Hviezdna brána - Série 6

(séria)
USA / Kanada, (2002–2003), 16 h 8 min (Minutáž: 44 min)

Richard Dean Anderson, Amanda Tapping, Corin Nemec, Christopher Judge, Don S. Davis, Tony Amendola, David Hewlett, Garry Chalk, Tobias Mehler, David Palffy (viac)

Blazkowicz

Hned na začátek je nová úvodní znělka. Moderní určitě, ale ne tak cool jak předchozí. Kromě "klasických" epizod je tu i pár mimo základnu. Takové byly samozřejmě i v předchozích dílech, ale tady jsou vyloženě povedené a neměl jsem nutkání je přeskočit. Jonas Quinn je víc než důstojná náhrada za doktora Jacksona. No a málem bych zapomněl na Promethea, takže konečně vesmírné bitvy. 5* ()

Jan.Cada1

Frekvence silných epizod stále nižší a nižší každou sérií. Z této série bych především vyzdvihl poslední díl Kruh se uzavírá. Změna v hereckém obsazení Daniela za Jonase seriálu neprospěla, avšak tvůrce k tomuto rozhodnutí tlačily jiné důvody. Celkově pořád stále dobrá série, SG byla již však v této době za svou největší slávou. ()

Mistr119

Série, ve které je Daniel Jackson vyměněný za Jonase, replikátoři se stanou lidskými, seznámíme se s královnou Tok'rů a spousta dílů, které se zabývají otázkami vědecko-filozofickými. :) První polovina je sice taková, že jednou 3 jednou 4*, ale pak se to celkem rozjede. :) Navíc teda prý to měl být konec seriálu, takže končí ukončeně. :) ()

Xeelee

S05E01 ⤶ Ty sezóny jsou čím dál lepší. Tahle ode mě má ještě víc 5* než ta minulá! Tahle sezóna je doslova narvaná perfektními dějovými epizodami. Anubis mnohokrát zaútočí na Zemi, většinou dost kreativně a sofistikovaně. Ukazuje se jako velmi brutální týpek a dojde vám, proč ho zavrhli i ostatní Goa'uldi. Na konci vše vyvrcholí odhalením jeho podstaty. Po povznesení Daniela ho velmi dobře nahradí sympatický Jonas, který dvakrát zachrání svět. Vyostřuje se střet s Rusy a nakonec se překvapivě domluví a odhalí program dalším velmocím. Dozvídáme se víc o Anticích a původu lidstva, zažijeme invazi lupičů těl, vyslechneme si spoustu hlášek od trekkieho, utuží se vztahy mezi Tok'ry a Jaffy, na scénu přichází tretonin a zjišťujeme spoustu informací o královnách, Tok'rové tretonin upravili, aby šel použít pro Jaffy (skvělá hasičská epizoda, kterou si napsal Christopher Judge na tělo), hodně prostoru se věnovalo a bude věnovat Kelowně a naquadrii, poprvé plánovaně startuje Prometheus na mezihvězdný let, brutálně prohrávající Asghardi se pokouší o konečné řešení replikátorské otázky, SG-1 se setkává s lidskými replikátory, máme tu detektivku s atentátem na Kinseyho a Maybourne se čím dál víc projevuje jako tragikomický chaotický klaďas. 55554534445555452354555* 88% ⤷ S07 ()

hrumsrt

Osobně mám s 6. sérii poměrně problém, jelikož je bez mojí nejoblíbenější postavy - Daniela Jacksona. Na jeho náhradě Jonasovi Quinnovi mě štve řada věcí - z nějakého vědce je hned voják jak víno, okamžitě všechno přečte, umí všechny jazyky a dělá ze sebe nevím co. V celé sérii není žádná ikonická epizoda, která by se mohla měřit s tím nejlepším, co seriál nabídl. Právě naopak máme tady hned 2 naprosto hrozné epizody - Noční směna a Dvojí realita, kdy obzvláště první zmíněná je totální odpad! Závěr série se podle mě povedl, kdy by bylo zajímavé, kdyby tady měl seriál podle plánu končit. 80% ()

• Ve scéně, kdy jaffa zabije svého boha, můžeme za trůnem vidět Bat'leth. Zbraň známou ze seriálu Star Trek (od r. 1966), kde ji používají Klingoni. (Dr_Virus12)
  • John Billingsley v této epizodě hraje Simona Coombse. Hned na začátku si z něj jeho kolega dělá srandu, protože má rád Star Trek. John Billingsley je zároveň hercem ze seriálu Star Trek: Enterprise (od r. 2001), kde ztvárnil postavu Dr. Ploxe. (Dr_Virus12)
  • Když Sam (Amanda Tapping) prohledává jediný disk (C:) v zapnutém počítači Dr. Flemminga (Peter Anderson), tak je úplně prázdný do posledního bajtu. Je ale nemožné mít prázdný disk a přitom na něm provozovat operační systém. (Leopard105)