Priatelia

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

thierry_14

Tenhle seriál se naprosto vymyká jakýmukoli hodnocení,protože je to prostě díl co díl naprosto dokonalý. Moje jednoznačná seriálová TOP1,kterou si můžu pouštět pořád a pořád dokola a stejně mě vždycky zaručeně rozesměje a zlepší náladu :) ()

G_I_S_M_O

Člověk se na ně může dívat stále dokola a dokola a vždycky se pobaví stejně, jako při předešlém shlédnutí onoho dílu.. Naprostá špička mezi komediálními seriály, nebýt jich, svět by přišel o spoustu srandy.. ()

jasiska

Prvé stretnutie s Priateľmi som zažila ešte ako fakt malá na Supermaxe. Tam dávali tak maximálne prvé tri série (stále dookola), ale už vtedy som si tento seriál zamilovala. Skutočná mánia ma posadla až neskôr, keď Priatelia začali bežať na Markíze o 19:30. Každý deň na minútku presne som bola nalepená na televízore a čakala na ďalší fenomenálny diel. Ťažko mi je posúdiť, či mám radšej pôvodné série alebo tie novšie, pretože všetky majú pre mňa rôznu kvalitu. (Btw.: Ja ich rozdeľujem udalosťami v Londýne.) Prvé série sú svieže, originálne, nezaťažené privysokými očakávaniami. Postavy ešte ani zďaleka nevyčerpali svoj potenciál. V neskorších sériách sa pridal dôraz na dej, čo je len prirodzené. Môže to však pôsobiť trochu "telenovelovito", ale zároveň aj o to napínavejšie a "návykovejšie" pre diváka. Epizódy však svoj humor nestratili, naopak, z dejovej línie vyťažili maximum. Ešte mi nedá nespomenúť, že okrem originálu som sledovala Priateľov aj s českým aj so slovenským dabingom a musím povedať, že aj preklad (menej zabitých fórkov), aj samotný dabing boli lepšie slovenské. ()

Ondis

Přátelé jsou pro mě nejvtipnější, nejpohodovější a hlavně nejoblíbenější sitcom ever. Každá z postav má něco do sebe a můj oblíbenec Joey a jeho nezapomenutelné ,,How you doing''? :)prostě nemá chybu. Když televize přátele vysílá, vždy se dívám a vůbec mě netrápí, že sem onen díl viděl již po osmé. Pro mě deset* z pěti. ()

Tristaver

Možná nejlepší sitcom všech dob. U toho se prostě musíte smát. Realistické momenty ze života šesti (ne)obyčejných Američanů. Láska, sex, vtip. ()

dormouse

Jsou špaté seriály, jsou dobré seriály a jsou Přátelé. Neznám žádný seriál, který by se s Přáteli dal srovnat. Postavy jsou napsány tak živě, že se staly skutečnými přáteli televizních diváků po celých 10 let, kdy seriál v USA běžel. To, co Přátele odlišuje od jiných seriálů, je hlavně opravdovost, skutečná změna v čase, charaktery a humor postav, který zasáhne skoro každého bez rozdílu vzdělání, a především neuvěřitelná vyrovnanost kvality. Připadá mi, že jen prvních několik dílů je lehce křečovitých, ale záhy se seriál "vyrovná" a drží kvalitu po celých deset let. Přátelé jsou opravdu fenomén. Mimochodem všimli jste si, že Jon Lovitz jako vedlejší hvězdná postava, se v seriálu vyskytne dvakrát? ()

Piškotka

Tento seriál mě provází snad všude. V TV, ve žlutém autobuse, některé díly vidím opakovaně. Ale to vůbec nevadí. Ze všeho nejvíc se mi líbí, jak si protagonisté dělají srandu sami ze sebe, jak jsou mnohdy naivní a natvrdlí. Jako samotní Američané. Zkrátka hrajou sami sebe a nestydí se za to. ()

slouy

Super seriál na pobavení. Žádny herec, který tam hraje nemá chybu, ale podle mě je tam nejlepší Joey. Ale ostatní herci jsou také skvělí. ()

kobe6

Průlomový Sitcom držíci dlouhou dobu žezlo. První série jsou opravdu dobré, bohužel po příchodu fenomenálního HIMYM se mi Friends přestávají zdát vtipní, tím pádem vše ztrácí své kouzlo. ()

Jorge-Z

Co říct? Snad že je to nejlepší seriál všech seriálů a totální kult. Můžu se na to dívat stále dokola, a nepřestává mě to bavit. Nejvíc mě ale baví Ross, Chandler a Joey. Asi se na to mrknu znova od začátku. ()

Darik

Když se v televizi objevila 8 serie, tak mi můj kamarád doporučil se podívat alespon na jednu epizodu. Bohužel pro moje rodiče se nemohlo stát nic horšího než to, že jsem ho poslechnul. Od té doby jsem do seriálu naprostý blázen. Žádný jiný seriál (snad kromě How i met your mother) mě tolik nenadchnul jako tento. Vždy pro mě bylo úžasným dobrodružstvím prožívat s hlavními hrdiny seriálu jejich trable a nakonec se všemu zasmát. Hltal jsem každou epizodu a vždy na konci se těšil na další dokud jsem neviděl poslední a uvědomil jsem si ( což mi, pravda, trvalo trochu déle) že už je konec. Už žádné další epizody, žádná další životní dilema a rozhodnutí, žádné další Chandlerovi vtípky ani Joeyho slečny apod. Prostě řečeno mi to bylo hrozně líto a i ta slzička ukápla. Ted už zbývá snad říct jen jediné - Byli jste nejlepší a navždy zůstanete. 3.12.2011 - po shlédnutí v originále musím říct, že je to ještě mnohokrát lepší než s dabingem (ne, že by byl dabing špatný - naopak byl dokonalý, jen originál je holt lepší) - hodlám pokračovat v pořizování originálek a všem příznivcům doporučuji totéž - je to super zážitek slyšet původní hlasy všech - Chandler samozřejmě stále vyniká :) ()

unagi

Jeden s najoblúbenejších seriálov! Len jedno ma mrzí, že Ross po česky je brutálny a po slovensky oničom! Diely na seba nadvedzujú a to ma bavilo, že celé sa to vyvíjalo od začiatku až dokonca! Výborné herecké výkony v mojom pohľade ! Veď kdo by nechcel mať takýchto priateľov v skutočnom živote??? ()

Prochy38

Klasika, kterou nikdy žádný seriál nepřekoná. Klenot mezi sitcomy. Nekonečný (už teda skončil) seriálový příběh šestice nehrdinských hrdinů. Jediný díl neklesl do podprůměru a u každého jsem se nadmíru bavil. Herci jeden lepší než druhý, své role ztvárnili dokonale. I když pořád nechápu, co kdo chtěl říct postavou Phoebe. Budiž. Teď trošku z druhé strany. Zpráva pro ty, kteří dali odpad!. Buďto jste viděli jeden díl, který Vás hold nenadchl, pak tedy nemáte co hodnotit seriál a nebo Vás něco na tom seriálu učarovalo, že jste se na něj prostě dívali. Pak už ho nelze hodnotit odpadem, ne? Přestaňte se zviditelňovat silnými řečmi! V životě nepochopím, jak Přátelé mohou mít slabší hodnocení než How I met your mother, které jde dílem co dílem do větších sr...k. Chjo. 100% ()

remblis

Nerad bych se po někom opakoval, tak řeknu jen to. Pro mně Přátelé jsou, byli a vždycky budou nejlepším komediálním seriálem všech dob. Některé epizody byly sice trošku slabší, ale bylo jich zanedbatelně a výrazně je převýšily ty mnohem lepší, které převyšují i většinu podobných seriálů. ()

Spacecore

Naprosto srdcová záležitost. Doma máme sbírku VHS kazet s nahranými díly, poté přišla i kolekce DVDček se všemi epizodami. Viděl jsem je snad milionkrát a nikdy neomrzí. To je prostě seriál, kterej zůstane navždy ve vás, chápete.. ()

airwolfis

Osobně nejoblíbenější seriál všech dob, který jen tak nic nepřekoná (ani červený trpaslík, ani zázračná planeta, ani simpsonovi, ...). Nikdo z nich není dokonalý, každý je loser v něčem jiném. Chandler a Joey jsou mě osobně nejmilejší. A jeden díl za všechny – jak se Joey učil francouzsky…tut de la frut! ;o) ()

Chandell

Pro mě je tento seriál prostě kultem, nemyslím si, že ho ještě někdo někdy překoná. Viděl jsem ho třikrát dokola tam a zpátky a vždycky když potřebuju zlepšit náladu, není pro mě jednoduššího řešení. Stačí si vzpomenout na Pheobe jak hláskuje své vlastní jméno, na francouzštinu ala Joey, na Rachelin panický strach z kapek do očí, na Rossovu košili lososové barvy, na Moniku hrající ping-pong nebo na to jak Chandler neuměl brečet. Po shlédnutí verze v původním znění musím říct: Matthew Perry aka Chandler Bing je geniální! --- “Je to konec jedné éry!“ - “Já vím!“ ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry