Detektivové Will Dormer (Al Pacino) a Hap Eckhart (Martin Donovan) vyšetřují případ nedovoleného přistání, avšak jsou odvoláni, aby pomohli objasnit brutální vraždu středoškolské studentky, která se stala na Aljašce. Tam se setkají s místní mladou detektivkou Ellie (Hilary Swank), která podivínského Dormera obdivuje už od dob, kdy chodila na Policejní akademii. Má ještě schovanou školní práci, ve které analyzovala jeho geniální postupy.
Vypadá to, že rutinní metody budou k nalezení vraha stačit, ale hlavním podezřelým je chytrý a manipulativní spisovatel Walter Finch (Robin Williams), který Dormera deptá a stane se jeho noční můrou. A pak je Hap zastřelen... (Bontonfilm)

ondrula

Jedinej dojem, kterej jsem z toho filmu měl, byl ten, že Al Pacino nemůže usnout. A Robin Williams je nejvycmrndlejší mizera všech dob. ()

Teabag

Nolan sám sobě nastavil tak vysokou laťku svým Mementem, že přestože je tenhle film vynikající, dám mu v "Nolanově škále" 4* :-) ()

ThomasCrown

Celý film stojí na dokonale tajomnej a temnej atmosfére Aljašky a hoci tu slnko nikdy poriadne nezapadá a noc neprichádza, práve tento fakt vo mne vyvoláva pocit stiesnenosti ešte viac. Al Pacino výborný ako vždy, zápletka hoci jednoduchá, postupne budovaná vlastne až k samotnému záveru, za zmienku stojí aj akcia v hmle a na kladách. ()

Xavi6

Už na první pohled hodně udělaný film ala Nolan. Kdybych nevěděl, že to řežíroval, tak bych to asi nejspíš poznal, podle jeho základních rysů. Jedná se celkem o povedený kousek, tentokrát Nolan přišel na to, že herecké obsazení si také hnedka získá své diváky. Málokdy vídávám Al Pacina, ale tohle byl další supr herecký výkon. Tak snad se jich dočkáme ještě o něco víc. ()

Itar

Kdo hledá detektivku, ten bude asi zklamán. Kdo hledá Nolana "trošku jinak", bude v sedmém nebi. Hlavním nosným bodem od začátku do konce je Al Pacino a atmosféra, na které se velkým dílem (samozřejmě krom Nolana) podílel také David Julyan a jeho plejáda táhlých tónů vyznívajících do ztracena. Ta pomyslná pátá hvězda potom za honičku v mlze/na kládách a Robina Williamse, který by prostě těch vážných rolí měl brát víc! ()

Hanes88

Hodně povedená kriminálka se skvělým Al Pacinem v hlavní roli. Děj byl opravdu zajímavý a přestože jsem se na tento film moc dívat nechtěl, dodíval jsem se se zaujetím až do konce. 80%. ()

Ixbalanke

Hilary byla bezbarvá slušňačka a navíc vypadá jak Matt Damon. Něco mi na tom nesedělo, i když některý pasáže byly docela napínavý. Musím se podívat na tu norskou verzi... mám takové tušení... ()

Mirah81

Nolan je prostě „Pan“ režisér a asi ani neumí natočit nic špatného,Výborná detektivka podtržená skvělými hereckými výkony,několika napínavými scénami a nepředvídatelným dějem,kdy ač byl vrah poměrně brzo odhalen,tak jsem do konce nevěděl jak to dopadne. Navíc v zajímavé lokaci kde slunce nezapadá a hlavní hrdina se musí poprat s absencí spánku. K úplné dokonalosti mi tam ale přeci jen něco chybělo,takže to je nakonec jenom za lepší 4* ()

angloumene

Nemůžu než uznat kvality filmu, ale Pacino mi poslední dobou tak strašně leze na nervy (a čím je starší, tím je to horší a horší), že mi dost kazil zážitek z filmu. Takže pokud někdo proti Pacinovi vůbec nic nemá a taky nemá nic proti kriminálkám s lehkým nádechem hry kočky s myší, pak mohu Insomnii jedině doporučit. ()

