Hlboko v karpatských horách sa nachádza mýtická a záhadná Transylvánia. Svet, kde zlo je všadeprítomné, kde nebezpečenstvo prichádza so západom slnka a príšery nadobúdajú podoby najhroznejších nočných môr. Sem pricestuje na pokyn tajného spolku legendárny lovec prízrakov Van Helsing (Hugh Jackman), aby premohol krvilačného zvodcu grófa Draculu (Richard Roxburgh). V boji proti Draculovi sa postaví po boku Anny Valeriovej (Kate Beckinsale) a snaží sa zbaviť jej rodinu po generácie trvajúcej kliatby. (TV Markíza)

Antaeus

Takto má vypadať "popcorn"! :) Mozog do polohy OFF, zosilovac do polohy ON a.. to je asi všetko. Perfektný výplach mozgu. Reklamy v TV popri tomto filme vyzerajú ako scenáristické veľdiela. Ale mne to NEVA! :)) ()

Hepy13

Pamatuju si že se tenkrát o tomhle filmu dost mluvilo. 1)Rozpočet 2)Česká stopa 3)Režisér-Můmie. Van Helsing vyzbrojený hi-tech Ag prvky z periodické soustavy, tu zmateně pobíhá a kosí upíry a worgeny. Takhle vypadá efektovej a digitální guláš ve kterém se uplně celý fim utopil, a to je špatně. Efekty mají film vyšperkovat, né ho pohltit. Pěkná Kate i hudba od Silvestriho. Za to samotný Drácula vypadá jako mladší bratr Stevena Tylera s Aerosmith. ()

Lilloos

Hugh Jackman se snaží, ale natolik přeplácané a zmatené universum nemá šanci fungovat (ono už jen těch 6 žánrových kategorií v popisku filmu leccos naznačuje). Čas sice ve světě speciálních efektů přímo pádí, ale něco z těch 160 milionů by přeci jen mohlo být vidět i po deseti letech. Abych jen nekritizovala, ty asi 3 záběry z plesu byly moc povedené, ale tím už musím skončit. Taky vám upíří kukly připomínaly vetřelčí vejce mixlé matrixovskými kokony? ()

majec4

Je tam toho sice natrieskaneho dost, ale ja som sa bavil dostatocne. Kazil mi to mozno len Drakula. Herec sa mi tam vobec nehodil. Van Helsingovi sa neda nefandit. A na filmovu Annu sa pozera velmi dobre. Efektov tam bolo premnoho a vacsinou sa mi pacili. Takze dnes za 4*. ()

Tunri

Nejhorší-dialogy. Nechápu, tak drahej film a nikoho nenapadlo se zamyslet nad naprostou nesmyslností jednotlivých vět a očividnou stupiditou, která bolí do hlavy. Vysvětlování, aby to došlo i úplným mentálům - a to opakovaně. Jak ty postavy můžou bejt tak debilní. Nikdy víc. Možná teď můžu dát rovnou Stmívání, nebude to o moc horší film o upírech. ()

laserr

Děj je opravdu ubohý, ale alespoň nějaký. O to tady ale nejde. Tady de o ty SUPER EFEKTY při kterejch se člověk ani chvíli nenudí. Pochopitelně to nestačí na 5*, ale Van Helsinga bych neřadil mezi ty 2*-průměrné akční filmy. Je prostě lepší. ()

Driscoll

52 % --- [KINO], [DVD] --- Možná jsem byl k Van Helsingovi až příliš přísný, když jsem mu dal jen dvě hvězdy. Po druhém shlédnutí už bych tak kritický nebyl. Nechápejte mě špatně, stále jsem přesvědčen, že se jedná o bezduchou a poměrně stupidní podívanou, ale nakonec proč ne. Herecké výkony jsou sice nijaké, ale mohly být horší. Výprava a kulisy občas příjemně překvapí, občas jsou až k pláči (nebo k smíchu, záleží na povaze) a občas příjemně překvapí i hudba od Alana Silvestriho (např. skladba "Journey To Transylvania"). Co se týče pointy ohledně totožnosti hlavního hrdiny, tak ji uhodnete už někde v prostřed filmu nebo ji neuhodnete vůbec (a ani vám to nebude vadit), pokud jste před sledováním vypnuli mozek, což je nakonec asi to nejlepší, co můžete u tohoto filmu udělat; pak se totiž můžete i dobře bavit (a třeba vás pak ani neurazí příšerně zahraný a zprzněný hrabě Drákula; tak jak urazil mě). ()

RickyFitts odpad!

nejesenciálnější zástupce braku jaký znám, pravděpodobně jde o celkem slušného zástupce svého žánru, ale to nic nemění na tom, že je to celé k smíchu ()

smerďakov

K smíchu. Akce ubohá a naivní. Dobrodružství bez jiskry a překvapení. Hororem je jen natolik, nakolik je fantasy filmem. A fantastické je jen to, jak někdo místo temné atmosféry vytvoří neefektivní opar. K pláči. ()

