Záhada Blair Witch

• Česko Záhada Blair Witch (viac)
Horor / Mysteriózny
USA, 1999, 81 min (Special Edition: 86 min, Alternatívna 78 min)

V říjnu 1994 se záhadně ztratili v lesích poblíž Burkitsville v Marylandu tři studenti při práci na dokumentárním filmu. O rok později byl nalezen materiál, který natočili... Mystifikační horor o tajemné kanibalistické příšeře, který zaznamenal mimořádný komerční úspěch, stál pouhých 25 tisíc dolarů, přičemž utržil přes 240 milionů dolarů. (Magic Box)

Bossi123

Tento snímek na mě působil velmi přesvědčivě a autenticky, moc zajímavé pro mě bylo pozorovat hlavní postavy pobíhající po temných a hlubokých lesích a neustále se pohybujících v kruzích. Z hlediska psychiky hlavních hrdinů to bylo též moc zajímavé, podle mě herci dokázali moc pěkně zahrát psychický rozklad jednotlivých členů výpravy. Jinak má ale film také spoustu (z mého pohledu) chyb. Třeba se mi moc nelíbí ta neprofesionalita s kamerou, i když chápu, že zde to byl záměr. Ze stránky logiky to postrádá smysl, má to moc velké logické díry. Když jsem se díval na trailer, sliboval jsem si od toho trochu víc strachu, ten se ale nedostavil. Proto nemohu hodnotit více než třemi hvězdičkami. ()

Dixieboy

Doslova a do písmene... ztráta času. Ale ve své době to byl hit, což mě dost odrazovalo a teď konečně vím, že moje intuice věděla... ()

KajlQ

Blair Witch je skvělý důkaz že i s malým rozpočtem se dají udělat velké divy. Atmosféra by se dala krájet na tisíce kousků postupně až do atomů. Film se sice docela pomalu rozjíždí, ale postupně extrémně graduje, zejména chování hlavních protagonistů, kterým postupně začne slušně mrdat. I když polovinu filmu nevidíte nic než zmatené záběry lesa a tmu, stále vás to mrazí, víte že je něco špatně a víte jak to dopadne. Já jsem se sice tolik nebál, jelikož v pěti lidech to není ono, ale kdybych to sledoval sám, zamknul bych se do pokoje, pomodlil andělíčků můj strážnicku a celou noc (ne)spal s rozsvícenou lampičkou :) 83% ()

Cringy_Tommy

Záhada Blair Witch je rozhdoně jeden z těch nejlepších, nejzajímavějších a nejstrašidelnějších horrorů co jsem viděl. Tenhle Found Footage vůbec nehraje na jumpscary, ale na atmosféru která je tu vybudována absolutně bravůrně. Pomocí právě Found Footage jsem se do toho filmu vžil a sledovat 3 zmatené lidi jak chodí po lese a postupně jim začíná hrabat bylo prostě nepřijemné. Opravdu jsem se po dlouhé době při horroru bál a zla, které ve filmu není ani ukázáno, jsem se bál stejně jako hlavní postavy 8,5/10 ()

Sebule

Overhype jak svině. Sice opravdu fajn nápad, za který dávám bodík navíc, ale jinak mě to nějak nenadchlo. Atmosféra dobrá až na konci, jinak takové mdlé. Hodnocení: 5/10 ()

Rychloskot

Docela napínavé, hodně dobře zahrané a fajnově natočené. Nicméně to není strašidelné. A to ani malinko. A konec odpadně nevysvětlený, nevygradovaný, nestrašidelný. Asi mě to neurazilo, ale za týden zapomenu, že jsem to viděl. ()

tee

Nápad je to zajímavý, ale nemyslím, že zrovna dobrý. Forma dokumentu z toho alespoň v mých očích činí zdlouhavý film o ničem. Scénář má být přirozený, takže také není moc líbivý a ani nic jiného ve mně nezanechává moc dobrý, ale ani hrůzostrašný pocit. Zkrátka vidět to zase pár let nemusím. ()

kkae

Nejskandálnější pravdivý dokument všech dob. od upoutávky až po bonusfilm na dvd dokonale propracovaná mystifikace. atmosféra je v nočních scénách tak děsivá, že by se dala krájet, ovšem vidět není vůbec nic. mě osobně stačí ty zvuky. když jsou hrdinové jakš takš ještě v pohodě (většinou ve dne, že) jsou někdy mimořádně vtipní, a především na vzniklé situace reagují docela přiměřeně (místy i přirozeně hystericky) svému věku a stavu. škoda jen té dvojky. ()

Elemmírë

Vynikající aděsivý horor který je postaven na případu masového vraha, kterého údajně k činu navedl hlas ženy v jeho hlavě. Legenda o Blair Witch přiměla tři studenty natočit o této záhadě dokument... A to peklo jímž prošli si prožijeme při sledování také. ()

bear odpad!

Opět jeden z typických příkladů, že jak se o nějakém filmu mluví jako o "kultovním", obvykle se na to nedá dívat. ()

Docentus

Zápory: 1) Proč si to hraje na dokument? 2) Neskutečně nesympaticke hlavni postavy, především ta holka (jak už psal Anthony) 3) křik :-). Klady: srovnání s Blair Witch 2 ()

K.O.vi

Výborný marketingový nápad, nízký rozpočet, rozsáhlá mediální nafouknutá reklama... Tak to je Záhada Blair Witch. Film, ve kterém jsem přál všem "hlavním hrdinům", aby co nejdříve zemřeli a urychlili své trápení. Darwinova myšlenka slabého jedince, který je odsouzen k uhynutí, byla v tomto snímku potvrzena. Snad proto, že jsem viděl i větší brak, dávám jeden puntík = 20 % ()

MartCT odpad!

Asi tak 5 minut, kdy jsem si myslel, že se něco žačne rozjíždět, "film" skončil. V životě jsem se v kině tak nenudil a necítil se trapněji za režiséry filmu. ()

Záhada Blair Witch má pokračování

Záhada Blair Witch má pokračování

24.07.2016

Jestli jste se těšili na zářijový horor The Woods, ode dneška se na něj budete těšit ještě trochu víc - z nového filmu Adama Wingarda (The Guest) se totiž vyklubalo pokračování Záhady Blair Witch.… (viac)

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010

Zní to jako dvě neslučitelné věci, ale Roland to asi myslí vážně. Momentálně dolaďuje svůj záhadný projekt Anonymous, který má být „historickým thrillerem o tom, kdo doopravdy napsal Shakespearovy… (viac)

Paranormální příběh jednoho filmu?

Paranormální příběh jednoho filmu?

22.09.2009

Horor Paranormal Activity se očividně pokouší navázat na úspěch nízkorozpočtových hitů typu Záhada Blair Witch, Saw či aktuální District 9. Jak? Promyšlenou kampaní, která buduje mýtus… (viac)