Oz

• USA Oz
všetky plagáty
USA, (1997–2003), 54 h 37 min (Minutáž: 53–98 min)

Tvorcovia:

Tom Fontana

Ernie Hudson, J.K. Simmons, Lee Tergesen, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Harold Perrineau, Terry Kinney, Dean Winters, George Morfogen, Rita Moreno (viac)

Americký televizní seriál napsaný a vytvořený pod taktovkou Toma Fontany. Vyšlo šest sezón v rozmezí šesti let (1997-2003). OZ je přezdívka nápravného zařízení kdesi ve státech. Mnoho příběhů se odehrává v Emerald City, kde panují podivné pravidla. Zkráceně „Em City“ je experimentální typ vězení. Příběhem nás provází Augustus Hill (Harold Perrineau) bývalý drogový dealer a feťák nyní na kolečkovém křesle. (gruvacek)

Recenzie používateľa darthvader77 k tomuto seriálu (55)

The Routine (1997) (S01E01)

Drná to epizoda z neodpouštějícího prostředí amerických věznic. Ukazuje se jak myšlenka nápravy vězňů je šíleně naivní, jak můžeme vidět na konliktu mezi úředníčky a samotými vězni. Představa, že do konce svých dnů strávíte mezi těmito čtyřmi stěnami je děsivá. Samozřejmě sexuální násilí je na denním pořádku jak víme vždycky a naturalistické vytetování hákového kříže vyděsilo. Simmons v roli nácka boduje, ale oni ostátatní měně známí kolegové nejsou moc pozadu. Postraumatická stresová porucha může být i u vězňů, kteří pak jsou mentálně nestabilní a vede ke zvýšené agresivitě. Aneb jak má člověk se bránit jinak proti pokusům o zneužívání než silou. Závěrečný táborák ukazuje jak systém může totálně selhat. ()

Visits, Conjugal and Otherwise (1997) (S01E02)

Sex a smrt jsou odlišné, ale podobné zároveň. V obou případech se tělo před vyvrcholením vzdává kontroly Kruh nenávisti nemilosrdně pokračuje a je to skvělá byť drsně morbidní podívaná. Simmons opět předvádí herecké kreace jeho rasistický dialog má charisma na úrovni Adolfa. Líbí se mi, že Dino Orleani má velkou přítomnost v tomhle díle a i závěr epizody se s ním pojí. Je to realistické až to bolí. Policajti samozřejmě udělají spoustu věcí, když mají kolegy, kteří jim dosvědčí opak jako shodit černocha co jim postřelil kamaráda ze střechy. Vyšetřování ve věznici je precizně zvládnuté, náckovo vyhrožování právníkově rodině správně chladné no a vozíčkářovi dialogy na kameru to má prostě naturalistický tah. ()

God's Chillin' (1997) (S01E03)

Bůh je tím největším mafiánským bosem. A pokud chcete ulevit svému svědomí a navíc, aby vám to prošlo, tak se svěřte mámě a nebo knězi Tenhle seriál se v mých očích bez problémů vyrovná další dokumentárně laděnému seriálovému klenotu The Wire. Všichni předvádějí fantastické herecké výkony, surový realismus nemá chybu, stejně jako samotná atmosféra. Wordbuilding jak u seriálů HBO je zvykem je propracovaný. Ukazuje se, jak napínající se situace ve vězení ovlivńuje politickou situaci. Za vším ostatně hledejte zájmy nějakého papáláše. Arogance guvernéra byla velmi říkající. Po smrti Joea se otáčí další kruh nenávisti, kdy černoši plánují válku s Italiány zatímco muslimové se snaží verbovat. Scéna kdy narafičí vraždu pro černocha je srdceryvná. Nábožensky laděné citáty jsou k zamyšlení dobré stejně jako ten o hledání světla. No a v závěru konečně dorazí federálové, aby celou situaci prozkoumali. No a když podezřívají i toho pravděpodobně nejodhodlanějšího a nejhodnějšího pracovníka věznice, potvrzuje se stáre úsloví někdo něco podělá odskáčou to všichni. ()

Capital P (1997) (S01E04)

Bible říká jasně: Nezabiješ. Ale bible také říká oko za oko. Přijde mil, že bůh je zmatený ohledně trestu smrti jako my všichni Snad jediná výtka je, že vyšetřování se jaksi vytratilo ze seriálu. Ale předpokldám, kdy bacháři neprásknou jeden druhého, že to je slepá ulička. Jefferson Keane odchází jako borec, pomůže sestře s transplantací ledviny, odpustí zaměstnanci věznice, jeho poslední přání k otci je, aby se usmířil s bratrem a jeho poslední slova patří tomu, že miluje svou rodinu. Absolutně fantastické. To mu se říká spasení. ()

Straight Life (1997) (S01E05)

Každý se sjíždí na něčem. Jen co je pravda. Situace eskaluje na každém kroku. Asedisi, Oriley a Schibetta to je zatraceně nebezepečný mafiánský kruh, který povede k něčemu témnému. Drogové závislosti eskalují s tím, jak se tvrdě jde po těch, kdo pašují kontraband do vězení, což mi připomíná, že holčina si nadělala na pěkný průser. Lahůdka. ()

To Your Health (1997) (S01E06)

Přístup státu k jakýmkoliv starým, ať už ve vězení nebo mimo něj je pohněte a už chcípněte. Pečujeme o staré lidi, protože nám na nich záleží a nebo proto že chceme aby se někdo postaral o nás, až budeme staří my? Záleží na tom? Vidět dědu Alvareze v takovém stavu mne dost zabolelo. Člověk si uvědomí, jak bezbranný je proti smrtelnosti. Potěšilo poučení o těle a mysli. Je vidět, že celá série se připravuje na finalní závěrečnou čistku. Dalším vrcholem epizody bylo sjet Beecher, který se za sebe konečně postaví. Simmons opětovně excelentní hraní. A jsem zvědavý jak politické změny u muslimů ovlivní sérii. ()

Plan B (1997) (S01E07)

But no matter how much we plot and plan something outside our control always comes along and fucks things up. No tohle je hotová Hra o trůny v base. Tolik zrady na všech frontách, Beecher se tentokrát naprosto překonal a tuhle prasárnu bude hodně těžké topnout, ale stejně se jedná o jeden z největších revenge momentů, které jsem měl možnost vidět. No a Lee Tergeason by mohl v závěru soupeřit se samotným jokerem. Máma odpouštějící psychopatovi, co zabil své rodiče zabití jejího syna bylo zatraceně poetické, stejně jako efekt popravy na policajtovi. No finále první epizody bude hodně zajímavé nemůžu se dočkat. ()

A Game of Checkers (1997) (S01E08)

Já jsem ochoten položit život za změnu No tak tohle bylo fantastické finále, které uzavírá první sérii epickým emocionálním závěrem, ale zároveň navnadí na druhou sérii fascinujícím způsobem. Není vůbec jisté, kdo přežil první sérii, protože to natočili absolutně fámozní, takže divák může hádat. Said je fantastický záporák, který všechno vykalkuloval k dokonalosti. Simon Asidisi a jeho totální detoxikační složení srdcervoucí. No a jak se krásně změnila dynamika mezi Beecherem a náckem no to je fantazie. Oba dva si vyměnili role.Druhá série už se těším. ()

The Tip (1998) (S02E01)

Charles S. Dutton to totálně zabil jako Avdal Case. Charismatický vyšetřovatel a krásná tří-dimenzionální postava. Když vyslýchá lidi tak jeho propalující pohled hněvu jsem cítil přes obrazovku, když znechuceně pozoruje zfetovaného Asidisiho tak se obracel žaludek i mne no a když se směje s Tobiasem, tak jsem se musel pousmát taky. Jeden z nejlepších hereckých klenotů, který je bohužel pozapomenut v tomto dramatu ovšem předvádí neváhal bych říct oscarový výkon. Tahle epizoda pracuje brilantně s následky první série. Řeší se důvod, proč vypukla vzpoura a výslech jednotlivých aktérů. Miluji jak do toho dokázali tvůrci efektivně napasovat záhadu vraždy. No a závěr je prostě realistický a politický. Nikdo samořzejmě za nic nemůže. Úspěch má spoustu otců, ale neuspěch je sirotek není-liž pravda. Tak jak dopadl orál, tak by měli dopadnout všechny pokusy o znásilnění. Tobias je divoch. No a hození do ringu vyzývající rukavice Casem not to si v ničem nezadá s Carcettim. ()

Ancient Tribes (1998) (S02E02)

Krysa ví, kdy opustit loď. Je chytrý, ale pořád je to krysa. Drž ho pod dohledem. Přiznám se, že monolog vozíčkáře o aztécích byl zatím za celou sérii jeden ze nejzajímavějších. Potěšilo, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, takže každý bohužel trpí jako zvěř. Schelingera mi je v tuhle chvíli spíš líto a ukazuje to, že Lee Tergesen by mohl hrát Jokera perfektně. No co se týče zbytku tak návrat italské mafie v plné síle je láhůdkový znamená to velký problém pro O Rileyho, který ovšeem řeší ještě větší průser než mafii. Imho to rozšířilo moje vědomí o nemocech. ()

Great Men (1998) (S02E03)

Kdo bude vybrán jako člověk tisíciletí? No jedno je jisté nebudu to a nikdo další z Oz. Návrat árijského bratrstva je fantastická epizoda. Věci se pohybuji všechny zajímavým směrem, protože Said očividně plánuje jít cestou mozku než svalů tentokrát a navíc se mu podařilo dostat pravdu ven. Tobiasovi se rozpadá větev pod nohama, no Glynnův problém těžce na sere. A O Riley také má svých starostí dost. No co teprve, když Asidisi nesnáší vzdělání. Krása netušil byh, že seriál odehrávající se v base může být tak návýkový. ()

Losing Your Appeal (1998) (S02E04)

Arijci jsou čím dál více nebezpeční. Je to dlouhá hra, kterou hrajou s Tobiasem uvidí mi jak nakonec dopadne. Napětí mezi taliány a černochy se zvyšuje s tím, jak se blíží válka o kontrolu nad kuchyni a Mexičani se chystají smést vítěze z povrchu zemského. Absolutní lahůdka jak všechno tohle pletikaření nemá chybu. A básník to také rozjel ve velkém jen co je pravda. Polovina série a zatím nemá chybu. ()

Family Bizness (1998) (S02E05)

Rodina. Naše rodiny určují, kdo my jsme a kdo nejsme. Všechny naše vztahy se všemi, které kdy potkáme po zbytek našeho života, je postavený na tom, jaký mám vztah k rodině. Žádný div, že svět je tak v prdeli. Jednou za čas si pamatuji něco, co jsem udělal jako dítě nebo něco, co mi udělal můj táta, bratr nebo bratranec nějaké zranění nebo ponížení a vypadá to jako kdyby se to stalo jinému člověku sto nebo dvěstě let zpátky. Ani nevím jestli se to vůbec stalo. Nemůžete postavit svůj život na vnímání malého chlapce nebo nějaké vzpomínce. Musíte to všechno nechat jít. Můsíte začít od znova Úplná nádhera Schilinger a Said to byla nečekaná aliance, Schabettové by si měli dávat pozor na to, co žerou, speciálně když žádají Asidisiho, který je chce zabít o jídlo. Miguel hraje svoje karty výborně. McManusova víra je zkoušena. No a Poet se snad z toho panoptika definitivně dostal a nebude se vracet. Je to prostě radost pozorovat kam se to vyvíjí. Beecher je na cestě k hrozně špatnému průseru. A Augustusovi prupovídky o rodině neměli chybu. Kéž by to ještě bylo tak jednoduché. ()

Strange Bedfellows (1998) (S02E06)

Beecher je na cestě do temných končin. Celá tahle záležitost je naprosto nechutná, jak ho Schelinger snaží připravit na totální průser. Také se to ukazuje, jak nebezpečné je pracovat s kriminálníky. Člověk si říká jestli není paranoidní, ale jsou to lidé, kteří vždycky budou nebezpeční, protože kdo zradil jednou zradí po druhé. No Asidisi tento taky rozjel ve velkém v téhle epizodě Schibetta je v prdeli. Doufám, že Mafie brzo vrátí úder proti témhle těm šmejdům. ()

Animal Farm (1998) (S02E07)

Básník mne teda pořádně vytočil, doufám že mu to osladí, takhle rychle si to zvorat a hned se vrátit. No to se prostě jen tak nevidí. Beecher je na cestě k tomu být v pořádném průšvihu. Schellinger si z něj střílí a vrací mu perfektně všechno, co se stalo. O Riley doplácí masivně na následky svých činů a náckové se stávají nejnenáviděnější skupinou v Ozu. Augustus Hill na cestě za hledáním útěku je luxusní podívaná též. Na druhous tranu solidarita vůči vnoučkovi s leukémií je prostě nádherná. Spousta toho je příprava na epické finále ()

Escape from Oz (1998) (S02E08)

