Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Ewey

Rozhodně jeden z nejpovedenějších sci-fi seriálů. Sympatické postavy, hlavně Richard Dean Anderson jako O´Neill, který vše ironicky komentuje, což seriál hodně odlehčuje. Ale i ostatní členové jeho týmu stojí za to. Jenže jak se točily nové a nové díly, kvalita upadala. Tvůrcům docházely nápady a zápletky se stávaly čím dál tím neuvěřitelnější a podezřele podobné předchozím dílům. I když mi nápad s bránou jako dopravním prostředkem přijde velmi chytrý, napadají mě různé nelogičnosti např. jak to, že všichni mimozemšťani umí anglicky? Také všechny rasy jsou až neuvěřitelně podobné lidem(samozřejmě v seriálu se musí navazovat milostné vztahy a jak to jinak udělat,než anatomickou kompatibilitou)...Obzvlášť jeden díl mě velice zaujal. Odehrával se na planetě až neuvěřitelně podobné Zemi na které zuřila válka mezi idealisticky odlišnými stranami, kde se mluvilo opět anglicky, struktura společnosti, architektura, úroveň vyspělosti byla téměř stejná a přes to mezi nimi a naší civilizací nebyl od jejich počátků žádný kontakt...To mě opravdu dorazilo a když ze seriálu odešel Anderson přestala mě Hvězdná bána naprosto zajímat a jeho podezřelé odnože jako Atlantis mě úplně minuly...Ale fajn, je to jen seriál a mé nároky jsou asi moc vysoké. ()

SkyHawk

Dle mého názoru parádní sci-fi akční seriál, který vám může přijít po shlédnutí 6 epizod stále na jedno brdo, ale pokud vydržíte ještě jednu nebo 2 epizody navíc, tak vás znovu chytne jako na začátku. ()

swe

Tým SG-1 (skládající se z přiblblého Jacka O'Neila (úplný opak toho původního - filmového), nemluvného mimozemšťana(O.o) Tijelka a vševědoucí dvojky Amandy a Daniela) téměř v každém díle zachraňuje svět, bojuje s padouchy mimozemskými i lidskými a to i na politické úrovni! Kdekdo by to mohl chápat jako facku sci-fi žánru a taky to tak nejspíš bude. ()

Brandon

Byl jsem v šoku, když mí postarší rodičové, antitechnici a zastánci starých dobrých časů mi sdělili, že teď mimo "Růžovky" sledují O´Neila a jeho partu na výpravach za Goa'uldama. Že prý je to děsně napínavé. Já je v tom podporuju. 3,5* ()

Brain-D

Podle mě jeden z nej sci-fi seriálů. Po stejnojmeném filmu přišel seriál, který je rozhodně povedenější než film (sorry Kurte) ()

immortalis

Stargate je srdcová záležitost. Vyrostl jsem na ní a pokaždý se na ní rád znovu podívám. Jack a jeho hlášky mě dostanou a nejvíce asi památná scéna s golfem. Hodnocení 100% ()

MIGHTTREE

Největší potenciál seriálů je ukazovat nové a neobjevené. Výhoda hvězdé brány je, že stačí zadat jiné symboly a máme tu neobjevený svět plný zvláštností, jiných forem života a když dochází nápady na planety, tak existují ještě jiné dimenze. Jenže seriál staví i na něčem jiném a to je rozdílnost povah hlavních hrdinů. Je pravda, že co se týče uvěřitelnosti nevede si přílíš dobře. Tvůrci upřednostňují náhodu před logikou a proto dávám pět, i když né čtyři. Tak někdy,......... ,ale né už zase slyším: "Sedmý symbol zadán" Musím jít. ()

sowaHD

Je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálu. Má to skvělý děj, herce, vizuální efekty. Jediné co vytýkám je, že v dalších sériích jsou si díly hodně dějově podobné. ()

