Schofield a Blake, dvaja mladí vojaci britskej armády sú počas bojov v Prvej svetovej vojne vyslaní na takmer nemožnú misiu. Musia prekročiť frontovú líniu, preniknúť hlboko do nepriateľského územia a doručiť veliteľovi vyslanej jednotky dôležitú správu, ktorá môže zachrániť život 1.600 spolubojovníkov – vrátane Blakeovho brata. (Forum Film SK)

SmajdalfCZ1

Do detailu promakaný snímek s úžasnou kamerou. Byť je to válečný film a skoro žádné válčení tam není, tak je to zajímavě pojaté a velice poutavé. Ono někdy i cesta je v podstatě dobrodružství. Film pro mě byl zajímavý asi do poloviny a pak se to začalo stáčet ke konci a už tam nic nepřekvapilo. Než válečné drama ... Nu pojal bych to spíše jako psychologické drama. Rozhodně je tohle lepší jak kdejaké válečné filmy s řežbou od začátku do konce. Jelikož je zde úžasná hudba, tak by mohlo být lepší si ten zážitek užít v kině a ne doma s 5.1 soustavou, ale to se mi již nesplní. Film určitě doporučím každému kdo se rád kouká na 1. světovou. Snímek je to bohatý, pouze děj od poloviny je trošku slabší. ()

panki9922

Bez akéhokoľvek pátosu či zveličovania natočené. Tie prechody jednotlivých scén a lokácií sú brilantné, o kamere to platí taktiež. Tempo veľmi citeľne s pribúdajúcimi minútami graduje a napätie je často hmatateľné. V istom zmysle mi 1917 pripomína Mad Maxa - presun z bodu A do bodu B - s tým rozdielom, že 1917 po dopozeraní len tak ľahko nevyfučí z hlavy. Veľmi sa mi páčil samotný záver, uzavretie celého kruhu. Do tohto projektu sa proste Mendes položil naplno a je to cítiť každú sekundu filmu. Čistá nádhera. ()

Ironhead

Opravdu kvalitních válečných filmů není nikdy dost a opravdu kvalitních válečných filmů z první světové války už vůbec ne. Aneb tady dostáváme jeden z těch opravdu nejlepších. Herci, prostředí, atmosféra, hudba a především kamera, nikde není slabina. Nechápu, jak může nějaký ignorant napsat, že u toho usnul, nudil se nebo že by to mělo být kratší. Lidi asi opravdu dneska už blbnou z filmů o superhrdinech a chtějí ta pozlátka a neustálou cgi akci asi vidět všude, ať budou scénáře blboučké jakkoli, hlavně když to bude barevně blikat a pořádně vybuchovat?!? :oT ()

esmoke

Rok 1917, duben, dva vojáci se vydávají přes území nikoho s rozkazem ke zrušení útoku. Pokud se jim to nepodaří do úsvitu, útok skončí špatně. Režisér Sam Mendes natočil válečné drama, které se (s drobným přerušením) odehrává v reálném čase a vypadá jako kdyby bylo natočeno v jednom záběru a to zvládnu moc dobře. Bohužel u děje se občas musím přimhouřit obě oči. (CZ dabing) Rozpočet: $95 miliónů, Tržby: $384,792 miliónů. ()

trickmaster

Kamera byla super, ale cele nataceni budilo dojem, ze cely dej se odehral prakticky behem chvilky. Stopaz budici dojem, ze je beze strihu, tak vlastne pusobi casove dost autenticky, takze krom momentu, kdy se hlavni hrdina stihl chvilinku "vyspat", po vstrelenem headshotu do prilbice, mam jako divak pocit, ze hlavni hrdina to vse stihl obehnout za dobu, po kterou film trval.... mozna to tak melo byt mysleno, nevim. ()

Scaevola

Formálně zajímavý snímek navozuje pocit, že sledujete vojáky přes rameno, až by vás z toho všeho bolely nohy a bláto by vám stříkalo nad kolena. Předpokládaje, že tvůrci zvolili toto řešení s cílem navodit pocit skutečně nezprostředkovaného zážitku, jako by se jednalo o vyprávění očitého svědka, bohužel se obávám, že použitá forma na sebe strhává příliš mnoho pozornosti, aniž by patřičně zdůrazňovala myšlenkové vyznění příběhu. Jedná se bez diskuze o hluboký zážitek a popis lidského chování v mezní situaci, k němuž se jistě budu ještě v myšlenkách vracet, pouze jsem v souladu s ostatními válečnými snímky očekával kvapnější a hutnější akci, přestože o tu zde očividně nešlo. Jenomže se musím ptát: nešlo-li o detailní popis první světové války, o co se tedy jednalo? ()

John Dunbar

Místo očekávané tupé řežby v zákopech jsem měl možnost spatřit doslova a do písmene po audiovizuální stránce ostře nabité umělecké dílo, natočené jakoby na jeden jediný záběr. I kdyby měla stopáž o hodinu více, věřím geniálním tvůrcům, že bych oči neodtrhl. 100%. ()

PanPyzamo

Na 1917 jsem se musel podívat a to proto, protože se zkrátka o tomto filmu hodně mluvilo. Jsem opravdu rád, že jsem tak učinil, protože 1917 se řadí mezi MASTERPIECE filmy. Příběh je vlastně docela jednoduchý, ale během toho ty scény sledovat je opravdu lahoda pro oko. Naprosto dechberoucí scény, které jsou častokrát bez střihu. Vynikající herecké výkony a ještě ta hudba. Prostě vše zde ladí. Rozhodně vám tento film doporučuji. 10/10 ()

Veber

Vizuálně rozhodně velmi působivé. Kamera bezkonkurenční. Zobrazení války (např. okované boty) působivé. Přesto to na 5 * není, alespoň pro mě. ()

Mancunian

Natočené je to velmi pěkné, ale v některých chvílích kvůli této metodě působily pasáže velmi zdlouhavé a mě to docela nudilo. Na druhou stranu závěr byl velmi povedený a takové ty akčnější scény taky. ()

collapse

Ta kamera "na jeden zátah" je úchvatná, až je z toho pak už člověku na blití a chce ji přepnout. Jakobyste chtěli mrknout, ale nemohli :D Originální, napínavý, úžasné herecké výkony a tedy ta kamera samozřejmě také. Vše doplňuje super soundtrack. ()

Adhol

Forma je v 1917 mnohem víc než obsah a scénář je opravdu jen cesta z bodu A do bodu B. Provedení bylo ale po mém vkusu výborné. Úvodní sekvence, kdy Blake se Schofieldem procházejí měsíční krajinou země nikoho, je opravdu brilantní a i když v druhé polovině tenhle wow moment trošku opadne, tak kvalita neztratí. 1917 je netradiční a originální válečný film, který se neprávem opomíjenou "první světovou" snaží vykreslit skoro až básnickým uměleckým dojmem. Nejde tu o scénář, hrdinství nebo vlastenectví, ale o vizuál a pocity, které z toho pramení. Ani 1917 se však nevyhnul "neduhu" současných historických filmů a to na sílu obsazovat film tak, aby se alespoň jednou průběhu stopáže mihnul herec nebílé barvy pleti i když to vůbec neodpovídá historické realitě. Je to prkotina, ale rýpnout jsem si musel. I tak si 1917 zaslouží plný počet. ()

Movie Maniak

Audiovizuálně velkolepá podívaná, která vnímavého diváka donutí přemýšlet o absolutní neúctě k lidskému životu a nesmyslnosti totální destrukce 1. světové války . Zdánlivě jednoduchý příběh o doručení rozkazu umožňuje vcítit se do atmosféry světového konfliktu. Dokonalá kamera spolu s hudbou dokáže navodit velmi stíněné pocity přestože sedíte v bezpečí vašeho obývacího pokoje. ()

frho

Jeden z nejpůsobivějších filmů, co jsem v poslední době viděl. 1917 není o hereckých výkonech, jak ostatně naznačují pouze epizodní roličky takových herců jako jsou Firth nebo Cumberbatch, ani o příběhu. Je to především film, který nesmírně vizuálně atraktivně a ve vší syrovosti přibližuje atmosféru 1. světové války. Paradoxně tak činí bez okázalých bojových scén. Celou hrůzu tohoto konfliktu dokáže vylíčit jednou rukou potrhanou od ostnatého drátu zabořující se do vnitřností mrtvého vojáka. Film, díky kterému můžeme snáze pochopit (neříkám schvalovat), proč Francie po válce trvala na tak tvrdých reparcích vůči Německu a proč se Británie s Francií, místo rázného zakročení vůči hitlerovské rozpínavosti, raději uchýlily k politice appeasementu. ()

quido_zidle

Jak já se na ten film těšil... Přesně ten typ filmů, kdy forma zvítězí nad obsahem. Natáčení muselo být extrémně náročné, exteriéry, akce, kostýmy, vše na jedničku, ale ještě se mi snad nikdy nestalo, že jsem si od poslední čtvrtiny říkal - "Tvl už toho bylo dost, ať už ho sakra zabijou (myšleno hlavní hrdinu - klaďase...)" ()

S.hort.Y

Zážitek od začátku do konce - kamera, scénografie, všechno, kromě námětu - jak zde již padlo - film je celkem přímočarý a předvídatelný. Ačkoliv musím uznat, že jsem u některých zvratů čekal jiné vyústění. Co mi film dal? Skvělý zážitek. A to i přesto, že jsem film neviděl v kině. A také mě překvapilo, s jak málo herci lze natočit válečný film. Co mi film vzal? Očekávání, že když se v obsazení objeví jména jako Colin Firth, Benedict Cumberbatch a Mark Strong (pozor, lehké prozrazení děje), tak tam alespoň někdo z nich bude vidět víc, jak 2 scény. :-) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

…a scénář mu napíše Krysty Wilson-Cairns, jež získala nominaci za 1917 a naposled pro Edgara Wrighta napsala thriller Last Night in Soho. Zprávu potvrdil samotný Lucasfilm v Den Star Wars. Informace… (viac)

Na západní frontě klid v nové adaptaci

Na západní frontě klid v nové adaptaci

15.02.2020

Přestože pacifistické literární dílo Na západní frontě klid pochází od německého spisovatele E. M. Remarquea, kniha se dodnes nedočkala adaptace v domácí němčině. To se ale brzy změní. Režisér Edward… (viac)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (viac)