Marrty3

Další skvělá Nolanovka. Nemám moc v oblibě ani Al Pacina a Williams se mi nehodí na vážné role. Přesto oba dva mě dost překvapili. K tomu neuvěřitelně hutná atmosféra, která by se dala krájet. Navíc precizní krimi-thriller. Ano, tohle já můžu ! Žádné přihlouplé efekty a podobné nesmysly. Takové filmy jsou to pravé ořechové. Bohužel do absolutní dokonalosti to chtělo trochu víc zamotat, aby snímek místy ohromoval. Bylo to povedené, věřím, že příště to bude ještě lepší Nolane ! ()

IvoB

Velmi jednoduchý, přímočarý a srozumitelný krimi thriller, stavící především na konfrontaci skvěle zahraných postav. Duo Pacino a Williams mi prostě sedlo, hlavně, když tu Williams měl svoji vážnější roli. Prostředí je zajímavé, hudba příjemná a natočené je to skvěle – jak už je ostatně u Nolana zvykem. Ve výsledku tedy velmi slušné 4* (8/10). ()

Varan

Robin Williams je znám svými rolemi komediantů a tento film musel být pro Williamse průlom protože hrál hlavního záporáckého hrdinu, kvalitní detektivka. Opravdu povedené - 4/5. ()

kwoky

Solidní napínák, kterému vévodí skvělý herecký výkon Al Pacina a poměrně chytrý scénář. Několik drobných nelogičností pominu a musím uznat, že jsem si tenhle vnitřní boj stárnoucího poldy dost užil. ()

woodsman

velmy dobry mysteriozni film kokos 6 dni nespat to uz musel byt masaker to uz by kde koho kleplo Al Pacino pan herec vau a teraz sa divam ze Nolan tak to ano ta kvalita je vidiet ()

M.I.K.E.

Výborný a originální krimi-thriller s tajemnou atmosférou. Nolan vybral pro Insomnii skvělé místo děje - tajemnou přírodu Aljašky. Místo, kde se vyspíte pouze jeden půlrok a druhý bdíte jako skvělý Al Pacino s oteklými kruhama pod očima. Po celou dobu filmu mi připadalo, že on doopravdy ten týden nespal - perfektní. Williamse jsem viděl poprvní v roli padoucha a malinko jsem se bál jak to zvládne (takový milý chlapík z např. Táta v sukni), ale překvapil mě, zahrál skvěle. Nejlepší scéna : překážkový běh přes klády, prostě nic tomu nechybí tak proč nedát 5*?..něco mírně schází, možná ještě více napětí a více akce. ()

GREGOIRE

Nadstandardní, solidní detektivka, výborně obsazená. Al Pacino je skvělý a celý film na něm hodně stojí. Ve druhé půli mu hraje kontrapart Robin Williams. Né, že by už člověk podobných námětů neviděl dost, ale já jsem to s Al Pacinem prožíval. Spánková deprivace opravdu není žádný med … Kdo někdy pár dní po sobě nemohl pořádně spát, tak ví, o co kráčí … brrr. ()

Oppenheimer bude nečekaně eRko

Oppenheimer bude nečekaně eRko

02.06.2023

Nový snímek režiséra Christophera Nolana (Temný rytíř, Počátek) Oppenheimer se oficiálně stává jeho prvním eRkem za posledních 21 let. Naposledy mu byl tento rating udělen u filmu Insomnie. Důvody… (viac)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Renée a její „OKO“

Renée a její „OKO“

04.10.2005

Obliba v předělávání klasických hororů země vycházejícího slunce a jejího blízkého okolí neustala. Renée Zellweger si zahraje hlavní roli v připravovaném remaku úspěšného hong-kongského hororu Oko,… (viac)