Oz

• USA Oz
všetky plagáty
USA, (1997–2003), 54 h 37 min (Minutáž: 53–98 min)

Tvorcovia:

Tom Fontana

Ernie Hudson, J.K. Simmons, Lee Tergesen, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Harold Perrineau, Terry Kinney, Dean Winters, George Morfogen, Rita Moreno (viac)

Americký televizní seriál napsaný a vytvořený pod taktovkou Toma Fontany. Vyšlo šest sezón v rozmezí šesti let (1997-2003). OZ je přezdívka nápravného zařízení kdesi ve státech. Mnoho příběhů se odehrává v Emerald City, kde panují podivné pravidla. Zkráceně „Em City“ je experimentální typ vězení. Příběhem nás provází Augustus Hill (Harold Perrineau) bývalý drogový dealer a feťák nyní na kolečkovém křesle. (gruvacek)

Recenzie používateľa darthvader77 k tomuto seriálu (55)

Cruel and Unusual Punishments (1999) (S03E06)

No zase je zde určitá diskonekce čekal bych, že smrt Anthonyho bude hlavní zaměření epizody, ale tak pozorovat pád Saida bylo též velmi zajimavé. Stejně jako rozpad ruské buňky před tím, než vůbec mohla vzniknout, i když si myslím, že je vynikající jak karma se vrátila Yurimu za zabití nevinného. No a co si budeme nalhávat u italů se to také vyvíjí zajímavým směrem. O Riley je pěknej dobytek doufám, že ke konci dostane injekci za všechny ty prasárny. No a Hamid Khan jako nový vůdce muslimského bratrastva vypadá hodně zajímavě, vrah nasilníka to vytvoří sympatie. A jsem rád, že se spousta lidí postavila proti falešnému obvinění. Plot twist s ředitelem vypadá zajímavě. ()

Secret Identities (1999) (S03E07)

Rudá svatba Ozu. V podstatě velice napínavé filnále. Khan potěšil, že se rozhodl sám sebe spasit. Simon a Said a jejich vzájemný respekt byl boží. Asidisi udělal vynikající tah na šachovnici jsem zvědavý jestli pro čtvrtou sérii plánujou náhradu v jiném podání. Tady se ukazuje jak člověka může zdrtit mediální hysteria. Glynnovo přiznání bylo srdcervoucí a výborně zahráno. Peter Marie učinila rozhodující volbu no a Keller doplácí na to, že to je pěknej hajzlik, ale taky pomohl ve finále. Krásné nečernobílé figurky, které bude radost pozorovat ve finále. ()

Out o' Time (1999) (S03E08)

Rasová válka se chystá na plno. Na jedne straně muslimské bratrstva a Africká aliance na straně druhé velká koalice Mexikánci, Taliáni a Náckové. Tohle bude velice zajímavé sledovat. Zajímavé je, že v téhle epizodě to naplno nevypuklo, protože nás tvůrci drží v trválém napětí. Je zajímavé, jak před dlouhou čtvrtou sezónou skončí s takovýmhle cliffhangerem, ale možná je to přirozené. Uvidíme, co se stane dále. Nemůžu se dočkat.Khan skončil zrovna, když jsem si ho oblíbil tohle je nějaký GoT sračka. No a McManusovi dny vypadají že jsou sečteny. A matka vražedkyně to bylo taky pěkné drama ()

A Cock and Balls Story (2000) (S04E01)

Čtyřdimenzionální šachy hraje Abidisi. Tohle byl briliantní tah na šachovnici, který všechno totálně rozloží. Tohle vypadá na konec McManuse, i když jsem velice zvědav, co jeslti Simona nějak ovlivní fakt, že viděl někoho spáchat sebevraždu přímo před jeho očima. Navíc přišel o část svojí palebné síly. Tohle ještě více rozesere rasové napětí v Ozu. Jinak přeju Withley, aby v Británii zůstala, protože do tyhle řitě by se vracel jenom šílenec. Nemůžu se dočat další epizody. ()

Obituaries (2000) (S04E02)

Svatá matko boží Kretek to rozjel ve velkým a díky shodě okolností získal velice užitečného spojence a provedli operaci s krycím názvem NIGERUNDAYO. Nečekaný twist, který ale ovšem dává smysl vzhledem k minulosti. Něco mi říká, že Schilinger je na cestě k dalšímu zklamání, no a co se stane, když Beecher rozjede svoji vlastní hru. Šachová partie mezi Nikolajem a O Riley byla vynikající tohle bude nebezepečná dvojka. Jedna epizoda lepší než další. ()

The Bill of Wrongs (2000) (S04E03)

No jedna hvězdička už musí dolů, protože moc věcí tady začínají příliš chodit jako na drátkách. Dokázal sem pochpit, i když občas někdo něco udělal mimo vězení, protože to šlo hezky vysvětlit, ale tohle už je moc. Bezpečnost ve USA na úrovni rozvojových zemí. O Riley je pěknej dobytek, doufám, že už ho někde sejme tím, co udělal v téhle epizodě překročil pomyslnou čáru jako Schillinger. Mluvě o tom, Schilinger teď má excelentní páku na Beechera tam je průšvih na stole. O Riley vs Nikolaj to je pokračující šachová partie, která je možná už na hraně něčeho. Říkám si když už konečně představí nástupce McManuse, je to zatraceně pomalé, ale proto tenhle seriál drží napětí. No Said má svoje obvyklé vzestupy a pády. ()

Works of Mercy (2000) (S04E04)

Don´t fuck with Querns Martin Querns je naprosto fantastický nový přídavek pro celý seriál Reginald E. Carthey je prostě fantastický v téhle roli a pěkně to Simonovi nandal. Tohle je přesně tent typ, který jsem si přál, drsný, drzý s ničím se nesere a navíc ještě má bitevní zkušenosti. Nemůžu se dočkat jak bude Emerald City vypadat za jeho vlády. Shirley ukázala co je zač. Jak to říká Joker: V posledních momentech života lidé ukážou, co jsou skutečně zač, briliantní a temné. No a Beecher je pěkně v řiti Tenhle seriál se s drsností nesere a přesto nepůsobí edgy. Uvidíme, co z toho bude dál. ()

Gray Matter (2000) (S04E05)

Čím dal drsnější Schilinger je pěknej dobytek, ale tak uvidíme v jakém stavu toho fakana vrátil. Je to naprosta hrůza. Dokonce už i kněz z toho palí cigarety. Beecher si sahá na samé dno a je to pro něj další osudová rána, takže všechno v loji. Jsem zvědavý, co je Marťasova delší hra, nyní když jsou bílí hoši pryč. A McManus je pořád stejný psychopat, který je na všechny vytočený. Tohle je naprostá prasárna a uvidíme, kam to všechno povede. Černoši furt něco chystají. ()

A Word to the Wise (2000) (S04E06)

No na stará kolena Bob Rebadow vyrazil na vražednou štvanici, chudák krtek tohle si nezasloužil, alespoň že to rozdýchal prozatím. Miguel pořád na útěku doufám, že se vracet nebude a už je v Mexiku ideálně, i když dlouhá to cesta z Mexika do New Yorku to je ten zatracený problém. No Beecher je totálně rozsekaný no a Schillingerovi se možná konečně zapaluje pod zadkem. O Riley udělal možná svojí první osudovou chybu položenou na emocích a nikoliv na rozumu. Bude zajímavé celou tuhle záležitost dál pozorovat. ()

A Town Without Pity (2000) (S04E07)

Ukončit epizodu atentátem to je teda ending, no za mně osobně fantastická epizoda, která ukazuje, jak tenhle seriál si človkěa uchytil. Abidisi vybudoval svoji velkou Zulu říší a mezitím Said a McManus vytvoří alianci aby mu čelili. Mexikánci, taliáni a náckové jsou zachyceni na hranici periférie v bloku B. A Tobias bohužel překročil další velkou linii. Srdeční infarkt byl relativně pěkná scéna. Nemůžeu se dočkat jak tohle skončí. ()

You Bet Your Life (2000) (S04E08)

Hra o trůny pokračuje neuvěřitelným stylem. Tak odešel Simon Abidisi náčelník Afriky a jeho skon symbolicky hranicí první půlku celého seriálu. Líbí se mi jak z té postavy udělali krásnou tří dimenzionální figuru, která chtěla tolik ale nebylo to dost. Nakonec on je pořád v Ozu. Said musel učinit několik problematických voleb líbilo se mi, že nakonec vyšel z fightu vítězně, byť to bude mít následky. Keller je pěkná psychopatická kreatura, tam jsem zvědavý na další vývoj stejně jako u O Rileyho, protože ten dobytek se moc vyhíbá. No a Schillinger už taky tuší co se peče. Návrat McManuse nevyhnutelný škoda Martina ten mohl rozhodně setrvat déle no. Celý tenhle seriál je prostě fantastický. ()

Medium Rare (2001) (S04E09)

Velice dobrý díl, protože televizní speciály mají vždycky svoje kouzle. Jaká to ironie, že Cyril O Riley je nezpívaným hridnou Ozu, protože díky němu byli McManus, Glynn a Said ušetření novinářských supů. Je to prostě absolutní fantazie tenhle seriál. Abidisi se stane pravděpodobně Nedem Starkem téhle série, jehož smrt bude dležitá až do konce seriálů. Briliantní. Keller O Riley a Beecher to se stává nebezpečnou hrou a bůh ví, kdo z ní vyjde na vrchol. ()

Conversions (2001) (S04E10)

Jednu hvězdu za nápad dát uprchlíky do stejného vězení s rasisty, vrahy a násilníky. Zbytek vypadá zajímavě. Veterán z Vietnamu bude nebezepčným hráčem a možná ještě horší než Adibisi. No Said vypadá dost vytočeně z toho, co se Simonovi stalo, možná menší krize víry proto ty konverze. Mluvě o víře Schillinger je možna zaujatý slovy našeho pána Ježíše Krista. Gloria trpí stockholmským syndromem no a konec epizody znovu náláká ()

