darthvader77

I would love to see Eugenia. Nejlepší epizoda v historii televize. Melancholická smutná epizoda poukazující na pravdu, že hranice mezi vězni a náme je velice tenká, není liž pravda? Koneckonců Johanka z Arku, Galileo, Kryštof Kolumbus ti všichni viděli vězení ze vnitř. Úžasná epizoda, která dosáhla skoro nějaké mystické pravdy. A jeden z nejlepších dějových zvratů v dějinách televize. Nečekané a přesto nevyhnutelné. Augustus a jeho máma jsou hereckým i emociánálním srdcem téhle epizody. ()

Arkanoid

„Spit, sweat, blood.“ Po výbuchu tu máme deň návštev. Prvých 6 minút je pre diváka vlažných, keďže pri hromadnom hlásení sa väzňov sa individuality strácajú a všetci vyzerajú rovnako – ako teľce. Pozornsoť dokáže držať tragédia v úvode, ku ktorej sa dostávame neskôr. Sestra latino bossa je pkené číslo. Miguel si kreslí na samotke veľké krásne ženské oči, len aby na ne mohol napľuť. Vzhľadom na údržbu potrubí idú chlapci zo samotky do Em City. Miguela prídu do spŕch navštíviť starí známi. On na nich reaguje hláškou, svoju pridáva aj dozorca. Burr Redding poteší v dialógu s Whiteom, ktorý prejaví svoje kamarátske city McMannusovi. Beecher na pokyn Peter Marie robí prostredníka na sedení medzi Saidom a Schillingerom.  Arif lobuje u Wardena za O’Reillyho potrestanie za vraždu Keenana. Warden sa preto pýta doktorky a vypočúva O‘Reilylho. Ten však rozohráva jednu zo svojich hier. Augustova matka dobrosrdečne dohovára Arifovej žene, že by namiesto negatívnych čísel mala radšej dookola opakovať svoju pozitívnu skúsenosť s tým, že jej manžel prestať brať drogy a kradnúť. Pri čítaní mŕtvych je aspoň na Schillingerovej tvári vidieť skvelo zahranú úľavu. „Man is 80% water!“ –„I handle a knife better than a fucking surgeon.“ –„There’s a lot more cake where I came from.“ –„Like I said, my conscience coudn’t take a strain of keeping what I saw inside.“ Jazykové okienko: get my licks in. ()