Záhada Blair Witch

• Česko Záhada Blair Witch (viac)
Horor / Mysteriózny
USA, 1999, 81 min (Special Edition: 86 min, Alternatívna 78 min)

V říjnu 1994 se záhadně ztratili v lesích poblíž Burkitsville v Marylandu tři studenti při práci na dokumentárním filmu. O rok později byl nalezen materiál, který natočili... Mystifikační horor o tajemné kanibalistické příšeře, který zaznamenal mimořádný komerční úspěch, stál pouhých 25 tisíc dolarů, přičemž utržil přes 240 milionů dolarů. (Magic Box)

lubos.cermak

Jestli dokonale zpracovaný marketing Vás dokáže přimět k tomu, abyste po internetu dohledávali všechny možné fatka i lži ohledně tohoto filmu a příběhu, na kterém je postaven, potom tvůrcům gratuluji. U mě se jim to povedlo. A co říct k filmu samotnému? Pokud jste typ, který si není jistý, zda se ve tmě bojí a vlastně neví čeho, a prostředí lesa někdy ve dvě hodiny ráno ve Vás budí vnitřní strach, tak si po shlédnutí filmu budete konečně jistí. ()

smrtubohem

Považovat tohle za top horor všech dob je přenejmenším zabedněnost. Sice zajímavej námět, ale provedení, obsazení absolutních pitomců a piškuntálů, velmi strohé a tupé dialogy, všechno spíš ubohé než na diváka fungující. Při prvním zlédnutí jsem napřed myslel, že jsem sosnul něco úplně jinýho, nějakou amatérskou předělávku. Nakonec jsem se přeci jenom bál, lépe řečeno lek, to když v poslední minutě najela kamera na osobu stojící čelem ke zdi. Nebýt kratší stopáže, do konce filmu bych nevydržel a ihned ho smazal. V žebříčku hororů, který jsem viděl, se tohle dotýká úplného dna. ()

Dr.Loomis

Jo když jsem viděl ten film poprvý tak jsem z hrůzou pomalu nešel ani ven ze psem. Hodně povedený kousek,že si po skončení filmu říkáte.. Je to pravda,nebo to není pravda??? Uřčitě si to nepouštejte s přítelkyní v deštivý romantický večer :-))). ()

Champion7

Hodně originální film s opravdu hustou atmosférou. Člověk se bojí toho co nezná a nevidí a tento film je toho velmi dobrým příkladem. ()

Ygan

V ničem originální horor, otravná kamera, kecy o ničem a tajemná znamení v podobě různě naskládaných kamínků. Pokud toto pokládáte za kvalitní film, já hodím všem Troškovým filmům maximální hodnocení. 1,5* za posledních pět minut, které opravdu vyčarovaly nějaké napětí. ()

me3x®

hmmm... chcel som dať tri, že na tú myšlienku, že to bolo skutočné, skutočný dokument vytvorený z nájdených materiálov... v tom prípade by to samozrejme dosiahlo aj viac, nebyť nejakých vecí, čo mi na tom vadia... a o ktorých sa tu teraz nechcem rozpisovať. Hmmm... v každom prípade, asi som až príliš veľký skeptik, ale ani raz to so mnou ani len netrhlo... na rozdiel od mnohých béčkovejších hororov... No proste sa mi to nepáčilo. ()

radimartin

Viděl jsem tenhle projekt jen jednu, asi před deseti lety a dnes stále, kdy se objevím v noci v temném lese mám podivné nutkání vybavit si několik scén. Velmi autentické a ač horrory příliš nesleduji, nic strašidelnějšího než tichá nevysvětlitelná síla lesa nemůže být. Nejhorší strach je, jak je běžně známo, z toho, co nevidíme. ()

Spielbergo

Blbci, kteří se rozhodnou raději bloudit hustým lesem bez kompasu, než aby raději šli podél říčky, která by je časem MUSELA dovést někam do civilizace - tak takoví lidé si podle mého názoru zaslouží jediné, a sice zemřít tou nejkrutější smrtí. ()

djbarrel

Hustej atmosférickej horor, inovativní kamera, zajímavý náměť. Nicméně na druhou stranu byl film dost nepřehledný a můj dojem je tedy smíšený. 60 % ()

