Arkanoid

O’Reilly a Beecher sa zaľúbia (nie do seba) a ich správanie je kvôli tomu nečakané. O’Reilly je zaujímavý klasicky rozohranou partiou na všetky strany, rakovinou (táto časť mi príde slabšia) a vzťahom ku bratovi Cyrilovi. Beecherovi sa mení súkromie a padá do priepasti manipuácie, hanby a zrady utkanej Schillingerom, ktorý si pridáva nových nepriateľov. Miguel musí dokázať, že má cojones. Said pomáha, kde sa dá, McMannus zvádza kao vždy márny boj ohľadom nápravy väzňov. Adebisi dáva Talianom ďalší úder, no tí mu spôsobia detox a rozvijnú tak jeho duchovno. K postavám pribúda El Cid, významný latino gangster, Antonio Nappa, ktorý prišiel dať naporiadok mafiu v Oz, nacista Chris či tiež nastista bachar Karl. Všetky epizódy sú výborné, až na tie s O’Reillym a jeho rakovinou. Záver ponúka neobvyklú brutalitu a mnoho dokončených dejových línií, ktoré uspokoja fanúšikov. ()

*CARNIFEX*

Nemá zmysel pokračovať. Dookola to isté, žiadna pridaná hodnota, jeden stereotypný rozhovor zaobalený do mdlej atmosféry strieda druhý, pričom všetko je zrobené ako cez kopirák podľa prvej, nie príliš výraznej série. Tie hodnotenia sú u mňa úplne cez, väzenské drama si predstavujem inak, tu sa tými spätnými pohľadmi a neustálim vysvetľovaním, kto, prečo, začo je v base, až príliš príbehovo tlačí na pílu .. ()