Arkanoid

„Hey Smith! Jenkins don’t look so hot, man.“ –„Guess ho won‘t eat chicken nuggets.“ McMannus sa vracia. Uskutočňuje formálny mier medzi Burrom a Moralesom, odpúšťa Omarovi a vracia ho späť do Em City a bývalého basketbalového hráča učí, ako triafať kôš, dokonca ho vyzve na basketbalový turnaj, kde mu vyberie ako spoluhráča Busmalisa. Clayton zošalel a Leo sa kvôli jeho činu opil, ale nechal sa odmiesť mladou sekretárkou. Vrátil sa ja Supreme Alah, ktorý rozohral intrigu s cieľom zabiť Burra s použitím Augusta. Beecher si volá s Kellerom. Said presvedčí Coutiera, aby donútil Carla priznať sa. To obracia Vernov vzťah voči Coutierovi, aj keď ten mal zistiť, či Carrieno dieťa je skutočne jeho. Brotherhood si tu ide a ich temnota prechádza viaceré postavy a robí atmosféru. Mladá ryšavec chce opäť násilne konvertovať katolíka z IRA, ktorý odmietol O’Reillyho ochranu a vzniká slušné násilie. Ryan premýšľa o udalostiach z detstva, ktoré ho definovali, Cyril opäť nešťastne chráni brata a  vedenie prijíma rozhodnutie. Končí sa to pri naliehavej otázke bez odpovede, ale ku cliffhangeru sa pravdepodobne nevrátime a budeme dúfať, že odpoveďou je áno. Brilantné epizóda zameriavajúca sa ako inak, na najsilnejšie charaktery seriálu opäť dramaticky prehĹbi diváka. Jazykové okienko: follow-through; limey; out of someone's hair. ()

darthvader77

Proč to udělali? Protože lidé s mocí rádi vyjebávají s těmi, kteří ji nemají. No tak tohle Augustusi zestrálo briliantně. O Riley je koukám na velkém rozcestí, protože věci jsou pro něj pořád horší a horší nebudeme si nic nalhávat. Basketbalový duel potěšil, předně jak Busmalus těžce překvapil. Johnny Basil umřel no a Samuel Hughes je pěkný dobytek. Líbila se mi náboženská koalice proti náckům, byť jí Schillinger utnule velice rychle. Kellerova rada Tobiasovi pochopitlená. ()