Jara.Cimrman.jr

"Někdy mám pocit, že přede mnou válku schováváš, Radare." Druhá série hledání smíchu a lásky mezi amputacemi a penicilinem byla vynikající. Zejména přílet Charlieho o páté si nikdy nenechám ujít a závěrečný Souboj agentů byl přesně tím, čemu se chci za války smát. ()

• Při milostné scéně Hawkeye (Alan Alda) lze slyšet song „As Time Goes By“. Jedná se o jazzovou píseň napsanou Hermanem Hupfeldem v roce 1931 pro broadwayský muzikál „Everybody's Welcome“. Píseň se proslavila ve filmu Casablanca (1942) společnosti Warner Bros. v podání Dooleyho Wilsona a od té doby se stala charakteristickou melodií Warner Bros., která se používá v produkčních logách na začátku mnoha filmů Warner Bros. (sator)
  • V epizodě jsou zmíněni francouzský teolog Albert Schweitzer, komiksový superhrdina kapitán Marvel, amerických podnikatel a vynálezce Thomas Alva Edison, bývalý americký prezident Harry S. Truman a komiksový superhrdina Superman. (Zix.)
  • Hawkeye (Alan Alda) zpívá část písně „Der Fuehrer's Face“ od Spikea Jonese. Der Führer's Face (1942) byl bezpochyby nejpopulárnějším protiválečným počinem Disneyho. Než byl krátký film vydán, píseň byla nahrána a zpopularizována zesnulým Spikem Jonesem a jeho City Slickers. Právě popularita této písně pomohla ovlivnit změnu názvu z „Donald Duck in Nutzi Land“ na jeho současný název. (sator)