Posádka Stargate objeví na Dakaře bednu, kterou považují za Archu pravdy, starodávný artefakt, který může pomoci v boji proti Oriům. Než ji stihnou otevřít, dorazí orijští vojáci v čele s Tominem. Daniel Jackson je přelstí, aby bednu otevřeli, pak ale zjistí, že o Archu se nejedná. Orijský převor nařídí Tominovi pozemský tým zabít, on však odmítne, a naopak Mitchell zabije převora, jehož schopnosti jsou blokovány speciálním zařízením. Ze šoku z převorovy smrti se orijští vojáci vzdají. Mezitím se na Zemi generál Landry setká s Jamesem Marrickem, zástupcem mezinárodní komise, který poté vyslýchá Tomina. Marrick je přidělen na palubu lodi Odyssea a vydává se s posádkou Stargate do orijské galaxie. Tam se setkají se členem odboje, který jim sdělí, že podle legendy se Archa nachází na hlavní orijské planetě jménem Celestus. Posádka se tam vydá a po transportu na povrch Celestu aktivuje Marrick na palubě lodi asgardský počítač, který upozorní Orie na jejich pozici. Mitchell a Carterová se transportují zpět na palubu lodi, kde zjistí, že Marrick s pomocí počítače vyrobil replikátora, kterého chce dostat do jedné z orijských lodí, a nechat ho, aby zničil celou jejich flotilu. Mitchell se ho pokusí zneškodnit, replikátor však unikne. Protože se k lodi přibližuje několik orijských křižníků, pokusí se Mitchell přenést na loď zbytek posádky. Replikátor však převezme kontrolu nad systémem, takže je transport nemožný. Aby loď orijským lodím unikla, musí skočit do hyperprostoru a zbytek posádky ponechat na Celestu. Daniel Jackson objeví Archu v katakombách na planetě. V tu chvíli je napadnou orijští vojáci, Teal'ca postřelí a ostatní zajmou. Teal'c i se zraněním pochoduje k městu, na dohled od něj však zkolabuje. Je oživen Morgan Le Fay, takže může pokračovat dál. Morgan se objeví v Jacksonově cele a řekne mu, že pokud vystaví jednoho z převorů účinkům Archy, i ostatní převorové budou zasažení. To oslabí Adrii tak, že ji mohou dostat do patové situace. Na Zemi mezitím dorazí převor a nabídne poslední šanci přijmout víru v Počátek. Když ho generál Landry odmítne vyslechnout, Apollo zachytí flotilu orijských mateřských lodí, které čekají na okraji sluneční soustavy... (TV Prima)

PKD

Jako již tradičně a tak jsem u SG zvyklý, vše odsýpá svižně, nenudí (i díky stále totál hláškoidní Vale, která mi tenkráte a v souč.době ještě více, zpříjemňovala 9. a 10.s.) a dojde i na pár přequápek (návrat kovového lega, jemuž jsem za časů sledování v tv fjénoval vždy zvýšenou pozornost a které zde předvede 2x vyloženou poctu nesmrtelnému Terminatorovi) aj. Vyřešeni Oriové jest, byť v posl. 10.s. dosti rychle, ale díky aspoň za toto, když uvážím, že tito Vesmírní Křesťané (stejní nebetyční zmetci, jako jeji ch předobraz, proti kterým jsou nějací vládcové soustav, neškodná banda amatérů a kterýmžto bylo ještě mnohem více nastaveno zrcadlo v Caprice) mají prostor pouze posl. 2 série, zatímco Goa´uldi se vlastně řešili celý tv s. včetně totálně posl. filmu Continuum. A snad i odpustím autorům fakt, že jejich liquidace je pouze řečená a nikdy neviděná, což mě opravdu po tom všem, vadí. Chtěl jsem viděti jak jeden po druhém chcípají ve velkých bolestech.:( Takto se jsem se musel spolehnouti na kámoše (ten jeho přidrzle arogantní úsměf je k nezaplacení:) Ba´ala a Adriu v podání Deadpoolovy roštěnky a hl. Anny z ´V´ 2009.;-) Bylo to hodně fajn (čemuž pochopitelně napomohla skutečnost, doplnění posl.série po více jak 10 letech) ale přesto u mne bude navždy vítěziti Continuum, páč je o dost více sevřené a samostatné a je to časovka. Aspoň ho tak vnímám již roky. Zkompletováno a odškrtnuto. Teď snad někdy příjde na řadu zbytek SGA (což je reálné, zvláště, když mám za sebou skoro 2 série) a možná (tv s. bez zakončení mě moc neláká a navíc, jen pouhé 2 s. tomu též moc nenahrávají, ale zase ten Carlyle, no uvidím) i to, co se dělo po pilotu SGU. ()

