Schofield a Blake, dvaja mladí vojaci britskej armády sú počas bojov v Prvej svetovej vojne vyslaní na takmer nemožnú misiu. Musia prekročiť frontovú líniu, preniknúť hlboko do nepriateľského územia a doručiť veliteľovi vyslanej jednotky dôležitú správu, ktorá môže zachrániť život 1.600 spolubojovníkov – vrátane Blakeovho brata. (Forum Film SK)

frenkie

1917 je úchvatné audiovizuální dílo s nádhernou do detailu vypiplanou výpravou, skvělou Deakinsovou kamerou a prima nápady(třeba antré Marka Stronga). Je vůbec s podivem, kolik výborných a mezinárodně známých britských herců neváhalo vzít nabídnutou roli, byť se většinou rozsahem jednalo o takové košatější cameo. Je holt vidět, že Mendez si od Americké krásy stihl udělat výborné renomé. Jediné, ale podstatné, co bych tomuto snímku vytkl, je absence propracovanějšího, košatějšího děje. Ti z vás, co budou čekat na projevy války, budou, až na nepatrné vyjímky, čekat marně. Nicméně za tu krásnou výpravu a skvělou kameru pověšenou neustále před nebo za hlavními hrdiny, nemůžu jít pod 4*. ()

LucinkaMyska

Ještě teď se plahočím tím bahnem, kterým se protagonisté museli prošourat napříč šedivou krajinou obehnanou ostnatým drátem, zaplavenou zbytky svých bratrů a všudypřítomnými hlodavci.. Když u jednoho filmu zažijete dvě konstelace, máte hysterický záchvat a je vám, jako by vás někdo seřezal, tak tu něco kurevsky funguje. Bezútěšnost a nesmyslnost celého boje je tu vykreslena v takové syrovosti, že byste se nejraději na vše vyflákli a v nejbližším lese si to hodili. A tohle prostě žádný happyend nespraví. Protože tyhle sračky kvůli tomu, že si pár chlápků muselo egoisticky poměřovat své pindíky, se prostě staly. ()

ahojkodvoko

Všiml si někdo, že ten film vypadá, že je natočený na jeden záběr? :O FAKT HUSTÝ!!!! Z přítomnosti Benedicta Cumberbatche ve filmu jsem byl v kině doslova nadšený!! ()

Rozmarýna

Nepotrpím si na válečné filmy, ale tady dávám 5 hvězd. Skvěle natočený, pro mě celou dobu nervy drásající film. Ještě čtvrt hodiny po filmu jsem celá v napětí. Na tenhle film hned tak nezapomenu. ()

Neel

Filmů z Velké války je fakt žalostně málo. A jsem ráda, že se této části historie chopil právě Sam Mendes. Výprava osamocených vojáků na nesplnitelnou misi je vymakaná do posledního detailu, všude bordel a v tom bordelu hnijící mrtvoly. A Sam to tak krásně natáhnul dlouhými scénami s minimálním střihem, dokonalým zvukem vlající trávy ve větru, zpěvem unaveného vojáka a naprosto perfektní hudbou... Určitě je to film, který si za čas dám ještě jednou. ()

boss123

Tak už som aj ja mal tú česť zhliadnuť vo svete chválený vojnový film od skvelého a veľmi talentovaného režiséra Sama Mendesa s názvom 1917. Hneď na začiatok musím povedať, že, čo sa týka kamery, hudby, réžie a všetkých technických kategórií je film na najvyššej možnej úrovni. A nápad natočiť toto dielo na jeden záber, obrazne povedané, bol výborný. Veľmi oceňujem tvorcov, ako verne a realisticky sa im podarilo preniesť ma do prvej svetovej vojny a myslím, že podľa reakcií som nebol sám. Tempo filmu behom pomerne dobre zvolenej stopáže občas síce spomalí, ale v konečnom dôsledku mi ubehol, ako voda a určite som sa nenudil. Všetky ceny aj oscarové, ktoré film za technické kategórie získal sú úplne zaslúžené. Bohužiaľ nemôžem napísať, že by sa ma film nejak výrazne dotkol po emocionálnej stránke. Tam to zadrháva a aj, preto výsledné hodnotenie nebude až také vysoké, ako by mohlo byť. Dokonca ani herecké výkony dvoch hlavných predstaviteľov ma veľmi nezaujali, skôr to bol takí priemer. Aj, keď dávam palec hore za to, že do týchto úloh boli obsadení menej známi herci. Sam Mendes u mňa len potvrdil status vynikajúceho režiséra a tento jeho počin považujem za jedno z najlepších diel minulého roku. Obsahuje síce pár chýb na kráse, ale aj napriek tomu určite môžem len doporučiť. Takže tentokrát dávam štyri hviezdy z piatich a 85%. ()

Endor

Hned na začátku je třeba říci, že nejde o tradiční válečný blockbuster. Nedočkáš se soubojů tanků, náletů nepřátelských letadel či obrovských válečných scén. Film je natočen velmi originálním způsobem a to na jeden záběr i když to tak úplně není. Ve finále ale snímek vypadá, jako by byl opravdu natočen jedním dlouhým záběrem, přičemž navenek neobsahuje žádný střih. Je ho tam ale dost, ať už v tmavých scénách nebo při spojování skutečně natočených scén s těmi vytvořenými počítači. Střih Leeho Smitha je však téměř neviditelný, takže si svou práci odvedl dokonale, stejně jako kameramani. Dokonalou práci také odvedli herci, hlavně George MacKay a Dean-Charles Chapman, kteří si zahráli hlavní roli. Georgege MacKaye jste mohli vidět například v komedii Tohle je náš svět a Deana Charlese Chapmana budete znát především ze seriálu Hra o trůny, kde si zahrál Tommena Baratheona. A když už jsme u té Hry o trůny tak jsme tam mohli ve vedlejší roli vidět Richarda Maddena, který si ve Hře o trůny zahrál Robba Starka a nebo Benedicta Cumberbatche, kterého můžete znát z Marvelu, konkrétně v roli Doctora Strange. U tohoto filmu musím také pochválit zvuk a vizuální efekty, které jsou skvělé. Snímek nemá téměř žádná negativa až na malé drobnosti a to tak trochu u příběhu, konkrétně naléhavost a jednosměrnost mise jednoduše nedává příliš prostoru k nějakému hlubšímu ponoření se do postav nebo rozvětvení příběhu, ale to zase neznamená že se budete u snímků nudit. Film je díky nepřetržitému pohybu kamery i postav nesmírně živelný. Kromě toho navíc ona zvláštnost v podobě jediného dlouhého záběru nutí věnovat této skutečnosti speciální pozornost, a také má snímek několik povedených emočních chvilek. Závěr je takový, že film je originální a má skvělé vizuální efekty, zvuk, herecké výkony a také příběh i když ten už trochu pokulhává ve své jednoduchosti. Dlouho jsem přemýšlel jaké nakonec dám filmu hodnocení, ale nakonec jsem se rozhodl pro 9/10. ()

Matulko_

Mendes je špicový a stále je pre mňa jedným z najlepších súčasných režisérov. A tento príbeh je skutočne odrozprávaný veľkolepo a boľavé uši i krk z imaxu sú v tomto prípade prijateľnou cenou za takýto filmový zážitok. 1917 je svojim veľkolepým rozprávaním úplným kontrastom ku snímku „Jarhead“, ktorý podobne ako „Road to Perdition“, „American Beauty“ či „Revolutionary Road“ rozpráva príbeh oveľa komornejšie a skromnejšie. V tom pre mňa vždy spočíval Mendesov kumšt. 1917 bol skvelý film, nemení to však nič na tom, že medzi tie, ktoré mám od režiséra najradšej, sa nezaradil. ()

Perat

Jednobarevná unuděná podívaná připomínající nascriptované putování v Call of Duty s naprosto žádným příběhem a neuvěřitelným počtem předramatizovaných monologů velkých herců. ()

SSiggi

75%. Vyborna kamera, hudba a herecke vykony <3. Bola som vtiahnuta do deja, pricom srdce mi busilo a zakryvala som si oci - ako pri hororovych snimkoch. Skoda toho patetickeho konca, pri ktorom mam pocit, ze som ho vo vojnovych filmoch videla x-krat. Urcite sa film oplati pozriet v kine, zazitok zaruceny. ()

PoprockCZ

Co se týče technického provedení: následování kamery, mizanscéna plná detailů a nekonečných zákopů, práce s napětím... film se vyvedl skvěle. Z hlediska příběhu je to slabší, 2 vojáci míří předat zprávu přes nebezpečné území, nic víc, nic míň. Chvílemi jsem si připadala jak při sledování válečného Hobbita → lidi prostě jdou a jdou a místy je to únavné. Občas mě byly do očí věci skriptu: perfektně čistá uniforma po strastiplné cestě? suchý příkaz po promáčení v řece? Logičnost pro účely "estetiky" filmu haprovala. VFX většinou dobré, až na scénu s vodopádem a některé nalíčené mrtvoly, které působily uměle. Nicméně i přes tyto nedostatky je závěr dojemný a ať už si to člověk připouští nebo ne, přístup k neobvyklému zpracování je třeba ocenit. ()

Martin.O

Má to sice pár skvělých momentů,ale celkový výsledek mi přišel tak trochu o ničem. Jak kdyby si tvůrci řekli "teď vám ukážeme co všechno dokážeme natočit na jeden záběr,, to ale nestačí ! Válečný film který nepřináší nic nového,a je zajímavý jen tím že je natočený na jeden záběr. Když to srovnám třeba se Zachraňte vojína Ryana tak jen ůvodní scéna vylodění v Normandii může strčit celé 1917 do kapsy ! Dávám sice 4* ale s hodně odřenýma ušima. ()

tucnakomet1

Mistři svých oborů se sešli a vytvořili nejen jeden z nejlepších filmů za rok 2019/2020, ale i jeden z nejlepších filmů o první světové válce, co se kdy natočil... Zmíněnými mistry jsem měl na mysli samozřejmě Sama Mendese za skvělou režii, Rogera Deadline za úchvatnou kameru (chytře volené úhly pohledu dokázaly budovat ještě autentičtější atmosféru), Lee Smithe za velmi netradiční, zřídka se vyskytující střihy (střihu jsem si stačil všimnout maximálně osmkrát) a především, můj oblíbený, Thomas Newman, který mě opět nezklamal s jeho nádherným hudebním podkladem (včetně krásné, ikonické, do děje velmi chytře zakomponované melodie Wayfaring stranger). Také musím pochválit velmi sympatické herecké duo Dean-Charles Chapman a George MacKay, doufám že je v budoucnu uvidíme na plátně častěji. Mrzí mě jen, že se ve snímku teměř neobjevili, jak nás trailery lákaly, Colin Firth a Benedict Cumperabatch, a že jsme se trošku více neseznámili s minulostí hlavních postav (neuškodily by občasné vzpomínky ve formě střihů). Jinak úžasné, napínavé válečné drama, na které by měl být Mendes hrdý. 85% ()

Stinger78

U sledování jsem měl pocit, že hraju počítačovou hru s tématem WW1 a procházím jednotlivé levely, z nichž každý je úplně jiný - zákopy, země nikoho, třešňový sad, stodola, náklaďák, most, vypálené město, fronta. Natočené naprosto bravurně, i s absencí krvavých scén. To naprosto vynahradily scenérie zničené krajiny. Za mě top film s danou tématikou, klidně si to pustím znova. ()

Geronimo7

Sice na první světovou moc nejsem, ale tento snímek se jednoznačně vydařil. Přízuk postav byl skvělý, stejně tak jako samotný příběh a navíc jsem byl ohromen, že byl film natočen na jeden záběr - s tím jsem se setkal jen jednou a můžu říct, že je to úžasná práce. Je škoda, že Benedict zde dostal velmi málo prostoru. Očividně chtěli tvůrci přillákat více lidí, když jej uvedli v traileru, přičemž v samotném filmu se objeví jen na krátkou chvíli. V kině to byl úžasný zážitek. ()

VashCZ

To Kredy: Správně řečeno. A o tom to je. Něco jako Rychle a zběsile XXX, ale ani se to nesnaží na něco si hrát. A ještě ke všemu hezčí. Filmy o hovně, ale dobře natočený nejsou od základu špatně. To hovno je ale dnes navíc docela malý, pokud se džím tvý metafory. No prosostatní - výjimečný den dvou britských desátníků v První světové. A že se bylo na co koukat. Prostředí super. Často to neříkám, ale za mrtvoly pochvala. Možná jich je o ždibet víc, ale fakt šli do toho naplno a to se cení. Kamera atypicky "jednozáběrová" je suprová věc občas to vidět. Myslím že po všech coulech vyvážeý film a v rámci žánru - válečný-akční-psychodrama splňuje všechno na jedničku, takže nezbývá než výjimečných 5 hvězd. Jediné negativum - občas ty počítačové efekty v přírodě... bohužel, bylo to rušivé. 90% ()

durkes

Pre mňa veľké sklamanie, polonudný príbeh, časť filmu v zbúranom meste priam príšerná a celkovo takmer nič, čo by stálo za rozobratie s filmovými nadšencami. Netuším, čo zaujalo porotcov akadémie a ani nechápem to nadnesené hodnotenie. ()

Nemezzis

V jednoduchosti je dokonalost. Skvělý příběh, kdy i malinké závany krásy, byli pojaty jako zázrak, viz padání květů nebo popela. ()

Mark1983

Těšil jsem se na tento snímek a zklamaný nejsem. Dle mého úhlu pohledu se jedná docela o dějový válečný film, přestožer jsem si myslel, že bude plnější bojů, i když boj o život má více podob. Ale když to shrnu, nespokojenost se nedostavila. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

…a scénář mu napíše Krysty Wilson-Cairns, jež získala nominaci za 1917 a naposled pro Edgara Wrighta napsala thriller Last Night in Soho. Zprávu potvrdil samotný Lucasfilm v Den Star Wars. Informace… (viac)

Na západní frontě klid v nové adaptaci

Na západní frontě klid v nové adaptaci

15.02.2020

Přestože pacifistické literární dílo Na západní frontě klid pochází od německého spisovatele E. M. Remarquea, kniha se dodnes nedočkala adaptace v domácí němčině. To se ale brzy změní. Režisér Edward… (viac)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (viac)