Revenge Is Sweet (2001) (S04E11)

Vyvíjí se to zajímavé. Alej je vidět, že Schillingerova změna není trvála, přinejmenším ne do chvíle než zjistí, co se stalo Hankovi. Samuel Hughes a nová policejní část vězení vypadá zajímavě, chudák detektiv v utajení, ale bude zajímavé sledovat tuhle část, kde poldové znají protistranu velmi dobře. Keller a Tobias ti spolu také teď valčí no a setkání všech ředitelů je zajímavé stejně jako nová asistentka. Uvidíme, co se bude dít dál. ()

Cuts Like a Knife (2001) (S04E12)

Já miluji tu ironii. Uniknul jsem trestu za všechny ty vraždy, které jsem spáchal, aby mně nakonec dostali za jednu v níž jsem nevinnýJe nutné říct, že od chvíle, co Adebisi zaklepal bačkorama, show je divná. Schillinger je očividně všemocný bůh, co prostě vystopuje Beechrovu rodinu všude,ředitel by pravděpodobně nebyl vyhozen, i kdyby někdo odpálil atomovku, nikdo nekontroluje navštěvní čekárnu etd. Přesto když spolu Beecher a Keller mluvili, tak zde bylo něco silného Show je subrealistická, ale pořád to má prostě něco do sebe. A to se počítá. ()

Blizzard of '01 (2001) (S04E13)

Chudák Busmalus jeho manželství bylo odsouzené k záhubě. Je zajímavé jak postavy jdou trochu jiným směrem. Schillinger po tolika smrtí se konečně dočká taky nějakého života, byť to že jí to řekl v tomhle stavu je diskutabilně debilní. O Riley se snaží bojovat za svého bratra a Gloria čelí novým problémům v kontextu experimentu. Nejlepší část si pro sebe urval Said, který je v tuhle chvíli už skoro jako Levi Ackermann všichni kolem něj umírají ()

Orpheus Descending (2001) (S04E14)

Proč to udělali? Protože lidé s mocí rádi vyjebávají s těmi, kteří ji nemají. No tak tohle Augustusi zestrálo briliantně. O Riley je koukám na velkém rozcestí, protože věci jsou pro něj pořád horší a horší nebudeme si nic nalhávat. Basketbalový duel potěšil, předně jak Busmalus těžce překvapil. Johnny Basil umřel no a Samuel Hughes je pěkný dobytek. Líbila se mi náboženská koalice proti náckům, byť jí Schillinger utnule velice rychle. Kellerova rada Tobiasovi pochopitlená. ()

Even the Score (2001) (S04E15)

Život bez významu není žádný život. Potěšila reference na Irskou historii, jinak všechno směřuje k dalšímu epickému finále série. Je to sice pořád přitažené za vlasy, protože víc lidí tady umírá než ve středověku, ale ta to je tak akorát na placání slámy takhle daleko. Said měl pravděpodobně nejlepší moment v sérii, kdy mu konečně dojde trpělivost. Rawls dělající spoluveteránovi špióna no to je dobrá chuťovka, stejně jako soud po němž následovala poprava na Vaderův způsob. Tobias čelí svojí temné minulosti a možná se z tohodle pekla konečně dostane. IRA to rozjede ve velkém další sérii. ()

Famous Last Words (2001) (S04E16)

No tak tady to jde pěkně do háje. Bomba která nevybouchne. Snové sekvence, no to hulí dobrý materiála podle mne, protože tohle mohl vymyslet jenom idiot. Nejslabší finále. Zatímco všechny předchozí série dokázali přijít s něčím epickým na závěrem, tady jsem se slovy verbala, jak kdyby mi někdo ukousl všechno těsně před vyvrcholením. Pořád jako zábavné a výkony skvělé, ale tohle byla pěkná prasárna. BOnus za samotný závěr ()

Visitation (2002) (S05E01)

I would love to see Eugenia. Nejlepší epizoda v historii televize. Melancholická smutná epizoda poukazující na pravdu, že hranice mezi vězni a náme je velice tenká, není liž pravda? Koneckonců Johanka z Arku, Galileo, Kryštof Kolumbus ti všichni viděli vězení ze vnitř. Úžasná epizoda, která dosáhla skoro nějaké mystické pravdy. A jeden z nejlepších dějových zvratů v dějinách televize. Nečekané a přesto nevyhnutelné. Augustus a jeho máma jsou hereckým i emociánálním srdcem téhle epizody. ()

Sirotek Thor konečně adoptovaný?

Sirotek Thor konečně adoptovaný?

29.12.2011

Nejdřív se na něj vykašlal režisér jedničky Kenneth Branagh, pak televizní tvůrce Brian Kirk a nedávno kvůli obvyklým „tvůrčím neshodám“ i Patty Jenkins (Zrůda). Následně studio Marvel oslovilo další… (viac)