Malarkey

První díl zakončení seriálu, u kterého jsem nechal část života nedopadl zrovna tak dokonale jak bych od něj chtěl, ale i tak jsem se u něj dobře bavil. Spíše mi to přišlo jako prodloužená epizoda, ale možná mi tam chyběla kompletní a originální posádka v čele s O´Neillem. Sice se Ben Browder snaží, hláškuje ostošest, kolem něj hláškují ostošest, ale už to prostě není ono. Generál Hammond v roli Dona S. Davise už se také bohužel kvůli rakovině, která ho nedávno postihla taky nedočkáme a tak nezbývá nic jiného než vzpomínat. Archa pravdy se v podstatě přijemně povedla, pokud se dokážu přenýst přes to, že nikdy nebude nic takové jaké bych si přál aby bylo, protože tento film za to vlastně ani nemůže. Jen pevně věřím, že druhý film Continuum, v hlavní rolí s generálem Jack O´neillem bude o něco zábavnější než tento díl, který ale uzavřel velkou kapitolu celého seriálu dost dobře a razantně, zacož klobouk dolů. Bude se mi po všech stýskat. Ještě že tu je druhý film, ale až uvidím i ten, tak na mě padnou mdloby a smutné vzpomínání na doby, kdy jsem slintal nad každou novou epizodou, kde jsou ty časy.... ()

Deimos

DivX/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +završení 10 let seriálu, o něco vetší rozpočet než u seriálu -hodně upovídané, takže ten kdo nezná seriál bude ztracen/// Zrovna včera, po více jak deseti letech jsem dokoukal seriál Hvezdná brána. O tom, že to je jeden z nejlepších seriálů co kdy vznikl jsem se rozepsal u samotného seriálu. Teď k filmu, který jsem si hřál na harddisku něco přes rok, a čekal než dkoukoukám desátou řadu. Tento film navazuje na závěr desáte řady a snaží se celý seriál uzavřít. Což se mu i z velké míry povede. Podstatnější ale je jak vyzní jako samostatný film. O tom, že to je pro fanoušky povinnost, netřeba diskutovat. Jeho výsledná podoba je jako by vypadl ze seriálu a mělo se jednat o dvojdíl. A možná už to tady někdo zmínil, samotné dvojdíly jsou častokrát i lepší než tento film. Ve "finále" bych čekal, že se autoři vyřádí a naservírují nám bitevní orgie, což se skoro nikdy za dobu seriálu nestalo a ani v tomto filmu tomu není jinak. Přesto si na nějakou akci příjdete. Ani o dramatické části není nouze. Tohle už prostě tvůrci umějí. Neznám sice nikoho kdo by neviděl tvůrcům do karet, ale já osobně vždy dělám, že netuším co příjde a párádně se bavím. Teď už jen zhlédnu Continuum, vrhnu se na Atlantis a počkám si na Universe. Svět Star Gate jen tak neopustím./// Celkem 78%/// PS: tak i toho Terminátora jsem se dočkal, replikátoři rulezz. Podruhé viděno v TV 10.3.2013 ()

Djkoma

Podívaná pouze pro fanoušky seriálu, kteří znají všechny spojitosti propletené seriálem až do tohoto televizně velkolepého finále, v kterém se lidstvo v rozhodující bitvě utká s Oriji a jejich náboženství (jako by mi to náboženství něco připomínalo...). Postavy jsou přesně jako v seriálu a z mého pohledu jim vládne svým šarmem a humorem Vala (Claudia Black) společně s Danielem Jacksonem, asi nejoblíbenější postavou seriálu obecně. Film je hezkým a trochu uspěchaným závěrem seriálu, který by se už neměl na televizních obrazovkách objevovat, ale známe tyhle "sliby". Efekty jsou příjemné a o překvapení také není nouze, i když je dost poznat, že příběh několika dílů musel být srozumitelně semknut do jediného filmu. Přesto tleskám, protože se podařilo ukončit s noblesou a grácií celý seriál i poslední dějovou linii. ()

Korbitch

Vesmírné efekty na úrovni, ale co je naprosto jasné, že i 5.A měla povedenější kulisy na svých školních besídkách, než poslední dobou celý projekt stargate! A co si budeme namlouvat, finální zúčtování s oriema bylo celkem směšný, a už mě místy docela udivovalo, k čemu se to svezlo. Stargate měl končit 7.řadou, kdy nakopali do prdele toho slizkýho hada Anubise, jenže oni to hold tvůrci museli vyždímat úplně do sucha. Milionkrát ohraný témata na stejný brdo, špatný kulisy, ale také parádní vesmírné řežby. No řekněte sami, když nakopali prdel Anubisovi zbraní Antiků v Antarktidě, tomu říkám zábava, ale když finální souboj s Orisai je vlastně zábavová fackovaná dvou holek, co jsou ale energie, a ty, když se do sebe pustí, tak pak pár vteřin hrozně blikaj a hřmí a pak asi dostaly obě orgasmus a najednou zmizely a už je nikdy nikdo neviděl. A to jak tam vůbec nikde nejsou pořádný stráže, archu si přinesou až k Orisai do obýváku, no ty vole, tak to mě ho teda vyndej. ()

• Film má dvě verze českého dabingu. Původní z roku 2008 obsadila z velké většiny jiné herce, než kteří dabovali seriál, vyjma Pavla Rímského jakožto Teal'ca a Petra Gelnara jakožto seržanta Waltera Harrimana. Nový dabing z roku 2013 již obsadil stejné herce jako v seriálu. (vojtaruzek)
  • Děj filmu měl být původně nosným pilířem 11. série seriálu Stargate SG-1 (od r. 1997), bohužel však z tohoto počinu sešlo. (vojtaruzek)
  • Film byl natočen během pouhých 18 dnů. (JORDY)