Petrus1

I když je to taková spletenina všeho možnýho dohromady (Dracula, Frankenstein, vlkodlaci a kdo ví, co ještě), mě se to vždycky celkem líbilo, ani vlastně nevím proč, když tento druh filmu nepatří mezi mé nejoblíbenější. Jestli to bylo humorem, grafikou, akčními scénami, ponurostí…Opravdu sama nevím. Ale co vím, že mě naprosto dostával Dracula v podání Richarda Roxburgha. A tak tajně sem mu fandila. :-) Kam se na něj hrabe Jackman! Taky tady nechybí přehlídka krásných kočiček – ať už jde o Kate nebo Draculovy nevěsty. A jak to, že když se někdo změní z vlkodlaka zpět v člověka, zůstanou mu jakýsi „trenky“, když vlkodlak evidentně žádné nemá!? To mi trochu vadilo. ;-) No, když pominu všechny ty šílenosti, který se tady vyskytují (včetně Draculova podivného, snad ruského jména), musím říct, že já si ten film příště zase nenechám ujít. ()

Eragon93

Musím nesouhlasit s hodnocením většiny uživatelů, protože se mi tenhle film velice líbil. Tvůrci splnili očekávání, jsou tam prvky hororu, dobrodružného filmu i fantasy. Hugh Jackman film herecky táhne, Wenham jako komediální kamarád taky nezklamal. Kate Beckinsale je v těsném oblečení velice sexy...pro mě taková třešnička na dortu. Kdyby nebylo tak smutného konce, dal bych i 5 hvězdiček bez mrknutí oka. Takhle to jsou jasné 4 hvězdy. ()

Tred2

Od Van Helsinga jsem nečekal moc. Před 9-ti lety jsem ho vynechal kvůli recenzím co mu dávaly průměr, tak jsem to chtěl napravit teď, když jsem chytl upíří slinu. A popravdě jsem byl tak zklamaný, že nevím jestli to dokážu vypsat. Abych začal aspoň pár pozitivy: Hudba by slušná, vizuál taky fajn a na Kate se pěkně koukalo. Jinak vtipné vsuvky stály za prd, záporaci byli naprosto totálně vypatlaní, všechno bylo přehnaně hloupě dramatizováno hlavně pro účely z předešlého bodu. Nějaká logicka v sci-fi / fantasy všeobecně taky neškodí, tady se jí rozhodně nedočkáte, ani omylem. Šťastné/nešťastné náhody, nehody, povedená komba (ála Action man), celá scénaristická kostra mytologie ("mytologie"), vůbec všechny scénáristické obraty, zvraty a závěrečná bitva - to všechno stálo za... starou bačkoru (nechci být sprostý, ale pro to, aby jste si udělali jasnou představu, by to bylo potřeba). Ze začátku to vypadalo na průměrnou záležitost, po scéně kdy je Van Helsing před novou misí to jde o stupeň níž, všechno ostatní co se pak děje je jen zatloukání hřebíků do rakve. Nechci vědět kolik peněz šlo do filmu, ale výsledek je strašný. Osobně jsem skončil skoro až na dně hodnocení. 20% ()

ladno

Klasický hollywoodsky blockbuster, ktorý, bohužiaľ, neprekvapí ničím. Ani režisérskou inveciou, ani kamerou, ani efektami, ani hudbou, ani scenárom. Napriek tomu sa však na to pozerať dá. Ako takú oddychovku typu "dnes nemám náladu na nič zložité" tento film beriem. 55% ()

ASSBURGER

Teoreticky je tento film lepší než abraham lincoln lovec upírov... Ale aj tak to nebolo ono, nič proti Jackmanovi (x-menov mám veľmi rád ) ale toto. Niekedy sa my tento film neskutočne páčil ale časom som na neho zmenil názor. Proste nebola to sračka ani jednička je to v neutrálnom pásme. 2/5,povedal by som že to je až dosť. ()

sirien

H. Hh-h. Haha haha haha :D Ne, vážně, víte, jak jsou nějaké filmy tak špatné, že jsou vlastně zábavné? Tak tenhle film je něco takového. Není to zábavnost skrze anti-kvalitu resp. sračkovost přelitá do zábavna, jako legendární Hvězdná pěchota 3, je to taková ta zábavnost typu "tak to nebudeme brát vážně, ono se to taky nebere vážně a budeme se bavit". Ale ne tak moc, abyste o něco přišli, když tenhle film minete. ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (viac)

Van Helsing se dočká rebootu

Van Helsing se dočká rebootu

02.12.2020

Studio Universal oznámilo reboot slavného lovce monster Van Helsinga. Snímek natočí Julius Avery (Overlord), co je ale důležitější, bude ho skrze svoji společnost Atomic Banners produkovat mistr… (viac)

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

26.12.2015

Studio Universal to se svými monstry myslí vážně. Kolem nové Mumie se motá Tom Cruise, další Vlkodlak už má datum premiéry (30. března 2018) a pracuje se i na remakeu Van Helsinga. Všechny tyhle… (viac)

Sněhurka a... Van Helsing?

Sněhurka a... Van Helsing?

13.10.2012

Tato zpráva je zábavná zejména s přihlédnutím k bulvárním klepům o tom, že manželka Ruperta Sanderse mu prý zakázala natočit druhý díl Sněhurky a lovce, aby se už nesetkal s Kristen Stewart. Zdá se,… (viac)