M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

Ruut

Nejraději mám prvních zhruba 60 dílů, ještě s poručíkem Henry Blakeem. Celkově je až s pdivém že si M.A.S.H. dokázal udržet po celou dobu vysílání tak vysokou úroveň jednotlivých dílů. Jo Hockey, Klinger a ostatní byly prima. ()

Peytl

Jednu hvězdu jsem ubral jen díky, od určité doby, moralizování peacemakera Aldy, ten mi u některých finálních dílů dost pil krev, což právě zachraňoval včera zesnulý Harry Morgan, takže díky plukovníku .Milý seriál, který to neměl v začátcích lehké. ()

Adam Bernau

Z paty tahané, pocukrované, v paralelním kosmu existující. Pamatuji si, jakým šokem pro mne byl, po zhlédnutí filmu, první díl tohoto seriálu. Navíc s příšerným dabingem, jaký se v těch dobách stával standardem. Z původního filmu vybrané motivy a postavy jsou použity k vytvoření nekonečné přehlídky stále téže trapnosti. Přesto jsem během svého marného života zhlédl vícero dílů a dokonce jsem se někdy i bavil (za ty roky jsem si zvykl na sitcomový standard, který na mě napoprvé působil jako něco nestravitelného). Za všechno, co by se dalo říci dobrého, jedna hvězdička. Druhá je pro Radara, který nikdy nezklamal. ()

mchnk

Humorné, citlivé (někdy až moc), reálné, nepřeplácané nesmyslama, které jsou amíci schopni do seriálu dát a výborná dějepisná záležitost o nesmyslnosti války (nejen) v Korei. Podle mě také jeden z nejrealističtějších chirurgických seriálů. ()

mzss1

Bohužel tenhle seriál mě zas tak moc nebral, potěší pár vtipných momentů a hlášek. Jinač je to pro mě jedna velká parodie, která pomalu ani za tu pozornost za moc nestojí. Takže to vidím jen tak na 34% = ** ()

kingik

V kašírovaných kulisách se válečné autenticity nedá docílit a s nepravděpodobně dobrou náladou v táboře vojenských chirurgů se taky toho moc nevyhraje. Kecy, kecy a zase jenom kecy a skutek utek. Tak ukecaný situační seriál se jen tak nevidí a co hůř hercům jsem jejich role nevěřil respektive nezískali si moje sympatie. Opravdovost ve filmu žádná a jen všudypřítomný nehumor a rádoby ufuněná nadsázka. Sympatii k hercům jsem nepocítil veškerou žádnou, kupodivu i můj táta z vojenské katedry tento seriál moc nemusel, a po náhodném přepnutí na nesledovatelný kanál Prima mrdá s Kelly Family, jsem po prohře s tímto seriálem, občas ještě zahlédl výraz Alana Aldy a uvědomil jsem si, že ho nenávidím. Přitom jsem mu už nedal od té doby šanci zazářit, protože jeho chirurg s hlasem nejprincovatějšího prince ze všech nejprincovatějších princů Trávníčka, mě začal otřesně srát. A on nebyl to jediné co mě od seriálu vždy spolehlivě odradilo. Režie, studiové kulisy, jakýsi vojenský tábor s ubohou výpravou a příšerná hudba k tomu. Lábus z amplionu tu zkázu jenom dokonal. Hvězdička za padlé hrdiny. Jak skutečné, tak i ty, co to s tímto seriálem vydržely až do konce. 10% ()

Šakal

Dnes již kultovní seriál o jedné mobilní lékařské jednotce z války v Koreji, patří k opravdovým vcholům! Ostatně kdo by neznal Hawkeyho, BJ, Radara, Margaret, "kuního ksichta " Franka, Trappera, Henryho Blakea, Shermana Pottera, Klingera, Charlese, otce Mulcayho, plukovníka Flagga..... Osobně mám o něco více v oblibě díly s plukovníkem Henry Blakeem a Trapperem, ale i po odchodu těchto dvou a jejich nahrazení plukovníkem Shermanem Potterem resp. BJ- em seriál rozhodně neupadá a jako trumf (alespoň pro mě) se ukázala postava Charlese (v podání excelentního Davida Ogdena Stierse). Pro roli Hawkeyho nemohli tvůrci vybrat lépe. Alan Alda tuto postavu jednoduše stvořil, ale to vlastně platí i pro všechny ostatní zůčastněné! Toto nemohlo být namýcháno lépe! Za vše hovoří fakt, že tento seriál si můžete pustit kdykoliv, po jak dlouhé odmlce chcete, namátkou vybrat díl a o zábavu máte postaráno. p.s. Nicméně možná ještě raději mám těch pár dílů, kde se " brnká na vážnější notu ". Vzhledem ke zcela opačnému duchu těch ostatních, je ten kontrast do očí bíjící a má podobné účinky jako rána palicí mezi oči. To aby nikdo nezapomněl, že válka rozhodně žádná sranda nebyla. Byl to pouze prostředek jak ji přežít a nezbláznit se..... ()

Webb

Tomuto vojenskému seriálu jsem nikdy nepřišel na chuť. Před patnácti lety viděno pár dílů na chalupě a nebavilo mě to. Efektivněji byla v té době využitá procházka do lesa se sbíráním dřeva či hub. Dnes když na to koukám s odstupem času tak se vůbec nic nezměnilo. Tento humor mi zřejmě nesedne ani za padesát let až budu děda. ()

Jordan

tak toto je jednoznačne asi najlepší sitcom, jednak je jeden z prvých, keď sa s nimi ešte nepretrhlo vrece, je najoriginálnejší a NIE JE TU jediný trápny diel a i napriek veľkému počtu dielov, je stále svieži a náramne VTIPNÝ, nápaditý a vy si to užívate jedna radosť. Skvelé ()

LION-MR.T

Tohle je můj osmý nejoblíbenější seriál. Dlouho jsem uvažoval co o tomto seriálu napsat. Tohle se prostě vážně stalo kultem. Každá postava je originální. Nepřestává mě bavit a jsem rád,že seriál nezůstal jen u zábavy,ale bral věci i vážně a rozebíral i smrt. Válečných komediálních seriálů moc není,ale tenhle je nejlepší. ()

Anderton

Tento seriál mám spätý s rannými 90tymi rokmi a nástupom televízie Nova. Vtedy to bola komediálna bomba. Dnes je to síce stále rovnako vtipné, lenže už jednoducho nemám chuť to celé sledovať odznova. Alan Alda je alfou a omegou seriálu, pokiaľ je vám sympatický, seriál sa vám bude páčiť, pokiaľ vám jeho neustále mletie hubou lezie na nervy, zvyšok osadenstva s tým nič neurobí. Altman mal voči seriálu výhrady, pretože podľa neho prinášal dennodenne do amerických rodín vojnu. Dnes je to už ťažké posúdiť. ()

Rembrant

Neobyčejně zajímavý seriál, kde každý díl dokáže pobavit i když je z válečného prostředí. Slasti i strasti války jsou podány tak zábavnou formou, že stojí za to vidět každý díl. Alan Alda prostě válí :) ()

Frajer42 odpad!

Když to tehdy dávali v televizi, byl jsem ještě docela malé kuřátko a genialitě seriálu jsem nejspíš nerozumněl. Takže jsem si ho docela rychl stihnul totálně znechutit. Chuť na další zhlédnutí už jsem v sobě nenašel, ale seriál byl stále vysílán tak často, že jsem ještě pár minut z různých dílů viděl. Tam mi unikal v první řadě ten humor. Takže zatím tady nechám odpádek, ale když si tak pročítám zdejší chvalozpěvy, tak se klidně, v hodně vzdálené budoucnosti, může stát, že si pustím seriál pěkně od začátku. ()

AllShallFall odpad!

Opravdu nudný, trapný, chabý, nekoukatelný seriál plný neuvěřitelných plků, hoven a sraček. A všichni se z něho blahem posrali, tak jako z dalsich tři prdele podobných a udělali z toho "kult" a nejoblíbenější serial. Tradááá ()

Sašenka165

Originální film jsem neviděla, takže mě to vůbec netrápí. Tohle bezkonkurenčně nejlepší válečno-komediální seriál všech dob. Obrovská porce skutečné zábavy a dobrých vtipů, nepřeberné množství nejrůznějších více či méně komických postav. Troufám si tvrdit, že je to jeden z nejlepších seriálů vůbec... ()

Geralt z Rivie

Ze začátku v seriálu hráli postavy jako John Trapper, Frank "kuní ksicht" Burns a Henry Blake, kteří mě po všech stránkách bavili, ale po odchodu těchto postav přišli B. J., Sherman Potter a tyto dva jsem vyloženě nesnášel a tak seriál pro mě konči kolem 100 dílu. Postava Charles Emerson Winchester III je úplně jiná než Frank, ale taky mě do jisté míry dokázala pobavit oproti BJ a SP. Seriál po odchodu těchto postav není úplně špatný, ale v porovnání s původními postavami už to není ono. ()

Eawy

Keby som si mohla vybrať jeden seriál, ktorý by som dokázala pozerať stále dookola, bol by to Mash. Vážne zápletky vojny sú tu ukázané, humorne. Napriek tomu, každ pochopí pointu. Okrem toho satira a ironickosť oboch hlavných hrdinov hádam dostane každého. Jednoducho nezabudnuteľný seriál. Nezáleží na tom, či ho budem pozerať o dvadsať, či tridsať rokov. Problémy budú, boli a sú vždy rovnaké. Stačí vám raz si pozrieť MASH a hneď sa rozveselíte. 100% ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young