Schofield a Blake, dvaja mladí vojaci britskej armády sú počas bojov v Prvej svetovej vojne vyslaní na takmer nemožnú misiu. Musia prekročiť frontovú líniu, preniknúť hlboko do nepriateľského územia a doručiť veliteľovi vyslanej jednotky dôležitú správu, ktorá môže zachrániť život 1.600 spolubojovníkov – vrátane Blakeovho brata. (Forum Film SK)

Trageeed

Chápu všechny pro a proti co tu o filmu píšete. Já oceňuji hlavně to, že ten film je v něčem jiný a není to další klon novodobých válečných filmů. Nejsilnější pro mě byl ve chvílích, kdy chtěl někdo udělat něco dobrého a vždycky se mu to negativně vrátilo... A co musím ocenit je hudba, takhle kvalitní soundtrack jsem dlouho neslyšel... ()

Skyw4lker7

Dunkirk on Nolana no v kabáte prvej svetovej vojny! Veľmi obľubujem scény na jeden záber no a toto bola pre mňa lahôdka ,ktorú som dostal na zlatom podnose. Kamera bola proste výborná a to hlavne v zákopoch. Vyše dvojhodinový film na tento spôsob a ešte aj vojnový... som nadšený! Nemáte čas si vôbec vydýchnuť. Dramatické scény a hudba zrejme inšpirovaná (čo mi vôbec nevadí skôr naopak!) tónmi Hansa Zimmera vytvárajú dokonalý a silný emotívny zážitok 👏. Tých 3 🏆🏆🏆🎭 oscarov si to určite zaslúžilo! MASTERPIECE! 🔝 HODNOTENIE: 10/10 🌺🌾. ()

MoziMedve

Všude jsme slyšeli, že je tento film dobrý tak aniž bychom věděli něco víc nebo jak to dopadne jsme vyrazili do kina, a mohu potvrdit, že ano je to vynikající. Dokonce bych doporučil, abyste si o tom nic moc nezjišťovali, protože pak se dokážete mnohem lépe vžít do kůže hlavních postav. V kostce jde o jednu konkrétní misi během 1.Světové války. Sledujete 2 anglické vojáky a film je zpracován způsobem, že se jeví jako jeden neustálý záběr. Čeká Vás prostředí zákopové války, ale nemusíte být nadšencem vojenské historie, aby Vás film zaujal. Jde prostě o kompetentně natočený a odvyprávěný lidský příběh. ()

starydivak

Nejen skláři, ale už i střihači nebudou mít co žrát.. Ale ne, střihů je ve filmu na druhý pohled dostatek, jen si dal Mendes velkou práci s tím, aby je schoval. Asi tak v půlce filmu mi to přestalo vadit. Za mě je film nadprůměrný, nechápu některé negativní komentáře. Je to dvouhodinová podívaná nabitá vyzuálními efekty a vynikajícím zvukem. Moderní a historická roadmovie do stanice život! ()

Carissima

Emočně naprosto strhující válečné drama. Díky naprosto perfektním autentickým rekvizitám a dramatické hudbě má divák možnost se přenést do míst bezprostředně po masových bojích. Divák též hlavnímu hrdinovi všechny jeho emoce, myšlenky a naprosté vyčerpání věří a prožívá každý jeho krok v nebezpečné misi s ním. Nejde jinak než plný počet hvězdiček. ()

raru

Absolútna pecka,či už emociálne,alebo profesionálne. A zvlášť kamera a hudba,vrnel som blahom. Viac takých filmov,prosím. ()

MovieCup

Vynikajúci film, od krorého som toľko nečakal. Režisér Sam Mendes a kameraman Roger Deakins vynikajúco zvládli urobiť film na akoby jeden strih a kvalita bola tiež veľkou a silnou stránkou tohto filmu. Dej za toľko nestál ale ako by ste mohli vymyslieť dokonalý film na jeden strih? Nečudo že tento film vyhral 2 zlaté glóbusy a 3 oscary. ()

Slepejsek

Film postavený hodně na vizuální efekt. Podle ohlasů, které čtu se nejspíš podařilo i mnoho diváků ohromit. A nedivím se - scény mezi zákopy či noční rozbombardované město jsou opravdu silné až dechberoucí. Ale pokud prohlédneme skrz pozlátko (místy možná až nadbytečné - vodopád či sklep s dívkou a dítětem) zůstane film jaksi "mrtvý". Jakoby touha po efektu přidusila obsah natolik, že z něj zbyla jenom vyšumělá limonáda. ()

zipS

ano ano silne 3* si to zasluzi. Nie je nic navyse co ku tomu dodat, vsetko dobre aj zle, bolo a je spomenute v recenziach okolo ()

