Priatelia

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

TheDarKnig

Nikdy sem moc serialy nesledoval, ale tenhle znam uz hodne dlouho a vzdy sem se pri nem rechtal jak blazen (tady proste neformalnost musi byt) Muj oblibenej hrdina: Chandler. Na konci desate serie sem mel hroznou naladu. ()

Brouk

Jo, tak na tomhle seriálu ujíždím... :-) Další hodnocení a popisování je naprosto zbytečně... Prostě tuhle partičku mám rád... ()

TeeAge

|| Scenár: David Crane, Marta Kauffman | Hudba: Michael Skloff, Allee Willis / I'll be there for you by The Rembrandts | Produkcia: David Crance, Marta Kauffman, Kevin S. Bright | Distribúcia: NBC, Warner Bros. Television | Štúdio: Warner Bros. Studios || Jednoznačne najlepší sitcom ešte i doterajších čias (2014). Je až nepochopiteľné, že je človek schopný sa na to pozerať aj po 20 rokoch po niekoľkoročných intervaloch znova a znova. Videl som to slovensky, maďarsky, česky i anglicky. Originál jednoznačne vedie. 100% | FullHD, THX, EN/HU/CZ/SK DTS | ()

Aluska88

Přátelé se mi dlouhou dobu vyhýbali a jejich "zlatá léta" v televizi jsem propásla. Pak jednou večer jsem se podívala na jednu epizodu a zalíbila se mi. A skončilo to tak, že na celý seriál se všemi deseti sériemi se dívám stále dokola:) Na stanici Smíchov seriál vysílají stále dokola a já se vždycky každý den těším na večer, protože zvláště po náročném dni jsou Přátelé jako pohlazení. Začala jsem tento seriál milovat, můžu jej vidět stále dokola a neustále žasnout nad fenomenálně vytvořenými charaktery, geniálním scénářem s těmi nejúžasnějšími dialogy a hláškami, jaké kdy kdo na komediálním poli vůbec mohl vymyslet, důmyslně vypointovanými scénami, gagy a dialogy. Snad ani jedna epizoda na chvíli neztrácí dech. Neuvěřitelné, jak se scénáristé dokázali vypořádat s tím množstvím všemožných scén, zápletek i vývojem samotných postav. Když se tak dívám na ostatní americké sitcomy, téměř všechny mi oproti Přátelům přijdou značně slabé a křečovité. Přátelé staví na inteligentním humoru, který neuráží, není vulgární, násilný, ani trapný či vlezlý. Kultovní záležitost, která se ke mně od doby svého vzniku dostala sice až o léta později, ale zato si mě získala. Všem tvůrcům a hercům patří můj obdiv za to, že přinesli na obrazovku tak skvěle vytvořené postavy a situace, které den co den zvedají náladu fanouškům tohoto seriálu. Každá postava má svou osobnost, své typické chování a každý divák se tak může s některou z nich ztotožnit. Všichni jsou geniální, ale na Chandlerův ironický, sarkastický humor se těším vždycky. Člověk může jen čekat, že někdy dost přestřelí. V trapasových situacích zase nejvíc vyniká Ross, záchvaty smíchu zaručeny:) Vždyť o každé postavě a jejím rozboru by se dal napsat referát na několik stran. Díky dokonalému dabingu se chvíle strávené ve společnosti Přátel stanou nezapomenutelnými. ()

genetique

Jednoznačne seriál, ktorý mohol trvať ešte niekoľko desaťročí a postupne sledovať život jednotlivých 'priateľov' by som si nenechal ujsť! Veľká škoda jeho predčasného ukončenia, pretože nebolo jedinej časti, ktorá by nudila! Každá postava bola nekonečne skvelo charakterovo zobrazená a mala charakteristické výnimočne vtipné črty, ktoré začali tvoriť úplne neznámi herci, no vďaka seriálu sa prepracovali až k hollywoodskej elite. Postupne sa v seriáli objavili aj niektoré väčšie herecké hviezdy, ktoré okorenili jeho potenciál. Uplatnenie v iných filmoch si niektorí z nich nájdu však už len sporadicky, pre mnohých z nás totiž budú v pamäti ako jedineční a jediní priatelia. 95%. ()

