Schofield a Blake, dvaja mladí vojaci britskej armády sú počas bojov v Prvej svetovej vojne vyslaní na takmer nemožnú misiu. Musia prekročiť frontovú líniu, preniknúť hlboko do nepriateľského územia a doručiť veliteľovi vyslanej jednotky dôležitú správu, ktorá môže zachrániť život 1.600 spolubojovníkov – vrátane Blakeovho brata. (Forum Film SK)

M__

„Tahle válka skončí jedině tak, že všichni do jednoho zemřou.“ Linka jednoho člověka, který táhne celý příběh na svých bedrech, ale nutno podotknout, že dokud byli na cestě oba z hlavních hrdinů, bylo to přece jen o krapet zajímavější. Co si drželo laťku na nejvyšší úrovni po celou dobu, byla kamera a Roger Deakins, jenž kdyby nezískal Oscara, bylo by to ještě větší zklamání, než zisk u Willa Smitha. Oskarový chudák Thomas Newman bohužel zase odešel s pouhou nominací, a nebýt Parazita, Sam Mendes by také odcházel se soškou v ruce. Co je ale na příběhu nejpůsobivější, je fakt, že se celý odehrává pouze v řádu několika hodin, přičemž válečné běsnění je dost upozaděno, i když o mrtvoly se tam doslova zakopává. Nicméně to však nepřináší takové boom, které by se asi nabízelo. 75 % ()

Nemmonn

Za mě jeden z nejlepších ne-li nejlepší válečný film. Hlavně ta kamera nebo vizuál jsou na jiným levelu. Rozhodně filmový klenot, který se v dnešní době už tolik nevídá. 9/10 ()

Hellknight12

Prvý krát som tento film videl v kine a dnes druhý krát. Aj teraz je to skvelý kúsok. Príbeh je síce jednoduchý a pre niekoho to nemusí byť to pravé, čo od filmu očakával ale za mňa je to skvelé natočené. Máme tu skvelé herecké výkony, výborný strih aj keď sa hovorí, že je to natočené na jeden záber. Čomu sa mi nechce veriť ale čo už. Máme tu skvelú hudbu a pekne napísané charaktery postáv. Toto je prvý film, ktorý som videl z obdobia prvej svetovej vojny, takže moje hodnotenie bude možno nadhodnotené ako normálne ale za mňa 90%. Tých 10% dávam dole za dĺžku, ktorá mohla byť trochu dlhšia. ()

junxi91

Válečný film, který bez skrupulí zobrazuje hnus, odpornost a beznadějnost první světové války na západní frontě. Zákopy naplněné unavenými a zraněnými vojáky, dělostřelecká palba, země nikoho posetá mrtvolami koní, vojáků a mezi nimi pobíhajícími krysami, krmících se mrtvými těly, zničené domy, města v rozvalinách. V tomto „idylickém“ prostředí putují dva angličtí vojáci, nesoucí důležitou zprávu o odvolání útoku proti německým liniím. Film se odehrává v roce 1917 během operace Alberich, kdy se Němci strategicky stahovali do Hindenburgovy linie. 6. dubna 1917 plánuje plukovník Mackenzie z 2. devonského pluku útok na ustupující německé vojáky. Letecký průzkum však zjistil, že Němci čekají v dobře opevněné Hindenburgově linii, připraveni zničit útočící Brity pomoci dělostřelectva. Díky německé palbě byly přerušeny telefonní linky, a tak musí generál Erinmore vyslat dva mladé britské desátníky Williama Schofienda a Toma Blaka, aby osobně předali plukovníkovi Mackenziemu zprávu, že mají plánovaný útok odvolat. To je hlavní zápletka celého filmu – dva vojáci se pohybují nebezpečnou zemí nikoho, aby zachránili 1600 vojáků, včetně Tomova bratra Josepha. Schofield a Blake tak putují krajinou rozrytou dělostřeleckými granáty, bojují s obrovskými krysami, které odpalují Němci nastražené výbušniny, a také se setkají s jedním nevděčným německým pilotem, který pobodá Blakea a způsobí mu smrtelné zranění. Schofielda se na chvíli ujmou britští vojáci, ale pak musí pokračovat sám do města, kde zažije přestřelku s několika německými vojáky a také potkává jednu vyděšenou francouzskou ženu ve sklepě, se kterou se podělí o své zásoby potravin.  Nakonec najde v lese rotu D 2. devonského pluku a přes zástupy vojáků se musí protlačit až k plukovníkovi Mackenziemu a vnutit mu, aby si přečetl zprávu od generála a odvolal útok. Schofield tedy svůj úkol splnil, a to za cenu obrovského traumatu a několika zranění. Tento film především syrově a naturalisticky ukazuje odpornost a hnus války, především tedy té Velké války, což byla první moderní válka, během které se masivně používaly zbraně, vyrobené během průmyslové revoluce, díky čemuž se jednalo o skutečná jatka. Válka je odporná věc a Sir Douglas Haig, který svými rozkazy hnal vojáky na jatka proti německým dělům a kulometům, získal svou přezdívku řezník Haig zcela oprávněně. ()

Franche

Z prvotních recenzí mělo jít o nejlepší válečný film od Ryana. Těšila jsem se tedy, že dostanu minimálně kohouta na víně. Po nějakých 2 hodinách čekání jsem dostala vizuálně krásné kuře, které však docela průměrně chutnalo. Kulisy a kamera na jedničku, opravdu hezky se na to koukalo. Během filmu jsem však nespočetněkrát okomentovala dechberoucí štěstí a silné zdraví hlavního hrdiny, klasický patos hodný a zlý voják a na minutu přesné načasování, které samozřejmě absolutně nikdo ,,nečekal”. Za mě tedy skvěle natočený, avšak obsahově průměrný, film. Váhám ale nakonec musím jako milovník válečných filmů udělit pouhé 3* ()

ForGump

Jako fajn film z první světový, ta forma je opravdu lahodná, úchvatná, dobře se na to kouká, ale jako bych už příběh někdy viděl a to mi k Mendesovi tak nějak nepasuje. Na režiséra geniálních dramat jako American Beauty, nebo Revolutionary Road se prostě kladou trošku větší nároky. 1917 je prostě málo. Formálně geniální, obsahově mírně neuspokojivé. 60% ()

hazdrova

Silný príbeh s veľmi výnimočnou kamerou. Síce sa to zdalo vcelku realistické, zdalo sa mi, že niektoré situácie boli pritiahnuté za uši. Nevidím to na Oscara, ale ja tam asi nevidím tú výnimočnosť alebo čo. 3,4* ()

xsexbox

Efekt natočenia na jeden záber počas celého snímku je zaujímavá vec, tým to však hasne.Dej je slabý a občasné camea známych hercov úplne zbytočné.Atmosféra vťahuje diváka priamo na bojisko ktoré nevyužíva svoj potenciál a častokrát je až nervydrásajúce sledovať ako postavy chodia po nezaujimavých lokalitách.Preceňovaná vec s Dunkirk efektom pri ktorom je kvantita divákov v úžase a kvalita končí v polčase. ()

Flory14

Tento film si u mě získal pozornost jako u většiny lidí, opravdu mě zajímalo jak může celovečerní film být na "jeden" záběr. No a hned ze začátku musím říct že mé obavy se naplnili. Nelze upřít zajímavost nápadu a už vůbec nechci snižovat genialitu Rogera Deakinse ale film je příběhově průměrný. Já si zakládám hlavně na tom aby film měl kvalitní scénář, skvělé charaktery a dobré herecké výkony. Ve všech aspektech ale film šel do průměru až podprůměru. Ústřední dvojka mi za celou dobu tolik nepřirostla k srdci a jejich osud mě zas tolik nebral, zde by se podle mě hodilo pár zajímavějších dialogů. První půlka ale je ještě dobrá až do sekce farmy, je film zajímavý a baví. Jenže druhá půlka už je taková nijaká a nezachrání to ani závěrečná scéna při probíhání válečného pole. Co lze ale připsat pozitivum jsou lokace, momenty překvapení. U nich hlavně jejich realičnost, kdy jste ve válce a nevíte odkud co přijde. Samozřejmě kamera si jede svojí show, co na filmu teda baví je sledovat ty schované střihy a když si člověk uvědomí co za tím muselo být práce tak musí smeknout klobouk. Tenhle aspekt celý film tahá aspoň do tří hvězd ale víc to nedá, věřím ale že pro lidi co si libují hlavně v technické stránce filmu nebo milují válečné filmy může jít film vejš. ()

