Akty X

• Česko Akta X (viac)
Dráma / Horor / Thriller / Mysteriózny / Sci-Fi / Komédia
USA / Kanada, (1993–2018), 162 h 42 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvorcovia:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

MiGi87

Jeden z nejlepších seriálů ever. Kdysi jsem na tom vyrost, teď se na to pro zajímavost koukám znovu. Jsem u druhého dílu třetí řady a pořád je to super, i když vím, že určitý posun k horšímu přijde, a to asi velmi brzy. Každopádně tenhle seriál, to je prostě kultovní sci-fi jak má být. Jasných 5* bez keců. ()

Elleannie

Tenhle seriál vysílali každý den v podvečer, a protože jsem na jeho sledování byla poměrně malá, dívala jsem se potají.. Některé díly byly dost silné na nervy, některé méně, každopádně celkově je tento seriál geniální a legendární. Mulder v roli člověka, který věří v nadpřirozeno a hledá ho v každém případě, spolu se Scullyovou, která je stoprocentní realistka, a někdy jí mysteriózní věc musí praštit snad přímo do nosu, aby tomu byla schopná uvěřit. Dodnes nezapomenu na díl se sběračem vnitřností (myslím, že to byla játra ve skleničce). ()

Avari.73

Klasika žánru a dnes už legenda. Kdo by neznal osudy Muldera a Scullyové. Na seriál nedám dopustit, i přesto, že další řady jsou slabší, ale i mezi nimi se najde dost skvělých dílů rozšiřující mytologii seriálu. Nemluvě o parádním prvním filmu. S 24 hodinama považuji za nejlepší seriál všech dob. ()

Koryntos

Pamatuji se, že jsem na Akta X koukala tajně jako dítě, byla jsem z nich značně ,,vypleskaná" a byli pro mě kultovní. Nedávno jsem viděla několik prvních dílů v repríze a nestačila se divit. Z dnešního pohledu jsou pro mě díly hrozně dlouhé a postrádají děj, je tam spousta slepých míst a nějak pro mě ztratili pověstnou záhadnost. Jakákoliv dnešní obyčejná kriminálka, bohužel na mě působí tajemněji, než tento kultovní seriál. ()

Autogram

Nehodnotím z pohľadu dnešnej doby, kde by seriál v tejto podobe už asi neuspel pre nedostatočnú dynamiku, triky a neaktuálnosť. Mal som ale šťastie sledovať ho v tuzemskej premiére a bolo to niečo mimoriadne a (hlavne zo začiatku) ho dokázali sledovať všetky generácie, nielen tá mladšia, ktorá zvykne mať slabosť pre takýto druh tajomna. Práve to tajomno a nikdy nekončiace záhady vyvolávali zimomriavky a strach z neosvetleného vlastného bytu po skončení epizódy. ()

Jacob23

1. serii stale povazuju za jednu z nejlepsich v historii TV - divat se na to da i po letech..pak to slo docela dolu,obcas se objevi skvely dil ale je jich vyrazne mene ()

ghatos

/Hvězdičkami je hodnocená pouze 10. série/ 10. série: 1. díl - erudovanější statě zabývající se univerzem Akt X mají pravdu. Z televizního napínáku se stala glosující konspirace. Pravda, první díl má zvláštní postavení. Třeba se to bude více vracet ke kořenům, ale moc tomu nevěřím...57%. 2. díl - trošilinku se přitvrdilo, ale není to stále ono. Hodně se pracuje s traumatem adoptovaného dítěte. Ve třetím díle má být nějaká zrůda, tak ještě vydržím. 55%. 3. díl - zcela komediální, sebeironická epizoda pro tvrdé jádro fans. Tenhle přístup extrémního švejkování mi zde nesedí. Tohle nejsou Akta X, to je komerční reklama na kdysi jedinečný seriál...končím. 50%. Celkové hodnocení po 3. dílech: 54%. ()

Dagoussek

Viděla jsem poctivě všechny díly a za mě jako seriál o paranormálních jevech super. Kdo by neznal Murdera a Scullyovou, že? Je fakt, že podruhé už to není ono, ale seriál v tomto duchu už jen tak skvěle nenajdete. Je to legenda :-) ()

pfa

Velmi dobrý sci-fi thrillerový seriál, ikdyž úplně ne každý díl je z těch lepších. Ale celkově výborná podívaná hlavně tedy u těch starších dílů. I tady platí, čeho moc, toho příliš. [8/1O]* ()

Pecival

Jasně kvalita sérií se docela liší (vlastně i dílů), ale minimálně u prvních dvou sérií rozhodně nešáhnete vedle. Pak už je to záležitost vkusu každého zvlášť, ale vyloženě špatný to není v zásadě nikdy. ()

giovanni3

Jo zde bych se nebál pojmu ,,kultovní seriál,, tolik mystiky a napětí ve své době žádný jiný seriál neměl... Neviděl jsme tedy poslední řady tak hodnocení není asi úplně uzavřené, ale na 5z5 to je s přehledem.. ()

Lottr

Prvních několik řad bylo naprosto dokonalých a neuvěřitelně strašidelných. Aktům X vlastně vděčím za to, že jsem své dětství prožil ve strachu :) Do doby, než jsem viděl první díly seriálu jsem byl docela statečné dítě, ale pak to přišlo... Dobře si pamatuju, jak jsem se bál podívat v koupelně do zamlženého zrcadla, aby se v něm za mímy zády něco tajemného nemihlo. Nebo moje panika z toho, že z odpadního kanálku od vany vyleze nažloutlej chlápek a podobně. Hodnotím jen oněch několik prvních řad, protože ty další už jsou opravdu příšerné a skoro nedívatelné. Je to škoda, že tak skvělý seriál je zmrvený natahováním o další zbytečné série. ()

andalin

Akta X podle mého nasadila svým současníkům laťku děsivě vysoko. Dvojice speciálních federálních agentů, Mulder & Scully, vyšetřují desítky nevysvětlitelných případů, založených pod písmenem "X", s cílem najít logické vysvětlení. Scully, vyučená v medicíně, věří zásadně v zázraky vědy a v ověřená fakta - na rozdíl od Muldera a jeho bezmeznému přesvědčení, že ve vesmíru nejsme sami. Vždycky jsem měla z tohohle seriálu respekt, protože (třeba v porovnání k Supernatural/Lovci duchů) je až mrazivě realistický a dokáže nejednou nahnat husí kůži. Donutí vás přemýšlet o zapomenutých záhadách, skrytých pravdách a dost možná vám nasadí brouka do hlavy. ()

TroiMae

Ve své době to byl fenomén, ale neobstál ve zkoušce času. Nebýt nostalgie a kultu. Obě postavy a jejich představitelka a představitel jsou ikony, stejně jako tajemný námět i jeho zpracování (uzavřené epizody kombinované s průřezovými tématy). Ale kromě pár pamětihodných epizod (Škvíra, Leonard Betts) se z toho vše stal nudný mišmaš. ()

Braddy

Souhlasím s ostatními. První dvě série za 5*, ostatní už se v podstatě motaly jen kolem mimozemšťanů a vládních konspirací. ()

vitekpe

Bad Blood, Small Potatoes, How the Ghosts Stole Christmas, Arcadia, The Post-Modern Prometheus, Humbug, War of the Coprophages, Home, Die Hand Die Verletzt, Field Trip, Patience, Roadrunners, Rain King...a Gillian Anderson jako Dana Scully. S tim by se dalo prezit na "pustem ostrove". :-) ()

Mr.Jackass

Hodnotím 5* proto, jak bych to hodnotil v době, kdy jsem na to koukal jako dítě a kdy jsem se pokaždé bál jít až do rána na záchod :) Dnes bych hodnotil 4* ()

Dočkají se Akta X rebootu?

Dočkají se Akta X rebootu?

30.03.2023

Nový seriál Vince Gilligana našel domov