Pavelkedar

Svým způsobem jedinečné a vizuálně až uchvacující.Zvlášt závěrečná část.A to jsem se původně tak trochu obával (zbytečně) anoncované kamery "na jeden zátah". Za "děj" bych dal ale jen průměr 3*. Zvuk v Dolby Atmos,nebo Dolby TrueHD 7.1 prostrově solidní,nijak nekašírováno. Tzn., že ale většina z prostoru se odehrává přes hlavní L/R a Centr.kanál.Ale i tak je je zvuk děje spolu s muzikou omračující a se skvělou! dynamikou. Časem si to dám znovu. ()

slamic5

První půlka topová a už jsem přemýšlel o pěti hvězdičkách. Ve druhé ale to co jsem obdivoval se vystupňovalo až moc a ten akční styl se mi tam moc nehodil. Každopádně jsem rád za každý film o první světové a zde se to spojilo s krásnou filmařinou. Silné 4* ()

Kusbi

Impozantní audiovizuální zážitek. Geniální práce s kamerou od mistra Rogera Deakinse. Užíval jsem si každý záběr a nápad vytvořit film natočený "na jeden záběr" mi přijde skvělý, jen houšť. Škoda, že film jinak v pár věcech pokulhává, zejména scenáristicky, jelikož příběh o tom, že někdo jde z bodu A do bodu B, aby něčemu zabránil, je poměrně jednoduchý. Škoda též ostatních cameo rolí, mohla jim být ve filmu udělana alespoň trochu větší důležitost. Celkově byl ale herecký ansámbl dobře vybrán a jen díky příběhu nedávám filmu pět hvězd. ()

Raziel811

Myslel jsem si, jaká to bude blbost a ono ne. Naopak, kouzlo "jednozáběrového" filmu se tu projevilo ve vší parádě a snad i díky tomu má film neskutečně hutnou atmosféru a výborné tempo. ()

jizvoun

Survival bojová akce a konečně nějaký kvalitní válečný film. Kamera super, prostředí naprosto parádní, až mi bylo líto, že to tak rychle skončilo. Kulisy zničené prázdné krajiny plné zákopů s krysami a těly, rozbombardované město v noci osvětlené ohněm a světlicemi, to bylo něco parádního a skoro mě mrzí, že to uteklo tak rychle a nešlo se v těch lokacím pozdržet o trochu déle. ()

Jankocour odpad!

Strašná kravina, vše umělé a neupřímné. Snadno předvídatelný děj s minimem bojových scén. Nesnáším tenhle typ rádobyuměleckých filmů. Kdy už těm pitomcům dojde, že zároveň s uměleckým a morálním poselstvím by měl film i zaujmout a pobavit? Odpad, nedokoukal jsem. ()

tata22

Slušná podívaná, nicméně POMO má v mnohém pravdu. čekal jsem víc od oceňovaného filmu, zejména v rovině scénáře. Po stránce kamery, výpravy, zvuku a režie vše v pořádku a precizně odvedeno, radost se na to dívat. Ale příběh jak někdo někam jde a všichni cítí, že asi dojde je trochu málo na válečný velkofilm. Oceňuji, že byla zvolena I.světová válka ale jak říkám, čekal jsem víc. Ten film si nikdo podruhé nepustí, a to je u filmu vždycky škoda. Zapadne rychle a do dějin kinematografie se asi nezapíše... ()

kaller

Úchvatná záležitost, která mimořádným způsobem zprostředkovává válečnou hrůzu, byť se přitom o skutečný konflikt zhusta jenom lehce otírá. Ve zdejším případě navíc ani tak nejde o herecké ztvárnění, jako spíše režijní a kameramanské, co dává snímku punc jedinečnosti. Pro mne podobně silné jako Zachraňte vojína Ryana, ale s výrazně odlišným pojetím. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

…a scénář mu napíše Krysty Wilson-Cairns, jež získala nominaci za 1917 a naposled pro Edgara Wrighta napsala thriller Last Night in Soho. Zprávu potvrdil samotný Lucasfilm v Den Star Wars. Informace… (viac)

Na západní frontě klid v nové adaptaci

Na západní frontě klid v nové adaptaci

15.02.2020

Přestože pacifistické literární dílo Na západní frontě klid pochází od německého spisovatele E. M. Remarquea, kniha se dodnes nedočkala adaptace v domácí němčině. To se ale brzy změní. Režisér Edward… (viac)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (viac)