Detektivové Will Dormer (Al Pacino) a Hap Eckhart (Martin Donovan) vyšetřují případ nedovoleného přistání, avšak jsou odvoláni, aby pomohli objasnit brutální vraždu středoškolské studentky, která se stala na Aljašce. Tam se setkají s místní mladou detektivkou Ellie (Hilary Swank), která podivínského Dormera obdivuje už od dob, kdy chodila na Policejní akademii. Má ještě schovanou školní práci, ve které analyzovala jeho geniální postupy.
Vypadá to, že rutinní metody budou k nalezení vraha stačit, ale hlavním podezřelým je chytrý a manipulativní spisovatel Walter Finch (Robin Williams), který Dormera deptá a stane se jeho noční můrou. A pak je Hap zastřelen... (Bontonfilm)

Respex

Velice kvalitní krimi-thriller s hvězdným obsazením, které se jen tak nevidí. Trojice Al Pacino, Robin Williams a Hilary Swank slibují něco mimořádného. Al Pacinova soukromá tragedie a jeho vnitřní rozkol jsou famozní. Přesto zaskočí umístění Williamsova jména v závěrečných titulcích. Nolanova režii je na absolutní špičce světové kinematografii. Honička v mlze je opravdu strhující. Dějově film místy ztrácí dech, ale jinak je v celku vyvážený. Za mě 4*. ()

Patrik200s

Zaujímavý film. Pán Nolen ma svojim umom v tomto filme príliš neoslovil skôr naopak, čakal by som od neho viac. Neviem čím to bolo .Možno nedostatkom kávy pre štáb ale nie len Al sa mi v tomto filme zdal ospalý. ()

Psycho.R

Úžasné obsazení, skvělá atmosféra, mimořádné výkony. Na remake a k tomu americký musím říct, že překvapení to je větší než ty pod stromečkem od Ježíška. ()

Kofolacik

Nolanova oficialna audition pre Hollywood. Oproti originalnej Insomnii je film napinavejsi, stylovejsi, a myslienkovo bohatsi... Nolan dej zmenil podla seba, a Film je nielen dokonaly po technickej stranke, ale aj po tej hereckej. Al Pacino vo fantastickej forme a dokonca mierne zatienuje Williamsa a Swank, ktori su ale taktiez fantasticki. Film mi jednoducho nedal dychat, vo vnutri ma trhal, stale som tuzil do deja zasiahnut a ovplyvnit rozhodnutia hlavneho hrdinu.. a uzastne natom je ze toto sa mu podarilo spravit takmer bez ziadnej akcie... film s kratka vyuzil svoj plny potencial... 9/10 ()

RajAthen

Osobně nevím, co vytknout. Al Pacino geniálně vystihuje svou výčitkami postupně rozežíranou postavu a spolehlivě táhne celý film na svých bedrech. Zkrátka krimithriller k pokoukání. ()

waska

Nolan je prostě čím dál tím lepší. Skvělý thriller v zajímavém prostředí s naprosto skvělými herci. Není víc co bych dodal. ()

Toochman

Přece jen nadprůměrný thriller, ale to jen díky Alovi. "Thrilling" jako takový jsem, s výjimkou honičky v mlze, dost postrádal. Zdá se, že od režisera Nolana se ho ani nikdy nedočkám. ()

Votvirak

Jakmile film obsahuje Al Pacina, je to téměř vždy povedený kousek. Tenhle není vyjímkou. Přechod z LA do Aliašky je očividně razantní, ani bych se nedivil, kdyby herci vážně nespali, neboť jejich výrazy byli vždy na reakci kolik že je hodin! 100% autentické. ()

greigor

Velmi dramatický detektivní film s dobrou zápletkou a stejně dobrým koncem. Všechno se odehrává v nádherném prostředí, kde den nekončí. Akorát tak dlouhý, jen pasáže s recepční mi trochu vadily. Avšak herecké výkony to vynahradily. 4,5 * ()

marek86

Film, jenž má ohromnou spoustu kladů, od režie, až po výborné herecké výkony, krásné přírodní scény a celkovou "nevyspalou" atmosféru. Ovšem všechno to skomírá na slaboučkém a pro mě naprosto hloupém scénáři, což je u detektivního filmu to naprosto nejdůležitější. Proto je moje hodnocení takové jako je a mně osobně stačilo film vidět jen jednou. Moje hodnocení 4 z 10. ()