venalce

Hvězdná brána není jen branou ke hvězdám, ale i k žánru sci-fi. Vzhledem ke svému zaměření a rozsáhlosti pojímá jakousi základnu sci-fi a tudíž je ideální, pokud s žánrem začínáte. Jsou tu ukázány a vysvětleny prakticky všechny základní pojmy a úkazy známé pouze fanouškům sci-fi a kvantovým fyzikům - cestování hyperprostorem i časem, paralelní vesmíry, černé a červí díry, vícerozměrné reality, spousty mimozemšťanů i planet, bytosti na úrovni energie atd. atd. To vše a mnoho dalšího je zde zabalené do atraktivního balíčku akčního nářezu, hlášek, vizuálních efektů, sociokulturních problémů a propojení se starověkou mytologií. Odstraněny byly i zbytečné komplikace - prakticky všude se bez problémů domluvíte anglicky, problémy mají přímočará řešení, americká armáda všechny zachrání, existují tu expertní znalci na úplně všechno (např. rozluštění mimozemského písma trvá max. pár hodin, tak nechápu, proč se s tím někteří pozemšťani babrají třeba i celý život bez úspěchu) a hlavní postavy neumírají...natrvalo. Je to prvotřídní oddechová jízda, u které je lepší si ji prostě užít, než přemýšlet nad detaily. Trnem v oku je snad jen přílišná propagace americké armády a wtf zápletka s Orii (nápad dobrý, provedení špatné). Hvězdná brána patří k naprosté klasice sci-fi a není divu, že se na obrazovkách udržela tak dlouho. Klidně mohla pokračovat dál, pokud by se našla vhodná hlavní zápletka. Základní myšlenka nabízí tolik možností, že by byl problém snad jen se stárnutím herců, ale takový Červený trpaslík to bez problémů zvládl a Doctor Who se s tím už vůbec nemaže. ()

fabecc1222

Naprostá klasika mého dětství. Ještě teď si pamatuju, jak jsem na druhém stupni vždy běžel domů, abych odpoledne stihnul vysíání Hvězdné brány na Nově. Pro dnešní děti už naprosto nepředstavitelná událost, ale pro naši generaci ještě běžná věc. Daniel, Carterova, Jack, Tealc a mnoho další, všechno super postavy, s kterými jsme žili celé dětství. ()

liuk

Ono už skutečnost, že mě Stargate vtáhla natolik, že jsem viděl všech skoro 200 dílů, si zaslouží plné hodnocení. Prvních osm řad (až na menší výkyv sedmé řady, ta má ale zase perfektní finále) je prostě bomba a člověk musí koukat na další a další epizody. Na devátou řadu se ale nejen rapidně změnilo obsazení (papa Jacku), ale celý seriál se tváří úplně jinak (a hůř), jen asi o čtyřech epizodách můžu říct, že se mi opravdu líbily. Ale i tak, držet osm let laťku takhle vysoko, to se poštěstí máločemu. Hlavně ať už to desátou sezónou skončí, ta natahovanost šileně sráží kreditabilitu řad s RDA. ()

Ravi

Myslím, že originální a někdy i velmi zajímavý seriál. Nutno mu vytknout křečovyté audiovizuální zpracování, ale na druhou stranu, co chtít původně od nízkorozpočťáku. Děj některých dílů je podprůměrný, avšak další díly váhy zvrtnou na druhou stranu a když na to kouknete jako na celek, dostává to obrovský rozměr, což je přesně ten důvod, proč má seriál tolik příznivců. Špatné díly vyvažují skvělé díly a slabé výkony herců vyvažují silné momenty děje i nečekané příspěvky R.D. Andersona, kterého jsem později postrádal. Ben Browder toho moc nenahraje, ale vzhledem k charakteru vojáka v jeho postavení víc nechci. Claudia Black byla přešlapem, který konec seriálu posílá do diskvalifikace. Takže 75% = 4/5 hlavně za originalitu a nápady prvních sérií a velkolepost děje v sériích 5 až 8. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě