Schofield a Blake, dvaja mladí vojaci britskej armády sú počas bojov v Prvej svetovej vojne vyslaní na takmer nemožnú misiu. Musia prekročiť frontovú líniu, preniknúť hlboko do nepriateľského územia a doručiť veliteľovi vyslanej jednotky dôležitú správu, ktorá môže zachrániť život 1.600 spolubojovníkov – vrátane Blakeovho brata. (Forum Film SK)

chosan

Nechápu tak dobré hodnocení zde na databázi. Pustil jsem si film dle hodnocení to měla být pecka, čekal jsem něco na způsob Zachraňte vojína Ryana a ouha tento film mě tedy vůbec nepřesvědčil. 1917 je dle mého průměrné drama a z válečným filmem to nemá co společného za mě zklamání za 35%. ()

DeJiF

No, když už je ta válka, rozhodl jsem se si najít nějaký "how to war" tutoriál a vyskočilo na mě tohle... (omlouvám se všem za tento nemístný vtip, ale každopádně přišla nádherná doba podívat se na válečný film, že?)  No popravdě jsem nečekal vůbec nic. Upřímně jsem si myslel, že to bude nějaký rádoby historicky přesný válečný akčňák (ale jakože mně na té historické přesnosti ani moc nezáleží, stejně jsem v hodinách dějepisu při první světové kreslil Mašinku Žok nebo něco takovýho...). V průběhu filmu se ale ukázalo, že 1917 je kruté a bolestivě přesné vyobrazení toho, jak válka vypadá a občas až mrazí z toho, jak realistický film je. Snímek si totiž nehraje na nějaký epický příběh válečných hrdinů a je zde na denním pořádku, aby se něco pokazilo nebo někdo zemřel, tak, jak to za válek většinou bývá. A zdánlivě přehlédnutelné a nevýznamné události filmu, se mnohdy ukazují pro další scény jakožto klíčové a celkově to funguje nádherně. Jedna z věcí, kterou ale obzvláště musím ocenit, je kamera. Ta totiž nepřetržitě běží a nádherně zabírá celý děj a vtáhne diváka do děje, jako nikdy a při nějakých lehce akčnějších pasážích je to opravdu radost pohledět a to celé většinou bez jediného střihu. Nu a příběh i postavy jsou taktéž dobře napsané a jediná škoda je snad, že to není o trošku delší. Nádherný kus práce. ()

yoryk

Slabučké, nudné, zbytočné zdĺhavé, príbeh ničím zaujímavý, niektoré scény úplne nelogické. Filmu úplne v pohode by  stačila 90 minútová stopáž bohate. A tie počítačové kulisy kde ho naháňali tí Nemci...otras. Veľmi slabý vojnový film za mňa. ()

Starby

100% Skvělý film, skvělá muzika, skvělé absolutně všechno. Válečné filmy jsou můj šálek čaje už od dětství a toto dílo je doslova svatý grál. Na filmu 1917 mě baví absolutně všechno, obvzlášť ten dojem natočení na jednu klapku je naprosto neuvěřitelný. ()

Adelaine

Dva mladí britští vojáci dostanou za první světové války neobvyklý úkol: doručit za méně než den přímo přes nepřátelské území zprávu druhému batalionu (čítajícímu 1 600 vojáků, mimo jiné i bratra jednoho z poslů) obsahující okamžité zastavení útoku, jelikož je tento krok pastí nepřítele. Kromě opakujících se slov 'je to nemožné' musí bojovat s největším nepřítelem celého příběhu... Neúprosným časem... Životy vojáků jsou na jejich bedrech. Válečný film, který ve vás zanechá hluboké myšlenky o životě, nechuť k válce a lásku k přírodě. Horory bojů a po nich zdevastovaná příroda a lidé se střídají s barevnou zdravou přírodou. Film je po téměř celou dobu neuvěřitelně napínavý thriller, ale dokonale se prolíná s momenty tichého smutku a míru (hudbu mnohdy střídají pouhé zvuky stromů, ptáků a řek, které se vám jakoby valí přímo na obličej). Reálného, skvěle napsaného scénáře (bez velkých monologů!) a vedlejších postav využívá jen přiměřeně, přesto vás ale nádherná kompozice obrazů za doprovodu moderní, jednoduché, vzrušující, ale přesto klasické, bohaté a klidné hudby dovede ke každé důležité myšlence. Naprosto úžasná kamera vás bez viditelného přerušení provází v reálném čase každičkým krokem, chodí za hrdiny, točí se kolem nich, příběh staví na jejich zádech, myšlenkách, obličejích a prostředí, ve kterém jim vyšlapává cestičku. Příběh vůbec neodbočuje, velkými změnami jsou časté proměny krásných a do neuvěřitelných detailů propracovaných lokalit (vystřílené náboje, krysy, padlí vojáci, zdevastovaná příroda) a vývoj postav, ale ani na jedinou minutu se nenudite, jelikož se objevuje neustále něco (nebo někdo) nové. Srdce slyšíte bít při napětí, klidu, smutku, epických scénách i komorních momentech nacpaných herectvím hlavním i vedlejších postav. Mistrně vyrobený snímek, který vám zahraje na emoce v takové (až téměř filozofické) hloubce, jako ještě žádný jiný před ním. ()

