Po dvanácti letech vychází nová a upravená verze původního pilotního dílu k Hvězdné bráně SG-1. Tento upravený pilotní díl nabízí nové scény, vylepšené efekty a především nově vybranou, nádhernou hudbu Joela Goldsmitha. Fanoušky i nezasvěcené potěší netypický, seriálový konec, který je oproti původnímu dvojdílu jiný. (MATADOR)

soldier.kopi

Prostě stará dobrá Stáárgejt. Nic novýho ,ani jsem vlastně moc nepoznal ten vizuální rozdíl oproti starší verzi. To bych si asi musel pusttit po sobě abych to poznal.Pěkná nostalgie,viděl jsem všechny díly SG1,Atlantis i Universe. Doufám,že natočí nějakej novej film nebo alespoň pokračování Atlantis. ()

chevronman

Prostě ne! Pro mě tato verze Children of the Gods znamená jedno velké zklamání. Problém je následující: Většina rozšířených verzí filmů, které jsem měl možnost vidět, dává díky dodatečně přidaným scénám větší smysl, než jejich původní protějšky. Bohužel to se nestalo u tohoto filmu, právě naopak! Tato přestříhaná verze Children of the Gods dává mnohem menší smysl než verze původní a navíc se na ni nelze dívat jako na samostatný film vzhledem k tomu, že vlastně startuje celý seriál. Efekty taky nejsou kdovíjak vylepšené, a proto mi nezbývá než takhle nízké hodnocení. Původní verze je zkrátka lepší. A to se považuju za fanouška SG světa. ()

svist10

Svého času jsem měl štěstí, že jsem pilot propásl. Když jsem ho pak viděl později, mohl jsem si k tomu jen gratulovat. Myslím, že by mě spíš odradil. Ani zrestaurovaná a přestříhaná verze tomu moc nepomáhá. Oba dva piloty jsou jakoby ke stylově zcela jinému seriálu. Televiznost z toho čiší a některé pasáže jsou nudné, ale nemám odvahu sestřelit pilot ke skvělému seriálu, byť mizerný. Z úcty k prvním osmi řadám seriálu je to za tři. ()

JohnCZ

Výborná předělávka dokonalého pilotního dílu. Jsem moc rád, že odstranili scénu s nahou Sha're. Né, že bych byl nějaký puritán, ale do Stargate se to fakt nehodí. Líbily se mi vyladěné efekty brány a drobné úpravy logiky. Jediné, co bych odstranil, jsou 2 nové a opravdu hnusné animace - pohled na Abydos a záběr na hory Chulaku - které vypadají jako z trailerů na Stargate Alliance. Opravdu nehezká animace. Jinak nemám výhrad, prodloužená scéna ve vězení byla geniální! A jsem rád, že nezapomněli na památku Dona S. Davise jakožto generála Hammonda. Budiž mu země lehká. ()

Hapretor

Cože!!! - 91%. Oproti "Stargate" z roku 1994 je to šílená levná patlanina. Nepotřebuji drahý film - nejsem rozhýčkaný - ale tohle je opravdu nedotáhlé, nepromyšlené. Těží to jen z původního filmu. Pár dílů seriálu jsem viděl, líbily se mi, ale to mi bylo asi 12. Teď mě to fakt tak nebere. Richard Dean Anderson, i když se snaží hláškovat o stošest, na K. Russella prostě nemá. Dobrý je jen nápad, ale zpracování hodně pokulhává. Kdyby nebylo původního filmu, bůhví, jak to s tímhle počinem dopadne. ()

• Příběh má totožný děj s původním video filmem Children of the Gods, jen je zakončen návratem budoucího týmu SG-1 na základnu a nekončí jako původní snímek záběrem na majora Kawalskiho, kterému žhnou oči, protože byl napaden Goa'uldem. (Amroth666)
  • Nově sestřihaný a upravený video film Stargate SG-1: Children Of The Gods obsahuje nové, dříve vynechané scény, nové efekty a novou hudbu od Joela Goldsmitha. (Amroth666)