Záhada Blair Witch

• Česko Záhada Blair Witch (viac)
Horor / Mysteriózny
USA, 1999, 81 min (Special Edition: 86 min, Alternatívna 78 min)

V říjnu 1994 se záhadně ztratili v lesích poblíž Burkitsville v Marylandu tři studenti při práci na dokumentárním filmu. O rok později byl nalezen materiál, který natočili... Mystifikační horor o tajemné kanibalistické příšeře, který zaznamenal mimořádný komerční úspěch, stál pouhých 25 tisíc dolarů, přičemž utržil přes 240 milionů dolarů. (Magic Box)

bosseth

Dokumentaristickosť horroru so sebou prináša autenticitu. Autenicita horroru so sebou prináša strach ( je jedno, že je len falošná). No a Blair Witch so sebou prináša za málo peňazí haldu strachu. Kto tvrdí, že to s ním nič nerobí, klame. Nech hodí kameňom ten, kto nebol na posratie! ()

Romeo5

Když film spatřil světlo světa, byl to trhák a není divu.Natočený spůsobem že i já jsem se bál :) .Atmosféra super ponurá a strašidelná.....nápad k nezaplacení, fakt paráda i dnes s odstupem času se na něj podívám rád. ()

moiiz

Čím jsem starší, tím míň se mi líbí horory. Když už se na nějaky dívam, tak půlku filmu vidím skrz štěrbinu mezi prsty, kterými si zakrývam očí. Doteď si pamatuji, jak jsem byl s přáteli na premiéře a světe div se, bál jsem se hodně, ale oči jsem si nezakrýval. Spíš jsem je nemohl spustit z plátna. Pak jsem si jako bonus dal pulnoční 4 km chůzi domů lesem. Tam se má představivost rozjela na plno, a myslím, že jsem na těch 4 km překonal všechny oficiální i neoficiální rekordy v rychlochůzi. Silné 4 hvězdy za originalitu, syrovost a velkou davku hororové netuctovosti. ()

Radek.SCH

V době svého vzniku způsobila pravděpodobně obrovský šok, ale když jsem to viděl až potom, co jsem věděl do čeho jdu, tak mě to tak nepoložilo, jak některé z vás (starších). A rozhodně s tímhle "originálním" zpracováním nebyli první. To samé jsem už předtím viděl u KANIBALŮ. A ti měli aspoň pěkně otřesné obrázky a kontroverzi. Blair Witch byla pouze natočená na mizerný materiál, mizerným způsobem. Autenticita stoprocentní, strach žádný. Nemůžu si pomoct, ale jediný film, u kterého jsem se bál (pokud nepočítám filmy, které jsem viděl v deseti) je KRUH. ()

NGP

Za snahu jedna hvězdička, ale je to pro mě velké zklamání. Celý film jsem čekala na něco nečekaného, něco, o čem bych mohla říct, že ten film stál aspoň za ten konec. Ale nestalo se, začátek filmu je možná ještě zajímavější, než konec, i kdyby to mělo být naopak. Bohužel. Mohlo to být něco víc ()

Bohnice05

Na mne prostě filmy tohoto typu neplatí. Snaha o to, aby nahrávka vypadala co nejvíce reálně, je tak směšná, že efekt napětí či strachu jde naprosto mimo mě. Tím už jsem si prošel u mladšího snímku Paranormal activity a zde jsem si to jen ověřil. Nikomu neberu, když mu tenhle styl vyhovuje, ale podle mě film vypadá naprosto uměle, když vidím jak se herci snaží hrát co nejvíc reálně. ()

Man Seger

To by natočil každý druhý blb s nápadom na filmovej škole, no nie každý má toľko šťastia, že ho posunú do celosvetovej produkcie s nálepkou KULTOVKY! Pseudodokumentov je plná kinematografia a nájdete aj lepšie... ()