Cechyno4

Ta atmosféra to je něco !!! Les, pár přátel kteří bloudí lesem dokola nemohou se z něj dostat, do toho dětský pláč a děsivé stopy okolo. Čím déle v lese jsou tím více to graduje. Já se bál a to tak, že dost. A ten konec. To je paráda. Pro mě jeden z mých nejoblíbenějších a nejděsivějších hororů. Viděl jsem ho víckrát, ale vždy se bál. Jestli si však myslíte, že uvidíte to co v lese na partičku útočí jste na omylu. Tohle tu nenajdete. Další film natočený za minimum peněz. Ale elegantně. Navíc film natočený stylem - amatérská kamera. To je něco pro mě. Dokáže vyvolat větší pocit strachu. Film na večerní hodiny. Já osobně vřele doporučuji. ()

toomm

Já nevím proč, ale mě zkrátka atmosféra tohoto filmu moc nechytla a že bych se bál se taky říct nedá. Nápad to byl určitě dobrý, zpracování zajímavé a hlavně strašení pomocí zvuků a jiných prvků bez odhalení čarodějnice v celém filmu je chytře vymyšlené, a proto chápu zdejší vysoká hodnocení, avšak pro mě jen průměrný, netradičně pojatý film. 60% ()

kenny79

Kdysy se mi tento domácí film celkem líbil a nedávno se mi dostal do ruk podruhé - hrůza. Buď během 10 let zestárl o 30, nebo postupem věku mám na film tohoto ražení odlišný pohled. A´t tak, nebo tak budu doufat, že nenarazím na záhadu Blair Witch potřetí. :D ()

g.laudeo

Áčkový horor, a že jich je pomálu.... Náklady nula, originalita maximální, potoky krve nikde, napětí strašlivé, gradující hrůza nesnesitelná. ()

moviepill

Úplne sa stotožňujem s príspevkom užívateľa Galadriel. Keď som Blair Witch Project videl prvýkrát (o jednej v noci sám doma), zbytok noci som nezaspal... Dokonalé! ()

walkingdead

Skvěle natočené, takže působí realisticky. A bohužel jsem poznal i lidi, kteří jsou přesvědčení, že jsou to opravdu skutečné záběry. ()

Kazisvet III.

Pro samé vzlykání, hekání, roztřesenou kameru, trhané záběry a chrápajícího otce vedle mě, jsem tento film absolutně nepochopil. Co má být jeho poselstvím? Strach? Snaha o to natočit film nějakým novým, hrozně zajimávým způsobem? Neoslovilo mě to. Čekal jsem mnohem více. ()

sunjata

Umění hororu, zdá se, opravdu spočívá ve schopnosti vzbudit hrůzu ve fantazii člověka a nikoliv v explicitním znázorňování zla či nějakých hnusáren. To se tomuto snímku naplno daří a ještě navíc zcela neotřelými výrazovými prostředky. Asi vůbec nejlepší horor jaký znám. Perfektně vygradovaný pseudodokument, při kterém jsem se lesa bál společně s jeho protagonisty (což se mi při hororech v poslední době až zas tolik nestává). ()

Toumyk

Co tohle mělo znamenat? Horor formou dokumentu? Prosim ale co si z toho nakonec odneseme? Kulový. Když nebudu hodnotit formu ale obsah neustále nemůžu najít nic co by mělo tento "film" držet v červeném poli. Fakt že tu najdeme nějaký tužší chvilky je faktem. Od filmu čekám že si z něj něco odnesu, ale tady jsem si neodnesl nic. Nebavilo mě to. Jako horor to bylo nic moc...pár tuhých chvilek..hlavně teda posledních 5 min. "Herci" jsou opravdu nudní a nevýrazní a místy mě tam fakt srali...všichni tři. Když si je teda odmyslim zbyde rozklepaná slátanina o hromadách kamení, otýpkách dříví a praskání větví. Přechválená krávovina která svou originalitou nenahrazuje v žádném případě něco čemu já říkám film. ()

Záhada Blair Witch má pokračování

Záhada Blair Witch má pokračování

24.07.2016

Jestli jste se těšili na zářijový horor The Woods, ode dneška se na něj budete těšit ještě trochu víc - z nového filmu Adama Wingarda (The Guest) se totiž vyklubalo pokračování Záhady Blair Witch.… (viac)

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010

Zní to jako dvě neslučitelné věci, ale Roland to asi myslí vážně. Momentálně dolaďuje svůj záhadný projekt Anonymous, který má být „historickým thrillerem o tom, kdo doopravdy napsal Shakespearovy… (viac)

Paranormální příběh jednoho filmu?

Paranormální příběh jednoho filmu?

22.09.2009

Horor Paranormal Activity se očividně pokouší navázat na úspěch nízkorozpočtových hitů typu Záhada Blair Witch, Saw či aktuální District 9. Jak? Promyšlenou kampaní, která buduje mýtus… (viac)