šakal007

Nedávno jsem četl, že 1917 je jen další z válečných filmů, prostě střílečka. Dotyčný ten film buď vůbec neviděl, nebo je úplnej blb. Naopak! Skvělá práce! řekl na konci major hlavnímu hrdinovi a platí to i tvůrcům. Od začátku jsem tušil, že to bude silný. Pomalý rozjezd, hudba-ticho... Ale to jsou formální detaily. Souhlasím, že story není převratná, ale - to přece nutně nemusí, když ji dokážeš brilantně podat. Silný zážitek. Skvělí herci. I když jeden z hrdinů padl, mise splněna. Vlastně tušíš celou dobu, že to tak musí skončit, ale sedíš, nedutáš a modlíš se, aby to tak dopadlo. Vlastně mě ty "střílečky" zdaleka tolik nebaví, jako jednoduše vyprávěný příběh jednoho válku válečného dne. Úžasná kamera, občas jsem reagoval jako ve 4D kině. Shrnutí jednou větou? Komornější, bo britská verze Vojína Ryana. ()

Equilita

V poslednom čase ma čisto vojnové filmy dosť omrzeli, pretože už nedokážu ponúknuť takmer nič nové. O to viac ma ale začali baviť vojnové drámy, kde nehrajú prvú ligu prestrelky, výbuchy, tanky a ktovie čo ešte. 1917 je dokonalým príkladom, že tento žáner má ešte stále čo ponúknuť, len k tomu treba pár dobrých nápadov, ako to zrealizovať. Natočiť celý film akoby na jeden záber, dodal filmu jedinečnosť. Bez toho by to nebolo ono. Príbeh bol vlastne veľmi jednoduchý, ale aj tak ma držal v napätí od začiatku až do konca, vďaka niektorým až dych vyrážajúcim scénam. ()

Maniik88

Bombastické trailery, reči o Oscaroch. No a nakoniec teda nič moc. Špičkové boli kulisy, kostými, zaujímavá kamera. No v podstate sa väčšinu filmu ide od niekaľ niekam. Ústredná dvojica dosť nesympatická, správali sa ako blbci a nejak tomu chýbalo napätie, nápad, pointa, čosi zapamätovateľné. Veľké mená si tu strihli len minútku slávy a ten jeden ubehaný klučina ma nepresvedčil. ()

Mafy

Jedinečný snímek, který je dokonalý po všech stránkách. Samozřejmě si mě tento film získal z největší části kvůli tak dokonalé práci s kamerou. Respekt kameramanovi a střihačům kvůli kterým tento film vypadá jako celý natočený na jeden záběr. Vypadá to tak kurevsky reálně. Ale krom kamery musím také vychválit naprosto úžasné herecké výkony, které předvedli především dva hlavní hrdinové. A také jsem velmi překvapen kolik známých herců si tady vlastně zahraje. Fakt jsem z toho odpálen a za mě naprostá bomba, kterou každý musí vidět. Krásných a zasloužených 100% ()

ŠpetaMarek

Jsem rozpolcen, jako "profesionálního" diváka mě bavilo se na to prostě jen dívat a kochat se tou scénografickou a kameramanskou onanií, zároveň jsem se v některých scénách, kde se prostě "jen" šlo nezbavil nutkání si zdřímnout. Herci jsou slušní, camea zahrána s vervou, hudba trochu zaměnitelná, ale ve výsledku to jako celek funguje velice dobře. Škoda, že ten nejvíc památný záběr je zprasený nedodělanými efekty (spíš je ta scéna od začátku koncepčně vymyšlená blbě a už to v postprodukci nestihli dodělat). Každopádně, nejlepší adaptace videohry všech dob. Škoda, že se ta hra nedá koupit. ()

DogtownCZ

Audiovizální zpracování je výborné. Efekt jednoho záběru se mi moc líbil. Je to opravdu film, který stojí za to vidět v kině. Ale kromě toho jedinečného zpracování je to celkem vleklé a až nuda. S postavami jsem si nevytvořil žádný vztah a akce tam celkově taky moc není. Kdyby to bylo natočené standartním způsobem, myslím že by to takovou pozornost nepřitáhlo. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

…a scénář mu napíše Krysty Wilson-Cairns, jež získala nominaci za 1917 a naposled pro Edgara Wrighta napsala thriller Last Night in Soho. Zprávu potvrdil samotný Lucasfilm v Den Star Wars. Informace… (viac)

Na západní frontě klid v nové adaptaci

Na západní frontě klid v nové adaptaci

15.02.2020

Přestože pacifistické literární dílo Na západní frontě klid pochází od německého spisovatele E. M. Remarquea, kniha se dodnes nedočkala adaptace v domácí němčině. To se ale brzy změní. Režisér Edward… (viac)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (viac)