J. T. Kirk

Film téměř zadarmo, ale i tak dokáže člověka postrašit a to až tak že jsem si připadal jako by jsem byl jeden z nich.. Docela mě štvala jedna věc a to ten dabing, to jako nemohly vybrat někoho kdo umí histerku a umí pořádně zaječet? Tohle bylo jako, kdyby se snažila ječet co nejvíc potichu a v lese to nemá celkem cenu.. ()

hazaba

Jeden z filmů, který mě šíleně iritoval tím, jak zobrazoval naprostou stupiditu chování ztracených studentů. Inu, kdyby se tak nechovali, tak by pravděpodobně nemohlo dojít k tomu, k čemu došlo... Celou dobu jsem si říkala, panebože, jak může být tak někdo blbý. Ale přehodnocuji původní hodnocení (:-)), neboť jsem kupodivu vydržela až do konce, což se mi u hooodně blbých filmů nestává. ()

Ukubumbahoo

Byl první, byl roztřesený a byl strašidelný. Ačkoliv hrdinové občas trpí nepochopitelnou ztrátou IQ, je Blair Witch na poli filmů točených malou amatérskou kamerou, stále asi na vrcholu. A ať už se vám to líbí nebo ne, ten konec je prostě.... nadprůměrný. ()

mala_kea odpad!

"Vyhrožujte si mne, přislibujte si mne, přece zrádce nebudu"...Tak tohle bylo moc i na mě. Neskutečný scénář, neskutečné herecké výkony. Jejich problémy bych v jejich kůži chtěl řešit taky. Tohle ve mne nezanechá jediné známky horové atmosféry nebo strachu. Nejvíce jsem si přál, aby se jim rozbila kamera.. ()

SidneyP

Nebýt těch posledních - docela strašidelných - deseti minut filmu, tak je to vlastně jen obyčejný flák blbýho "tzv." dokumentu, který je roztahaný na nějakou tu hodinku a něco. Kdybych předem nevěděl, že všechny ty věci s třesením stanu nebo pouštěním zvuků nedělal režisér, zřejmě bych byl totálně posranej strachy a fakt, že jsem se na to díval v noci, by k tomu ještě dost pomohlo. Ale jelikož to na mě i tak zapůsobilo takovým tím "sakra-už-nikdy-nevstoupím-večer-do-temnýho-lesa" dojmem, kterému pomohl taky ten mrazivej soundtrack na konci, dávám tohle hodnocení... A myslím i na to, že to Blair Witch pořádně odstartoval dráhu filmů jako je např. PA nebo REC. 75%. ()

matkoulko

Za malo penazi vela muziky. Neviem ci to bolo dane nizkym rozpoctom, ale to ze vo filme pouzili minimum rekvizit a trikov malo na mna ohromny efekt. Predstavivost pracovala na plne obratky. Najhorsia scena z filmu je ako sa patri na zaver, este teraz mi beha mraz po chrbte, ked si na to spomeniem. A par mesiacov som sa citil nesvoj sam v lese :) ()

Záhada Blair Witch má pokračování

Záhada Blair Witch má pokračování

24.07.2016

Jestli jste se těšili na zářijový horor The Woods, ode dneška se na něj budete těšit ještě trochu víc - z nového filmu Adama Wingarda (The Guest) se totiž vyklubalo pokračování Záhady Blair Witch.… (viac)

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010

Zní to jako dvě neslučitelné věci, ale Roland to asi myslí vážně. Momentálně dolaďuje svůj záhadný projekt Anonymous, který má být „historickým thrillerem o tom, kdo doopravdy napsal Shakespearovy… (viac)

Paranormální příběh jednoho filmu?

Paranormální příběh jednoho filmu?

22.09.2009

Horor Paranormal Activity se očividně pokouší navázat na úspěch nízkorozpočtových hitů typu Záhada Blair Witch, Saw či aktuální District 9. Jak? Promyšlenou kampaní, která buduje mýtus… (viac)