Schofield a Blake, dvaja mladí vojaci britskej armády sú počas bojov v Prvej svetovej vojne vyslaní na takmer nemožnú misiu. Musia prekročiť frontovú líniu, preniknúť hlboko do nepriateľského územia a doručiť veliteľovi vyslanej jednotky dôležitú správu, ktorá môže zachrániť život 1.600 spolubojovníkov – vrátane Blakeovho brata. (Forum Film SK)

VasekM

Kdyby dávali Oskary za světla, tohle by byl jistě výrazný favorit, jelikož práce s osvětlením je fantastická. Tedy obecně vizuál filmu je špičkový. Vyzdvihuji výpravu a kameru. Ale tady to končí. Na dvouhodinový snímek je 1917 velmi jednoduchý až prvoplánoví. Od prvních zhlédnutých okamžiků v podstatě víte docela přesně jak se bude film ubírat. Žádné dějové zvraty, nepřekvapující vyvrcholení, trochu nůďo. Navíc postava vojáka Schonfielda mi přišla jednoduše špatná. Nevím, jestli role byla takto napsaná, nebo je MacKay prostě herecké dřevo, ale běh celého filmu jsem si nedokázal vytvořit žádné pouto s hlavním hrdinou. Nedokázal jsem ho litovat, nenávidět nebo mu fandit. ((spoiler: Trochu jsem doufal, že on bude, ten kdo zemře a Blake se šťastně shledá se svým bratrem)) za mě 68% ()

MatyRock

Audiovizuální granát a řemeslně je film naprosto geniální. Pohled na první světovou válku, který je natočen tak, že působí jako by byl natočen na jeden záběr. Samozřejmě že jsem párkrát postřehl scénu která byla schválně taková, jaká byla, aby se zde udělal nenápadný střih. Kvůli zvolenému stylu vyprávění se můžou najít hluší místa a dlouhé táhlé záběry ve kterých se v zásadě nic neděje. Jenže i tyto záběry jsou hrozně cool, protože prostě Roger Deakins. Jestli ten chlap nedostane Oscara za kameru, tak si vlezu do zákopu. Hlavní hrdinové nám nejsou nikterak představeni a ani během filmu se o nich mnoho nedozvíme. Což pro příběh není velký problém, ale minimálně je to škoda. Převážně jsem si film užíval. Neskutečně silná podívaná. 8/10 ()

nightowl

strasna hloupost, uplne zbytecny film. Je tolik realnych pribehu z velke valky, tak proc si musi Mendes vymyslet takovou hloupost. Takze kdyz nekde muze prijit pri utoku o zivot 1600 vojaku, tak tam poslu jednoho desatnika a brachu jednoho z tech 1600 aby rekli McKenzimu, ze utok neni dobry napad.. Telefony asi jaksi nefungovali ale tech spojaru je tam v zaverecne scene celkem dost...vlastne oni byli "odriznuty, tak to jo.... ()

StandikK

Sice je celý film o tom, jak se týpek snaží dostat přes nepřátelskou linií a zachránit stovky vojáků, ale i tak je to k dívaní. ()

vinson003

Pěkné. Realistické. Ne moc krvavé. Mendez vypráví příběh svého dědy, který zázrakem přežil úplně všechno, možná proto, že to všechno prožíval trochu jinak, v šoku, v delíriu, bez srandy. Možná ode dne, kdy se vrátil z této mise...kde viděl spoustu smrti. Nevím, kdy člověk ve válce přejde do módu, že zítra můžu být mrtvý, ani co to pro něj znamená. Pokud každopádně přežijete první světovou válku v první linii, máte zatracené štěstí. ()

lex85

Tím jak je celý film natočený a dokonalou atmosférou která je tady od začátku až do konce je snímek jeden z nejlepších z první války jaký je natočen. Pokud na film jdete s očekáváním že dlouhá atmosféra se přenese v akci jako například v Tenká červená linie tak to není očekávání na místě. Právě toto je důvod proč pro někoho může být neustále stupňování atmosféry s pocitem že se nedočká finálního boje trochu málo, někdy to tak je že čekáte celý film na posledních 5 min které stojí za to a celé čekání vám to vynahradí. Tak tady může být hodně diváků zklamáno koncem a i filmem jako takovým. ()

andydufrsn

Moc pěkné. Tedy co se týče herců, atmosféry a vykreslené hrůzy válečného běsnění. Problémem filmu je příběh, ten totiž není, ale výše popsané to nahradí. Je to vlastně takový Ryan (malinko nebo teda spíš malinko víc šmrnclej Revenantem) zasazenej do hrůz zákopů západní fronty velké války. Co bych ve filmu obzvláště pochválil a vypíchnul je scéna se zpívajícím vojákem, to jak všichni sedí a bez hnutí poslouchají. V té scéně je obsaženo celé to poselství filmu, celá ta hrůza že možná za hodinu zemřou hroznou smrtí, že už nikdy neuvidí svoje blízké a že jejich blízcí už nikdy neuvídí je. ()

BGH

Přes výhrady ke scénáři a výpravě nelze popřít, že je to epický, a stále velmi dobrý film. Kolik zná člověk dobrých filmu z první světové? Takže za mě slabá 5... ()

Frankie86

Plochý děj. Průměrné herecké výkony. Skvělá kamera a exteriéry. Je to jak když vám výborné jídlo přestane v půlce chutnat. Není to špatné, ale ani nijak zvlášt dobré. ()

vonBahnhof

Výborný film. Naštvalo ma, keď som od iných divákov počul, ako je film unikátny tou súvislou kamerou a tak, asi si nič iné nevšimli; pretože ak majú vojnové filmy plniť nejaký dobrý účel, tak len 1. Donútiť ľudí rozmýšľať, čo nemajú robiť, aby sme nemuseli zažívať vojnu. Tento pretlak filmárskej formy ale vyvažujú výborné dejové zvraty. To, ako je furt všetko inak. Ako sa dejú tie najnepravdepodobnejšie veci a vám je jasné, že to bolo presne také. To, ako šokujú reči, ktoré nič neznamenajú a ako sa to najhoršie, čo sa zdá byť neodvratným, nakoniec nekoná. Hrdina sa vôbec nestáva hrdinom a nikto nevie, že zachránil životy, aby ich mohli zabiť o 20 km inde. ()

McGuffin

Z vyprávění, která film 1917 předcházela, lze získal chybný dojem, že je to příběh o turistice, pravda, válečné. Jenže příběh, který ve scénáři spletli Krysty Wilson-Cairns a též režírující Sam Mendes, je o zabránění zločinu. Kterému mohou zabránit dva vojáci jenom tak, že živí projdou kouzelným lesem, kde mohou potkat několik pohádkových ne vždycky přátelských bytostí. Jednomu se to povede, druhému ne, ale na zdárné splnění scénáristického úkolu to i tak stačí. Nudné je, že vypravěč se zaměřil ne na tajuplné a děsivé postavy, které v kouzelných lesích bývají a kladou průchozím diváky oblíbené a očekávané těžko splnitelné překážky, ale právě jen na popis chůze tím zatraceným lesem. Koho zajímá krajina po boji, jak ji vymodelovali angličtí kulisáci a vidí ti dva vojenští chodci, má jí zde dvouhodinovou porci. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

majlaan

No... První půlka luxus, až jsem byl překvapen, atmosféra, napětí, kamera, klapka, hudba, prostředí, vše klape jak má a divák je podělanej strachy s hercema na frontě. Druhá půlka ( od buchty s děckem bez mlíka ) už je standardní emoprůser oneman survival á la revenant, takže počáteční nadšení střídají okamžiky zklamání a problémy to bez újmy dokoukat. Suma sumárum tedy čistej průměr, tzn. 2,5 hvězdy. Vzhledem k tomu, že válečnejch filmů není nikdy dost, zaokrouhluji nahoru. ()

Konev

Je to příběh jen o splněné misi. A takový dnes už vyhrávat hlavní Oscary nebude. Patos, heroismus a to, že film vypadá skvěle, už prostě nestačí. Nehledě na některé nelogičnosti: žena s dítětem uprostřed města s Němci a nic se jim nestalo, nadojené mléko uprostřed ničeho atd. ()

confisio

Filmové umění je druhem umění, jehož prapodstatou je vyprávění příběhu pomocí obrazů. Mistrovské filmové umění je vyprávění příběhu pomocí obrazů například takovou formou, jakou se to děje ve filmu 1917. Režiséra a rovněž spoluautora scénáře filmu 1917 Sama Mendese se po shlédnutí tohoto filmu nebojím nazvat Davidem Copperfieldem filmové branže. Nikdo netuší, jak ten film natočil, ale představení je to úžasné, fascinující, mrazivé, emocionální, nezapomenutelné a v dosavadní historii filmu řemeslně bezprecedentní. Dopřejte si projekci na velkém plátně a stanete se na dvě hodiny cestovatelem v čase. Ocitnete se v kulisách první světové války. Tíseň vlhkých zákopů. Bahnitá rozervaná krajina zapomenutá Bohem. Nebezpečná cesta vyžadující mnoho odvahy a sebeobětování. To vše se vám zaryje pod kůži. Prožijete pocity vašich předků, abyste mohli docenit svět, ve kterém v současnosti žijete. Poklona tvůrcům tohoto filmu a památka všem, jejichž životy zmařila první světová válka. ()

ciapok

pre mňa toto je výsledok poctivej roboty. Okrem trochu pátosu v závere, ktorý odobral piatu hviezdu, to bol zážitok z horných desaťtisíc kinematografie. Dostal ma hlavne tým, že neznásilňoval diváka, ale naložil mu na plecia. Vyzreté, autentické, odmakané. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

…a scénář mu napíše Krysty Wilson-Cairns, jež získala nominaci za 1917 a naposled pro Edgara Wrighta napsala thriller Last Night in Soho. Zprávu potvrdil samotný Lucasfilm v Den Star Wars. Informace… (viac)

Na západní frontě klid v nové adaptaci

Na západní frontě klid v nové adaptaci

15.02.2020

Přestože pacifistické literární dílo Na západní frontě klid pochází od německého spisovatele E. M. Remarquea, kniha se dodnes nedočkala adaptace v domácí němčině. To se ale brzy změní. Režisér Edward… (viac)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (viac)