Priatelia

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

JoseBenes

Dr. Drake Remoray! Životní role Matta LeBlanca :-). V charakterech si každý najde svého oblíbence, se kterým se dokáže ztotožnit...já měl vždycky nejblíže k Chandlerovi. ()

Koryntos

Přátelé mě provázeli od malička, až do dospělosti, je to klasika, která nikdy nezestárne. Dívat se na ně, pokaždé, když je dávají, patří tak nějak, už k mé tradici. Sice v současné době jsou takovým slabším odvarem HIMYM, co se týká prezentovaných témat, prostě nejsou tak odvázaní. Holt dřív byla jiná doba, ale přesto dlouhou dobu neměli konkurenci. ()

AsylumFan odpad!

Co si dnešní lid žádá? Chléb a americké seriály! Přátelé jsou vtipní, sympatičtí a sladcí víc, než Coca Cola. Jsou absolutně skvělí a úžasní, jsou cool a všichni je musí prostě milovat! A ten, kdo je nemiluje, je naproti tomu divný pavouk a veřejný nepřítel všech cool lidiček. Hanba mi! - 0 %. ()

Roseinka

Je to jeden z nej seriálů vůbec, na čemž se asi shodne většina lidí. Já osobně nejvíc zbožňuju Rosse - jeho grimasy a popletený hlášky, výjimečně zde mám ráda i český dabing a Ross je nadabován opravdu skvěle. Poté mám ráda Chandlera a jeho irnoii a žblebtání. Na třetím místě jsem si oblíbila Rachel, pak Joyeho, Moniku a Pheobe. Dříve jsem neměla Pheobe ráda vůbec, teď se na seriál koukám asi po desáté a již jsem si jí oblíbila (možná jsem trošku víc začla chápat některý její hlášky). Jeden z mých nejoblíbenějších dílů je Rossův grant. :) ()

Mr.KarlAdler

Zkoušel jsem to, ale na chuť se mi Přátelům přijít nepodařilo. Uznávám, že je to klasika, že postavy jsou dobře napsané a že si seriál léta držel vysokou úroveň. Jednoduše jsem už asi generací Matky. Jo, ale Phoebe je vážně skvělá, někdy bych chtěl někoho podobného potkat. "Phoebe, pomůžeš mi s nábytkem?" - "Ráda bych, ale nechce se mi." ()

vyfuk

Přátelé byl pro mne seriál, který mě nějak nevábil. Za celý život jsem viděl jen pár epizod a ani jedna z nich se mi popravdě nelíbila. Nicméně na obrovské doporučení jsem se rozhodl všechny díly zhlédnout od začátku až do konce. Epizoda po epizodě, série po série, nebylo zde nic co by se mi nelíbilo. Úžasní herci, kterým Přátelé nastartovali až hvězdnou kariéru a myslím si, že tento seriál zahřál u srdce milióny lidí. Byla mi celoživotní chyba nevidět, alespoň jeden jediný díl. Bylo sice okatý, že logicky v desáté sérii všechny události se propojí, aby vše skočilo, ale to na tom bylo ještě víc deprimující. Přál jsem si, aby to nekončilo, aby to bylo dál, ale bohužel to nešlo. Líbil se mi hodně Chandler, ale na konci jsem si uvědomil, že miluji všechny (je fakt, že Phobe nebyla pro mne tak dokonalá jako ostatní, ale také jsem ji měl rád). Ke konci řečeno: na Přátelé nikdy nezapomenu, na konci ukáplo pár slz a vždy jsem si přál, aby to neskočilo a musím říci, že mě to mrzí, ale nic není věčně. Úžasné hvězdy, humor, romantika, dialogy a celý seriál je unikátní a je to něco na co se nikdy nezapomíná. Mockrát děkuji za krásné jaro 2013. ()

MiGi87

Jasně nejlepší komediální sitcom všech dob. Bez debaty - všechny před jsou slabší, všechny po se marně snaží přeskočit laťku nastavenou Přáteli. ()

kklepkaa

Mám pocit, že tenhle fenomenální seriál jsem plně docenila až v dospělosti, ale rozhodně se mi líbil už jako malé holce. Co mi přijde naprosto skvělé, že i když to člověk vidí po 101, tak stejně je to pořád stejně vtipné. ()