Člověk se neměří podle toho, kde žije. Ale jak nejlépe tam dokáže žít. Finále jako žádné jiné. Líbí se mi jak spousta dějových linií, že skoro člověk ani neví, kdy dříve začít. Said si pro mne získal nejvýšší úroveň respektu. Je mu nabídnuta milost, on jí odmítne, naszve Devilina zkorumpovaným zmrdem, kterým je a odejde zpátky za slavnostního povyku jako boss. No co je lepší. Snad jenom doufám, že třetí série už se pověnuje té korupci mezi CO. To je hrozný černoší, taliáni a dokone i zasraní náckové mají mezi bachaři lidi, pak dochází ke všem těm průserům.Asidisi došel k prozření, no Beecherovi se vrátila jeho pomsta, takže je jako preclík nyní.No a chudák Miguel Alvaréz, nakonec musel učinit nemožnou volbu a zaplatil za to cenu nejvyšší. Jaký to průser mohl jsem vidět, že i kněz mu byl líto. Jinak teda je to čím dal drsnějš ukřižování, vypíchnutí očí to je prostě jedno horší než druhé. ALe na druhous tranu ta syrová realita z toho dělá ten realistický život, kterým to všehchno. Líbí se mi, jak každá série má nějaké finále spojené s extrémeme vězení. Poprvé vězeňská vzpoura podruhé vězeňský útěk No a Krtek a jeho kámoš ti teda náckům aspoň trochu zavařili. Další série bude zajímavá. ()

The Truth and Nothing But... (1999) (S03E01)

Keller si může podat ruku se Saidem, co se týče fantastického redemption arcu v tomhle seriálu. Nečekal jsem, leč dává smysl a je uspokojivé, že se celá ta nacistická buňka rozpadá na kusy, přestože je škoda, že Mertz se nedožil svého zatčení, ale každopádně teď jsou všichni v háji. Asidisi taky teda překvapuje on pomáhá Schibettovi to překvapilo hodně, je překvapivé, jak člověka může úplně změnit trocha vlasů a bradka. No a taliáni to přebírají všude ve velkém. No a samozřejmě americký zdravotní systém nechává na holičkách i řádné občany, tak se není co divit, že si vytírá pozadí s vězňmi. Fantazie. ()

Napoleon's Boney Parts (1999) (S03E02)

Asidisi hraje nějaké hodně dlouhé šachy jsem zvědavý, kam tohle povede, jestli to hraje celé a nebo jenom částečně, fascinující postava. Ti Taliáni by už fakt měli si dávat pozor na to se nedat otrávit. Národní tradice v Oz. Privatizace vězeňského zdravotníctví je pěkná prasárna, stejně jako snížení poplatků za státní právníky a tím pádem odsouzení lidí k smrti. No je to něco strašného. Pak tu máme Keller, které mu se nedaří získat Beecherovu důvěru a kdo by se chtěl divit. No a náckové teď mají celkem problém bez jejich policejního ochránce. Jsem zvědavý na McManusova kámoše. No a Miguel Alvarez to je smutný osud. ()

Unnatural Disasters (1999) (S03E04)

No tohle byla drsná epizoda něco mi říká, že Kenny bude mít ty nejhorší narozeniny. Asidisi překvapuje je vidět, že hraje delší hru, ale zároveň je loajální svojí staré dobré Africe. McManus s tím pěkně vyjebali a tady můžete krásně vidět, jak Oz předpověděl problém falešných obvinění o sexuálním obtěžování dlouho předtím než zvrácenost typu MeeToo spatila světlo světa. Zároveň mi bylo líto Hanlona, který zaplatil za něco, co neudělal cejtím v kostech potenciální další redemption arc tentokrát pro Rusáka. No a O Riley se řídí s těmi jedy do dalšího průseru bude to zajímavé sledovat. A Beecher si našel luxusní rukojmí a chce to vrátit Schillingerovi i s úrokama. ()

U.S. Male (1999) (S03E05)

Schillinger teda překročil čáru ze které není návratu. Nečekal jsem, že postava která člověk mohl litovat, by se změnila v takovou kreaturu. Ale bohužel fanatici jsou schopní ublížit i vlastnímu masu a krvi. No a Beecher teď přišel o cenné rukojmí a páku. Taky mne znepokojuje, že Árijci mají nového trojského koně, díru by měli hlídat už jenom černoši. Miguel čelí následkům svých činů, kdy je znovu zaseklý mezi svým gangem a vězeňskou administrativou. No a příchod nového ruského mafiána vše může ještě více zkomplikovat. No a McManus je prekérní situaci dneska by takováhle linka vzniknout ani nemohla. ()

Sirotek Thor konečně adoptovaný?

Sirotek Thor konečně adoptovaný?

29.12.2011

Nejdřív se na něj vykašlal režisér jedničky Kenneth Branagh, pak televizní tvůrce Brian Kirk a nedávno kvůli obvyklým „tvůrčím neshodám“ i Patty Jenkins (Zrůda). Následně studio Marvel oslovilo další… (viac)