sisimiut

Film je ve všech ohledech dokonalý jen mě mě trošku mrzí,že když byl film točen na Aljašce,tak jí do filmu mohli tvůrci trochu více promítnout. Neboť 90% filmu se odehrává v nějakých místnostech či budovách,za mě ale jednoznačně 5 hvězd ()

go2

Propracovaná kamera, dokonalé obsazení a hlavně podle mne nedoceněné zpracování zvuku. Hudba sama o sobě by mohla být lepší, údernější, ale ten zvuk. S každým přibývajícím dnem, kdy Al Pacino nemůže spát, se i vy prostě musíte zamyslet nad tím, jestli se vám náhodou už také nemhouří oči. Ať už jsou tři ráno, nebo tři odpoledne. To vše hlavně díky úžasné spolupráci kamery a zvuku. Škoda jen, že příběh byl trošku předvídatelný, přesto povedený. 83% ()

danny_21

Pro mě nejslabší z Chrisových snímků. Psychologická válka v deprimujicím prostředí nekonečných dnů na Aljašce s výborným výkonem Ala Pacina, který celou podívanou táhne, společně s výtečnou kamerou. Obyklý pocit, který mívám u Nolanových filmů se tentokrát nedostavil, chyběla tomu větší přímočarost - 80 % ()

amim

Nolan kriminálky zkrátka umí. Nevím, proč si většina lidí pod Nolanem představí Batmana nebo Inception (no, dobře vím), neboť Insomnia (a i Memento) je podle mě naprosto vrchol. Všichni tři hvězdní herci podávají skvělý výkon a hlavně Al Pacino je kapitola sama o sobě. Režie a kamera, nebo-li to co Nolan umí nejlépe, je opravdu skvělá (vyzdvihl bych hlavně scénu s kládami) a tak dále a tak dále. Zkrátka a dobře, parádní krimi, které svojí atmosférou vtáhne snad kohokoliv do děje a už nepustí. ()

Oonika

Výborný Al Pacino, Robin Willams mi klasicky přišel nevhodný, nemám ho ráda a vadí mi většina jeho rolí. Takže on jediný mi asi kazil celý dojem. Jinak to bylo celé skvělé, napínavé a zajímavé. ()

Ergon

Výborná detektivka. Je zajímavé sledovat postupnou degradaci detektiva Dormera (Al Pacino) způsobenou nespavostí a výčitkami svědomí jenž je lapen v síti dvou zločinů a snaží se z toho nějak vybruslit. R. Williams jako zločinec? Celkem úsměvné. ()

lakart

Tento film byl poslední, který mi od Nolana chyběl a musím říct, že po shlédnutí těch předchozích, jsem byl hodně zklamán. První polovina byla doslova utrpení, kdy jsem měl pocit, že se během 50 minut nestalo nic zásadního a důležitého. Pak ale na scénu nastoupil Robin Williams a vše do sebe zapadlo. Myslím, že postava vraha měla být ve filmu přítomna od samého začátku, neboť rozhovory Pacina a Williamse byly naprosto skvělé a zde si mě film získal a zde se začala budovat ona pověstná Nolanova atmosféra. Nolan se zde utápí v nevyrovnanosti a v naprosto jednoduchém příběhu. Je znát, že se nepodílel na scénáři on sám nebo jeho bratr. Výsledek by byl určitě jiný jako tomu bylo u Batmana a Počátku. Takhle je to pro mě zapomenutelný film. 75% ()

Oppenheimer bude nečekaně eRko

Oppenheimer bude nečekaně eRko

02.06.2023

Nový snímek režiséra Christophera Nolana (Temný rytíř, Počátek) Oppenheimer se oficiálně stává jeho prvním eRkem za posledních 21 let. Naposledy mu byl tento rating udělen u filmu Insomnie. Důvody… (viac)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Renée a její „OKO“

Renée a její „OKO“

04.10.2005

Obliba v předělávání klasických hororů země vycházejícího slunce a jejího blízkého okolí neustala. Renée Zellweger si zahraje hlavní roli v připravovaném remaku úspěšného hong-kongského hororu Oko,… (viac)