J.Lajner

Přátelé vyprávějí klasický příběh o tvrdé práci, pokusech, omylech, šťastných i nešťastných láskách. Jde o zářivý, poněkud přikrášlený relikt ze starých časů, ve kterém možná nejsou chytré telefony, násilí a kluby plné drog, ale právě proto máme Přátele tolik rádi. Nabízejí nám bezpečné útočiště a hromadu srandy. Více. ()

P1tr

První tři série bezkonkurenční. Ve čtvrté sérii Phoebe oplodní vlastní bratr, což je snad nejhorší nápad, jaký jsem kdy v seriálech viděl a nehodlám se tím zabývat celou sezónu. Pátá série je návratem k lepšímu, ovšem pak už to jde jen z kopce. Poslední dvě série skládající se převážně z "humoru" typu " Bingu, konečně z práce, mám ovulaci tak na to pojď vlítnout draku! ". To už bylo otravnější než vtipné a člověk už se díval jen z tradice a doufal v zázrak. Ten už nepřišel a tak bych byl s označením nejlepší americký sitcom velice rezervovaný. Chandler, Joey a Ross jsou skvělé postavy a člověk se s nimi nasměje nejvíce. Monika a Rachel jsou také fajn, ale u Phoebe jsem se mnohdy přistihl jak se jejím vylomeninám nesměji, naopak si říkám, že není možné aby byl někdo takhle divný. Opravdu mi někdy šla na nervy. Původně jsem bez rozmyšlení hodnotil za 5, ale jak tak přemítám, nacházím spoustu chyb, takže měním na čtyři. ()

Pecival

První tři série považuju za naprostý vrchol komediální zábavy (z mého pohledu se tomu vyrovná jedine britský yes minister). Do paté série to ještě šlo, ale čím dál víc bylo zřejmé, že budou převažovat trapasy nad humorem. Poslední série byly vyložená bída (přiznávám se neviděl jsem zdaleka všechny díly), kterou jenom občas zachraňovala různá camea (hlavně díly s Willisem a Pittem mi utkvěly v paměti). Další z mnoha a mnoha seriálů v němž tvůrci nevěděli kdy skončit... ()