StarsFan

Nemůžu si pomoct, ale osobně mě Přátelé nikdy moc nechytli. Pamatuju si, jak jsme je sledovali někdy během hodin angličtiny v originálu bez titulků, polovina lidí tomu rozuměla a smála se, polovina nerozuměla a byla ticho a já jsem byla ticho, ačkoliv jsem jim rozuměla. Proč? Sama nevím, ale tenhle styl lehce pubertálního humoru mi nikdy moc blízkej nebyl a ani jedna postava mi nepřirostla k srdci. Veškerý to přehrávání scén bych ještě přežila, ale vtipy ve stylu "kdo ze sebe udělá většího idiota" mě skutečně nijak neosloví. Snad až s výjimkou Rosse se všichni chovají jako banda lehce přerostlých teenagerů, což je díky mému odporu ke všem teenagerským komediím snad ta nejhorší možná varianta. Stokrát radši se podívám na, u nás ne moc známého, Frasiera, protože mi jeho styl přijde přece jenom o něco vyzrálejší a inteligentnější. A nechtěla bych vidět, co by se stalo s Přáteli, kdyby místo svých devíti let pobyli na obrazovce 20 let jako Kelsey Grammer v roli výše zmíněného psychologa Frasiera Crana. Už i tak se na poslední epizody nedalo skoro dívat... Dobře, musím uznat, že jsem k Přátelům asi až moc kritická, ale skutečně tenhle seriál mezi moje oblíbené nepatří. ()

Hakha

I když zde je český dabing vynášen do nebes, tak po zhlédnutí všech sérií v anglickém jazyce jsem si uvědomil, jak polovinu vtipů zabíjí onen dabing. V dabingu už nikdy více, za originální znění dávám 5*. „How you doin“ ()

Eliott

Dost možná nejlepší sitcomový seriál všech dob. Sympatičtí mladí herci a jejich zajímavé a přirozeně vtipné příběhy. ()

Ainy

Hned po MASH nejlepší seriál všech dob! Můžu sledovat jak dlouho a jak často chci, pokaždé se královsky bavím! Naprosto úžasný a krásný humor, dokonalý výběr hereckého obsazení všech hlavních i vedlejších postav, velmi příjemně strávený oddechový čas pokaždé, když přijdu z práce. Miluju tuhle partičku! Díky tomu, že se v telce stále točí všechny série za sebou, tak se nemusím bát, že nebude den, kdy bych si těch pár minut neužila ve vynikající společnosti těchto televizních přátel. Dnes opět poslední díl a opět mě těch několik závěrečných chvil citově odrovnalo. ()

Hellboy

Přátelé jsou pohodovka, ale některé postavy mi vážně lezly na nervy..jmenovitě teda ufňukanej nekňuba Ross..občas sem ho nemohl vystát.. Naprostej opak je pak samozřejmě Chandler, kterýho si užívám každou vteřinu co je na scéně:) ()

Arachneuss

Hrůza. Vyjma vtipného pitomce Joyeho a postavy Rachel se jedná o absolutní ztrátu času. Mužští hrdinové jsou ovládaní feministickými blbkami, děkuji nechci. ()

Le_Chuck

Seriál na ktorý sa vždy rád pozriem a málokedy sa stalo že by som sa nebavil, ale že by som ho vyslovene vyhľadával to nie. Ale utčite patrí do top sitcomy. ()

berg.12

S tímhle seriálem jsem se nikdy nedokázal ztotožnit, navíc mě ani jeden z charakterů nedokázal nijak zaujmout. Opravdu mi zatím nikdo nevysvětlil, čím se tenhle seriál liší od klasické americké sitcomově šroubované zábavy. Ale jeho jistou kvalitu mu tím ubírat nechci. Oceňuji výdrž, s jakou se scénáristům podařilo udržet laťku na stabilní úrovni, ale své sitcomové favority mám malinko jinde. ()

hellstruck

Nejdřív jsem to vcelku odsuzovala,takovéhle praštěnosti typu HIMYM zkrátka nemusím.Ale přítel na to každé odpoledne kouká a mě to docela chytlo.Příběh skoro žádný,drama nulové,vtipy taky nejsou nijak brilantní...navíc mi Ross s Rachel lezou slušně na nervy.Ale mám ráda momenty Monica+Chandler a i když se tam nic moc neděje (prostě sitcomy),dávám ty dvě hvězdičky.Stejně jako u HIMYM,nechápu tu mánii kolem toho..každopádně jsou Přátelé pořád mnohem lepší. ()

NinadeL

238/238 Nikdy nekončící reprízy na SUPERMaxu a ČT mě de facto donutily seriál přijmout za svůj. Po té nastoupilo pár let odpočinku a pochybností, jestil to moc nezestárlo, ale teď ke dvacátému výročí plánuju reprízu. Protože jsem nedávno viděla zase nějaké ty perly jako The One Where Monica And Richard Are Just Friends a musela jsem to vidět třikrát. Courteney Cox a Tom Selleck patří nejlepší hetero páry, se kterými se dokonale červenám. A pak si Joey a Rachel četli Osvícení a Malé ženy a pak ty knihy raději dávali do mrazáku, protože to na ně bylo moc... Klasika. ()

Krouťák

FRIENDS považuji za nejlepší seriál všech dob... Pouštím si ho průběžně už celá léta.. A proč mě stále baví, i když ho znám nazpaměť ? Protože jde o příběhy ze života.... Že jste nikdy nezažili podobné situace, jako naši Přátelé? Ale notáák :) .... ()

akisha

I když mi kolikrát přišlo, že některý podle mě blbosti řeší "přátelé" až moc, a časem mi začala vadit Phoebe, tak je to seriál, co se dá sledovat pořád dokola a bude pořád stejně vtipnej. Nejlepší a nejoblíbenější postava rozhodně Chandler. Navíc dabing se tentokrát povedl velmi nadprůměrně. ()

Eddard

Plně si uvědomuju, na čem je založený humor tohohle seriálu, vím, že prakticky všechny vtipné scénky jsou samoúčelné, motivované čistě kompozičně, že se i "vzdělaní" Ross s Chandlerem chovají dost často jako úplně stejní zabedněnci jako Joey (který by opravdu v normálním světě nepřežil), vím, že do chytrosti geniálností typu Monty Pythonů či Atkinsnova Black Adderu mají na hony daleko......... Viděljsemtovšechnotamazpátkynejmíňpětkrát..ufff a je to venku. Ne, tohle je prostě ideální odpočinková záležitost, kdy opravdu můžete hodit logiku a racio za hlavu a vžít se do světa (třebaže umělého) přátelství a pohody. To je taky vše co Přátelé nabízejí- odpočinek a nenáročnou zábavu (kterou zajišťují především Ross a Chandler)-nic víc, ale ani o ždibec míň. Howgh! 100% ()

Tyler

Co psát, abych se neopakoval? Vážně těžké, protože "Přátelé" si zaslouží hodnocení pouze v superlativech! Vždyť tenhle sitcom vás bude nejen pravidelně a perfektně bavit, on vás bude mnohdy i dojímat a osudy jeho hrdinů vás budou skutečně zajímat! Na začátku natáčení měli producenti tak šťastnou ruku, že se tomu nechce ani věřit - šestice mladých lidí, kteří k sobě dokonale sednou a co víc, okamžitě mezi nimi přeskočí jiskra, takže jejich přátelství není jen hrané...Při pohledu na stručný seznam hostujících hvězd, který tady máme uvedený, se nemůžu ubránit jisté nostalgii - a v tom tkví jedinečné kouzlo "Přátel". Je to jako vzpomínka na vlastní zážitky, náhodná setkání, zábavné příhody i smutnější momenty - a to se přitom stále bavíme o "pouhém" sitcomu! "Přátelé" prostě dokázali něco neuvěřitelného - prorostli do srdcí a životů mnoha lidí po celém světě. A těmto lidem se po skončení poslední epizody (ano, opravdu je úžasná) bude skutečně stýskat! Větší poklonu "Přátelům" vyseknout ani nejde...P.S.: Chandlere Bingu, jsi bůh! ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry