Batman

Akčný / Rodinný / Fantasy / Krimi
USA, (1966–1968), 49 h 59 min (Minutáž: 24–25 min)

Predloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks) (viac)

Adam West, Burt Ward, Alan Napier, Neil Hamilton, Stafford Repp, Cesar Romero, William Dozier (rozprávač), Yvonne Craig, Burgess Meredith, Anne Baxter (viac)

Recenzie používateľa PKD k tomuto seriálu (8)

Instant Freeze (1966) (S01E07)

V tomto seriálu se sice vystřídali hned 3 Pánové Freezové, ale George Sanders (kterého jsem po1. objevil v Hitchcockově Rebecce) je z nich prostě the nejlepší. S tím kouzelným přízvukem (ne, stále si nedovedu představiti u tohoto tv s. cz dabing, už jen ta velká spousta nepřeložitelných hlášek a slovních hříček) a gentlemanským vystupováním, jde vskutku o totální zastínění Warda s Westem, kteří při všech sympatiích, nikdy nebyly nějací extra herci, což není žádné šokantní odhalení. ()

The Yegg Foes in Gotham (1966) (S02E14)

Jeden z nejgeniálnějších B. padouchů vůbec. A není z comicsu. Autoři tohoto ultra campu, měli očividně více fantasie, jak ti comicsoví. Hororová legenda Vincent Price ve své zřejmě nejlepší roli vůbec. Při vší úctě k jeho Poeovkám aj. horrorům. Taky si nedovedu představiti, jak by ty jeho neustálé eggsquisite sem a eggspelled tam, přeložili do cz tak, aby smysl vejce zůstal zachován a přitom se zasmál i našinec. Volím jako starostu Gothamu Eggheada na další 4 (nebo kolik to u nich je) roky! Já jen dodám, že díly s ním jsou spolehlivě a vždy...eggscellent!!! ;-) ()

Green Ice (1966) (S02E19)

Tohle mě tenkráte dostalo...mr.Freeze v podání rež. Otty Premingera, který nás potěšil svou klasicky noirovou Laurou, která sloužila jako jeden z hl. inspiračních zdrojů pro TP čti Twin Peaks. Vzhledově asi nejvíce comicsový. Není to sice G.Sanders, ale hráti umí a neudělal sobě ani postavě ostudu.;-) ()

Marsha, Queen of Diamonds (1966) (S02E23)

Máša, tentokráte bez medvěda, je bezesporu díky minišípům lásky a na dálkové ovládání otáčejícího se Amorka, přitažlivá.;-) A jde po diamantech...neřádka. Ztvárněná charismatickou (a ten hlas, jehož dabovati je zločin) Morticií Addamsovou. Tou ouplně 1. Nic proti Sonnenfeldově dvojici filmů, ale pův. čb tv s. je prostě pořád no.1. Absolutní TOP jest bez debat její svatba s Batmanem, který je pak po zásahu Alfréda a té dementní tlustoprdky Dickovy tetičky Harriet, oddávajícím obviněn z bigamie, páč se ukáže, že je s Marshou/Mášou již 7 let, ženat, hahahaha!!! To bylo na infarkt.:))) A taky scéna, kdy se o ni tvrdě hádají komisař Gordon s totálně megatupým náčelníkem O´Harou v klecích. ()

The Sandman Cometh (1966) (S02E33)

Special quest star, nejnotoričtější evropský zločinec dr.Somnambula (často v kožichu) aka Hajaja v podání tradičně charismatického Klaatua aka Michaela Rennieho.;-) Catwoman je jen svůdnou třešničkou na dortu jako speciální čestná padoušnice.;-) ()

The Ogg and I (1967) (S03E08)

Krásná Anne Baxterová jako Olga, Královna Kozáků z Besarovie. A naštěstí ještě 2x;-) V jejímž př. se kostyméři krásně vyřádili a dokázali tak, že oranžová od hlavy až k botám (jako v předešlé roli Zeldy z 1.s. až na vlasy) ji prostě moc sluší a to nemůže říci každá herečka. Ti 2 s Vincentem Pricem aka Eggheadem, tvoří dokonalou dvojku a já bych jim okamžitě dal vlastní tv s. Ta její drsná ruská angličtina, nebo spíše ruština se stopami angličtiny, to by byl zločin nadabovat. P. s. v přítomnosti těchto 2 vynikajících herců, vypadají West s Wardem jako totální polena, což asi málokoho překvapí. ()

Minerva, Mayhem and Millionaires (1968) (S03E26)

Minerva, tradičně vystajlovaná ve svých lázních i mimo ně- metalicky stříbrný outfit+obuv, vede (jenžto má ftypně pojmenované pomocníky...Adonis, Apollo, Atlas a pomocnice čili přisluhovačka, dnes by se jí asi díky dementnímu překladu říkalo Mimoňka, má na svém tričku Aphrodita) na závěr ,,Udělám z Gothamské věznice ty nejlepší lázně´´. ;-))) Zsa Zsa Gabor sice neuměla nikdy nějak extra hráti, ale co  se týče pokoukání, to bylo na 200% proto do tohoto tv s. sedí jak Robin pod obří lupu či jiné mučící/smrtící zařízení. Posl. díl a příhodný závěr jednoho megakultu, který naštěstí, nikdy neskončil, alespoň ne tak zcela. Řada squellých comicsů, 1 vzpomínkový film a 2 nadprůměrné anim. filmy. To není špatné. R.I.P. Batman tv s. Dost by mě zajímala ona nevzniknuvší 4.s., zkoumající vztah Batmana a Batgirl, páč v podání Westa a Craigové by to mohlo slušně jiskřiti a to nemluvím o jejich kostýmech:) No a Robinek by vysmahl na školu. To by bylo ještě lepší. Ovšem ten, kdo by čekal podobnou bžundu jako u předchozích 3 sériích, by měl poněkud smůlu. ()

Koho by si rád zahrál Nicolas Cage?

Koho by si rád zahrál Nicolas Cage?

16.03.2022

Následující zpráva zřejmě zdivočí představivost mnoha filmových fanoušků, i když je třeba ji brát s velkou rezervou. Nicolas Cage v předchozích dnech zavítal do texaského Austinu na South by… (viac)