Specs

Hlášky: Monika: - "Co by s ním bylo? Prostě jeden z práce." Joey: - "Neblázni. Jde s tebou na rande, něco divnýho na něm bejt musí." Chandler: - "Nemá hrb nebo příčesek?" & Ross (velmi smutně): - "Ahoj." Joey: - "Přátelé, když promluví, sáhne na mě smrt." Monika: - "Není ti něco?" Ross: - "Je mi jako by mi někdo sáhnul až do žaludku, nahmatal mi střeva, vytáhnul je ven a omotal mi je kolem krku." Chandler: - "Dortík?" & Joey: - "Co Phoebeno cucání vlasů?" Ross: - "Neposlouchej ho Phoebe. Podle mě je to roztomilé." Joey: - "Óóó. Jak sladké, že ano." Ross: - "Poslyšte. Na spisovné řeči není vůbec nic špatného." Rachel: - "To vskutku není. Ani zbla." & Joey: - "Má pravdu. Už toho bylo dost. Proč s tím výročím tolik naděláš? Tenkrát jsi s ní poprvé spal, no a? Pak si s ní spal dalších sedm let." Ross: - "Všechno je to o něco složitější." Chandler (křičí): - "Ale proč? Co tě tak žere? Že tě nechala, že je na ženský, že žije s ženskou, která je taky na ženský?" Ross: - "Zopakuj to hlasitějc. Ve dvanáctým patře je pacient v kómatu, kterej tě špatně slyšel." & Jill: - "Chceš žvejkačku?" Chandler: - "Je bez cukru?" Jill: - "Bohužel není." Chandler: - "Tak ne, díky." Chandler (pro sebe): - "Co to mělo bejt? Když ti Jill Goodejkrová nabídne žvejkačku, vezmeš ji. Když ti nabídne zvířecí zdechlinu, vezmeš ji!" & Joey: - "Á, vida, vida. Tady je Monika nahá." Ross: - "Ne, to jsem zas já. Nepleť si hlavu se zadkem." & Ross: - "Hele, ohledně včerejška. Neřekls to Chandlerovi?" Joey: - "Hmmm." Ross: - "Dobrý radši mu to nebudem říkat. Byla to jen pusa. Jen pusa. Nic víc. Jasný?" Joey: - "Jasný. Nic víc. Ve vyšinutým světě. Porušils kód." Ross: - "Jaký kód?" Joey: - "Nelíbat kámošovu mámu. Sestry si líbej, mohl bys i sexy tetičku, ale ne mámu, matku nikdy!!!" & Chandler: - "Tak pojď, zavedu tě k sobě." Ronni: - "No jo." Chandler: - "To zní tak divně, když na to neřekne: 'Ne, díky, je pozdě'." & Monika: - "A co chcete dělat?" Ross: - "Říkal jsem si, že půjdem na večeři a pak ji možná vezmu k sobě a ukážu jí svýho opičáka." Chandler: - "A pak, že nemluví v metaforách." & Ross: - "Tak nevím, jestli mě jen zkouší nebo se tak předvádí, prostě opičák se vymknul kontrole. Třeba on mi pořád maže hovory na záznamníku. No možná, že je to náhoda." Rachel: - "Ne, to dělám já." Ross: - "A jednou mi tři dni za sebou sebral noviny než jsem je přečet a počůral mi křížovku." Rachel: - "To já nedělám." & Phoebe: - "Lidi, na něco jsem přišla. Joker je poker s J. Náhoda?" Chandler: - "No tohle? No to mě teda jodržte." & (Chandler volá holce.) Chandler: - "Zase přístroj." Joey: - "Záznamník?" Chandler: - "Ne, představ si, že u ní to bere pračka." & Rachel: - "Víš, tys tam se mnou nebyl sám. Joey byl s námi." Joey: - "Říkej. Jak to probíhalo? Ty a Chandler, nebo ty a já, nebo všichni najednou?" Rachel: - "Víš, co? Tam byly okamžiky, kdy já byla pryč." & (Carol zrovna porodila.) Carol: - "Jak vypadá?" Ross: - "Jako můj strejda Ed zalitej v rosolu." & Monika: - "Co říká na tvůj vědecký úkol?" Joey: - "Mám ji varovat, že kromě ní zbožňuju zkumavku?" & (Ross se dívá v TV na sumo.) Ross: - "Ironií je, že všichni ti buřti propadli z tělocviku." & (Carol začne kojit malého Bena.) Chandler: - "Něco mi tady nesedí, hned jsem zpátky." Joey: - "No, jo, jo, jasně, taky si musím odskočit." Ross: - "Hele, co to jako děláte?" Chandler: - "Konverzujeme tady o nádobí, přidáš se?" Ross: - "Chováte se jako puberťáci, tohle je ta nejpřirozenějších a nejkrásnější věc na světě." Joey: - "Jo, to víme, jenže teď ho cucá mimino." & Joey: - "Když jsem se sem přistěhoval chodil jsem chvíli s jednou holkou, byla krásná, uměla líbat, ale ohryzek měla strašně obrovskej. Ble! To byl konec." Chandler: - "Ty nebo já?" Ross: - "Já to vezmu. Víš, Joey, žádná žena prostě ohryzek nemá." Joey: - "Ha ha. Utahujete si ze mě, že jo? všichni: - "No jasně!" Joey: - "To jsem si oddech. Na chvilku jsem měl nahnáno." & Monika: - "Co jsem ti třeba zatajila." Phoebe: - "No, tak já nevím, hm, například, že to prádlo tamhle na telefonním sloupu je tvoje, a že je tam od doby, kdy sis to rozdávala s Bobbym venku na terase." všichni: - "Co? Cože?" Monika: - "Ale počkej, kdo ti to řekl? Tak tohle je tvůj konec." Chandler: - "Nevěděl jsem, že je to tajemství." Monika: - "Není to tajemství, vůbec ne, je to něco podobného jako třeba to, že ty máš tři bradavky!" všichni: - "Co?" Phoebe: - "Vážně máš tři bradavky?" Chandler: - "Ty bestie." Ross: - "Ukaž nám je, honem." Chandler: - "Dejte mi pokoj, není na nich nic k vidění. Je to jen malej puntík úplně nefunkční." Rachel: - "Na rozdíl od tvých dalších multifunkčních bradavek?" & Ross: - "Jé, došlo mlíko, Chandlere, nechceš nám trochu načepovat?" Chandler: - "Hm, ty zřejmě narážíš na moji třetí bradavku. Hahaha." & (Chandler a Joey nechali v autobuse Bena a přišli si pro něho ho ztrát a nálezů, jenže jsou tam dvě děti.) Chandler: - "Doufám, že víš který dítě je naše!" Joey: - "No, tenhle ten má na tričku kačery a tenhle klauny a Ben měl teda rozhodně kačery. Nebo klauny." Chandler: - "Je, co budeme dělat, co si teď počneme?" Joey: - "Tak budeme losovat. Kačer nebo klaun." Chandler: - "Hodláš dítě vybrat losem?" Joey: - "Máš snad lepší nápad?" Chandler: - "Dobře, řekni si než mi padne." Joey: - "Hlava, hlava." Chandler: - "Padla hlava." Joey: - "Ah, bezva." Chandler: - "Ahhh, jenže tu hlavu musíme někomu přidělit!" Joey: - "Em, jasně, dobře, kačer je hlava, protože kačeři mají hlavy." Chandler: - "No, teda vidím, že zoologie je tvoje hobby." & (Phoebe vypráví Joeymu o svém příteli.) Joey: - "Abych si to ujasnil. Dostal tě do postele, spal s tebou. Donutil tě říct, že už ti nemusí nikdy volat a nechal tě při tom, že je to skvělej nápad." Phoebe: - "Hm." Joey: - "Ten chlap je můj bůh!" & Chandler: - "Říkám vám, že ta věc netiskne. Ano, zmáčkl jsem ten puntík, asi stokrát. Na horkou linku nejste moc žhaví! Cože? Co je to tam slyšet? Díváte se na Startrek?" & Joey: - "Ještě nikdy o mně nenapsali kritiku." Monika: - "Jako král si byl úžasný. Jsem fakt nadšená, vážně." Phoebe: - "Ale něco ti řeknu, měl by sis příště oblíknout spoďáry. Jo, protože když sis sedl na trůn, byly ti vidět tvý… královský klenoty." & Chandler: - "Hele, možná to tak hrozný nebude. Dívej se na to tak, že dostaneš skvělou práci a ještě k tomu navíc sex. Jako že dáš koule na stromek a máš Vánoce." Joey: - "Jenže já to tímhle způsobem nechci. Rozumíš, co když to udělám, tak budu pořád přemýšlet, jestli to bylo kvůli mýmu talentu nebo kvůli malýmu generálovi." Chandler: - "Neříkals mu malý major?" Joey: - "Jo, ale po Denise DeMarcový jsem ho povýšil." & (Phoebe zpívá pro děti.) Phoebe: - "Kráva dělá bůůů, kráva dělá bůůů, ale farmář ji bací a pěkně semele a dá do hamburgerů." Monika: - "Zajímavé..." Chandler: - "... velmi poučné..." Rachel: - "... ani trochu nevhodné!" & (Joeyho fanynka si myslím, že je skutečný Drake Ramoray.) Joey: - "Měl jsem ti to říct už dávno, ale já nejsem Drake Ramoray, jasný? Nejsem ani doktor, jsem herec, jen předstírám, že jsem doktor." Erika: - "Kristepane a vědí o tom v nemocnici?" & Ross: - "Moment, australopythekus na té výstavě neměl být. Ne, ne, homo habilis byl vzpřímený, u něho je plná erekce vyloučená." Chandler: - "Možná byl nervózní." & Ross: - "Tony? Můžu ti zavolat potom? Volá sestřin přítel. Dobře..." Monika: - "Dej mi to. Ahoj drahoušku, prosím tě, nenechala jsem u tebe pesar?... Mami?" & (Monika nabízí klukům kuře.) Monika: - "Mám jedno stehno, dvoje prsa a jedno křídlo." Chandler: - "A kde si kupuješ šaty?" () (menej) (viac)

dinsdale

Konečně jsem se dostala k plnému sledování, v originálním znění. Bála jsem se určité zastaralosti. Ale je to spíš výhoda. Je to jemnější a citlivější než dnešní agresivnější romantika / komedie. A příjemně otevírají různá společenské témata a stereotypy. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry