Schofield a Blake, dvaja mladí vojaci britskej armády sú počas bojov v Prvej svetovej vojne vyslaní na takmer nemožnú misiu. Musia prekročiť frontovú líniu, preniknúť hlboko do nepriateľského územia a doručiť veliteľovi vyslanej jednotky dôležitú správu, ktorá môže zachrániť život 1.600 spolubojovníkov – vrátane Blakeovho brata. (Forum Film SK)

intheend

Slabší 4*. Na jednu stranu skvělej vizuál a neskutečně dobře natočenej film. Oscar za kameru je zaslouženej ze 100%. Na druhou stranu je první půlka filmu mnohem lepší než druhá. ()

Jardatekk

Celkem napínavé ,ale za mě tomu všemu chyběla nějaká pořádná bitva, která by snímek posunula na kýžený válečný mód. Přeci jenom vidět ve válečním filmu 3 německé a ještě k tomu neschopné vojáky je na mě trochu málo ... ()

surprise

Nenudil jsem se, ale nedostal jsem zážitek. Prý skvělá kamera, ale mně některé scény přišly jako CGI, dělaný na zeleném pozadí a hudba mě přišla jak okopírovaná z Bonda, bez motivu Bonda samozřejmě a příběh prostinký jak výstřel z pušky. Takže dobrý, ale málo. ()

matous20063

Asi jsem čekal něco víc. Trošku jiný válečný film, který má ale napínavý děj a skvělou myšlenku. Vadí mi že děj je celkem zaseklý a má bezvíznamné pasáže. Spíš film pro dospělé. Ani nevím jak film zhodnotit. Je to určitě zajímavý film a myslím si že není špatné ho zhlédnout. Jinak brilantní výkon pana McKaye. Za mě 60% ()

Tretra

Něco na tom filmu je... Syrovost s jakou vás hned po prvních několika vteřinách uvrhne do děje tak nějak souzní se syrovostí konfliktu, který si bere na paškál. Škoda jen trochu jednorozměrných antagonistů - německé armády, ale v reálu jste asi také neměli moc možnost zkoumat, jestli ten člověk, co stojí proti vám má doma ženu a děti. Noční scéna v kulisách hořícího města je vizuálně dechberoucí. Neočekávejte ale žádné akční orgie, tohle není ten typ válečného filmu. ()

Pignon

Za první hodinu filmu bych dal pět hvězd a Hitlerovo vejce navrch. Nejlepší prequel za hodně dlouhou dobu. I sovětšti Rusáci s jejich válečnými eposx o VVV si z hrobu oddechli, když film protekl přes kamál, hrázní domek, město s hořící katedrálou, podzemní katakomby s francouzskou širšelafamme a vodopády řeky až po les nakonec. I když je film pouze zopakováním staré známé pravdy, že válka je svinstvo. Nic hezkého v ní nehledejme. ()

Sashmen13

Něco mezi 3/4 hvězdy řekl bych, dobrých filmů z první světové je docela málo, tohle byl ovšem někdy strašný bore-fest, válka samotná ale vypadala fakt good. ()

Milo384

Fakt jsem se na tento film těšil, moc filmů z První světové války jsem neviděl. Začíná to dobře, voják dostane rozkaz, jde ho splnit, v zákopech to bylo super, scénka s letadlem - OK, beru, podcenil situaci. Scéna s vojáky v náklaďáku byla zbytečná, pak děj ve zničeném městě? Hrdina má jen tak náhodou mléko pro dítě od krávy, vše přežije a řeka ho donese do cíle. Zde začíná být film zajímavý, V této scéně super píseň na úvod. Dále stihne předat hrdina psaní veliteli? No a pak konec. Vše vypadalo fakt dobře, kulisám bych I. světovou uvěřil , ale děj je slabší. ()

Bogrant

Vydretá špinavosť, v tom dobrom slova zmysle. A mimo iného aj výborná ukážka toho, že pre intenzívny filmový zážitok nepotrebujete tisícstranový prepracovaný scenár, ale vystačíte si i s priamočiarym príbehom, keď ho dopĺňa parádne dunivá hudba, realisticky pôsobiace kulisy, po technickej stránke bezchybné spracovanie, skvelé minimalistické herecké výkony a všetko je to navyše sprostredkované z čo najbližšej pocitovej vzdialenosti. Ak ale očakávate aspoň jednu grandióznu bojovú scénu, budete mierne sklamaní, kedže Mendes mal iný zámer, a to hlavne vzdať poctu, nie tak bojovať. ()

hephaestus

neviem ci to ma zmysel komentovat. toto je rana pod pas od rejzu. nesúrodá zmesica obrazkov, mini pribehov, "opojnych" vizualnych orgií, vadilo mi tu uplne vsetko, film ako vyhasnuta fakla a studeny ako anglicky cumak ()

vlk++

Vynikající výprava, autentická fronta 1. světové, světlo a veškerá animace tak, aby působila přirozeně, příběh není tak zajímavý jako spíše průběh a skvělá kamera, lepší 3*. Firth je sice na seznamu, ale velkou roli nečekejte. ()

nevergiveup

Phew. Hodně silný film. Ukazující, že nejde o to, kolik ve válečném filmu proletí kulek. Syrová ukázka poměrů ve válce. Bláto, strach, dezorientace, ironie. Ukázka toho, že hrdinové ve válce nejsou o zářezech na pažbě. Konečně někdo našel odvahu ukázat válku obzvlášť tu první světovou - dny čekání, špíny a hnusu jen proto, aby pak umřel kvůli náhodně odražené kulce. Ne několika hodinové uměle efektní přestřelky ve městech. Tady se vojáci netrefují, chybují Skvělý výkon obou hlavních herců. Dokonale obsazení tuctových tváři.. Cumberbatch už je pak jen třešničkou. klobouk dolů 85 ()

KraLuban

Za mě takové prázdné nic. Mám rád Mendese a jeho styl, ale tohle bylo příběhově prostě moc slabé na to, aby to "utáhlo" takový film. Ano, skvělá výprava, hudba, scény...přesto by měl být takový film hlavně o příběhu. A na to tahle zápletka za mě nestačí. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

…a scénář mu napíše Krysty Wilson-Cairns, jež získala nominaci za 1917 a naposled pro Edgara Wrighta napsala thriller Last Night in Soho. Zprávu potvrdil samotný Lucasfilm v Den Star Wars. Informace… (viac)

Na západní frontě klid v nové adaptaci

Na západní frontě klid v nové adaptaci

15.02.2020

Přestože pacifistické literární dílo Na západní frontě klid pochází od německého spisovatele E. M. Remarquea, kniha se dodnes nedočkala adaptace v domácí němčině. To se ale brzy změní. Režisér Edward… (viac)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (viac)