárske firmy dosahujú vyššie zisky a je úplne jedno že za obeť padne nejaký bezvýznamný Irak, Lýbia alebo Afganistan. Svetový policajt predsa musí nastoliť svetový poriadok a keby sa mu náhodou postavil do cesty rovnocenný protivník, prevalcuje ho silnými spojencami a propagandou. ()

HArna

Musím dát plný hodnocení, jako malej jsem na tomhle byl závislej. Některé řady si poměrně dobře vybavuju i teď a nedávno jsem zase některý díl viděl a bavilo mě to. Schválně jestli je vyjmenuju: Apophis, Baal, Ra, Hathor, Sokar, Seth, Osiris, Nirrti, Cronos, Heru-ur a nejmocnější z nich Anubis. Jo to jsem žral, je to i z dobře poskládané hlavní čtveřice která mě bavila a baví stále. ()

Bafo

Vazne nechapu kde se zrodila ta manie do hvezne brany ? Nikdy jsem nechapal proc se na to kazdy den diva tolik lidi a proc mi spoluzaci kuli hvezdne brane tak chvastaj domu? Neni to spatna zabava ale nikdy sem v tom nenasel nic hlubsiho (coz bych zrejme ani hledat nemel)... Proste me manie okolo toho serialu nak minula... Ikdyz film mam velmi rad (mozna proto) ()

Sairina

Tento velmi úspěšný seriál je jedním z mých nejoblíbenějších. Richard Dean Anderson dokázal pozvednout úroveň velmi vysoko, a proto mě mrzí, že v pozdějších řadách už jen v seriálu hostuje. Christopher Judge potvruzuje mé tušení, že, kdo se chce dostat do seriálu, musí se naučit efektně cukat s obočím. Je škoda, že poslední díly začly být trochu jako nekonečný seriál - po zničení jediného nepřítele v galaxii sem Dr. Daniel Jackson přitáhne nenasitné Oraie ("Veleben budiž Orai" :D). ()

kwoky

Nektere dily jsou naprosto spickove, jine trochu slabsi. Celkove ale u tohoto serialu rad travim cas, protoze me bavi. Uz tak zajimavy dej filmu je zde paradne rozsiren a zdokonalovan. Mám však docela problém s tím, jak se to vyvíjí. První řada je konzistentní, díly na sebe navazují a má to "hlavu a patu". Druhá řada v tom pokračuje a přidává vyšší rozpočet na vizuální efekty a výpravu celkově a několik těžkých filozofických témat a morálních dilemat. Třetí řada se snaží zaujmout, šokovat, valí jednu senzaci za druhou a celé univerzum SG-1 tím velmi trpí. Začínají se kupit logické nesmysly, protože díly už nenavazují a netvoří jeden celek. Ve čtvrté až sedmé řadě jsou dobré i slabší díly. V osmé řadě bůhví proč začali scénáristé hrozně přehánět a úplně vykolejili. No a devátá řada... tu už radši nechám bez komentáře, protože bych musel být sprostý. Ale ta závěrečná bitva byla epická. ()

VonoXX

Moje srdcovka. Ať si říká kdo chce co chce. Tento seriál sleduji od mala a stále mě nepřestal bavit. To už něco znamená. [100%] ()

Ynés

Původní film byl určitě lepší a zasloužil by si lepší seriál, pro skalní fanoušky ovšem dostačující a vcelku dobrodružná podívaná, pro ostatní nenadšence jen další trapný seriál, který kdyby neměl x pokračování, ve kterých by rozvíjel jen další překombinované nápada, tak by celkem stál za shlédnutí. 2* za vtipy Richarda D. Andersona a odvahu točit seriál dál.. ()

Schuldiner odpad!

Totální slátanina!!! Srovnatelné s telenovelama...prostě odpad.. nedávno jsem viděl po delší době kus nějakého dílu a dialogy v něm mě prostě odrovnaly.. Seriál, který není založen na humoru a kde je možné (opravdu naprosto) vše, prostě a jednoduše nemůže být koukatelný. Když se z dějového hlediska každou minutu vyrojí nekonečně mnoho možností toho, jak by to mohlo pokračovat, přestává to býti zábavou (to platí všeobecně - tedy krom komedií a sit-komů). Postrádá to absolutně jakoukoliv logiku a smysl. Je to tak debilní až to bije do očí!!! Ale musim říct, že by to vlastně spolehlivě mohlo fungovat jako komedie. Mě osobně vždy neskutečně rozesmívá ta vážnost rozhovorů a témat, o kterých jsou ty rozhovory vedeny. Když se člověk zamyslí nad vesmírem jako takovým a sleduje tuto až dementně jednoduchou blbinku hrající si na sci-fi, musí se smát!!! Tvůrci můžou dát do scénáře absolutně cokoliv, dějově to zamíchat jak se jim zlíbí, předhodit lidem ty nejobludnější krávoviny proložené těmi ´´nejinteligentnějšími´´ dialogy a ono to některé jedince opravdu baví... ()

Warle

Moje největší seriálové guilty pleasure. Poslední 2 série jsou ale vskutku o třídu slabší díky neúčasti Richarda Deana Andersona. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě