Schofield a Blake, dvaja mladí vojaci britskej armády sú počas bojov v Prvej svetovej vojne vyslaní na takmer nemožnú misiu. Musia prekročiť frontovú líniu, preniknúť hlboko do nepriateľského územia a doručiť veliteľovi vyslanej jednotky dôležitú správu, ktorá môže zachrániť život 1.600 spolubojovníkov – vrátane Blakeovho brata. (Forum Film SK)

AndrewNewman

One Man Standing. Jeden muž a jeho odhodlanie dokončiť prakticky samovražednú misiu. Celkový dej je veľmi jednoduchý, na Mendesa až podpriemerný, no celkovo je film vytvorený tak kulantne, že vám v niektorých sekvenciách doslova vyráža dych. Prvá polovica je mierne zívačka, tá druhá nám ale surovo a neskutočne realisticky ukazuje prvú svetovú vojnu skoro tak brilantne, ako sa to podarilo Stevenovi v legendárnom Ryanovi. Je to síce komorné, kto čaká "jatka" na fronte bude asi sklamaný. Kto ale čaká poctivé filmárske dielo, technicky a herecky dokonalé si určite príde na svoje. Kvôli zmienenej prvej "nudnej" polovici však tomu nemôžem udeliť plný počet. ()

Vito_LePour

Dechberoucí válečné drama s několika perfektně umístěnými prvky akce. Perfektní kamera, realistická ukázka toho, jak taková válka doopravdy vypadá, jak po fyzické tak po psychické stránce. 4* jen za, to že se to místy trochu táhne a některé sekvence na sebe trochu zvláštně navazují. ()

Gortyna

Hlavně jen, ať na to chodí co nejvíc lidí. Nacpeme tam pidilovestory s dlouhovlasou krasavicí pečující o mimino, které se, stejně jako pěstounka, zakouká do hlavního hrdiny. Prapodivně nasvětlené, naprosto bizarní město, kde vyskakují Němci bez jakékoliv schopnosti zasáhnout terč.  Válečnou atmosféru navodíme pár krysami a figurínami  mrtvol se znetvořenými obličeji. Absence jakéhokoliv pokusu o psychologické pojetí postav. McKenzieho zázračné prozření, až k slzám dojemné setkání s bratrem-poručíkem... Hoši, hoši, to je na můj vkus příliš velký mainstream a kalkul. Vzpomínám na Vojína Ryana a Četu... ()

jsed

Prilis jednoduchy az zjednoduseny pribeh s dost vela klise. Naviac som nechapal ministeky troch top GB hercov ( asi kvoli zlepseniu osobnej filmografie ). Takisto niektoré veci sa mi zdali na 1SV prílis ( vojaci mali svoje osobné baterky? ) Ale prevedenie na celuloid uzasne: prostredie, atmosfera, to zdanie, ze vsetko je nafilmovane na jeden tah a bez digitalu ( v Ryanovi aj ked je spica to citit ). Zrejme hlavne kvoli tomu tie Globy...  V sale mam radsej tie 2 stranky viac vyvazene. ()

Kinison

Gravity o sto let dříve a na zemi. Drželo ve střehu téměř celou dobu. Zdejšímu horrorovému expertovi doporučuji sekci Videa, kde Mendes povídá o tom, proč to točil a co bylo jeho cílem. ()

lukasmyval

Tak tohle je bomba!!! a přesně taková, která vám rozmlátí ksicht na maděru, protrhne ušní bubínky a vystřelí vaše končetiny do všech světovejch stran. Vizuální porno (už mě u akčních filmů otravují střihy a shaky cam) konečně po dlouhé době z prostředí WWI. Bravo! ()

aannemer

Zase tak špatný to nebylo, ale prvoplánovost tomu čouhala z bot jako sláma vesnickému buranovi z Horní Dolní. Angličani měli geniální orientační schopnosti, ve zcela neznámém terénu šli stoprocentně najisto tam, kam chtěli. Na druhou stranu Němci byli totálně neschopní, stříleli jako diví, ale nikdy se netrefili. No, to zaprvé. A zadruhé - vážení filmaři, když kvetou třešně, je většina ostatních stromů ještě bez listí a také rozhodně nekvete tráva. Jako botanika amatéra mě tohle fakt praštilo do očí! ()

argo.smile

Toto je môj prvý adept na Oscara. Druhého adepta budem možno mať keď zhliadnem F vs F. Dúfam, že ľudia nebudú slepý a nedajú to Tarantinovi za tú jeho nudnú záležitosť inak mu asi sám strelím smrtiacu guľku v komentároch. Teraz k 1917... Bol to pre mňa neskutočný filmový zážitok. Nervy drásajúce som mal z každého kroku týchto dvoch vojakov a ich cesty za splnením úlohy. Nádherný vizuál, skvelo zahraté našimi dvoma kamarátmi z fronty, kamera, dej, hudba, réžia ... Plný počet a dávam do mojej súkromnej TOP!!! ()

Heywood

Film 1917 nabídl dnešnímu diváku přesycenému super-hrdiny z kdejakého komiksu skutečného hrdinu a to obyčejného vojáka. Pokud někdo čeká nudu, tak to ho ani vteřinu nečeká. Režisér Sam Mendes se vyhnul moderní šabloně všech možných dramat točených v nocích, s modrými filtry a s černou rozmazaností a v především denním světle nám ukázal otřesnost zákopové první světové války. Ukázal bestialitu zfanatizovaných německých vojáků a ve filmu na ni doplatí jeden z hrdinů  britský voják Blake v podání Deana-Charlese Chapmana. Také řeka plná mrtvých těl místních civilních obyvatel bez jakéhokoliv dalšího komentáře předkládá trvalou definici toho, co jsou zločiny války. Kamera bere dech, syrovost příběhu zmrazuje, hlavní filmové hvězdy Colin Firth, Benedict Cumberbatch a  Mark Strong se podřizují příběhu bez toho, že by si chtěli urvat místo na výslunní a tím celý film dostává i pravdivější rozměr, protože vidíme příběh o životě a smrti těch, kteří tehdy, v roce 1917 odnesl osud do první světové války. George MacKay v roli posla, který má zachránit do pasti vlákanou divizi je výrazově přesvědčivý, správně zděšený i odhodlaný a věříte mu od první chvíle až do konce.Soundtrack Thomase Newmana do dokořenil a na tu pátou hvězdu mi tam chyběl už jen vlas. ()

Fun_Thomas

Velmi zajímavě natočené. Je vidět, že za jednotlivými scénami, které se odehrávají jakoby bez jediného střihu, musela být ohromná práce s kamerou, komparsem a především hlavními hrdiny. Z tohoto pohledu je film perfektní. Co bohužel moc nefunguje je podle mě děj, sympatie k oběma představitelům a celek ani nevzbuzuje nijak moc emocí. A to je u filmu z tak vypjatého období, jako byla Velká válka, dost divné, ne? Zase jednou forma zvítězila nad obsahem a tak je výsledek pro mě spíš zklamáním. ()

Montcalm

Po vizuálnej stránke vcelku fajn, obsah ma však až tak nenadchol. Klasický guľkám sa vyhýbajúci a všetko prežijúci hlavný hrdina, ktorý musí za každú cenu splniť úlohu aby zachránil x ďalších spolubojovníkov. Nič nové, nič prevratné. ()

hony23

1.světová válka ztvárněná jinak, než jsme u válečných filmů zvyklí. Prakticky bez bojových scén, zato se silným příběhem, famózní kamerou a skvělou hudbou. Film, který diváka chytne od první minuty a udrží ho v napětí až do samého závěru. K samotné dokonalosti a vyrovnání se Vojínu Ryanovi mi sice chybělo více bojových scén, ale na 5 hvězdiček to bohatě stačilo. ()

Sunwheel

Vizuálne krásne spracovaný videoklip o prvej svetovej vojne. Takýchto jednotlivých príbehov o zabudnutých hrdinoch sa určite dá vybrať dostatok a zaslúžia si úctivé pripomenutie. Samotný dej neponúka veľké epické zvraty, bombastické akčné scény a superhrdinov, čo prežijú všetko. Na druhú stranu sa drží akejsi drsnej komornosti a na jedno pozretie poskytne kvalitnú porciu militaristickej "zábavy". ()

Perunwit

Čekal jsem víc. Krom prostřední psychedelické pasáže celkem standardní válečný film. S použitím stávajících herců si umím představit o dost větší impakt na diváka, takto na konci lehké zklamání. ()

fafejt001

MacKay fakticky skvělý výkon . Válka je hrozná , krutá , hnusnáááá . Film dost věrohodně natočen . Opravdu místy drsné . Pěkný okamžik s tou dívkou a miminem v tom sklepě , nebo kde to bylo . A pak utíkal jak o život . Teda opravdu šlo o život . V zákopech skvělé záběry a rovněž celkově kamera perfekto . Hudba rovněž . Škoda , že nedošli společně s kámošem až do cíle . Zasr…j pilot to rozhodl jinak . Pěkný záběr byl také v tom lese , jak zpíval ten voják nějakou písenˇ . Síííla . Za mne prostě plný počet * . I když některý dement dal pravý opak . NECHÁÁÁÁPU ! No není každému dáno . . . ()

Brodequin

Dva válečné filmy ve stejný den - Midway a 1917. Zatímco Midway byla jen přehlídka přehrávajících ksichtů, trapných hlášek a "srdceryvných" proslovů, 1917 rozvíjí válečnou problematiku trochu hlouběji a ukazuje její hrůzy syrověji a opravdověji, než Roland v Midwayi. Mám rád prostě zajímavé a dobře natočené scény (s krysami v bunkru) a zobrazení války tak, jak to asi bylo - mrtvoly pod hlínou na bojišti, kde vykukuje tady ruka, tam zase kus hlavy, nafouknuté mrtvoly v řece... Midway byl v tomhle dost opatrný. Obdivuji hlavně ten um, natočit film s tak dlouhými záběry (mám pocit, že to bylo tak na 3 střihy, co jsem si všímal :-)). Ale ve skutečnosti to bylo určitě jinak (při pádu vodopádem jsem si všiml nějakého toho CGI). Ale je to obdivuhodné, něco takového dokázat. Dobře vybraní herci a "příběh", no, ten je sice jednoduchý a přímočarý, ale je to válka. Tam se nějaké extra zápletky dočkávat nepotřebuji. Mně se to líbilo. Mám rád filmy, které, i přes opakující se téma, jsou natočeny prostě trochu jinak, než zbytek mainstreamu (Midway). ()

hufnagel

Roger Deakins je pán kameraman,ale celkovo to pôsobilo ako nejaká fps počítačová hra.Strihy,ktorým sa zámerne vyhli,odobrali filmu dosť veľa emócií.Je pravda tiež,že choreografi sa vybláznili maximálne. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

…a scénář mu napíše Krysty Wilson-Cairns, jež získala nominaci za 1917 a naposled pro Edgara Wrighta napsala thriller Last Night in Soho. Zprávu potvrdil samotný Lucasfilm v Den Star Wars. Informace… (viac)

Na západní frontě klid v nové adaptaci

Na západní frontě klid v nové adaptaci

15.02.2020

Přestože pacifistické literární dílo Na západní frontě klid pochází od německého spisovatele E. M. Remarquea, kniha se dodnes nedočkala adaptace v domácí němčině. To se ale brzy změní. Režisér Edward… (viac)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (viac)