Holly_Molly

Tak tohle museli být v kině naprostý vizuální orgie! Závist všem kdo měli tu čest...Bombová "jednozáběrovka" po všech stránkách. Herci, kamera i soundtrack..achmůjbože, ten soundtrack! Už dlouho jsem neměl u filmu husí kůži čistě kvůli hudbě.. <3 ()

Zix.

Skvěle natočený a prostředí taky nemá chybu. Je jen škoda, že občas hlavní hrdinové podivně přemýšlí, viz taková smrt Toma Blakea byla hodně zbytečná. Nebo je hodně divný, když Schofield běží v rovince rovně, ani se nesnaží ze strany na stranu a němci ho i tak netrefí. A našli by se další. Tyhle chyby bohužel kazí celkový dojem na jinak celkem povedený film. ()

Bragi66

Patří to k těm nejlepším válečným filmům, které jsem za poslední dobu viděl. Atmosféra i kulisy naprosto dokonalé, kamera i herci vynikající stejně jako režie. K tomu mohu doporučit třeba Železná srdce (2014). ()

LooX

Hodně silný zážitek. Film skvěle a neprvoplánově ukazuje hnus, špínu a zbytečnost války. Je to napínavý, skvěle natočený. ()

Nick321

Pěkně natočený film o časech, kdy se Evropa proměnila na bažinu plnou kráterů, zákopů a celé keře ostnatých drátů.V takových časech vidět někde mezi dvěma bojujícími stranami živou krávu je takřka zázrak. Jen jsem nepochopil, proč Schofielda a Blakea poslali doručit depeši právě tímto peklem, když, jak jsme se později dozvěděli, se nejméně do půlky cesty dalo dojet autem. ()

mdf

Ať hledám co hledám,nic moc mě tedy nezaujmulo,úplně obyčejné válečné drama,pokud se to dá tak nazvat.Po technické stránce není opravdu co vytknout,ale jak tu někdo píše....Jen pro silné nervy....tak to opravdu,ani náhodou. ()

drovi

Ďaľší z príbehov 1. svetovej vojny nám ukazuje nezmyselnosť vojny. Tisíce mŕtvych, zničené rodiny, ekonomika a celá Európa. Technicky to bolo natočené na jednotku a hra zo svetlami v zrúcaninách pôsobila na divákovu psychiku. Tieto príbehy, ktoré sa zdajú skoro nemožné, píše sám život. Po 103 rokoch sledujeme vojnový zážitok jedného desiatnika, ktorý prežil vojnové peklo a nechal nám svedectvo o tom čoho je človek schopný. Mendes svojimi postupmi ho jedinečne previedol do umeleckej podoby, ktorá zasiahla každého diváka so srdcom na pravom mieste. ()

tomuleee

Nevím co si o filmu myslet ale na Oscara to fakt není. Jo podívaná hezká ale to je vše. Je ve mě prázdnota. Vojín Ryan po Anglicku ()

xladik

Za me lepsi jak nejakej Hacksaw, bylo zo napinave super sceny herecke vykony parada konecne dobry valecny film po dlouhe dobe.Midway sracka proti tomuhle ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

…a scénář mu napíše Krysty Wilson-Cairns, jež získala nominaci za 1917 a naposled pro Edgara Wrighta napsala thriller Last Night in Soho. Zprávu potvrdil samotný Lucasfilm v Den Star Wars. Informace… (viac)

Na západní frontě klid v nové adaptaci

Na západní frontě klid v nové adaptaci

15.02.2020

Přestože pacifistické literární dílo Na západní frontě klid pochází od německého spisovatele E. M. Remarquea, kniha se dodnes nedočkala adaptace v domácí němčině. To se ale brzy změní. Režisér Edward… (viac)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (viac)