darthvader77

Čím dal drsnější Schilinger je pěknej dobytek, ale tak uvidíme v jakém stavu toho fakana vrátil. Je to naprosta hrůza. Dokonce už i kněz z toho palí cigarety. Beecher si sahá na samé dno a je to pro něj další osudová rána, takže všechno v loji. Jsem zvědavý, co je Marťasova delší hra, nyní když jsou bílí hoši pryč. A McManus je pořád stejný psychopat, který je na všechny vytočený. Tohle je naprostá prasárna a uvidíme, kam to všechno povede. Černoši furt něco chystají. ()

Arkanoid

„That’s what’s truly elegant about this plan of mine.“ Do Oz prichádza policajt odsúdený za vraždu, bývalý známy Mobaya. Príchodzí redneck chce od neho ochranu výmenou za krytie jeho identity. Mobay sa púšťa hlbšie na získanie dôvery bossov v Oz. Glynn cez počiatočný nesúhlas na guvernérov pokyn a bez manželkinho vedomia využíva v kampani znásilnenie svojej dcéry. McMannus sa zasa hnevá na írskeho veliteľa bacharov, že nepodal výpoveď, keď bol prepustený. Querns vytvára trustees z drogových bossov. O’Reilly pokračuje v konflikte so Stanislavskym. Rebadow našiel gule, nakazil sa chuťou krvi a ako satisfakciu si pýta od Hernandéza ďalší cieľ. Pre fanúšikov je mrknutie v scéne, kde je Keller za stolom, o Beecherovi sa vôbec nerozprávajú, ale 10 metrov ďalej za Kellerom je ich cela a on tam leží na bruchu s hlavou v rukách. Perfekcionizmus. Takéto veci sa naplno rozvinuli v The Sopranos a je škoda, že sa do Oz dostali až v IV. sérii. Keller správne tuší, že Pete Marie nechce pomôcť Beecherovi kvôli nemu. Farár nervózne fajčí pred Beecherovým otcom, ktorému sa to nepáči. Beecher preberá v scéne kontrolu, keď si pokojne odmieta sadnúť, predpokladá jemu oznámený fakt a žiada, čo potrebuje. Takisto vie, kedy mu Chris klame. Hudbou podporená predstava roztraseného dýchania škrteného dieťaťa v scéne nad truhlou je geniálna. Vizuálna sme totiž stále v hlavným hrdinom scény, ale vďaka naznačujúcemu hudobnému/zvukovému motívu vieme zapojiť hodný kus predstavivosti. Chris a agent FBI na vypočúvaní sú rovnocenní súperi. Záver je prekvapivý. Oba herecké výkony je nutné pochváliť. Jedna z epizód, ktoré vytvárajú fanúšikovstvo. Jazykové okienko: have someone over a barrel; fall in line. „You think you‘re a pretty cool customer, huh?“ „Well (clears throat) Let’s just say I spent my share of time in interrogations.“ –„Now, when have you ever known the FBI to joke?“ ()