Pilotní film spin-off k seriálu Stargate SG-1. Před několika miliony lety na zemi žila rasa nazvaná Antikové. Ti ve svém letajicím městě Atlantis odletěli do jiné galaxie aby se zde usadili. Na konci sedmé sezony kdyz Goa'uld Anubis utocil na Zemi tak plk. O'Neill (Richard Dean Anderson) se svým týmem nalezl Antickou základnu na Antarktidě a pomocí zbraně umístěné v základně zničil Anubise a jeho Mateřskou loď. Poté je na Antarktidu převelena Dr. Elisabeth Weirová (Torri Higginson) kde spolu s Dr. Carsonem Beckettem (Paul McGillion) zjišťuje že antická zařízení dokáže ovládat pouze člověk který má vrozený Antický Gen. Díky Danielovi Jacksonovi (Michael Shanks) se podaří objevit adresu Atlantis ve vzdálené galaxii Peagasus. (ČSFD)

Aven

Pilotní film mě moc nenadchl a vlastně ani nadchnout nemohl - na nové postavy, prostředí a záporáky si prostě člověk musí zvyknout. Nechám se překvapit s čím na mě Atlantis vyběhne, prozatimní dojmy jsou - záporáci děsivější než goauldi, cool nový vizuál zadávání symbolů brány a krajně nesympatická Teyla (ano, už po prvním díle - asi je to tím, že je podobná Jenifer Lopez, kterou fakt nemám rád). ()

Ravi

Pilotní film k seriálu SGA je skvělým vykročením do hlubin vesmíru, kam jsem se dlouho bál vstoupit za nimi, ale k filmu samotnému. Až na Flanigana a "Duhu" Franckse, kteří mě stále iritují svými dvěma hereckými výrazy (víc jsem jich u nich nenašel) se mi film líbil. Násilné přenesení do nového neznámého se, myslím, zdařilo. Až na pár obvyklých SG naivit, ale na to si divák již stačil zvyknout. Dávám tomu tedy 85% = 4/5, k čemuž výrazně přispěl i překvapivý skvost ve formě hostujícího Roberta Patricka (T1000 z filmu "Terminátor 2"). ()

Gemini

Rising je televizní seriálový otvírák se vším všudy, a bohužel deset let po původním Stargate filmu žádná revoluce nenastává. On je to totiž taky spin-off se vším všudy, a variování osvědčeného schématu SG-1 (říznutého Voyagerem) až skoro zoufale trčí z každé scény. A to počkejte, až se ve druhé sérii k týmu přidá kromě nařachané mimozemšťanky ještě nařachanější (metr devadesát/metrák ve svalech a mad combat skillz) mimozemšťan:) Přesto - Rising nejde zatratit, měl představit a navnadit, a pokud možno nenudit. A to se celkem povedlo. Mě aspoň přesvědčil, že se na pár dalších dílů mám podívat. Ale sedmdesátka mi přijde trochu moc. Tudíž 60%. ()

MATADOR

Očekávání bylo takové, že jsem nakonec zklamaný. I když jedno z mála pozitivum bylo, vidět známé tváře z SG-1 ( O'Neill předvedl svůj herecký um a doktor Jackson opět ukázal svou kapacitu). Ale přeci jen i nové tváře, nevím čím to je, ale nepřekvapily mne a ani nijak zvlášť nenadchly. Doufám, že se seriál bude ubírat lepším směrem, než tento tzv. "spin-off". ()

BloodyVamp

Pilot k spin off Stargate Atlantis- Rising se vydařil na výbornou. Především již ze začátku tvůrci nasadí velmi svižné tempo, které drží po celou hodinu a půl diváka v pozornosti. Ano, seznamujeme se sympatickými novými postavami, atraktivitu pilotu povyšuje účast RDA a Michaeala Shankse v rolích Jacka a Daniela. Ti ovšem zmizí po vynikající půlhodince. Rising má skvělé triky, zajímavý scénář a vynikající hudbu Joela Goldsmithe, která předčí svým rozsahem a nápaditostí staršího bratříčka SG-1. Takhle by mělo vypadat slušně odvedené řemeslo. 5 dávám proto, že SGA v průběhu 4. série klesla kvalita a ve srovnání s Rising jasně prohrává. Ano, pilot obsahuje nějaké mušky, ale u tohoto se můžu bavit od začátku do konce, což se o moha dalších dílech říct nedá. 90%. ()

• V úvodu seriálu je možné spatřit antickou dívku, kterou o několik milionů let později najde SG1 zmrzlou v oblasti Antarktidy. Jedná se tak o odkaz na epizodu V zajetí ledu původního seriálu Hvězdná brána (od r. 1997). (Jacinda)